Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geçenler de Thriller bark arcından bir şeyler izleyeyim dedim. Aklıma şu geldi şimdi Usopp ile Perona dövüşüyor ya Usopp işte sürekli olumsuz ne bileyim korkak olduğu için hayaletler işlemiyordu ya ?? Namiye de aynı şey olmaz mı Namide olumsuz :(
O manganın saçmalığı ya takılma, Nami gözü açık cin gibi maşallah. Perona falan dinlemez ama Zoro ve Lufy'nin halleri çok komikti.

Tespit yapmaya geldim.

Bildiğimiz gibi Grand Line'da yolculuk ederken Daimi Seyir Belirleyici yoksa, sadece bir adadan diğerine gidiliyor. Bizimkilerin rotası Kaktüs Adası, Küçük Bahçe, Davul Adası, Alabasta, Jaya, Skypeia, Uzunhalka Diyarı, Water 7, Sabaody olarak işlendi. Bu yolculuk esnasında karşılaştıkları kişilerin aynı rotayı takip etmeleri gerekiyor. Bu rotadan giden kimselerin normalde Küçük Bahçe'de bir yıl beklemeleri lazım.

Benim asıl dikkat çekmek istediğim nokta Karasakal Korsanları'nın rotası. Bu arkadaşları ilk olarak Davul Adası'na saldırdıkları zaman duyduk. Kaktüs Adası sağlamdı ve Küçük Bahçe'de bir olay olmamıştı. Yani Karasakal ekibi Davul Adası'ndan önce bu iki adaya uğramamış. Daha sonra Karasakal ve ekibini Jaya'da görüyoruz. Arada Alabasta'ya uğramışlar. Zira çok büyük bir yer, bir de Crocodile faktörü olduğu için olay çıkarmamış olabilirler. Bunların Jaya'dan sonra devam etmeleri için Skypeia'ya çıkmaları gerek. Kapak hikayesinden dolayı Skypeia da sağlam görünüyordu. Bundan sonra ise Karasakal ve ekibi Banaro Adası'nda ortaya çıkıyor. Ben Karasakal'ın Seyir Belirleyici olmadan Grand Line'da yol alabildiğini düşünüyorum. Seyir Belirleyici genelde kullanan kişinin bileğinde olur (Ace ve Nami gibi), ancak Karasakal'ın rotacısı olan Laffitte'te hiç Seyir Belirleyici görmedik.
Teach niye geldi ki zaten Grand Line'a? Thatch'ı öldürmüşken onu da denizcilere verse daha iyi. Herif en az 600 milyon edecek bir komutanı öldürmüş, götürsün teslim etsin ölü bedenini. Ölü ya da diri sonuçta, bu bile ona bir şöhret verirdi.

Teach niye geldi ki zaten Grand Line'a? Thatch'ı öldürmüşken onu da denizcilere verse daha iyi. Herif en az 600 milyon edecek bir komutanı öldürmüş, götürsün teslim etsin ölü bedenini. Ölü ya da diri sonuçta, bu bile ona bir şöhret verirdi.
Adam şöhret peşinde değildi ki. Crocodile düşünce Shichibukai olmanın peşine düşüyor. Şayet böyle bir durum olmasa, daha farklı bir planı uygulamaya sokacaktı.

Adam şöhret peşinde değildi ki. Crocodile düşünce Shichibukai olmanın peşine düşüyor. Şayet böyle bir durum olmasa, daha farklı bir planı uygulamaya sokacaktı.
Shichibukai olmak için tehditkar bir görünüşün olması lazım değil mi? Hatta Laffitte Mariejois'a gittiğinde Sengoku bu adam kimdir bilinmez, korsanları korkutmaz dedi. O da biliyoruz, bu konuda bir şeyler yapıyoruz manasında bir şeyler söyledi. Bu yüzden Luffy'i avlayacaktı, 100 milyon aşağısı kurtarmaz diye. Thatch'ı öldürmekten daha iyi göz korkutma mı olur?

V
@Smoker

Bir Shichibukai'yi indirip onun yerine Shichibukai olma şansın var mı? Hükümet böyle bir şeye izin verebilir mi?
Verir. Neden olmasın?
Nami çok zeki birisi. Ne de olsa gerçekte yaşasa İskandinav olacakmış. Normal bir durum.
İskandinav? O değilde k. haki ile zeka doğru orantılı olsa daha güzel olmaz mı? Böyle bir ilişki açıktan mangada yok ama Sanji yatkın falan. Sen ne diyorsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık