Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya arkadaş Alpamis'e katılıyorum ortada milleti kasten sinirlendiren bir lavuk var ve sırf aynı karakterleri seviyorsunuz ve o bu karakterleri sapkınlık derecesinde yorumluyor, aynı taraftasınız diye onun iticiliklerine laf edenlere karşı duruyorsunuz. Bi yürüyün gidin ya.

Neymiş Ana kuzusu demiş diye laf yapılıyor. Ulan forumda neler neler gördüm ama Ana kuzusu söylemine neden bu kadar takıldınız onu anlamıyorum.

Şimdi biraz incelersek esasında One Piece'te de çok hızlı bir ilerlemenin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu detaylı bir şekilde incelenmesi gereken bir hipotez ya da varsayım olarak havada kalabilir.

Luffy bu yola çıktığı zaman henüz dandik biriydi. Örneğin Lucci döneminden sonraki Luffy ile seri başındaki Luffy arasındaki farkı düşünelim. g2 ve g3 sahibi Luffy, seri başında olan Luffy'i kaç defa döver? Kaç g1 Luffy gerekir, bu viteslere sahip olan Luffy'i? Üstelik bunlar sadece birkaç ay içerisinde oluyor. Hele şu an sahip olduğu G4 sayesinde Luffy'nin önüne bin tane seri başı Luffy koy gene bir işe yaramaz. :( Oysa daha ne kadar kısa bir süre geçti. İşte bu yüzden Luffy falan çok hızlı bir şekilde gelişim gösteriyor. He bunun bir kanıt niteliği taşıyamıyor oluşunun bana göre sebebi belki de şu yaştan itibaren gelişim hızları eskisine göre çok daha yavaş olacaktır. Belki de One Piece evreninde potansiyele erişme giderek azalan ve belirli bir süre sonra duran bir şeydir. Belki de şu anki yonkouların gücü 30 - 40 senedir hiç değişmemiştir, bilemeyiz. Bunun için bir yorum yapmak mümkün değil. Fakat şu an gördüğüm kadarıyla 5 senelik bir gelişme ÇOK büyük bir gelişme diye düşünüyorum.
Doğru söylüyorsun. Yalnız bakınca Luffy bayağı bir dövüş sonrası G2 ve G3'ü elde etti. Mangaka genelde uygun rakipler karşısına çıkardı. Lucci ilk Luffy ile karşılaşsa mesela belki dövüş bir dakika bile sürmezdi -Yalnız Croco ve Lucci olaylarında saçmaladı Mangaka. Çok erken dövüştürdü onlarla. G2, G3'ü ve hakisi olmayan Luffy Croco'yu yendi. WB'ye kafa tutan bir Croco'dan bahsediyoruz, hakisi olmasa tutmazdı herhalde. İllaki Croco da haki kullanıyordur. Övülen bir Lucci'den bahsediyoruz, C9'ın başı. Bu adamın da haki kullanıyor olması lazımdı-. Neyse buralardan yola çıkarak her dövüş sonrası kendine bir sürü şey kattı Luffy. Shabody'de patlayınca 2 yıllık bir eğitim aldı. Haki kullanmayı öğrendi, muhtemelen Rayleigh savaş tecrübelerinden falan da bahsetmiştir, kullanışlı şeyler öğretmiştir Luffy'e. Şu anki seviyesini bir Shicki olarak görüyorum. Güçlü rakiplerle karşılaşıyor. Dof olsun Cracker olsun. Gidip en güçlü ile dövüşmüyor. BM'ye bir yumruk atayım dedi sadece, dövüşse ne olurdu açık sanki. Kaidou Arcında Kaidou'ya tek başına dalma ihtimali yok bence. Dört komutana şöyle bir dağılım olsa; Jozu birini, Vista birini, Zoro ve Pedro birini, Sanji, Jinbei birini alsa, Shogun'u Neko alsa, Kaidou'ya Luffy - Law - belki Kidd - olası ihanetle Drake - omurgasız Apoo - ölmediyse Hawkins - Marco dalsalar hem Yonkou gücünü görürüz hem de Kaidou inse bile ben de Naruto etkisi yaratmaz.
Dipnot: Bu Kaidou'yu öyle bir gösterdi ki şu ekip bile dalsa adam bunları geri püskürtür gibi geliyor hâlâ bana :D

Gelişim olayında illaki bir yerden sonra duruyordur gelişimleri bence ve belli bir yaştan sonra istesen ve potansiyeline ulaşmasan da gelişemiyorsundur herhâlde. Herkesin bir potansiyeli vardır. Çalışarak en fazla potansiyeline ulaşırsın. Yoksa herkes çok çalışarak Yonkou seviyesine gelebilirdi. BM ve Kaidou'dan anladığımız kadarıyla bunlar çalışmamış bile muhtemelen doğuştan ya da bilimsel deneyler sonrası dünyaya Yonkou olarak gelmişler :D Shanks'a bakınca ise adam çalışmış, KK'nın gemisinde miçoluk yapmış, emek vererek buralara gelmiş.

Doğru söylüyorsun. Yalnız bakınca Luffy bayağı bir dövüş sonrası G2 ve G3'ü elde etti. Mangaka genelde uygun rakipler karşısına çıkardı. Lucci ilk Luffy ile karşılaşsa mesela belki dövüş bir dakika bile sürmezdi -Yalnız Croco ve Lucci olaylarında saçmaladı Mangaka. Çok erken dövüştürdü onlarla. G2, G3'ü ve hakisi olmayan Luffy Croco'yu yendi. WB'ye kafa tutan bir Croco'dan bahsediyoruz, hakisi olmasa tutmazdı herhalde. İllaki Croco da haki kullanıyordur. Övülen bir Lucci'den bahsediyoruz, C9'ın başı. Bu adamın da haki kullanıyor olması lazımdı-. Neyse buralardan yola çıkarak her dövüş sonrası kendine bir sürü şey kattı Luffy. Shabody'de patlayınca 2 yıllık bir eğitim aldı. Haki kullanmayı öğrendi, muhtemelen Rayleigh savaş tecrübelerinden falan da bahsetmiştir, kullanışlı şeyler öğretmiştir Luffy'e. Şu anki seviyesini bir Shicki olarak görüyorum. Güçlü rakiplerle karşılaşıyor. Dof olsun Cracker olsun. Gidip en güçlü ile dövüşmüyor. BM'ye bir yumruk atayım dedi sadece, dövüşse ne olurdu açık sanki. Kaidou Arcında Kaidou'ya tek başına dalma ihtimali yok bence. Dört komutana şöyle bir dağılım olsa; Jozu birini, Vista birini, Zoro ve Pedro birini, Sanji, Jinbei birini alsa, Shogun'u Neko alsa, Kaidou'ya Luffy - Law - belki Kidd - olası ihanetle Drake - omurgasız Apoo - ölmediyse Hawkins - Marco dalsalar hem Yonkou gücünü görürüz hem de Kaidou inse bile ben de Naruto etkisi yaratmaz.
Dipnot: Bu Kaidou'yu öyle bir gösterdi ki şu ekip bile dalsa adam bunları geri püskürtür gibi geliyor hâlâ bana :D

Gelişim olayında illaki bir yerden sonra duruyordur gelişimleri bence ve belli bir yaştan sonra istesen ve potansiyeline ulaşmasan da gelişemiyorsundur herhâlde. Herkesin bir potansiyeli vardır. Çalışarak en fazla potansiyeline ulaşırsın. Yoksa herkes çok çalışarak Yonkou seviyesine gelebilirdi. BM ve Kaidou'dan anladığımız kadarıyla bunlar çalışmamış bile muhtemelen doğuştan ya da bilimsel deneyler sonrası dünyaya Yonkou olarak gelmişler :D Shanks'a bakınca ise adam çalışmış, KK'nın gemisinde miçoluk yapmış, emek vererek buralara gelmiş.
İşte bir sürü savaştan geçti ama kısa süre içinde gerçekleşti bunlar. Şimdi de bir farkı olacağını sanmam. Şu an anca BM'e yumruk attı, bilmem kaç bölüm sonra Kaido indirir. Lucci de sırıtmadıysa burada da sırıtmaz.

Chinjao'ya vurduğu yumrukla Bigmom'ı gıdıklar en fazla. Garp'ın en güçlü vuruşu o değildir. Orada biraz da inat yapıp kütük gibi vurduğunu düşünüyorum. :/

Bir de o düz vuruşlarla anlaşılıyor olması vuruş gücünü belirlemiyor. :D Hatırlarsan o sahnede kimse tüm gücüyle vurmadı bile. Ölçümü yapan elemanın özel bir gücü vardı büyük ihtimalle. Bir şekilde karakterlerin seviyesini ölçüyor işte o sayede. Dragon Ball'daki puanlama sistemiyle aynı mantık. Bir örnek daha vereyim. Franky Lucci'ye vurduğunda ve işlemediğinde "Benim dourikim Fukurou'ninden 5 kat fazla." demişti. İşlemediğinde söylüyor farkındaysan. Bana etki edebilmesi için 5 kat güçlü vurman lazım dedi bir nevi. Yani yine söylediğim gibi genel seviye belirtiyor bu douriki.

Dourikisi ağır toplar için yeterli demedim zaten hacı. Kendi klasmanındaki adamlara göre yazdım. Luffy zirve olmak istiyorsa dourikisi de zirve olmak zorunda diyorum sadece.
Garp'ın tarzı o. Adam Chinjao için antrenman yapıp en sıradan vuruşunu mu yapacak? Farklı teknikleri olsa yapardı. Marco'ya da düz olarak vurdu. Vergo'nun aşırı gelişmiş hali oluyor. Herkes bizim tayfa gibi 13636 tane tekniğe ihtiyaç duymuyor. Lakabı da yumruk Garp zaten.

Adamda öyle bir haki ve doruki var ki koydu mu yamultuyor. Garp'ta meyve yok. Adam haki ve dorukiden fark yaratıyor. WB'de falan o kadar doruki olduğunu sanmam.

Sandığının aksine Mom'ı gıdıklamaz, bayağı can yakar. Vuruşu Chinjao'yu çok aşıyor, o yüzden yenmekle kalmıyor, kafasına yeni şekil veriyor. Yaşlı halindeyken dahi Cavendish'in delemediği kafayı en sağlam olduğu zamanında hakili iken içine göçürüyor.

Saldırı gücü farklı, zaten ben de söyledim. Saldırı gücü hepsinin birleşimi oluyor.

Fakat salt doruki olarak bakarsan Luffy'de espri yok. Urouge ile Drake bu anlamda ezer diye düşünüyorum. Belki saldırı güçleri g4 kadar yok ama güçleri daimi oluyor. G4 Luffy'i sırf savunma yaparak yahut dayak yiyerek yenebiliyorsun. İşimiz gücümüz yok saat hesabı yapıyoruz :D

Teknik falan vermeyip doruki ve hakiyi dayayacaktı. Her şey ayarında giderdi. Şimdi uygun rakip bulmak zorunda. Kaido ve Mom uygun. Adam sert, hayvani saf güce ve kendisini öldürebilecek güce sahip hayvanlarla savaşmış.

Mom mesela, hemen gidip vurabildi. Ama Cracker'e vurması on bir saat sürdü. Ya Mom'da da böyle bir yetenek olsaydı? Hadi onda yok, Teach'de var? G4'ü full de yapamaz, haki bitiyor dedi. Teach'i karı gibi konuşturup açık verdirterek yendirecekse yahut zırt pırt kucakta taşınacaksa öyle krallığın içine edeyim.

WB, sırttan yara almadan ayakta ölmüş. Kral böyle olur.

İşte bir sürü savaştan geçti ama kısa süre içinde gerçekleşti bunlar. Şimdi de bir farkı olacağını sanmam. Şu an anca BM'e yumruk attı, bilmem kaç bölüm sonra Kaido indirir. Lucci de sırıtmadıysa burada da sırıtmaz.
Lucci Yonkou ya da Amiral olmadığından sırıtma gibi durmamış olabilir ama saçmalıktı. Yalnız şu an Haki, uyanış gibi şeyleri biliyoruz, seriye daha çok hakimiz -o zaman bunlardan bihaberdik muhtemelen Mangaka'da bihaberdi-. Luffy gidip tek başına Yonkou indirirse muhtemelen hepimiz ayaklanırız :D

Ya arkadaş Alpamis'e katılıyorum ortada milleti kasten sinirlendiren bir lavuk var ve sırf aynı karakterleri seviyorsunuz ve o bu karakterleri sapkınlık derecesinde yorumluyor, aynı taraftasınız diye onun iticiliklerine laf edenlere karşı duruyorsunuz. Bi yürüyün gidin ya.

Neymiş Ana kuzusu demiş diye laf yapılıyor. Ulan forumda neler neler gördüm ama Ana kuzusu söylemine neden bu kadar takıldınız onu anlamıyorum.
Kimsenin bir şeye takıldığı yok. Adam yorum yapmış, bize göre komik, bize göre saçmalık. Buna olan tepkimi ben gifle ifade ettim, Rika cümlelerle. Asıl tahammülsüzlüğü olan ve işi çirkinleştirmeye vardıran kendisi. Kimsenin onu alıntıladığı, ona karşı bir şeyler ispat etmeye çalıştığı yoktu. Buna değer bir yorum olsaydı zaten bu şekilde muamele görmezdi. Bunun aynısını kendi defalarca yaptığında eleştri, biz yapınca laf sokmak/iki yüzlülük oluyor.

Lucci Yonkou ya da Amiral olmadığından sırıtma gibi durmamış olabilir ama saçmalıktı. Yalnız şu an Haki, uyanış gibi şeyleri biliyoruz, seriye daha çok hakimiz -o zaman bunlardan bihaberdik muhtemelen Mangaka'da bihaberdi-. Luffy gidip tek başına Yonkou indirirse muhtemelen hepimiz ayaklanırız :D
Bu seri Fairy Tail gibi bir seri olmadığı için her şey kitabına uygun şekilde gerçekleşecektir, sıkıntı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 52)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık