Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ahahahaha. 31 Nisan 2017 tarihinde Shounen Jump her yıl vermiş olduğu dört aradan biri olan ve ulusal tatile denk gelen bir ara vermiştir. Bunun Oda'nın verdiği ara ile bir ilgisi yoktur.

10 Nisan 2017'de Shounen Jump'ın 19. sayısında Oda ara verir. Oda ara vermeden önce ise 5 bölüm çıkmıştır. Daha sonra 31 Nisan 2017 tarihinde Shounen Jump ara verir. Fakat bu ara haricinde 862-863-864 ve 865. bölümler Oda ara vermeden çıkmıştır.

Evet, dört bölüm ve bir ara.
Rep olsa verirdim şuan :D

@hdbfresh doğrulayabilir sanırım, sözü benden daha güvenilir. :D

Ya onu da geçtim; 2013'te 39, 2014'te 39, 2015'te 39, 2016'da 40 bölüm vermiş zaten. Bir değişim de yok yıllardır.
Kesin 4 haftada bir olacak şeklinde değil ama genelde böyle gidiyor. Oda çok yoğun olduğunda 3 haftada bir ara veriyorlar. Geçen sene film işlerinden dolayı böyle olmuştu mesela. Bunun haricinde 5 hafta, hatta Jump tatilini çık 7 hafta bölüm verildiği bile oldu. Ama ortalama 4 hafta bölüm 1 hafta ara şeklinde gidiyor. Bu araların ne zaman yapılacağına da Oda karar vermiyor. Dergi ne zaman ara derse o zaman ara.

@hdbfresh doğrulayabilir sanırım, sözü benden daha güvenilir. :D

Ya onu da geçtim; 2013'te 39, 2014'te 39, 2015'te 39, 2016'da 40 bölüm vermiş zaten. Bir değişim de yok yıllardır.
Ortalama hep aynı, orasını biliyorum.
Duyuru resmi diye bilmiyordum ben, kafasına göre veriyor diye düşünüyordum. Op hep aynı da yaşlılık ve beklentili bölüm meselesi. Ayı boğan çıktığı zamanda yine bayramdı ama forum uçmuştu. Şimdi bölümler kesmiyor.

Senin matematik tutacak 889'u göreceğiz gibi.

Kesin 4 haftada bir olacak şeklinde değil ama genelde böyle gidiyor. Oda çok yoğun olduğunda 3 haftada bir ara veriyorlar. Geçen sene film işlerinden dolayı böyle olmuştu mesela. Bunun haricinde 5 hafta, hatta Jump tatilini çık 7 hafta bölüm verildiği bile oldu. Ama ortalama 4 hafta bölüm 1 hafta ara şeklinde gidiyor. Bu araların ne zaman yapılacağına da Oda karar vermiyor. Dergi ne zaman ara derse o zaman ara.
Evet hatırlıyorum 7 haftayı, ben de şaşırmıştım baya. :D

Bu durum Oda'nın 2013 yılında hastaneye kaldırılmasından sonra başladı diye biliyorum. Bir röportajında tatil gününün olmadığını, olsa ailesiyle kullanacağını da söylüyor. Adam ailesini göremiyorken burada ara veriyor diye adama laf ediliyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? :(

Ortalama hep aynı, orasını biliyorum.
Duyuru resmi diye bilmiyordum ben, kafasına göre veriyor diye düşünüyordum. Op hep aynı da yaşlılık ve beklentili bölüm meselesi. Ayı boğan çıktığı zamanda yine bayramdı ama forum uçmuştu. Şimdi bölümler kesmiyor.

Senin matematik tutacak 889'u göreceğiz gibi.
5-6 bölüm kaldı bence.

Evet hatırlıyorum 7 haftayı, ben de şaşırmıştım baya. :D

Bu durum Oda'nın 2013 yılında hastaneye kaldırılmasından sonra başladı diye biliyorum. Bir röportajında tatil gününün olmadığını, olsa ailesiyle kullanacağını da söylüyor. Adam ailesini göremiyorken burada ara veriyor diye adama laf ediliyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? :(

5-6 bölüm kaldı bence.
Evet rahatsızlığından ve yoğunluktan dolayı böyle oluyor. Zaten Oda'ya göre manga çizmek sorun değil. Manga harici çıkan çalışmaların çok yorduğunu söylüyor zaten. Arkadaşlara One Piece'in diğer alanlardaki ürünleri ve bunlara olan uğraş falan basit geliyor sanırım. Jump'ta hiçbir manganın 2 tane editörü yok. Aralarında sadece One Piece istisna. One Piece manga ve medya editörü olarak 2 tane editöre sahip. Medyanın içinde anime haricinde ne kadar çok alanda One Piece'in ürünleri olduğunu buradan bile anlarsınız. Medya ekibinin içinde çalışan bir çok kişi var bir de üstelik.

@Densetsu no Samurai
Ortamı boş buldun diye iyi üfürmüşsün. :artiz: En komiği de Croco=su söylemin olmuş. Haki yerine su kullanıldı işte. Logia meyveli bir düşmana nasıl vurulacak başka?

Luffy'nin rakiplerinin über görünmesinin sebebi ne biliyor musun? Oda'nın kaptana yakışır bir düşman olarak gösterme isteğinden kaynaklı. Ana karakterin düşmanının çapı Zoro'nun rakipleri kadar olsaydı insanlar keyif alamazdı. Herkes çapına göre adamlarla dövüşüyor işte. :) Ha bir de para var işin ucunda. Shounen ana karakterinin düşmanları heybetli olacak ki zaferi büyük görünsün ve okuyucular gaza gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık