Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kafesi örneklerinin Dof'a zararı ne? Adamlar kendilerini kesmek isteyen kafese karşı savunuyorlar kendilerini. Ki çoğunluk olarakta halk için bunu yapiyordular. Kafes o kafesin içindeki bir çok kişinin kurtulamayacağı bir şeydi. Zaten üstün olduğunu söylüyoruz da Amiral'in kafese meteor indirmesi onu ortadan kaldırmaya bütün gücüyle uğraştığını göstermez. Sorsam sana Zoro ve Dof ne olur Zoro dieyeceksin belki de ama şimdi burda böyle yaziyon. O kadar adam Dof'a neden saldırmaya gitmedi önce bunun bir açıklamasını yapın. Amiral, Sabo, Zoro sadece bu üçü Dof'a ne yaparlar biliyoruz ve bunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz. Olay sadece kafesin sivillere zarar vermesini engellemek. Luffy'e de sırf bunun için Dof'u belli zaman içinde indirmeye çalıştı. Kafesin erken kapanmasının Luffy ile doğrudan ilişkisi yok. Diyecek başka bir şey de yok.
Konuyu değiştirmeye gerek yok, ben kafesin nasıl bir teknik olduğu üzerine tartışıyorum ve bu tartışmayı yaparken belli dayanak noktalarım var.

Birinci Kafes oldukca sağlam meteor bile zarar veremiyor diyorum.(Burda Amiral alır, Amiral bla bla gibi bir hikaye anlatmıyorum beni ilgilendirmiyor çünkü)
İkincisi pek çok güçlü sayılacak kişi kafesi durdurmaya çalışıyor ama başaramıyorlar.

Sonuç olarak bana göre kafes kadar üst seviye teknik yapan bir adamın her hangi bir şekilde bu tekniği yapmaktan etkilenmediğini söylemek mantıksız.
Bunun haricindeki tartışmalar ile ilgili bir sıkıntım yok.

Alın elinize bir çekiç ya da taş falan, kuşkafesine vurun. Eğilir az içine göçer. Oda bilmiyor mu, böyle bir izlenim vermeyi, çizik atamadı. Fuji'yi çaresiz çizdi işte. Yapacak güçte çizeydi, olanı yorumluyoruz. Vasıfsız kaldı, sivillerin üstüne meteor attı işte.

Konuyu değiştirmeye gerek yok, ben kafesin nasıl bir teknik olduğu üzerine tartışıyorum ve bu tartışmayı yaparken belli dayanak noktalarım var.

Birinci Kafes oldukca sağlam meteor bile zarar veremiyor diyorum.(Burda Amiral alır, Amiral bla bla gibi bir hikaye anlatmıyorum beni ilgilendirmiyor çünkü)
İkincisi pek güçlü sayılacak kişi kafesi durdurmaya çalışıyor ama başaramıyorlar.

Sonuç olarak bana göre kafes kadar üst seviye teknik yapan bir adamın her hangi bir şekilde bu tekniği yapmaktan etkilenmediğini söylemek mantıksız.
Bunun haricindeki tartışmalar ile ilgili bir sıkıntım yok.
Kafes tekniği güçlü ama bu adamlar kafesi yok etmek istese doğrudan kullanıcısını hedef alırlar. Fuji ve Zoro sadece kafesin yanında kapanmasını engellemeye çalıştılar. Yani adamların kafesi yoketmeye çalışmak gibi bir çaba içinde olduklarını görmedik. WB için bir gemiyi yok etmek deprem vuruşu ile onu tek eliyle durdurmaktan daha kolaydır emin ol. Ama içinde Squardo var diye gemiyi eliyle durduruyor. Yani kafesi o şekilde itmelerinden dolayı bir güç çıkarımı yapamazsın.

Bu arada kafesin enerji harcıyor harcamyor orasini bilmem. Ama Dof'un işine yaradığı kesin.

Luffy Noah'ı zincirinden tutup çekmeye çalışmadı zira bu anlamsiz bir çaba olurdu. Direk yoketmeye çalıştı. Bu anlamda kafesi itmeye çalışmaları zaten daha zor bir şey. Yoketmeye çalışmak daha kolay olurdu.Bunu anlamak istemiyorsunuz.

Kafes tekniği güçlü ama bu adamlar kafesi yok etmek istese doğrudan kullanıcısını hedef alırlar. Fuji ve Zoro sadece kafesin yanında kapanmasını engellemeye çalıştılar. Yani adamların kafesi yoketmeye çalışmak gibi bir çaba içinde olduklarını görmedik. WB için bir gemiyi yok etmek deprem vuruşu ile onu tek eliyle durdurmaktan daha kolaydır emin ol. Ama içinde Squardo var diye gemiyi eliyle durduruyor. Yani kafesi o şekilde itmelerinden dolayı bir güç çıkarımı yapamazsın.

Bu arada kafesin enerji harcıyor harcamyor orasini bilmem. Ama Dof'un işine yaradığı kesin.

Luffy Noah'ı zincirinden tutup çekmeye çalışmadı zira bu anlamsiz bir çaba olurdu. Direk yoketmeye çalıştı. Bu anlamda kafesi itmeye çalışmaları zaten daha zor bir şey. Yoketmeye çalışmak daha kolay olurdu.Bunu anlamak istemiyorsunuz.
Lufy gemiye vurdu, hasar verdi ama kudretli amiralimiz ne yaptı? Çizik atamadı. Az etkilese ama meteor halka zarar veriyor diye vazgeçse anlardık ama öyle bir şey olmadı.

Dof'a dalmaları falan önemli değil Hasan, ben tekniğin gücünden bahsediyorum. Dof öyle bir teknik yaptı ki kendisi düşmeden kimse o tekniği durduramazdı diyorsan tabi bu da bir bakıştır ama anlatmaya çalıştığım kısaca, kafes tekniğinin gücü ve bu gücü kullanan karekter üzerinde oluşturacağı baskı.

Dof'u ilah gibi görmeye gerek yok eğer kafes tekniğini yapmışsa belli bir enerji ve güç harcamıştır.

Fuji zaten üzerinde konuşulmaya değecek kadar, yaptıklarına anlam yüklenecek kadar vasıflı değil o yüzden ondan bahsederek zaman kaybetmemize gerek yok.

Lufy gemiye vurdu, hasar verdi ama kudretli amiralimiz ne yaptı? Çizik atamadı. Az etkilese ama meteor halka zarar veriyor diye vazgeçse anlardık ama öyle bir şey olmadı.
Adam adayı yerinden sökebilecek güce sahip bir meteor ile bütün gücünü kullanmış olmuyor di mi?

Onu geçtim bu adam kafesi gerçekten kaldırmak istese gidip Dof'un kelleyi alır ki Dof size göre ölümle burun burunaydı en son Law iç organlarını yaktıktan sonra ölü haliyle G4 atakları yedi. O haliyle Amiral'e karşı zafer elde ederiz diyorsanız Selim harbiden fansiniz yani.

@RedTeroR

Kafesin ek bir baskı felan oluşturduğu yok. Adam istediği gibi uyanışta ip çıkarıyordu her yerden. Luffy'e G4 için bir risk alıyorsun diyen adam kafes işininde riskinden bahsederdi.

Amiral ve belli seviyenin üstündeki adamlar sadece fiziksel olarak kafesin kapanışını durdurmaya çalıştı ki bu noktada Amiral ve Sabo haricindeki herkes adam akıllı itti kafesi. Ama bu savaştıkları anlamına gelmiyor. Bütün ada Luffy ve Zoro'da dahil BAA'da Noah'ı itse bir sonuç alamazdılar. Ama Luffy neredeyse dakikalar içerisinde ada boyutundaki gemiyi parcaliyordu.

İtmek ve yoketmek farklı şeyler.

Son düzenleme:
İşte itmek içinde tüm gücünü kullanmadı işte o var orayı kaçırıyorsunuz yukarıda attığım resim bunun ispatıdır.
Tüm gücü demedim ki ama etki edeceğini düşünüp harekete geçmedi mi, bu adamın en iyi yanı k. hakisi değil mi yani? Bir harekette bulundu baktı kıramadı kafesi, daha devam etmedi, daha güçlü bir saldırıyla ben bunu yıkarım diye düşünse başka şey denerdi. Fuji kendini bilmiyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık