Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks'ın ünvanı alması için Mihawk'ı yenmesi gerekiyor. İlahi bir güç daha güçlü olana geçirmiyor ünvanı. En son düelloları da Shanks Luffy'e şapkayı vermeden önceydi.
İkisi eşit mi konusuna bunu değerlendirmeden nasıl fikir beyan ediyorsunuz anlayamadım.
Onu ben de düşündüm ama bu şekilde düşününce de her şey birbirine giriyor. O yüzden Shanks'la düello ettiklerinde unvanın Mihawk'ta olduğunu ve yenişemedikleri için de Mihawk'ta kaldığını düşünüyorum. Herkes bu noktada diyor ki; Shanks sonradan daha fazla gelişti. İyi de bu nereden çıkıyor? Yonkou olduğu için mi? O halde Shanks'ın üstünlüğü bu kadar barizse unvan nasıl Mihawk'ta kalıyor? Mihawk sürekli kaçarak, saklanarak unvanını koruyabilir mi mesela? Çünkü bu düşünceye göre bir yonkou kesinlikle bir shichibukaiden güçlü. Bunlar bana mantıksız geliyor. Bilemiyorum başka nasıl bir açıklaması olabilir.

Onu ben de düşündüm ama bu şekilde düşününce de her şey birbirine giriyor. O yüzden Shanks'la düello ettiklerinde unvanın Mihawk'ta olduğunu ve yenişemedikleri için de Mihawk'ta kaldığını düşünüyorum. Herkes bu noktada diyor ki; Shanks sonradan daha fazla gelişti. İyi de bu nereden çıkıyor? Yonkou olduğu için mi? O halde Shanks'ın üstünlüğü bu kadar barizse unvan nasıl Mihawk'ta kalıyor? Mihawk sürekli kaçarak, saklanarak unvanını koruyabilir mi mesela? Çünkü bu düşünceye göre bir yonkou kesinlikle bir shichibukaiden güçlü. Bunlar bana mantıksız geliyor. Bilemiyorum başka nasıl bir açıklaması olabilir.
Çok bir bilinmezlik yok o konuda. Mihawk ünvanı ne zaman ele geçirdi en önemli nokta bu. Eğer Shanks'ın kolu kopmadan önce ise ikisi yenişemediğine göre ikisi de Deiku olabilirmiş. Mihawk'ın tek kollu adamlarla dövüşmem lafından da Luffy'e şapka bırakıldıktan sonra bir daha aralarında düello olmadıpı anlaşılıyor. Zaten Mihawk ünvanı bu arada aldıysa ünvanın değişmesi için Shanks ile yapılan düello yok.

Wb'nin Shanks'a dediği basamakları hızlı tırmandın lafından da Shanks'ın kesinlikle yerinde saymadığı hatta yonkoluğa bile bu arada ulaştığı çıkarılabilir.

Yani Shanks, Mihawkla ister Deiku iken ister ünvansızken düello yapmış olsun o zaman ki düelloları şimdi için pek bir anlam ifade etmeyebilir.

Burada biraz da sen hata uydurdun. :D Shanks'ın daha fazla güçlendiği düşüncene katılmıyorum. Shanks da sürekli parti yapan bir adam olarak gösterildi ama yonkou sonuçta. Bu seride güç her zaman çalışmayla doğru orantılı gelişmiyor maalesef.

Ray konusuna gelecek olursak, mangaka bu ikiliyi Ray'den güçlü gösterirse itirazım olmaz. Ancak isterse Rayleigh'nin emekli olması ve ortadan kaybolmasını da buna bahane edebilir.

Mihawk istendiği kadar tartışılsın. Benim tek itirazım şu; Shanks daha güçlü ama Mihawk daha iyi kılıç ustası gibi bir şey mümkün değil. Kesin olan bu. Gerisini herkes dilediği gibi yorumlayabilir.

@arcadia Kim diyor bunu? Bana hitaben yazdıysan mantığını açıkladım. Shanks kılıç ustası olduğu için deiku unvanı onu da kapsar. Bu unvan kapıştırmak değil.
Hata uydurmak değil işte bu.Sen bazı şeyleri kabul ettiğin için sana hata gibi geliyor.Zaten bırak da hatalar da olsun.Elimizde veri olup da hata yapacağımıza,yanlış yorumlayacağımıza olmadan yapalım bunları :D

Şenksin o arada yonkou olması çok yüksek bir ihtimal.Buradan da anlaşıldığı üzere şenks pek yatmamış.En azından yonkou olana kadar.Mihawkın ise elle tutulur bir olayı yok.Eğer o düellolar sırasında Deiku ise bu zamana kadar ya kendine meydan okuyanlar ile savaştı ya da yattı yani :D Seride gördüğümüz kadari ile de Deiku ünvanını isteyen bir tek Zoroyu gördük.Vista mesela bayağı sağlam kılıç ustası ama yonkou gemisinde takılmayi Deiku ünvaninı almaya yeğlemiş.Mihawkta gayet iyi biliyor Vistayi.Kendinden ezikleri hatırlamayan adam Vistaya seni tanımamamak aptallık olur diyor ise ileride kendine rakip olacağı veya kendisine eş veya rakip gördüğündendir.

Valla Rayi bu ikilisinden güçsüz gösterme gibi bir durumu ben kabul edemem şahsen.Yaşlı ve antremansız hali ile Amirali tutabilen adam bu.Şenksin şimdiki hali anca denktir gençliğindeki Raya.Tabi bu da varsayım sonuçta.

Şenks kılıç ustası ama Mihawk bir numara ise senin de Mihawk>Şenksi kabul etmen gerekmez mi ? Yoksa sende önceki mesajda belirttiğim gibi Şenksi,Mihawkın altına koyamıyor musun ? Koyamıyor isen adamlar gayette kalkıp Şenks tekme tokat dövüşür de yener gibi absürt yorumlar atabilirler yani :D

Hata uydurmak değil işte bu.Sen bazı şeyleri kabul ettiğin için sana hata gibi geliyor.Zaten bırak da hatalar da olsun.Elimizde veri olup da hata yapacağımıza,yanlış yorumlayacağımıza olmadan yapalım bunları :D

Şenksin o arada yonkou olması çok yüksek bir ihtimal.Buradan da anlaşıldığı üzere şenks pek yatmamış.En azından yonkou olana kadar.Mihawkın ise elle tutulur bir olayı yok.Eğer o düellolar sırasında Deiku ise bu zamana kadar ya kendine meydan okuyanlar ile savaştı ya da yattı yani :D Seride gördüğümüz kadari ile de Deiku ünvanını isteyen bir tek Zoroyu gördük.Vista mesela bayağı sağlam kılıç ustası ama yonkou gemisinde takılmayi Deiku ünvaninı almaya yeğlemiş.Mihawkta gayet iyi biliyor Vistayi.Kendinden ezikleri hatırlamayan adam Vistaya seni tanımamamak aptallık olur diyor ise ileride kendine rakip olacağı veya kendisine eş veya rakip gördüğündendir.

Valla Rayi bu ikilisinden güçsüz gösterme gibi bir durumu ben kabul edemem şahsen.Yaşlı ve antremansız hali ile Amirali tutabilen adam bu.Şenksin şimdiki hali anca denktir gençliğindeki Raya.Tabi bu da varsayım sonuçta.

Şenks kılıç ustası ama Mihawk bir numara ise senin de Mihawk>Şenksi kabul etmen gerekmez mi ? Yoksa sende önceki mesajda belirttiğim gibi Şenksi,Mihawkın altına koyamıyor musun ? Koyamıyor isen adamlar gayette kalkıp Şenks tekme tokat dövüşür de yener gibi absürt yorumlar atabilirler yani :D
Mihawk, Daz Bones'un da ismini biliyor ne diyelim kendisine rakip gördüğünü mü? :D

Seride verilen izlenim Mihawk>Shanks veya Shanks>Mihawk değil Shanks=Mihawk doğrultusunda bu yüzden çoğu kişi Mihawk'ı Shanks'ten üstün görmüyor. Açıklama konusuna gelirsek, Dostoyevski diyor ki Mihawk unvanı devraldığında Shanks'in unvan sahibiyle kapışmamış olma durumu söz konusu olabilir. Fakat akabinde Shanks'le olan dövüşlerinde yenişemediklerinden unvan Mihawk'ta kalmıştır ki bu gayette mantıklı bir açıklama. Fakat Shanks kılıç ustası ve Mihawk'tan daha iyi diyenlerin getirdiği açıklama tamamen absürt ve saçma duruyor :D

Konuyu açmaz olaydım. Vay anasını xD Shanks -Kaido mario savaşına gelmeden ne oldu dedim ortalık karışmış :D anlaşılan kimse mantıklı bir teori üretemiyor:D Poneglph vermiş olabilir diye söyleyenler arkadaşlar var bu mantıklı olabilir yada bu görüşme hiç olmadı denizcilerin söylentisiydi yada kaido gelemedi :D

Onaylandı deniliyor fakat.. Ben asıl kişilerden bir onay görmedim.
Confirmed:

The Big Mom crew are rescuing people that got hit by the cake.

Tamago is furious that the tea party got ruined.

Pekoms comes to the scene and says that the Sun Pirates have escaped.

Katakuri and Brulee chase the Straw Hats and Bege.

Katakuri: I will be the one to kill Straw Hat Luffy.

Katakuri: I feel it’s necessary to wipe him out now as he could be a dangerous existence to Mama in the near future.

Smoothy is panicking and tells everybody to run away. And behind her, Big Mom is going crazy.

She holds the souls of the people that were in front of her, including Opera.

Smoothy is looking for Streuzen but he got injured from the collapse.

Everybody is in despair but Perpospero uses his wit to overturn the situation.

He lies that there was another Wedding Cake but that the Straw Hats have stoles it.

Big Mom says that she will kill him if that is a lie, and then jumps on Zeus and flies to Luffy’s location.

Persopero: I was able to buy a bit of time, but the condition to cure her illness this time will be to create a cake so delicious that even Mama can't imagine it.

But this wedding cake was so good that it’s impossible to make something like this ever again.

Pudding: The wedding cake this time was a Chocolate chiffon cake. When it comes Chocolate, I won’t lose to even the main chef!

Pudding: And sister Chiffon is an expert in chiffon cake! We together can make the same cake again!

Accoriding to Pudding, the ingredients for the cake can be found at Chocola town.

Pudding thought that Sanji’s “The most beautiful eye I have ever seen” was an insult and is now holding a strong grudge against him and wants to help out Big Mom.

Luffy and co are running away and Nami leads them to the forest of seduction.

Nami’s split the Vivre card into 2 piences and uses one of them to control King Baum and uses him to run away.

But at this moment, Big Mom arrives to the scene.

Cornered Sweets

The BMP try to save civilians who were buried in cake.

Count Niwatori is indignant that the tea party has been messed up. Pekoms arrives and tells him the Sun Pirates ran away.

Katakuri and Brûlée pursue the Straw Hats. He says he needs to kill Luffy before he becomes a threat to BM.

Smoothie comes up in a panic yelling to run away. Behind her is BM who is suffering from food sickness and causing chaos.

In her hand is Opera who got his soul stolen

Smoothie looks for Streussen. However he is on the verge of death from the impact of falling down.

The BMP despair but Perospero comes up with a crafty plan. He lies and says there was spare cake but the Straw Hats took it.

BM gets on Zeus and flies away.

To cure the food sickness what is needed is a cake that's more delicious than anything BM has had before.

Pudding comes running in and says this cake was a chocolate Chiffon cake.

'In terms of chocolate flavour I can't be beat even by the head chef! Chiffon is a Chiffon expert.

Pudding says the spare ingredients can be found in Choco town.

Pudding felt slighted by Sanji calling her eye beautiful and wanted to cooperate with BM for revenge.

Luffy and co approach the seducing woods. Nami has half the Vivre card given to her by Lola so she subdues Kig Baum and they keep running.

However BM comes down from above.

Chapter end.
Credits:Den_Den_Mushi from Orojackson Forums.
Source: 2ch
Tamamdır bu güvenilir.

Ayrıca haftaya ara var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 23)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık