Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro adamdır. Adam var çocukları arkada bırakmak için Nami'ye 4 kez yalvarır, adam var bi' çocuk için açlık sefalet içinde 1 ay güneş altında kıvranmayı göze alır. Adam var tayfasına saldırıyor diye onlarca kadın suikastçiyi kesip atar, adam var "tayfamın sülalesine de atlansa kadına vurmam" deyip idealleri için tayfasını kurda kuşa yem eder. Adam var tayfanın ahlaki kurallarını ortaya koyar, adam var bu kuralları saydıktan sonra ihlal etmesine rağmen yüzsüzce tecavüzcü, katil, cani ailesi için bütün tayfasını Kocana'nın önüne atar.
Ace bitti Sanji seansı başladı.

Big Mom'dan bahsediyorum burada ben. Big Mom'a doğrudan düello teklif etti di mi? Big Mom'ın sözü ne oldu? Senin kelleni almak için oraya gelmeme gerek yok değil di mi? WB dediğin adam bana meydan okuyan adam nerde diyip adaya gelmedi mi? :D Ona rağmen affedip tüm tayfasının hayatını bağışlamadı mı? Arkadaş Big Mom ile nasıl bir tutuluyor. Ona rağmen Ace'in uykusundaki WB'ye saldırması kabul edilebilir olup Big Mom gibi herkesi haince katletmek isteyen kadına suikast planı kabul edilemez oluyor. Onu geçtim öncesinde Luffy düelloya da çağırdı. Daha ne edecek yarım tayfayla Big Mom'ın adasında? Tüm teşkilatına karşı.
WB ile karşılaştığı içen Ace ballı diyorsunuz, eyvallah. Ama Luffy'nin şimdiye kadar ki dövüşleri belli, bunları görmüyorsunuz o komik oluyor. Luffy'deki bal kimsede yok o zaman. En son rakibi Katakuri'de centilmence dövüştü ama Luffy aynı şekilde değil. Ace olsa orada tükendim diye kaçmazdı hiç olmazsa, onurluca yenilirdi. Cracker'a iki kişi daldılar onu saymıyorum bile.

en azından daha yolu olduğunu gördük.Kaido ile en az 2 arc kapışamaz daha.
Mantıklı olan da o olur zaten. Danaya girer gibi gireceklerse hiç yapmasınlar bu işi. Yalnız tahminlerim doğru çıkarsa Luffy'nin bire birde indireceği ilk yonkou Bigmom olacak sanırsam. Kaido'da illaki yardım alacaktır. O dövüşten edindiği güç ve tecrübe ile anayı dövecek işte.

Ha konuya dönersek... Luffy hiçbir zaman intihar edeceğiz demedi. Zaten kafesteyken Bigmom'a dövüş teklif ettiğini gördük. Burada sıkıntı tüm Bigmom güçlerinin olduğu bir ortamda Luffy'nin tayfası geri çekmesine laf edilmesidir. Ölsün mü la herkes ne bekliyorsunuz anasını satayım? :/

2018'de animeyi ciddiye almak. E. Oda'nın Ace'in ölümünü seneler sonra izleyip "ben böyle bir ortam şey hayal etmemiştim" deyip sinirlendiği anime evet. Bu animenin vermeye çalıştığı mesajdan anlayacağız.
@RedTeroR
Şimdi de Cnet128'e baktım
"Luffy: I’m done with saying... // I’ll beat you “someday”. // *pant* // *pant* // Just ‘cause you’re an Admiral... // Who says I’ve got to run away?!!! // I had enough of that two years ago!!!
Bartolomeo: Eh?! // ?!!
Luffy: Whether it’s a Marine Admiral... / ...or even a Yonkou...!!! / I’ve gotta be ready to beat them all up!!! Or else... // ...I’ll never become Pirate King!!!!"
"Hepsini dövmeye hazır olmalıyım" diye çevirmiş.

Bak burada da seninle tartışıyormuşuz. Hahaha deja vu resmen.
Animedeki çeviriler doğru oluyor.Oraya direk japonca konuşma koydukları için öyle.Sadece amiralsin diye kaçmak mı lazım demiş.Üzerine bunu 2 sene önce yapıyordum artık yapmıyorum bıraktım demiş.Başka yere çekmeye luffy ağzından ben kesin konuşmadım ehehe demeye gerek yok.Bıraktım demekten herkes aynı manayı çıkarır farklı yere çekilmez.Sayfalar ve anlam açık yani.Çevirinin biraz farklı olması ne kastettiğini değiştirmemiş.

WB ile karşılaştığı içen Ace ballı diyorsunuz, eyvallah. Ama Luffy'nin şimdiye kadar ki dövüşleri belli, bunları görmüyorsunuz o komik oluyor. Luffy'deki bal kimsede yok o zaman. En son rakibi Katakuri'de centilmence dövüştü ama Luffy aynı şekilde değil. Ace olsa orada tükendim diye kaçmazdı hiç olmazsa, onurluca yenilirdi.
Luffy orda Katakuri'ye karşı centilmen olacak bir durumda değil. Adam Luffy'i öldürse tüm tayfası katlolur. Ne centilmenliğinden bahsediyon arkadaş? Luffy Katakuri'yi yenerse onu öldürmez. Ama Katakuri Luffy'i öldürür. Luffy yendiği rakipleri öldürmeyecek kadar centilmen oluyor zaten.:D Olaya Luffy'nin Katakuri ile niçin savaşa girdiğini bakaraktan anlam bulursun. Katakuri ölse bile Anası var. Koç gibi kardeşleri var. Luffy ölse kim var? :D Kaptan'ın sorumluluğu ayrı oluyor. Gerekiyorsa yenmek için her şeyi yapacak.

Ayrıca Luffy geri dönerken Katakuri'nin k.haki harcadığını düşünüyor. O yüzden onun da dezavantajlı olmayacağı bir zamanda dönecekmiş gibisinden bir söz geçiyor. Daha kendisini ve tayfasını öldürmek isteyen birine karşı ne kadar centilmen olabilir hesabını sen yap.

Mantıklı olan da o olur zaten. Danaya girer gibi gireceklerse hiç yapmasınlar bu işi. Yalnız tahminlerim doğru çıkarsa Luffy'nin bire birde indireceği ilk yonkou Bigmom olacak sanırsam. Kaido'da illaki yardım alacaktır. O dövüşten edindiği güç ve tecrübe ile anayı dövecek işte.
Linlin'i indiren kişi Luffy olmayacak, iddia ediyorum. Başka bir süpernova ( Kidd) dağıtacak Koca Ana Korsanlarını.

Ha konuya dönersek... Luffy hiçbir zaman intihar edeceğiz demedi. Zaten kafesteyken Bigmom'a dövüş teklif ettiğini gördük. Burada sıkıntı tüm Bigmom güçlerinin olduğu bir ortamda Luffy'nin tayfası geri çekmesine laf edilmesidir. Ölsün mü la herkes ne bekliyorsunuz anasını satayım? :/
ölsünler.Kidin veya Tiiçin yolu olarak devam etsin.

Luffy orda Katakuri'ye karşı centilmen olacak bir durumda değil. Adam Luffy'i öldürse tüm tayfası katlolur. Ne centilmenliğinden bahsediyon arkadaş? Luffy Katakuri'yi yenerse onu öldürmez. Ama Katakuri Luffy'i öldürür. Luffy yendiği rakipleri öldürmeyecek kadar centilmen oluyor zaten.:D Olaya Luffy'nin Katakuri ile niçin savaşa girdiğini bakaraktan anlam bulursun. Katakuri ölse bile Anası var. Koç gibi kardeşleri var. Luffy ölse kim var? :D Kaptan'ın sorumluluğu ayrı oluyor. Gerekiyorsa yenmek için her şeyi yapacak.
Çok ulvi bir kişilik gibi, hatasız gibi görmemek lazım o halde. Luffy'i yenen rakipleri de öldürmüyor. Katakuri de öldürmeden bırakıp gitmişti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık