Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yıldırımı nasıl aldığının hiç önemi yok mu yani ? Kadın üzerine binmiş, ileteceği bir yer yok tamamını alıyor işte.

İşin komik tarafı, ben Jimbei uçurdu dediğimde saldırının nasıl geldiği üzerine savunma yapıyorsun ama aynı şeyi bu yıldırım olayında göstermiyorsun xD

Jimbei ana'yı uçurdu Luffy kıpırdatamadı bile hadi durumlar arasında fark olsun ama bu kadar fak nereye oluyor la :byee:
Topraklama yaptı diyorsun yani Big Mom. Kardeş toprak moprak kalmamış bulundukları yer tamamen yok olmuş. Big Mom isteyerek topraklama yaptı o onun savunması mi diyorsun anlamadım. Jinbei konusunu tartışmayacagım seninle bana göre çok saçma bir tartışma. Ne dediysem unut. Doğru diyon Big Mom topraklama yapabiliyor.

.Nerde WB gibi adamdan 2 deprem yumruğu yediği halde Marco gibi bir sağ kolunda içinde bulunduğu grup tarafından zar zor durdurulan amiral...Nerde sırf 8 saat yemek yiyemediği için Jinbei,Nami,Brook,Chopper tarafından zar zor durdurulan yonko.
Bölüm yorumunda yazmıştım.İki tane kovalama olayı var.Birinde yonko diğerinde amiral kovalıyor.Birini sağ kol,5. komutan durduruyor diğerini Jinbei,Nami.Haa handikap mı ? WB'den 2 deprem yumruğu mu daha büyük handikaptır yoksa Carmel Ana'nın fotosunun kırılmasıyla,açlık krizi mi ?

Şu tabloya bakınca yonko>>>amiral denklemi gözükmüyor.

Bölüm yorumunda yazmıştım.İki tane kovalama olayı var.Birinde yonko diğerinde amiral kovalıyor.Birini sağ kol,5. komutan durduruyor diğerini Jinbei,Nami.Haa handikap mı ? WB'den 2 deprem yumruğu mu daha büyük handikaptır yoksa Carmel Ana'nın fotosunun kırılmasıyla,açlık krizi mi ?

Şu tabloya bakınca yonko>>>amiral denklemi gözükmüyor.
Kadını gördüğümüz hiç bir atak etkilemedi tam olarak. Zayıflıyor oluşu psikolojik öyle saf açlıktan değil. Çocuklarının onu daha önce böyle görmedik demelerini azıcık durup düşünün. Bu kadın hiç mi Amiral ile karşılaşmadı bu kadın hiç mi çok güçlü biriyle savaşmadı.:) Bu çocuklar orda bile böyle görmemişler onları. Saçma bir sebep mi evet. Ama Mangaka yaptım olacak demiş.

Kadını gördüğümüz hiç bir atak etkilemedi tam olarak zayıflıyor oluşu psikolojik öyle saf açlıktan değil. Çocuklarının onu daha önce böyle görmedik demelerini azıcık durup düşünün. Bu kadın hiç mi Amiral ile karşılaşmadı bu kadın hiç mi çok güçlü biriyle savaşmadı.:) Bu çocuklar orda bile böyle görmemişler onları. Saçma bir sebep mi evet. Ama Mangaka yaptım olacak demiş.
Şu son bölüm de illaki kurgu var ben buna katılıyorum.BM o güçten düşmüş haliyle bile onları deşmeliydi.Bizimkiler yine kaçsın diye mangakanın saçma sapan hareketlerinden başka bir şey değil.Fakat bu bölüm 1 yonkonun amiralden o kadar da ayrı seviyede olmadığını gösteriyor.Benim sorunum yonko=2 amiral eder lafıyla.

Onun dışında bu arcta kadını hiçbir atağın etkilememesi önemli değil.BM'den sonraki en güçlü kişi Kata ve o da onun safında.Luffy desen bir tane vurmadı BM'ye.Kadının yediği en güçlü darbe şu Nami'nin yıldırımıdır muhtemelen.O yıldırımı da Kizaru'nun lazeriyle Aka'nın magma yumruğuyla kıyaslamam.Yani BM'nin şu arcta yaptığı güç gösterisi yonko>>>amiral demek için yeterli değil.

Şu son bölüm de illaki kurgu var ben buna katılıyorum.BM o güçten düşmüş haliyle bile onları deşmeliydi.Bizimkiler yine kaçsın diye mangakanın saçma sapan hareketlerinden başka bir şey değil.Fakat bu bölüm 1 yonkonun amiralden o kadar da ayrı seviyede olmadığını gösteriyor.Benim sorunum yonko=2 amiral eder lafıyla.

Onun dışında bu arcta kadını hiçbir atağın etkilememesi önemli değil.BM'den sonraki en güçlü kişi Kata ve o da onun safında.Luffy desen bir tane vurmadı BM'ye.Kadının yediği en güçlü darbe şu Nami'nin yıldırımıdır muhtemelen.O yıldırımı da Kizaru'nun lazeriyle Aka'nın magma yumruğuyla kıyaslamam.Yani BM'nin şu arcta yaptığı güç gösterisi yonko>>>amiral demek için yeterli değil.
Ben zaten bir Yonkou'nun bir Amiral'den çok daha güçlü olduğunu savunmuyordum. Hatta her zaman Akainu'nun hepsini alabilme şansı var dedim. Kizaru'nun o tek ışını felan bence yarışamaz o yıldırımla.

Mihawk Jozu'ya eşit değildir. Asla da öyle olduğu düşünülmemiştir. Jozu'yu gören Mihawk tıpış tıpış yerine dönmüştür. Diğer yazdığınız "zırva"lara cevap veremeyeceğim bile.
Başta da belirttiğim gibi o mesajın belli muhatapları var. Keşke üzerine alınmasaydın. :( Neyse, demek ki düşündüğümden fazla kişi aydınlandı bu bölümle beraber. Güzel. :D

Bir tarafta, Akainu vs Tümen komutanlarına kadar:

-Akainu kendisiyle eşit güçte olan(!) Wb ile savaşmış.
-WB Tümen komutanları diyoruz ama orda adam kategorsine girecek Vista ve Marco var.
-Vista: Bazılarına göre amiral bazılarına göre yonko seviyesinde olan Mihawk ile savaşmış.
-Marco: Yonko seviyesi Kuzan,Aokiji ile savaşmış ve Garp'tan tek yemiş. Aradaki oraya buraya koşturmalarını saymıyorum bile.
-Bir de Jinbei var. İki yıl önce normal yumruğuyla Akainu durduran adam.

Diğer tarafta bu zamana kadar hiç böyle kriz yaşamamış, çocuklarının ilk kez böyle görüyoruz dedikleri Big Mom. 8 saattir hayatın boyunca yaşamadığı sıkıntıları yaşamış, fiziksel ve psikolojik olarak çok büyük hasar görmüş birisi. Bir de ne hikmetse orda gerekli olan hangi saldırı türü gerekiyorsa o karakterlerin bulunduğu durum. Jinbe bile kendisini geliştirip gelmiş.

Taaabi canım, ikisinin durumlarına bakınca Bm'nin ki neymiş.:hhh:

Başta da belirttiğim gibi o mesajın belli muhatapları var. Keşke üzerine alınmasaydın. :( Neyse, demek ki düşündüğümden fazla kişi aydınlandı bu bölümle beraber. Güzel. :D
Aydınlatmak fiilini kullanmadan önce 10 kere düşünmenizi tavsiye ederim. Zira ne o aydınlatıcı sıfatını taşıyabilirsiniz, ne de yaptığınız eyleme bunu diyebilirsiniz.
Bir forumda bir mesajın muhatabı olmaz. Okuyan herkesedir. Okuyan herkesin cevap verme hakkı vardır. Üzerime alınmadım zira, sadece latifeyle kaynamış bir yanlışlığı düzeltmek istedim. Lütfen konuyu uzatmayın. Limitlerimi zorladım bile.
İyi forumlar.

Ben zaten bir Yonkou'nun bir Amiral'den çok daha güçlü olduğunu savunmuyordum. Hatta her zaman Akainu'nun hepsini alabilme şansı var dedim. Kizaru'nun o tek ışını felan bence yarışamaz o yıldırımla.
Kurguyu diyorsan dediğim gibi katılıyorum.BM güçten düşse de ne kadar düşecek.Kalkıp Dof seviyesine gerilememiştir.Ama orda Dof bile olsa biliyoruz ki alayını öldürürdü.O kısım buram buram kurgu o yüzden.Ama mangaka yonkoları 2 amiral gücünde tasarlasaydı böyle bir sahne çizmezdi diye tahmin ediyorum.2 amiral gücündeki bir kadın 1-2 handikapla Jinbei'nin,Nami'nin durduracağı seviyeye geriliyorsa burda sıkıntı var demektir.Nasıl bir handikaptır da o kadar güç kaybı yaşamış ?

Yıldırımı Kizaru'nun lazerinden mi daha güçlü görüyorsun ? Öyleyse katılmıyorum diyeyim.Ben amirallerin saldırı güçlerini daha yıkıcı buluyorum.

Aydınlatmak fiilini kullanmadan önce 10 kere düşünmenizi tavsiye ederim. Zira ne o aydınlatıcı sıfatını taşıyabilirsiniz, ne de yaptığınız eyleme bunu diyebilirsiniz.
Bir forumda bir mesajın muhatabı olmaz. Okuyan herkesedir. Okuyan herkesin cevap verme hakkı vardır. Üzerime alınmadım zira, sadece latifeyle kaynamış bir yanlışlığı düzeltmek istedim. Lütfen konuyu uzatmayın. Limitlerimi zorladım bile.
İyi forumlar.
Aydınlatan ben değilim, manganın çizeri.
Neyse bu "zırva"lara daha fazla cevap veremeyeceğim. Size de iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık