Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bak burada güncel bilgiler var. Hangi karakter için daha önce ''onun yılı olacak'' şeklinde bir açıklama yapmış ? Sanji, Nami ve Zoro'dan daha değersiz olduğunu söylüyorsun onlar çekirdek Sanji değil diyerek, bende soruyorum, daha değersiz bir adam sana göre, özel bir yıl yaşarken daha diğerleri için böyle bir şey göremedik. Oda bunu 15 sene evvel söylemiş, çok eski. Güncel değil. 15 sene ki bilgilerle mangayı okumuyoruz, Oda'nın bir çok konuda fikri değişmiştir. Sonuçta bu adam robot değil, etkiye tepki verebilen bir insan evladı. Görüyorda, duyuyor da. Fikrini bir çok konuda değiştirebiliyor. Yahu bu adam editörün etkisi altında kalıp Shanks'ın kolunu almış adam. Birçok şeyden zaman içerisinde etkilenip fikrini ve hikaye akışını değiştirir, Marco örneğini bu yüzden verdim. Bir laf söyledi diye o lafımı yemem arkadaş Nami ve Zoro diğerlerinden her zaman önde olacak diye inat mı edecek bu adam ? Sende mangayı okuyorsun bende, sen mangadan ne zaman Zoro veya Nami'nin daha öne çıkan bir konumda olduğunu gördün ? Ben hiç görmedim. Sırf Zoro fanlığı yapmak için taklalar atıyorsunuz her bölümde, bir de beni çağırıyorsun konuya sanki Oda ağzına ''çekirdek üçlü halen Zoro ve Nami'' demiş gibi. Öyle bir şey de yok. Gaipten manga okur gibi hayaller görüyorsunuz artık. Bak bu adam çok değil 3-5 sene evvel Luffy'ye tek başına 3 tane Arc geçirttirdi, Amazon Lily, Impel Down ve Marineford Arc'ları. Sana göre çekirdek üçlü Luffy-Zoro-Nami, ama gel görelim ki Luffy o Arc'larda yalnızdı. Zoro ve Nami, nasıl Sanji ve Franky başka bir adada tek başına ise onlarda tek başına farklı bir adadaydı. Üstelik sana göre çekirdek üçlü olan Nami ve Zoro'ya fazladan süre vermedi bu adam. Nerede kaldı çekirdek ? Neden bu esnada Nami ve Zoro, Luffy ile beraber Impel Down ve Marineford'da olamadı, şimdi Kuma yollamadı falan demezsin umarım, ben burada E.Oda'nın tercihinden bahsediyorum. Bak mangaka özellikle ayırmıyor, ayırdığı tek adam Luffy. Onun dışındaki tayfa üyeleri eşit. Sen bunu bunca bölümü okumana rağmen çözemediysen sana diyecek lafım yok, bir daha da bu konuda beni çağırmazsan sevinirim.
Ben Luffy'yi ayırmıyor demiyorum ki. Ana karakter zaten, baştan ayrılmış. :D Oda'nın sözünü kafana göre geçersiz sayan sensin, fanlık yapan benim. :D Oda aksini söylemiş mi? Söylememiş. Sanji yılı olacak dedi. Arc Sanji'nin hikayesini anlattı. Anlatmasın mı? Sapla samanı karıştırıyorsun. Bana göre Nami'nin bu 3'lü içinde olması anlamsız ama adam öyle görüyorsa ben bir şey diyemem. Çekirdek lafına takılma o kadar, adam tetikleyici diyor. İkisi farklı şeyler. Bu demek değil ki tayfanın kalanı önemsiz ama bu 3'lü daha önemli. Sen Oda'ya sor bakalım söz geçerli miymiş değil miymiş. Değil derse sana hak veririm. Öteki türlü yaptığın karakter nefreti. Kendince adamın yazdıklarını yok sayıyorsun. Güncel ne demek ayrıca? Mesela kaç yıl içinde söylemiş olursa kabul ediyoruz? Bizi bilgilendir de ona göre tartışalım. :D

Herkesi riske atmakla, hep birlikte risk almak arasındaki farkı mı anlatacağı ben şimdi?
Tamam abi, haklısın. HATTA:
Hep birlikte karar veriyorlar buna dediğine aslında Luffy karar veriyor.Son raund öncesi Luffy bu sözleri söyleyip spikeri inandırıyor güvendiriyor.O da halka yayıyor.Önceden görülmüş olaylar yüzünden haliyle inanılmaz bir beklenti oluşuyor.Adamların o kısıtlı sürede son kısımlar için konuşuyorum başka çareleri yok zaten.O riski almak zorundalar o noktadan sonra.Fakat luffy 10 dakikalık süreç içerisinde dinlenirken sizi riske atamam zamanında indirirmiyim bilmiyorum dese böyle olur mu hiç olmaz.Öncesinde harekete geçme ihtimalleri var.Herşey luffynin kendini bilip ona göre hareket etmesiyle şekilleniyor anlayacağın.O 10 dakikalık süreçte de zaten boş durmuyor Dofa kendileri saldırıp indirmeye çalışıyorlar neler yapabileceklerini kendi gözleriyle görüyorlar.

Hep birlikte risk alıyorlar derken sanki özgür iradeleriyle seçmişler gibi konuşmuşsun.Luffy bayılana kadar öyle olabilir yardım etmeyelim iyi gidiyor diyebilirler.Ama o son raundda yok alakası yok.Çok kısıtlı bir süre var luffyde müthiş özgüven var adamlar da el mahkum hep birlikte risk almak zorunda kalıyorlar.3 dakika kalmış kolezyumcular ve tüm halk mı Dof indirecek süre bitmeden önce olacağı kesin olarak.

Son düzenleme:
15 sene önce demiş demiyorda sanki dün demiş gibi konuşmayalım istersen. Adam 1 senede değil 2 günde fikrini değiştiren birisi. Daha düzgün karakterleri oturtmamış 15 sene evvel, bir Marco'nun haline bak ilk bölümlerde bir de şimdiki haline bak.
Aha. Madem öyle aç bölümü Oda'nın mesajına bak. Hangi isimler geçiyor.

Sanji gene çekirdek Nami'den daha popülermiş.

Nerede kaldı bu çekirdek, yalan mı oldu yoksa.

Zaman içinde fikir değişir, E.Oda fanların tepkisine göre fikrini değiştirebilir. Mangayı okuyorsunuz, Nami ve Zoro'nun diğerlerinden farklı konumda olduğunu gösteren bir şey göremedim. Siz Zoro'ya bayıldığınız için o gözle mangayı takip ediyorsunuz, herkesi kendiniz gibi zannetmeyin yani. Genelde Luffy ve diğerleridir. Diğer tayfa üyeleri eşittir.

Sanji gene çekirdek Nami'den daha popülermiş.

Nerede kaldı bu çekirdek, yalan mı oldu yoksa.

Zaman içinde fikir değişir, E.Oda fanların tepkisine göre fikrini değiştirebilir. Mangayı okuyorsunuz, Nami ve Zoro'nun diğerlerinden farklı konumda olduğunu gösteren hiç bir şey göremedim. Genelde Luffy ve diğerleridir. Diğer tayfa üyeleri eşittir.
Yahu ben sana az önce ne attım?

Popülerlik anketiyle Oda'nın düşüncesi aynı şey mi ne diyorsun sen?

Buna Oda karar vermiyor yalnız. :D
Karar veriyor dedim mi ? Mangada geçiyor dedim. Herhalde E.Oda umursamadığı bir şeyi manga içerisine ekletmez, adam fanların tepkilerini umursuyor, buna göre fikir değiştirebilir, çok normal. Adamın sonradan değiştirdiği onlarca şey var. Nami ve Zoro'nun önde olacağı gibi, ki böyle bir şeyi hiç göremedik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık