Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aka'nın güçlendiğini düşünmüyorum ben.Hani belki kendini 1 tık geliştirip amiral-yonko arasında bir şey olmuş olabilir ama pek sanmıyorum.Eğer Aka'yı bir daha gördüğümüzde meyvesini uyandırmış olursa ve bu uyanışı yeni açtığıyla ilgili bir bilgi verilirse doğal olarak Aka'nın mf halinden daha güçlü olduğunu kabul ederim.Ama uyanışı yeni açtığıyla ilgili bir bilgi verilmezse mf halinden üstün tutmam.Ha diceksin neden o zaman mf de kullanmadı ? İşte bunlar hep kurgu.Mf arcta Oda hiçbir karakterin güçlerini,sınırlarını vs. ayrıntılı göstermedi zaten.O yüzden uyanış vs. göremememiz normal.

Mesela Marco'yu tekrar gördüğümüzde Oda bu adamın güçlerine değindiğinde daha mı güçlü olmuş olucak ? Hayır.Tek fark işte adamın gücünü ayrıntılı görmemiz,sınırlarını görmemiz vs. olucak.Mesela Kata mf de olsaydı güçlerini bu kadar ayrıntılı görecek miydik ? Geleceği gördüğünden falan bahsedilmezdi.Direk amiral savunmasını yapardı o kadar.
Meyvesinin uyanışı Dof'un ki gibi etrafı etkiliyorsa -ki muhtemelen etkiliyor Punak Hazardı o hale uyanışla getirdiler muhtemelen- sadece rakibe zarar vermezdi MF'ye ve denizcilere de büyük zarar verirdi. Bu açıdan bakınca uyanış gerçekleştirmemesi kurgu gereği gizlenmiş gibi gelmedi bana.

Aka'nın güçlendiğini düşünmüyorum ben.Hani belki kendini 1 tık geliştirip amiral-yonko arasında bir şey olmuş olabilir ama pek sanmıyorum.Eğer Aka'yı bir daha gördüğümüzde meyvesini uyandırmış olursa ve bu uyanışı yeni açtığıyla ilgili bir bilgi verilirse doğal olarak Aka'nın mf halinden daha güçlü olduğunu kabul ederim.Ama uyanışı yeni açtığıyla ilgili bir bilgi verilmezse mf halinden üstün tutmam.Ha diceksin neden o zaman mf de kullanmadı ? İşte bunlar hep kurgu.Mf arcta Oda hiçbir karakterin güçlerini,sınırlarını vs. ayrıntılı göstermedi zaten.O yüzden uyanış vs. göremememiz normal.

Mesela Marco'yu tekrar gördüğümüzde Oda bu adamın güçlerine değindiğinde daha mı güçlü olmuş olucak ? Hayır.Tek fark işte adamın gücünü ayrıntılı görmemiz,sınırlarını görmemiz vs. olucak.Mesela Kata mf de olsaydı güçlerini bu kadar ayrıntılı görecek miydik ? Geleceği gördüğünden falan bahsedilmezdi.Direk amiral savunmasını yapardı o kadar.
Bence tam tersine rayleighin yaptığı haki sınırlarına kadar zorlanarak gelişir cümlesiyle oda yaşa bakmaksızın herkese haki üzerinden p.up almasının yolunu açtı. Geliştiğini görücez bence bir çok karakterin.

Meyvesinin uyanışı Dof'un ki gibi etrafı etkiliyorsa -ki muhtemelen etkiliyor Punak Hazardı o hale uyanışla getirdiler muhtemelen- sadece rakibe zarar vermezdi MF'ye ve denizcilere de büyük zarar verirdi. Bu açıdan bakınca uyanış gerçekleştirmemesi kurgu gereği gizlenmiş gibi gelmedi bana.
Dediğin gibi olabilir de demek istediğim o değildi.Eğer uyanışı yeni açtığıyla ilgili bilgi verilirse Aka'nın eski halinden daha güçlü olduğunu kabul ederim.Ama verilmezse uyanışı çok önceden açtığını kabul edip mf halinden daha güçlü bir hale gelmiş demem.Çünkü bu adamın o zamanda uyanış gücü olmuş oluyor.Ha sadece mf halinden daha fazla güç göstermiş olur ama hala aynı seviyededir.Mf de kullanmamasına dediğin gibi bir açıklama getirilebilir mantıklı.

Bence tam tersine rayleighin yaptığı haki sınırlarına kadar zorlanarak gelişir cümlesiyle oda yaşa bakmaksızın herkese haki üzerinden p.up almasının yolunu açtı. Geliştiğini görücez bence bir çok karakterin.
Belki 1-2 istisna olabilir ama genel olarak pek düşünmüyorum diyeyim.Sınırlarını zorlayan bir dövüşte haki gelişir de potansiyel dediğimiz bir şey de var.Yani her sınırına geldiğin dövüşte daha da güçlenmezsin.İllaki bir yerden sonra durur o.

Peki farklı bir şey takıldı aklıma. Aokijinin meyvesi için soğuk soğuk meyvesi dendi. Eğer meyve soğutmaya yarıyorsa aokiji hasar aldığında neden vücudu buza dönüşüyor?

Belki 1-2 istisna olabilir ama genel olarak pek düşünmüyorum diyeyim.Sınırlarını zorlayan bir dövüşte haki gelişir de potansiyel dediğimiz bir şey de var.Yani her sınırına geldiğin dövüşte daha da güçlenmezsin.İllaki bir yerden sonra durur o.
Potansiyeli de dövüşme azmine bağlıyıcak bence. Mesela luffynin potansiyeli katakulliyi ayna dünyasında bırakıp gitmeyerek dönüp dövüşmesi gibi. Adam güçlü rakip gördüğü anda ölümüne dövüşürse her dövüşte hakisi gelişecek. potansiyel buna bağlanır diye düşünüyorum. O söylediğim cümle kaç yaşındaki smokerın haki kullanmasını da, croco ile karşılaştığımızda haki kullanacak olmasını da, diğer eski düşmanların karşılaştığımızda haki uzmanı şeklinde gelmesini tatlıya bağladı diyelim. Grand line da haki kullanan yoktu bunlar da kullanmaya kullanmaya gelişmedi. Yeni dünyada hakisiz nefes bile alamayacaklari için kullana kullana, sınırlarını zorlaya zorlaya geliştirdiler olacak. Ben sevindim. Hiç açıklama olmadan alakasız yılların korsanları bi anda hakili geleceğine böyle olsun.

Benim ana konum bu değildi ama :) Bir şekilde daha güçlü gelecek diyorum. Daha önce hiçbir amiralin ulaşmadığı bir seviyeye gelebilir. Dedim ya belki hükümet buna bir şeyler yapacak ve daha güçlü olacak. Sıradan bir meyve uyanışından bahsetmiyorum. İlk defa onda göreceğimiz bir şeyler de olabilir. Atıyorum, uyanış basit bir şey ben meyve şeytanı ile birleşebiliyorum deyip bambaşka bir şey olur. Ya da goroseilerin bir sırrı vardır Aka buna vakıf olup yeni güçler kazanır falan filan. Mangakanın hayal gücüne kalmış. Oda bu adam için bir şeyler yumurtlayacak diye bekliyorum. Ben seri sonunda güç seviyelerinin çok uçacağını düşünüyorum çünkü.

Benim ana konum bu değildi ama :) Bir şekilde daha güçlü gelecek diyorum. Daha önce hiçbir amiralin ulaşmadığı bir seviyeye gelebilir. Dedim ya belki hükümet buna bir şeyler yapacak ve daha güçlü olacak. Sıradan bir meyve uyanışından bahsetmiyorum. İlk defa onda göreceğimiz bir şeyler de olabilir. Atıyorum, uyanış basit bir şey ben meyve şeytanı ile birleşebiliyorum deyip bambaşka bir şey olur. Ya da goroseilerin bir sırrı vardır Aka buna vakıf olup yeni güçler kazanır falan filan. Mangakanın hayal gücüne kalmış. Oda bu adam için bir şeyler yumurtlayacak diye bekliyorum. Ben seri sonunda güç seviyelerinin çok uçacağını düşünüyorum çünkü.
Belki de seri sonu zirve karakterler Luffy - Teach değilde Luffy - Teach - Akainu olur?

Güç seviyelerinin uçacağını bende düşünüyorum zaten.Hatta sana Teach dünyayı karanlığa boğacak vs. demiştim galiba.Ama Aka'da böyle bir olay olacağını sanmıyorum diyeyim.

Belki de seri sonu zirve karakterler Luffy - Teach değilde Luffy - Teach - Akainu olur?
Teach gelmiş geçmiş en güçlü adam olacak gibi görünüyor ama hükümet buna yakın bir kaç adam çıkarır diye düşünüyorum. 800 senedir dünyayı yöneten organizasyondan daha azını beklemem. Hükümetle olan son savaşa hükümet daha güçlü girecek bizim taraftan. Çünkü her zaman düşman daha güçlü olur shounenlerde. Dragon gibi babası KK ile savaşmış, oğlu KK olacak adam var mesela. Bu adam en az yonkou seviyesi çıkacak. Luffy, Dragon ve zibilyon tane müttefiğimiz 4-5 tane amiralle savaşacak değil. Onun için güç seviyeleri çok uçacak. Belki kutsal ejderler uzaydan müttefik bile getirecekler. (Uzaydan gelip dünyayı istila etmiş olma ihtimalleri var bana göre)

@Hakili Yumruk Akainu'ya önem verdi mangaka. Luffy'nin abisini öldürüp göğsüne iz bıraktı. Ben de bu adam için büyük planları var diye düşünüyorum. Beklenti farkı diyelim :sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık