Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında farklı şeyler söylemiyoruz. Güçlüler, bu yüzden istediklerini yapıyorlar ve yaptıkları şeyler de hükümetin hoşuna gitmediği için başlarına ödül koyuyorlar.

Ayrıldığımız nokta Dragon'un ünvanının DEIKU, en güçlü yaratık, en güçlü varlık gibi direkt olarak güç yansıtmadığı. Çünkü adam direkt hükümete düşman olacak bir düşünce ve oluşumun lideri. Bu adam dururken gidip Kaido'ya en tehlikeli suçlu demez mangaka.
Diğerlerinin de hükümete düşman bir oluşum olduklarını, tehdit ettiklerini söyluyorum ben de. Kısaca "teröristler" yonkou olsun başka türlü olsun bu korsanların hepsi. Devrimciler de "terörist" bir grup. Ama Devrimcilerin hükemete hisettirdiği tehdit, yonkoulardan daha fazla. Yukarıda demek istediğim kısaca buydu. Bu konuda ortaklaştık sayılır. :good:

Ben zaten en kötü suçlu ünvanı direk güç belirtiyor demiyorum. Güce ve tehdide birlikte dikkat çeken bir ünvan olduğunu düşünüyorum. Tehdide vurgusu daha çok. En güçlü yaratık, en güçlü korsan gibi ünvanlarda da tehdit var ama ön planda olan güç. Burada ki vurgu güçlerinden duydukları tehdide. Diğerinde ki vurgu gücü harekete geçiren fikrin tehdidine.

Sen en kötü suçlu güç belirtmiyor demiştin. Benim bütün anlatmata çalıştığım arka planda bu ünvanında güç belirtti, gücüne bir ışık tuttuğuydu.

İlk resimde, Cracker'in yaptığı şeyin haki olmadığını başka bir şey olduğunu söylüyor Luffy. İkinci resimde ise Luffy Cracker'i engelliyor. Animede bu iki kesitin nasıl yansıtıldığına baktığımda -youtube linkini koydum- bu soruları sormak istedim. Birincisi için sorum; Bunun gözdağı tarzı bir şey olduğu söylenmiş. Luffy haki değil diyor ama acaba hakinin bir türü olabilir mi? Animede nasıl yansıtıldığına bakarsanız daha iyi anlarsınız. Awakening gibi bir şey çıkabilir mi -herkes değil sadece BH'de ustalaşmışlar kullanabiliyor gibi-? İkincisi için sorum anime de sanki HH ve BH karışımı vuruyor Luffy gibi. Yani Cracker'e BH ile vurup, HH ile harmanladığı bu saldırısıyla Pound'u bırakmasını mı sağlıyor? HH'nin bugüne kadar çöpleri bayılttığını ve hayvanları sakinleştirdiğini ya da bayılttığını gördük. Ekstra BH ile kullanıldığında rakibin uzuvlarına geçici olarak hükmetme yeteneği sağlıyor olabilir mi? Burada Cracker eliyle bırakıyor mesela Pound'u. Yoksa ikisi de animenin abartısı mı?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık