Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yani şu acı almayı hesaplarsak dayanıklılıkta 2xLuffy<=Zoro ediyor. Vay anam vay. Helal olsun reyize.

Hani şöyle bakıyorum da şu tayfadan sadece Zoro'yu çıkar Luffy kk olamaz.Tayfanın katkısı %10 desek kalan yüzdeyi Luffy ve Zoro bölüşür Luffy'nin kk olması konusunda.

Daha azı için böyle iki seksen uzanıyorken çok daha fazlası için öyle ayakta durmasının hiçbir mantığı yok. Ki Mangaka dediğim gibi ne kadar ağır bir durumda olduğunu Chopper'a da söyletmiş.

@Hakili Yumruk

Spoiler içerisine bak aynı arc içerisinde daha azı için uzandığını görüyoruz. Hatta güvenli bir yere taşıyorlar Zoro ve diğerlerini.
Mantığı olmayan bir çok şey var.Mesela sen daha geçen gün ''Kata Luffy'e Sanji'nin verdiği hasarı veremedi'' gibi bir şey demiştin bende sana ''Orda anlatmak istediği,hissettirmek istediği farklı bir şey'' demiştim.Sende bana ''His mis bilmem ben'' gibi bir şey yazmıştın.O zaman sen işine gelen yerleri kabul ediyon işine gelmeyen yerleri kabul etmiyon hacı ?

Hani şöyle bakıyorum da şu tayfadan sadece Zoro'yu çıkar Luffy kk olamaz.Tayfanın katkısı %10 desek kalan yüzdeyi Luffy ve Zoro bölüşür Luffy'nin kk olması konusunda.
Bu benim de aklıma geldi. Mangaka Zoro'yu Buggy tayfasından tasarlamış ilkte, bizim tayfaya uyarlamasa büyük ihtimalle ilk adada ölürdü bizimkiler.

Ahaa Luffy böyle yatıyordu o sırada:

Nalları dikmiş duman atıyor. Şunun Mingo dövüşünde duman atan Luffy'den bir farkı yok. Heh işte Luffy böyle yatarken birileri bu halde hala ayakta idi:

Sahne gayet açık. Bayılmak üzere olan Luffy'nin bayılmasa bile Zoro'nun yaptığını yapamayacağı açık. Süs olsun diye çizilmiyor bu sahneler.
Aynen süs diye çizilmiyor. Serinin en duygusal sahnelerinden birisini pij ediyorsunuz ama. :)

İrade ile ayakta kalma diye bir şey var. Tıpkı Alabasta'da Vivi ve Cobra'nın yüzüne gülümseyip onlar gidince anında yere düşüp bayılan tayfa gibi. Senin Zori de vardı orada. Kendini saldı işte Luffy. Durması gerekirse dururdu. Senin ayakta duruyor dediğin Zoro'nun o olaydan hemen sonra komaya girip ardından da 3 arc boyunca sürüngenlik yaptığını unuttun galiba. Madem ayakta kalabiliyor öyleyse ne diye komaya girdi? Güzelim sahneyi o kadar acayip yerlere çekiyorsunuz ki helal olsun diyesim geliyor. Zaten sınırında olan adam ölmedi ki bu sayede irade gördük, sadakat gördük, cool ve duygusal sahne gördük o kadar işte.

Sanji onaylıdır, Luffy'nin sonsuz yaşama isteği ve gücü vardır. Bu yüzden ölmez. Gerekirse Zoro'nun da acılarını alırdı. Tüm dünyanın yükünü sırtlanacak adam Zoro'nun yükünü mü sırtlanamayacak? Gidin başkasıyla eğlenin gözünüzü seveyim.

Mantığı olmayan bir çok şey var.Mesela sen daha geçen gün ''Kata Luffy'e Sanji'nin verdiği hasarı veremedi'' gibi bir şey demiştin bende sana ''Orda anlatmak istediği,hissettirmek istediği farklı bir şey'' demiştim sana.Sende bana ''His mis bilmem ben'' gibi bir şey yazmıştın.O zaman sen işine gelen yerleri kabul ediyon işine gelmeyen yerleri kabul etmiyon hacı ?
Manga'ya göre konuşuyorum. Mantığı yok dediğim sizin bu duruma göre dayanıklı demenizin bir mantığı yok. Ben ayakta kalmaktan dolayı daha dayanıklı diye yorum yapılmasına karşı çıktım. Öyle olsa adam Zoro'yu daha azı için öyle iki seksen yatırmazdı.

WB'nin de ölüsü çok dayanıklı. Ayakta kaldı ölüsü. Ama ölüydü işte.:D

Birisi sadece o acıları aldı diğeri o acılarla savaştı dostum. Ayrıca hala diyorum olay dayanıklılığını aşmış. Adamın teli kıpırdamıyor. Chopper Zoro'yu ilk defa böyle gördüm diyor.

Bu adamın çok daha az darbe için aynı arc içinde yattığı gibi bilgi var.:S Dayanıklılığı ayakta kalmasına göre belirleyeceksek Oda ne çizdiğini bilmiyor o zaman.

Daha azı için böyle iki seksen uzanıyorken çok daha fazlası için öyle ayakta durmasının hiçbir mantığı yok. Ki Mangaka dediğim gibi ne kadar ağır bir durumda olduğunu Chopper'a da söyletmiş.

@Hakili Yumruk

Spoiler içerisine bak aynı arc içerisinde daha azı için uzandığını görüyoruz. Hatta güvenli bir yere taşıyorlar Zoro ve diğerlerini.

@Raiden

Sana da kolaylık olsun. Al şu cevabı yapıştır.:D
Dostum sen hala başka açıya çekiyorsun dediklerimi. Ben sana ne diyorum, sen bana ne yazıyorsun. Luffy ne zaman kendi acısının üstüne Zoro'nun acısını da alıp savaştı? Dediklerini anlamıyorum ki.

Mevzu Zoro'nun hayatta kalması zaten. Başarısı burada. Hareket etmesine gerek yok. Kuma ne dedi; "demek hala hayattasın?!"

Zorolar'ın yattığı sahnenin önünü sonunu da atar mısın? Neden o hale geldiklerini hatırlamıyorum çünkü.

Dostum sen hala başka açıya çekiyorsun dediklerimi. Ben sana ne diyorum, sen bana ne yazıyorsun. Luffy ne zaman kendi acısının üstüne Zoro'nun acısını da alıp savaştı? Dediklerini anlamıyorum ki.

Mevzu Zoro'nun hayatta kalması zaten. Başarısı burada. Hareket etmesine gerek yok. Kuma ne dedi; "demek hala hayattasın?!"

Zorolar'ın yattığı sahnenin önünü sonunu da atar mısın? Neden o hale geldiklerini hatırlamıyorum çünkü.
Sayfa 478'den felan bakmaya başla işte öyleydi herhalde. Luffy yokken bunlar Orz ile savaşıyordular. Orz'dan yediği darbe sonu öyle yatıyordu.

Benim karşı çıktığım zaten ayakta kalmasından sebep daha dayanıklı denilmesi.

Manga'ya göre konuşuyorum. Mantığı yok dediğim sizin bu duruma göre dayanıklı demenizin bir mantığı yok. Ben ayakta kalmaktan dolayı daha dayanıklı diye yorum yapılmasına karşı çıktım. Öyle olsa adam Zoro'yu daha azı için öyle iki seksen yatırmazdı.

WB'nin de ölüsü çok dayanıklı. Ayakta kaldı ölüsü. Ama ölüydü işte.:D
Ayakta kalmaktan dolayı değil sadece.O arcta bir tek Luffy dövüşüp hasar almadı.Luffy ne kadar sınırına geldiyse Zoro'da ona yakındı aşağı yukarı.E bir de bu adam Luffy'nin acılarını kendi acılarının üstüne aldı ve aynı anda aldı.100 kgyi bir kerede taşımak farklıdır 2kg 2kg şeklinde 50 kerede taşımak farklıdır.Bırakta adam hareket edemesin.Adam sınır denen şeyi ortadan kaldırmış zaten.O acıları Luffy gibi tek tek alsa dövüşebilirdi belkide.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 27)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık