Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy, Katakuri'yle dövüşünde g4 formunda şimdiye kadar verdiği en zor savaşını sergiler. Katakuri g4 formundaki Luffy'e zarar verir. Luffy, Dof'ta olduğu gibi dinlenmeye ihtiyaç duyar. Toparlanıp götürülür, yardımlar alır falan. Böyle türlü türlü torpille anca yener Kata'yı. Adam gibi bir dövüş sergilemesi için önce zaman sorununu halletmesi lazım.

Kaç yaşından sonra tayfa toplarsa toplasın, isterse 120 yaşında toplamaya başlasın bu tayfasında çoluk çocuk olacak demek değil. Hem ben bu nasıl çocuklarla yonko olmuş demiyorum, pekala olabilir. Wb nasıl olmuş diyenlere karşı çıkıyorum.

Linlin'in geçmişi açıklanmadan önce de bu tarz bir soru sorulmadı. Mesele ihtiyacı olup olmadığı değil zaten. Yaş olayı sıkıntı olarak görülüyor. Linlin Wb gibi Roger ile kapışmasa nolacak? Roger'ın tayfası tekleye tekleye gitmedi ya hepsini.

Wb'nin çoluk çocukla dövüşme olayı da forumun bana göre yanlış olan algısından kaynaklanıyor. Bize göre sağ kol vurdu mu 10 ünite kan alacak amiralden. Şu seride yonkolar hariç amiral alacak korsan olarak genç ve dinç rayleigh'i gösterebilirim. O da ucu ucuna . Tahmin tabi bunlar, herkesinki gibi. Şu forumda sağ kol ve yonkolar üzerinden Amirallere yapılan haksızlığı kimse kimseye yapmamıştır.

Daha önce bir tayfalarının olması akıllara "O tayfaya ne oldu?" sorusunu getirir. Fark burada.
Ölmüşlerdir korsan yahu bunlar.
Ace niye 2 numara oldu? o konumdaki Beyazsakal tayfasındaki karakter öldü diye, veya herhangi bir nedenle tayfadan ayrıldı diye.
Snack öldü onun yerine bir başkası alacaktır Bm korsanrında yıllar içinde.

Bu bir döngü, nasıl lordlar amiraller zaman içinde değişiyorsa Korsan tayfalarıda değişime muhtaç hemde daha fazlası ile.

Ace niye 2 numara oldu? o konumdaki Beyazsakal tayfasındaki karakter öldü diye, veya herhangi bir nedenle tayfadan ayrıldı diye.

Bu bir döngü, nasıl lordlar amiraller zaman içinde değişiyorsa Korsan tayfalarıda değişime muhtaç hemde daha fazlası ile.
Beyazsakal korsanlarının Thatch öldükten sonra yerini alan bir 4. tümen komutanı yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Vista 5. diye tanıtıldı bize.

Beyazsakal korsanlarının Thatch öldükten sonra yerini alan bir 4. tümen komutanı yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Vista 5. diye tanıtıldı bize.
Thatch burda meselenin neresindeki tam anlayamadım.
Eğer Thatch öldü ne diye yerine bir 4. komutan atamadılar diyorsan üste de yazdığım gibi bu zaman işi, Snack öldü diye hemen 4. bir tatlı komutan çıkarmadı Bm korsanları o konuma yakışır bir baba yiğit bulmalılar, bu da biraz zaman alır.
Niye zaman alır dersen, her önüne geleni komutan yaparsan prestijin azalır gittikçe.
Snackin Oruç reise yenilmesi Bm için utançtır. Onun büyüklüğünü lekeledi adam, Bm de cezasını verdi kendince.
.

Thatch burda meselenin neresindeki tam anlayamadım.
Eğer Thatch öldü ne diye yerine bir 4. komutan atamadılar diyorsan üste de yazdığım gibi bu zaman işi, Snack öldü diye hemen 4. bir tatlı komutan çıkarmadı Bm korsanları o konuma yakışır bir baba yiğit bulmalılar, bu da biraz zaman alır.
Niye zaman alır dersen, her önüne geleni komutan yaparsan prestijin azalır gittikçe.
Snackin Oruç reise yenilmesi Bm için utançtır. Onun büyüklüğünü lekeledi adam, Bm cezasını verdi kendice.
.
Ben gidenin yeri doldurulur şeklinde anladığımdan öyle yazdım. Düşününce çok süre geçmiyor Thatch'in ölümü üzerinden, haklısın yani. Muhtemelen yerine biri atanırdı zamanla. Ben olaya duygusal yaklaşabileceklerinden yerine birini yakıştıramayacaklarını düşündüm bir an.

Yahu ben nasıl oldu demiyorum zaten. Bana kalırsa zaten Oda direk böyle tasarladı nasılını da pek düşünmedi. Çünkü WB'yi baba konseptinde düşünmüştü. Mesele Bm'ye niye böyle dememeleriydi onu orada da ne demek istediğim kimse tarafından anlaşılmadığı için uzatmayacağım.

@twei

mangadan hesap yaparsaniz yaklaşık 45 dakika luffy g4de kaliyor. Kafesin kapanmasına 1 saat kala g4 geçiyor. 40 dakika kadar sonra bitiyor g4. 10 dakka dinleniyor. G4 ile sohbet etmedi dimi? Asilsiz değil yani. Mangada olan birşey bu. Sadece biz tüm dövüşü görmedik.

Ada konusu farklı. G4e amiral diyorlar ya. Ben de g4 amiral etmez en fazla 3. Adam eder diyorum. Ne yani adadaki hayvanlari yenmek için amiral seviyesinde mi olmak lazim? O zaman hayvanlar
Hem senin 45 dövdü demen hem de benim 45da başka darbesi yok demem asılsızdır tabi.
Fakat sen diyorsun ki Luffy yeni Gamma Knife yeyip az çok etkilerini hafiflemiş Doflamingo'yu 45 dakika gördüğümüz en güçlü formu ile hakisi bitene kadar dövdü ve bu adam ayakta/hayatta kalabildi. Yani kısaca g4 anca hayvan dövmeye yarar diyorsun :/

---------------------------------

BM bi tane Kong Gun durdurunca çok gömüldü la bu form. Yonkou'dur da bu kadun, normaldir durdurabilmesi :/

Bi de bu formda çok uzun süre kalmıyor diye yerilmesi enteresan. Ana malzemesi haki olan bu formda günlerce dövüşecek hali yok...

luffysam

Hem senin 45 dövdü demen hem de benim 45da başka darbesi yok demem asılsızdır tabi.
Fakat sen diyorsun ki Luffy yeni Gamma Knife yeyip az çok etkilerini hafiflemiş Doflamingo'yu 45 dakika gördüğümüz en güçlü formu ile hakisi bitene kadar dövdü ve bu adam ayakta/hayatta kalabildi. Yani kısaca g4 anca hayvan dövmeye yarar diyorsun :/

---------------------------------

BM bi tane Kong Gun durdurunca çok gömüldü la bu form. Yonkou'dur da bu kadun, normaldir durdurabilmesi :/

Bi de bu formda çok uzun süre kalmıyor diye yerilmesi enteresan. Ana malzemesi haki olan bu formda günlerce dövüşecek hali yok...
ortada asılsız olan bir şey yok. Sadece g4 ile 45 dakikada dofun ölüsünü indiremedigini kabullenememek var. Luffy ilk g3 koka yaptiginda da amirale vursa kan alır diyenler vardı :) 1 kaç ay sonra g4un de yetersiz olduğu anlaşılacak. Ki bence çoktan anlaşıldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık