Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır işte olmayacak mesele bu.Garp az biraz kılıç öğrenip mihawkı ekstra fiziksel gücüyle devirince ve Mihawk kadar iyi kılıç kullanmayınca en iyi kılıç ustası olmayacak.Bak verdiğim son en iyi haki kullanıcısı örneği beklediğimden güzel oldu aslında :D O örnek durumu açıklıyor. Shanksin meyvesi falan olabilir bilemiyorum fakat yoksa bile sırf fiziksel güç,hız,dayanıklılık,3 çeşit haki gibi faktörlerle Mihawk kadar iyi kılıç kullanamasada onu yenebilir.Mesele bu,burada ayrışıyorum sizle aslında.Yoksa Mihawk tabikide serideki en güçlü karakterlerden biridir.Bana göre ilk 7de falandır günce.Çünkü seride kılıç kullanmanın ve ustalığının önemi o kadar büyük ki tayfanın sağ kolu kılıç ustası.
Ben kısacası Mihawkın Yonko kadar güçlü görülmesine de Commander kadar güçsüz gözükmesinede karşıyım. 1 milyar 250 binlik adamdır Mihawk.
Ya niye olmasın, Kılıç ustalığında zirveye çıkmaya çalışan Zoro'nun ne kadar fizik çalıştığını görmüyor muyuz ? Salak mı bu çocuk bu kadar fizik çalışıyor gidip üç beş şekil hareket yapsın o zaman.

Fiziksel güç, Haki, Hız bunlar zaten kılıç ustalarının temel dayanak noktaları eğer bunlarda iyiysen ve kılıç ustasyısan en iyisi olursun. Garp, Kılıç eline alsa şuan gidip o kılıçla döverse gibi bakıyorsun olaya anladığım kadarıyla ama biz burda direk Oda tarafından kılıç ustalığı en iyidir dediği Shanks'ı tartışıyoruz.

Şunu dersen anlarım, işte Mihawk almış ünvanı Shanks zahmet edip kafasına vurmamış o yüzden Mihawk ünvana sahip. Yada kim netsin o ünvanı diyebilirsin ama fiziksel gücü, hakisi, hızı yüksek diye bir kılıç ustası diğerini yendiğinde yenen taraf en iyi olmaz demek bana mantıklı gelmiyor :bilmem:

Şunu dersen anlarım, işte Mihawk almış ünvanı Shanks zahmet edip kafasına vurmamış o yüzden Mihawk ünvana sahip. Yada kim netsin o ünvanı diyebilirsin ama fiziksel gücü, hakisi, hızı yüksek diye bir kılıç ustası diğerini yendiğinde yenen taraf en iyi olmaz demek bana mantıklı gelmiyor :bilmem:
İlk kez sana katıldığım için çok kötü hissediyorum kendimi. :( Shanks vs Mihawk konusuna hiç giremeyeceğim ama şu paragrafın tüm bu unvan tartışmalarının cevabıdır. Shanks kolunu kaybedince bu vanpir daha da dövüşmüyor ve ikisi de kendi yoluna gidiyor. Bu süreçte birisi en iyiyi bulup yenmiş diğeri de yonkou olmuş.

İlk kez sana katıldığım için çok kötü hissediyorum kendimi. :( Shanks vs Mihawk konusuna hiç giremeyeceğim ama şu paragrafın tüm bu unvan tartışmalarının cevabıdır. Shanks kolunu kaybedince bu vanpir daha da dövüşmüyor ve ikisi de kendi yoluna gidiyor. Bu süreçte birisi en iyiyi bulup yenmiş diğeri de yonkou olmuş.
Hiç kötü hissetme ben öyle yazdığım gibi düşünmüyorum, yani saflar yerli yerinde :good:

Mihawk, Shanks'ın kafasına vurur :a:

Hiç kötü hissetme ben öyle yazdığım gibi düşünmüyorum, yani saflar yerli yerinde :good:

Mihawk, Shanks'ın kafasına vurur :a:
Haa iyi öyleyse yüreğime su serptin. Yüreğime iniyordu aynı yoldayız diye. :artiz:
Kafasına vururken Yasopp araya girer ve durdurur. Bunu gören Mihawk aradaki farkı anlayıp şatosuna yani ponçik babunlarına geri döner. :oops:

Ya niye olmasın, Kılıç ustalığında zirveye çıkmaya çalışan Zoro'nun ne kadar fizik çalıştığını görmüyor muyuz ? Salak mı bu çocuk bu kadar fizik çalışıyor gidip üç beş şekil hareket yapsın o zaman.

Fiziksel güç, Haki, Hız bunlar zaten kılıç ustalarının temel dayanak noktaları eğer bunlarda iyiysen ve kılıç ustasyısan en iyisi olursun. Garp, Kılıç eline alsa şuan gidip o kılıçla döverse gibi bakıyorsun olaya anladığım kadarıyla ama biz burda direk Oda tarafından kılıç ustalığı en iyidir dediği Shanks'ı tartışıyoruz.

Şu konuda ayrılıyoruz aslında buradan kriz büyüyor,diğer konularda ayrışmıyoruz fazla: Shanksin totalde daha güçlü olma meselesi.Şimdi verdiğim örneklere(Zoro kılıcı daha iyi kullanır ama Fuji teketekte alır gibi) hep meyve üzerinden fark vardır deniliyor.Benim beklentim Shanks yönünde onu saf kılıç ustalarından ayıran meyve veya hakinin aşırı iyi kullanımına has bir gücü olması(geleceği görme gibi)İşte beklentim Shankste öyle farklı bir güç olduğu yönünde.Yoksa tabikide kılıç ustaları haki kasar fiziksel güç kasar.Fakat kaç kişi seride Katakuri gibi geleceği görebilir?Veya Big Mom gibi doğuştan gelen hayvani bir dayanıklılığa sahip olabilir?
Rogerında,Big Momunda,Shanksinde,Cracker,Law,Fuji gibi karakterlerinde o yüzden kılıç ustası olarak Mihawk veya Zoro kadar iyi olmasalarda dediğim ekstra perkler sayesinde kazanan olabilirler.(law,fuji,crackeri zoro için yazdım karışmasın :D)
Not:Telefondan girdim yazım yanlışları yüzünden özür.

Dünyanın En Güçlüsü olmayı isteyen de yok, Korsanlar Kralının hikayesini okuyoruz bi zahmet herkes kılıç ustası olmak istemesin :hıh:
Madem o kadar güçlü MF'de bir kişi bile karşıda Mihawk var yav demedi. Şimdi MF'yi boşver diyeceksiniz ama onu övmeye gelince slash attı, buz dağı kesti diyebiliyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :artiz:

Madem o kadar güçlü MF'de bir kişi bile karşıda Mihawk var yav demedi. Şimdi MF'yi boşver diyeceksiniz ama onu övmeye gelince slash attı, buz dağı kesti diyebiliyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :artiz:
İşimiz slashınına, kestiği dağa kalmışsa ohuu, ben daima derim Mihawk'ı hiç yaptıkları üzerinden övmem, bu bir beklenti meselesi zamanında Hakisi var dediğimizde de küçük görülüyordu yazdıklarımız şimdi en az Amiral dediğimizde aynı şey olur yakında çıkar boyası :artiz:

İşimiz slashınına, kestiği dağa kalmışsa ohuu, ben daima derim Mihawk'ı hiç yaptıkları üzerinden övmem, bu bir beklenti meselesi zamanında Hakisi var dediğimizde de küçük görülüyordu yazdıklarımız şimdi en az Amiral dediğimizde aynı şey olur yakında çıkar boyası :artiz:
Övemezsin zaten :D Övülecek bir yanını göremedim şahsen.
Kaç senedir okuyorum hâlâ çıkmadı :artiz: Bir şekilde aradan çıkacak ve hâlâ tartışılır bir konu olacak Mihawk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık