Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizim tayfanın hepsi iyi çocuklar. Hepsinin Luffy ye sadakati 10 üzerinden 10. Arada sallananlar oluyor Usopp ve ve Sanji gibi mesela. Onları da Luffy tekrardan 10 luk hale getiriyor.

Zoro Luffye saygı falan duymuyor.Basbayağı Luffye aşık.Kaptan fetişi olan birisi ve tayfadan biri ne zaman kaptana laf söylemeye kalksa çıkıp liseli platonik aşıklar gibi atlıyor konuya.Usopp konusunda Sanjinin yaptığını yapabilecek bir başka adam yok tayfada.

Yalnız ben son sayfalarda tartışılan Luffy eleştirilerine katılmıyorum. :D Luffy değişti dedim çünkü eski Luffy'nin IQ'su daha yüksekti. Çizimi de daha olgun duruyordu aynı zamanda. Eskiden kastım buydu.

Şu an ise yok Bege ile anlaşma yapmış yok şunu yapmış gibisinden cacıktan bile sayılmayacak saçma argümanlar var ortada. Ula bu adam ID'den yüzlerce suçluyu çıkardı, onlarla beraber yolculuk yapıp Ace'i kurtarmaya çalıştı. Ne Bege'si Allah aşkına? :/ Bu arc'ta davranış olarak Luffy beni hiç üzmedi, hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Aksine artı puan toplamaya devam ediyor benden.
Bege olayı Red'le senin aranda o yüzden o konuya girmicem.

Benim iki yıl sonra sevmediğim kısım Luffy'nin hareketleri. Sen diyorsun ya çizimi daha olgundu diye. Sadece çizimi değil ek olarak davranışları da olgundu. O yaramaz ve sallamaz çocuğun altında bir felsefe adamı ya da kocaman bir adam yatıyordu adeta. O durumu o kadar seviyordum ki. Vivi'yle yaptığı konuşma, Choppi'yi tayfaya davet etme şekli vs.

Bu çocuk Ace'in ölümünden sonra "neyin var korsanlar kralıx dedi, ağladı zırladı, Shanks ağlaman sorun değil ama bunun üstesinden gel dedi vs. Biz Luffy büyüyecek olgunlaşacak diye beklerken ne oldu ? Olgunlaşmaktan kasıt da 30-40 yaşında bir olgunluk değil ha. Luffy'ye göre, Luffy çapında bir olgunluk. Ama gel gör ki abisinin ölümüne sebep olan kişilerden bahsedilirken bile oralı olmayan, söylediği lafları bir bir yutan, bölümlerce kıçını tekmeleyecem deyip ortalarda bağırıp çağıran, bulduğu her fırsatta kk olacam deyip yıldıran, dümdüz, bomboş bir karakter haline geldi.

Kim ne derse desin iki yıl önceki Luffy ile şimdiki Luffy arasında dağlar kadar fark var. Yaşı büyüdükçe beyni küçülen karakteri geriye giden bir karaktere dönüştü.

Genel olarak iki yıl öncesinin karakter sıcaklığı nerdeyse kimsede yok ama Luffy'den bu daha fazla hissediliyor ve daha fazla göze çarpıyor.

Brook kaptana saygıyı Zoro'dan öğrendi. Tıpkı diğer herkes gibi. Kuma olayını izlemişti uzaktan. :) Sonraki Kuma olayında o da kendini feda etme isteği duydu. Brook da adamdır.

Burada derken siteyi kastettim.

Mangada takılmasından bahsedersek de, Zoro eğer Luffy'yi durdurup o konuşmayı yapmasaydı ne değişirdi? Bunun cevabını herkes kendine verebilir.
Ben veriyorum Luffy bu konuda değişen biri değil. Zoro'yu dinledi onu hak vermiş olsa bile onun bakış açısı farklı. Normalde Zoro bu arc'ta Luffy-Sanji olayını da kabullenecek biri değildi. Luffy bu konuda yumuşak başlı biri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık