Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İki mevzu var.
Birincisi; Luffy gibi bir embesilin bile IQ'su bu tosuncuğu 2'ye, hatta 3'e katlar. Dolayısıyla bunu eğitemezsin. Kafadan 10 yıl lazım bir şeyleri kafasına sokabilmek için.
İkincisi; Balıkadama yüzme eğitimi verilse daha da iyi yüzerdi denilmiş. Zaten haki bilen adama neyin haki eğitimini vereceksin?

İki mevzu var.
Birincisi; Luffy gibi bir embesilin bile IQ'su bu tosuncuğu 2'ye, hatta 3'e katlar. Dolayısıyla bunu eğitemezsin. Kafadan 10 yıl lazım bir şeyleri kafasına sokabilmek için.
İkincisi; Balıkadama yüzme eğitimi verilse daha da iyi yüzerdi denilmiş. Zaten haki bilen adama neyin haki eğitimini vereceksin?
İlkine katılıyorum ikincisi zorlama olmuş, bir adam top oynamayı biliyor diye daha iyi top oynayabileceği bir eğitime alınamaz mı yani ?

İlkine katılıyorum ikincisi zorlama olmuş, bir adam top oynamayı biliyor diye daha iyi top oynayabileceği bir eğitime alınamaz mı yani ?
Pek sağlıklı bir örnek olmadı bence. :/ Ben balıkadam örneğini verdim çünkü balıkadam yüzmenin tillahını bilir. Aynı şekilde bu ayı da hakinin tillahını biliyordur. Hakinin nasıl gelişeceği de ortada. Eğitim gereksiz kalıyor yani. Haki öğrendikten sonra eğitimin bir manası olsaydı Rayleigh son 6 ay kala Luffy'yi bırakmazdı orada. Tosuncuk ise göründüğü kadarıyla zaten efsane güçlü çıkacak. Rayleigh buna ne öğretebilir ki daha fazla? Zaten sınırına gelmiştir hem.

Son düzenleme:
Ya tosuncuğun güçlü çıkacağından şüphem yokta yani Beyazsakal gibi bir taktiksel dehanın böyle bir oğlu olduğunu reddediyorum umarım yalandır. (Hoş Dragon'un oğluda Luffy ama Luffy gene Tosuncuğun yanında zeki kalıyor.)

Pek sağlıklı bir örnek olmadı bence. :/ Ben balıkadam örneğini verdim çünkü balıkadam yüzmenin tillahını bilir. Aynı şekilde bu ayı da hakinin tillahını biliyordur. Hakinin nasıl gelişeceği de ortada. Eğitim gereksiz kalıyor yani. Haki öğrendikten sonra eğitimin bir manası olsaydı Rayleigh son 6 ay kala Luffy'yi bırakmazdı orada. Tosuncuk ise göründüğü kadarıyla zaten efsane güçlü çıkacak. Rayleigh buna ne öğretebilir ki daha fazla? Zaten sınırına gelmiştir hem.
Buna eğitimi zaten geç, eğitim alacak kadar beyni yok. Ben direk verdiğin örneği başkaları üzerinden değerlendiriyorum. Her zaman eğitim verilebilir, konuda yeterince iyi olan bir hoca varsa işin içinde :bilmem:

Ya tosuncuğun güçlü çıkacağından şüphem yokta yani Beyazsakal gibi bir taktiksel dehanın böyle bir oğlu olduğunu reddediyorum umarım yalandır. (Hoş Dragon'un oğluda Luffy ama Luffy gene Tosuncuğun yanında zeki kalıyor.)
Big Mom çok zeki değil ama Katakuri çok zeki :D Zeki birinin çocuğu düşük zekalı, düşük zekalı birinin çocuğu zeki olabilir. Ezdirmem Ayıboğan'ı :D

Tbde Zoronun acıları versek Luffye ne olur acaba ? Bence uykusundan bile uyandırmazdı.Mevzu ''ters yönde'' kaldığından bu kadar yankı yaptı herhalde.
Uyanabilecek olsa Kuma şok saldırısını yaptığında uyanırdı. Eleman zaten o duruma geleceğini bilerek geri kalanını size bırakıyorum dedi savaşmadan önce.
Yani adam sınırını biliyor sizin gibi fanlar bilmiyor ne yapalım pehh :artiz:

Buna eğitimi zaten geç, eğitim alacak kadar beyni yok. Ben direk verdiğin örneği başkaları üzerinden değerlendiriyorum. Her zaman eğitim verilebilir, konuda yeterince iyi olan bir hoca varsa işin içinde :bilmem:
Hea başkaları üzerinden değerlendiriyorsan ona bir şey diyemem. Biraz da Zoro üzerinden gidek. :/ Hakiyi falan filan öğrenip geldi bu marimo. Şu an daha ne eğitimi alabilir ki? Artık yapması gereken şey belli. Vanpir hakiyi öğreterek temeli attı zaten. Bu saatten sonra yapması gereken dövüşlerde kendisini sonuna kadar zorlayıp gelişmek ve o temelin üstüne koymak. Yani belirli bir seviyeden sonra eğitim anlamsız bence.

Ha ayrıca @Eustass Captain Kidd gibi bir Luffy düşmanına fan mı dedin yoksa ben mi yanlış gördüm? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık