Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ciddi misin ? Nasıl mantık o ? Yonko tayfası kklık yolunda tabiiki de Luffy'nin rakibi.Sen aksini mi iddaa ediyorsun ? Daha geçen arc Kata'yla kapışan kimdi ?

Kknın da tayfası var zaten aksini söylemedim.Ama Mihawk'ın kastettiği o zorlu sürece güçlü yoldaşlar bulmakta dahil.Luffy East Blue'da kimi tayfasına alsa komutan ve üstü seviyeye gelicek mi sanıyorsun ? Ne bireysel olarak güçlenmek ne güçlü yoldaşlar bulmak kolay değil.Mihawk çok yüksek ihtimalle o zorlu sürece bunlarıda dahil ediyor.

Hayır zaten Luffy vs Kata olması bile senin "Yonko tayfası değil yonko Luffy'nin rakibidir" mantığını yanlış çıkarıyor.

WB olayına bir şey diyemem.Sadece Mihawk'ın sözünden net bir şekilde Mihawk'ın yonko gücünde olmadığı anlamı çıkmaz onu söyledim.Ha bu arada bana sorarsan Mihawk ne seviyede diye amiral derim.Eski üçlüden hiçbir eksiği yoktur.Ayrıca yine bana göre yonko ve amiral arasında da küçük bir güç farkı var.
Kata ile kapıştı çünkü tayfada yeterli eleman yoktu. Zaten Luffy oraya Big Mom ile savaşmaya da gitmedi. Mugiwara tayfası dediğin sadece Jinbei, Nami, Sanji felandan oluşmuyor.

Asıl siz ciddi misiniz?

KK'lık yolunda Luffy'nin rakipleri 4 Yonkou Kaptan'ıdır. Onları indirecek seviyedeyse zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Jinbei'nin lafı KK tayfasının ne anlama geldiğini gösteriyor. Jinbei ben geleceğin KK tayfasındanım. Senin gibi basit bir Yonkou'dan korkmam diyor.

Mihawk'ın söylediklerini alıp her yere yapıştırıyonuz. Bu beni geçmekten de zor derken güç yönünden kastediyor olayı. Daha az öncesinde güç yönünden ahkam kesen adamdı bu. Mihawk azıcık akıllı adam yerine koyuyorsanız herhalde Luffy'nin tek başına Yonkou tayfasına ve kendisine karşı savaşacak olmasını kastetmiyor olduğunu düşünmeniz gerekecektir.

Ayrıca onu geçtim her önüne gelen adamı Big Mom adam yerine koyup kendi mi savaşacak? Sen Yonkou'nun adamını yenecek seviyede değilsen niye senin karşına Big Mom çıkıyor? Bugün Kaido tayfasıyla gelse Katakuri çıkıp Kaido'yu durdurmaya çalışır mı? Az bunu sorgula bence. Eşleşmeler direk olur zaten.

Şimdi sen alıp Mihawk'ın lafının yerine şu senin dediğin kelimeleri yapıştır. Sonra güzelce bir oku. Komik duruyor mu durmuyor mu samimi bir şekilde söyle yeter.:D

Yonko'ları başkalarıyla kıyaslamayın artık çok başka seviyedeler bunlar. Carmel 5 yaşındaki Bm'ye direk filo amirali olur diyo. Dev köyü yok ediyo seri de başka 5 yaşın da hangi karakter yapabilir bunu ? Kata gibi birisine sen beni koruduğunu filanmı sanıyosun ayarı veriyo, vurduğunu şehir turu attıran g4'ü elinin tersiyle gülerek karşılıyo. Kaido tek başına Yonko mekanı basıp bi de burdan canlı çıkıyo, Shici'leri adam yerine bile koymuyo. Karasakal serideki en güçlü meyvelerden ikisini kullanbiliyo anca Yonko deniliyo ki benim gözüm de hala çakma Yonko'dur.
5 yaşındaki Bm ? Filo amirali ?

Aokiji dövüşü de eklenebilir buna.

Anlatmak istediğim bu adamlar her zaman Yonko ile kapışmıyor onların güçlerini tartma imkanı yakalayamıyorlar. Gücü tartarak seviyesinin farkına varma açısından dedim ama Aokiji de güzel örnek oldu.
Akainu - WB çok kısa sürdü. Üstelik WB'nin savaşta nükseden hastalığı, göğsünden giren kılıç derken, ben onu gerçek bir vs bile saymıyorum şahsen. Güçlenmesini gerektirecek bir olay olmadı o yüzden. Kaido ile kapışır ve kol bacak kaptırmazsa güçlenir derim ancak ölür büyük ihtimalle :D

Mihawk her animede olan asil ve keyifçi etliye sütlüye karışmayan zamanında gücüne kavuşmuş sonra hedonist hedonist takılan karakter. Şatosunda otursun şarap içsin. Muhtemelen bakmış ilerisi için potansiyeli yok, geleceği daha fazla yok salmış adamcağız. Şarap içiyor Perona'yla gününü gün ediyor. Beyazsakal, Big Mom, Kaido ve Shanks onu aşar. Shanks'la olan dövüşleri muhtemelen Shanks'ın şamarı vermesiyle bitiyordu hep. Shanks sonuçta iyi huylu bi adam yense bile öldürmemiştir bu Mihawk'ı.

Serideki en iyi silahlanma hakisine sahip? Big Mom'dan daha iyi silahlanma haki olduğuna inanıyorsun yani? Ya da Shanks'dan daha iyi silahlanmaya sahip olduğuna. Big Mom sahip olduğu hakiye sahip olması mümkün değil Mihawk'ın. Haoshoku Haki sahibi olanların hakisi her türlü çok daha üstün oluyor. Bu bir gerçek. Bugüne kadar kimin Haoshoku Hakisi varsa onun genel olarak hakisi çok üstündü. Big Mom ve Beyazsakal'da bunu görmedik muhtemelen Kaido'da da görmeyeceğiz üçünün sahip olduğu ortak bir nokta vardı tank karakterlerdi bunlar. Üç canavar aralarında insan olan bir Shanks var. Büyük ihtimalle Shanks hepsinde de ustadır onlardan farklı olarak. Mantra görmüş çocuk sonuçta. Mihawk anca rüyasında serideki en iyi silahlanmaya sahip olabilir. Kılıç ustaları hakiyi kılıçları zarar görmesin diye kullanıyor bunu gördük yani onaylı bir bilgi. Big Mom ve WB ortalığı yakıp yıkmak için kullanıyordu o hakiyi.
Hangi noterde onaylattın bunu ? Gördüğüm en saçma düşüncelerden biri bu. Cidden. Neden diyecek olursan. Yazdığın şeyin anlamı şu:

Luffy kolunu sadece kılları kesilmesin diye silahlanma hakisiyle kaplıyor.

Luffy'nin kolu dövüşmek için ne ifade ediyorsa bir kılıç ustasının kılıcı da onu ifade eder. Bir kılıç ustasının kılıcı kırılırsa ne yapacak ? Öpücük mü atacak rakibini yenmek için ? Dediğim gibi çok saçma bir düşünce. Böyle basit şeyleri de açıklamayalım ama dimi ? :(

Neyse Mihawk konusunda baya bir farklı düşünüyoruz. Uzatmaya gerek yok :byee:

Yonkolar çok küçümseniyor bence.Bir yonkonun 3.komutanla zaman kaybediceğini pek düşünmüyorum.Ki Bm-Kata örneği var.Yonkolar ile amiraller arasında ciddi güç farkı var bence.Haki kullanamayan,yaşlı,hasta WB'nin MF'de yaptıkları ortada.

Yonkolar çok küçümseniyor bence.Bir yonkonun 3.komutanla zaman kaybediceğini pek düşünmüyorum.Ki Bm-Kata örneği var.Yonkolar ile amiraller arasında ciddi güç farkı var bence.Haki kullanamayan,yaşlı,hasta WB'nin MF'de yaptıkları ortada.
Haki kullanabiliyor.Üstelik handikap hastalık idi yaşlılık değil.Bm ile arasında 7 8 yaş mı ne var.Gördük ki Bm canavar gibi bir şey.

Kata ile kapıştı çünkü tayfada yeterli eleman yoktu. Zaten Luffy oraya Big Mom ile savaşmaya da gitmedi. Mugiwara tayfası dediğin sadece Jinbei, Nami, Sanji felandan oluşmuyor.

Asıl siz ciddi misiniz?

KK'lık yolunda Luffy'nin rakipleri 4 Yonkou Kaptan'ıdır. Onları indirecek seviyedeyse zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Jinbei'nin lafı KK tayfasının ne anlama geldiğini gösteriyor. Jinbei ben geleceğin KK tayfasındanım. Senin gibi basit bir Yonkou'dan korkmam diyor.

Mihawk'ın söylediklerini alıp her yere yapıştırıyonuz. Bu beni geçmekten de zor derken güç yönünden kastediyor olayı. Daha az öncesinde güç yönünden ahkam kesen adamdı bu. Mihawk azıcık akıllı adam yerine koyuyorsanız herhalde Luffy'nin tek başına Yonkou tayfasına ve kendisine karşı savaşacak olmasını kastetmiyor olduğunu düşünmeniz gerekecektir.

Ayrıca onu geçtim her önüne gelen adamı Big Mom adam yerine koyup kendi mi savaşacak? Sen Yonkou'nun adamını yenecek seviyede değilsen niye senin karşına Big Mom çıkıyor? Bugün Kaido tayfasıyla gelse Katakuri çıkıp Kaido'yu durdurmaya çalışır mı? Az bunu sorgula bence. Eşleşmeler direk olur zaten.

Şimdi sen alıp Mihawk'ın lafının yerine şu senin dediğin kelimeleri yapıştır. Sonra güzelce bir oku. Komik duruyor mu durmuyor mu samimi bir şekilde söyle yeter.:D
Artı şunu da ekleyeyim. Seride kaç tane Korsan Kral var? 1 tane. Pek, o adamın tayfası yok muydu? Sabaody'deki Luffy ve Reyli konuşması:

Luffy: Korsanlar Kralı ile aynı gemide miydin?
Reyli: Ben, ilk üyeydim

Açıkça gösteriliyor ki tayfa önemli olsa da Korsan Kral olan kişi 1 tane. Ve olayın büyük çoğunluğu onun omuzlarında. Mangada birçok defa söylendi bu: ''Korsanlar Kralı'nın gemisindeydim''.

Yani KK'lıkta her ne kadar tayfa olarak algılansa da yine asıl olay 1 kişide bitityor.

Üye silindi 1004

Hangi noterde onaylattın bunu ? Gördüğüm en saçma düşüncelerden biri bu. Cidden. Neden diyecek olursan. Yazdığın şeyin anlamı şu:

Luffy kolunu sadece kılları kesilmesin diye silahlanma hakisiyle kaplıyor.

Luffy'nin kolu dövüşmek için ne ifade ediyorsa bir kılıç ustasının kılıcı da onu ifade eder. Bir kılıç ustasının kılıcı kırılırsa ne yapacak ? Öpücük mü atacak rakibini yenmek için ? Dediğim gibi çok saçma bir düşünce. Böyle basit şeyleri de açıklamayalım ama dimi ? :(

Neyse Mihawk konusunda baya bir farklı düşünüyoruz. Uzatmaya gerek yok :byee:
Mihawk kılıç kaplamayı Zoro'ya ne diye öğretiyor kılıçların bir daha kırılmayacak diye. Luffy kollarını sırf korunmak için hakiyle kaplamıyor. Luffy yumruğu koyduğu yerden bam diye ses gelsin tahrip gücü artsın diye hakiyle kaplıyor. Big Mom'da bu amaçla kollarını hakiyle kaplıyor. Kısaca Mihawk'ın Big Mom'dan darbe alınca kılıcı kırılmaz ama metrelerce havaya fırlamamasını garanti edemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık