Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bege olayı Red'le senin aranda o yüzden o konuya girmicem.

Benim iki yıl sonra sevmediğim kısım Luffy'nin hareketleri. Sen diyorsun ya çizimi daha olgundu diye. Sadece çizimi değil ek olarak davranışları da olgundu. O yaramaz ve sallamaz çocuğun altında bir felsefe adamı ya da kocaman bir adam yatıyordu adeta. O durumu o kadar seviyordum ki. Vivi'yle yaptığı konuşma, Choppi'yi tayfaya davet etme şekli vs.

Bu çocuk Ace'in ölümünden sonra "neyin var korsanlar kralıx dedi, ağladı zırladı, Shanks ağlaman sorun değil ama bunun üstesinden gel dedi vs. Biz Luffy büyüyecek olgunlaşacak diye beklerken ne oldu ? Olgunlaşmaktan kasıt da 30-40 yaşında bir olgunluk değil ha. Luffy'ye göre, Luffy çapında bir olgunluk. Ama gel gör ki abisinin ölümüne sebep olan kişilerden bahsedilirken bile oralı olmayan, söylediği lafları bir bir yutan, bölümlerce kıçını tekmeleyecem deyip ortalarda bağırıp çağıran, bulduğu her fırsatta kk olacam deyip yıldıran, dümdüz, bomboş bir karakter haline geldi.

Kim ne derse desin iki yıl önceki Luffy ile şimdiki Luffy arasında dağlar kadar fark var. Yaşı büyüdükçe beyni küçülen karakteri geriye giden bir karaktere dönüştü.

Genel olarak iki yıl öncesinin karakter sıcaklığı nerdeyse kimsede yok ama Luffy'den bu daha fazla hissediliyor ve daha fazla göze çarpıyor.
Hea millet başka bir şey tartışıyorken sen de araya girip başka bir yerden gömeyim dedin yani. :D Haklısın ama söylediklerinde.

Bizim tayfanın hepsi iyi çocuklar. Hepsinin Luffy ye sadakati 10 üzerinden 10. Arada sallananlar oluyor Usopp ve ve Sanji gibi mesela. Onları da Luffy tekrardan 10 luk hale getiriyor.
Sadakat dediğin benim için ölün deyince tereddüt etmeden ölmektir. Birbiri için herkes ölür. Asıl sadakat bambaşka.
Tayfasını o derece düşünüyorsa neden Nami yanındayken yemek yemediği için yada saçma bi şekilde orda duracağım dediği için yakalandılar ?

Hani o yakalanmadan sonra standart işleyiş devam etse ve öldürülselerdi ne olacaktı ? Ölmedikleri için sıkıntı yok mu diyeceğiz ? Nami yanındayken ve onu koruması gerekirken yemek yemeyecem demek tam olarak ne oluyor ?

Madem tayfanı kurtarmak için dostlarını vuranlarla bile ittifak yapacak kadar ciddi o zaman neden etrafta soytarılık ve gevşeklik yapıyor ? (Bigmom'un karşısında bile)

Neyse bu konu çok uzadı bence bu arc yaptığı her hareket bir sonraki hareketi ile çelişiyordu :bilmem:

Not: Kata ile dövüşü hariç...
Kata'yı döverse unutulur her şey, yazıya komple katılıyorum. Ace öldü tek gömülen de hep o oldu.

Ben veriyorum Luffy bu konuda değişen biri değil. Zoro'yu dinledi onu hak vermiş olsa bile onun bakış açısı farklı. Normalde Zoro bu arc'ta Luffy-Sanji olayını da kabullenecek biri değildi. Luffy bu konuda yumuşak başlı biri.
Luffy değişmediği için Zoro tayfayı terk etsin diye bekliyorum zaten. :D

Luffy değişmediği için Zoro tayfayı terk etsin diye bekliyorum zaten. :D
Zoro da aslında geri dönmesin de bir sakınca bulmuyordu. Sadece samimi bir özür bekliyordu. Ayrıca bölümün ismi gurur yapmış Oda. Yani Zoro'nun gururu da buna izin vermiyordu. Ha bence doğru güzel şeylerden bahsetti Zoro. Yine de Luffy'nin bunda arkadaşlarına düşkün olması gibi bir sorun var. Zoro direk silebiliyor. :D

@Raiden

Daha geçen bölüm cam kırıklarını yuttuğu için iniltilerini duymasınlar diye ağzını tutan bu adam değil miydi? Sırf endişelenmesiler diye? Nesi çok farketmiş çiziminden başka? Yine Kata ile savaşıyorken bile tayfasını düşünüp aynaların hepsini kırmasını isteyen de Luffy'di. Yani nesi çok değişmiş bu adamın? :D

Daha geçen bölüm cam kırıklarını yuttuğu için iniltilerini duymasınlar diye ağzını tutan bu adam değil miydi? Nesi çok farketmiş çiziminden başka?
O tarz adamlıkları hep yapıyor Luffy. Yapmıyor diyen olmadı zaten. Enel karşısında korkudan tir tir titreyen Nami'ye "Sen geleceğin Korsanlar Kralı'nın arkadaşısın. Acınası şekilde davranma." diyen Luffy gitti, ittifaka "Ben önemli biri olmak istemiyorum. Sadece KK olmak istiyorum." diyen Luffy geldi. Aradaki farkı anlıyorsun değil mi Hasan? Mesele Luffy'nin fedakarlıkları falan değil yani. Bazı yönlerden Luffy eskiden daha iyiydi. Bunu inkar edemem ben.

O tarz adamlıkları hep yapıyor Luffy. Yapmıyor diyen olmadı zaten. Enel karşısında korkudan tir tir titreyen Nami'ye "Sen geleceğin Korsanlar Kralı'nın arkadaşısın. Acınası şekilde davranma." diyen Luffy gitti, ittifaka "Ben önemli biri olmak istemiyorum. Sadece KK olmak istiyorum." diyen Luffy geldi. Aradaki farkı anlıyorsun değil mi Hasan? Mesele Luffy'nin fedakarlıkları falan değil yani. Bazı yönlerden Luffy eskiden daha iyiydi. Bunu inkar edemem ben.
İyi de bu adam KK'yi senin sandığın anlamda biri olarak görmüyor ki. Büyük patron gibi bir şey olmak istemiyorum diyor. Bu zaten Luffy'nin KK algısına uyan bir cümle.

İyi de bu adam KK'yi senin sandığın anlamda biri olarak görmüyor ki. Büyük patron gibi bir şey olmak istemiyorum diyor. Bu zaten Luffy'nin KK algısına uyan bir cümle.
KK'dan önemli birisi mi var şu seride? Enel-Nami örneğini neden verdim sanıyorsun? Luffy o unvanın ağırlığını ve önemini çok iyi bildiği için Nami'ye o şekilde tepki vermişti. Şimdi de önemli birisi olmak istemiyorum xd diyor. Dalga mı geçiyorsun lan derler adama. :D

Luffy çok değişti demiyorum ben. Eskiden bazı şeyleri daha iyi idrak edebilen birisiydi diyorum sadece. Geriye kalan kısımlar aynı Luffy zaten.

Zoro da aslında geri dönmesin de bir sakınca bulmuyordu. Sadece samimi bir özür bekliyordu. Ayrıca bölümün ismi gurur yapmış Oda. Yani Zoro'nun gururu da buna izin vermiyordu. Ha bence doğru güzel şeylerden bahsetti Zoro. Yine de Luffy'nin bunda arkadaşlarına düşkün olması gibi bir sorun var. Zoro direk silebiliyor. :D
O gurur Zoro'nun gururu değil. Usopp'un gururu. Zoro bahsediyor hatta. "Gurur yapıp hatasını fark etmezse dönebileceği bir yer yok demektir." Luffy'nin yaptığı şey aynı bizim zamanında konuştuğumuz saflıkla alakalı. Fazla saf. Kaptanına böyle saygısızlık yapan bir adamın ayağına gidecekti. Zoro ne dedi; "kaptanına saygısını yitirmiş bir tayfa çökmeye mahkumdur!" Yani Zoro müdahale etmeseydi bunun tayfa için yıkıcı sonuçları olacaktı. Oda açıkça bunu gösterdi. Tayfada herkes Luffy'ye saygı gösteriyor ama bu tarz ince durumları sadece Zoro düşünüyor. O yüzden diyoruz ya, Zoro bu arc olsaydı ya Sanji'yi döverdi ya da Luffy'nin suratına tükürürdü. Bunu da sırf "kaptana saygı" ilkesinden dolayı yapardı. Adamın tek derdi Luffy'nin de, tayfanın da kaptanın kim olduğunun farkında olmaları.

O gurur Zoro'nun gururu değil. Usopp'un gururu. Zoro bahsediyor hatta. "Gurur yapıp hatasını fark etmezse dönebileceği bir yer yok demektir." Luffy'nin yaptığı şey aynı bizim zamanında konuştuğumuz saflıkla alakalı. Fazla saf. Kaptanına böyle saygısızlık yapan bir adamın ayağına gidecekti. Zoro ne dedi; "kaptanına saygısını yitirmiş bir tayfa çökmeye mahkumdur!" Yani Zoro müdahale etmeseydi bunun tayfa için yıkıcı sonuçları olacaktı. Oda açıkça bunu gösterdi. Tayfada herkes Luffy'ye saygı gösteriyor ama bu tarz ince durumları sadece Zoro düşünüyor. O yüzden diyoruz ya, Zoro bu arc olsaydı ya Sanji'yi döverdi ya da Luffy'nin suratına tükürürdü. Bunu da sırf "kaptana saygı" ilkesinden dolayı yapardı. Adamın tek derdi Luffy'nin de, tayfanın da kaptanın kim olduğunun farkında olmaları.
Usopp'un da olabilir ama Zoro içinde var bence o bölümde.

Bu arc Usopp'daki gibi basit değildi ama her şey. Onda daha çok özellikle attıkları düello yüzünden böyle bir konuşma geçmişti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık