Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dofy bir amiralle kapışır, yener veya yenilir ama sonuç vs olmadan belli olmaz. Eski üçlü için konuşuyorum tabi, Fuji'ye kaybetmez ama ona karşı avantajlı.

Bu bana yazılmış sanırım. Cevap vereyim bari :/

G4 Luffy Dofun tellerini parçalayabiliyor. Bir amiral olan Fujitora'nın parçalayamayacağını düşünmek abes olur. Luffy'nin kuş kafesine kong gun çakmaması ve Fujitora'nın sadece telleri ittirmesi zaten mantık hatası. Oralara hiç girmiyorum.

Ayrıca evet Yonkou ile iş birliği yapmayan korsan hayatta kalamıyor. Kid'in akıbeti belli. Luffy olmasa Lawda gidiciydi. Luffy zaten babadan Dededen ve Mangakadan torpilli. Yoksa zaten daha Logue Town'da ölmüştü. Diğer korsanlar ya yonkou oluyorlar ya yonkou adamı. Yada Shichibukai olup Hükümetin köpeği oluyorlar. Dof işini garantiye almak için hem shichi olmuştu hem Kaidou'nun emrindeydi. Ortağı lafına hiç girmeyeceğim. Bir kral bir palyaço ile ortak olmaz. Ayrıca seride Yonkou veya Hükümetten bağımsız çok güçlü bir korsan görmedik. Gördüklerimiz de Kid gibi Yonkou karşısında rezil oluyor anca.

Ben zaten amirallerin Kalburüstü adamlardan tek yiyeceğini savunmuyorum. Ama Yonkou, sağ kol ve Mihawk hariç çok zorlanmazlar.

Aokiji buz olmayan kısımları da aynı hızda dondurabiliyor zaten. Mesela Marineford. Z ile hükümetin dövüştüğü yer ve Luffy ile ilk karşılaştığı yer gibi. Ateş kısmını o kadar hızlı dondurabilir mi bilmiyorum ama başka nerede olursa olsun Dof aynı duruma düşerdi. Dediğine göre Dof Aokijiye aldırmıyor bile ve Smoker'ı öldürmek için hamle yapıyor. Tamam o hamlen başarısız oldu, peki sonra neden 3,5 atıyorsun diye sorarlar adama.

Sırıtma kısmına gelelim. Bu adamdan özellikle bu yüzden nefret ediyorum zaten. Tehlike yokken sırıtıyor. Bak mesela burada sırıtıyor.
Çünkü tehlikenin kendisine ulaşmayacağı çok belli. Aklı başında olan herhangi biri Beyazsakalın denizciler karşısında en ufak şansı olmadığını bilir. Bir de kendisi Denizci değil. Beyazsakal korsanlarının güçlü olanları gelip ona saldırmaz. (Dof saldırmadığı sürece) Ki shichilerden saldırmaya tek cesaret eden Mihawk o ayrı bir mesele.
Bak ama burada sıratamıyor. Çünkü tehlikede.
Bir dağa yapıştığında sırıtıyor. Çünkü Luffy'nin artık bittiğinin farkında. Bu sırıtmalar yüzünden fanları da bunu ciddiye alıyor. Yoksa serideki en korkak bosslardan biri kendisi. Arlong falan bundan daha cesurdur.

Aokijinin tehlike olabilir kısmı güç ile ilgili değil bidiği şeyler ile ilgili büyük ihtimalle. Hadi güç ile ilgili olsun. Bu Aokijinin kişisel yorumu ve Odanın klasik düşman şişirmesinden fazlası değil. Marcoda Yonkou olabilirdi sözde ama Teach'e yem oldu.

Luffy dövüşte kong organ vs kullanmadı. Kullansaydı farklı olurdu. Bana göre bomboş bir arazide Luffy ve Dof ciddi dövüşseler Luffy alırdı. O dövüş Odanın Lawı gösterme isteği ve Luffy'nin teknik saklamasına kurban gitti birazda.

Ödül kısmına gelirsek Ace'nin 550 milyon olması büyük saçmalık. Odanın ileriyi düşünmeden yaptığı bir hamle. En kötü yonkounun 3. adamının ödülü beyazsakalın ikinci adamından fazla. Bu mantık hatasından başka bir şey değil. Denizciler Luffy ve Lawa 500 miyon ödül verirken ikisinin eşit iş yaptığını falan sanıyor. Yani dof0 2 tane 500 miyonluk adam vs. kıstaslar çok saçma. Ki Tayfanın ödülü falan da tam oturmamış. Neyse bu konuyu geçiyorum. Bana göre ödül üzerinden yorum yapmak mantıklı değil.

Adamın sırrı her neyse kendisi de biliyor Amiralin kendisini öldürmeyeceğini. Amiralden korkmasa Aokiji karşısında kendini rezil etmezdi.

Kısacası dof amiralin anca sıkıntısını geçirir. İki tane de çizik atar. O kadar. Daha fazlası değil.
Law'ı görelim diye iç organ yok eden saldırı. Hmm iyiymiş.

Bu bana yazılmış sanırım. Cevap vereyim bari :/

G4 Luffy Dofun tellerini parçalayabiliyor. Bir amiral olan Fujitora'nın parçalayamayacağını düşünmek abes olur. Luffy'nin kuş kafesine kong gun çakmaması ve Fujitora'nın sadece telleri ittirmesi zaten mantık hatası. Oralara hiç girmiyorum.

Ayrıca evet Yonkou ile iş birliği yapmayan korsan hayatta kalamıyor. Kid'in akıbeti belli. Luffy olmasa Lawda gidiciydi. Luffy zaten babadan Dededen ve Mangakadan torpilli. Yoksa zaten daha Logue Town'da ölmüştü. Diğer korsanlar ya yonkou oluyorlar ya yonkou adamı. Yada Shichibukai olup Hükümetin köpeği oluyorlar. Dof işini garantiye almak için hem shichi olmuştu hem Kaidou'nun emrindeydi. Ortağı lafına hiç girmeyeceğim. Bir kral bir palyaço ile ortak olmaz. Ayrıca seride Yonkou veya Hükümetten bağımsız çok güçlü bir korsan görmedik. Gördüklerimiz de Kid gibi Yonkou karşısında rezil oluyor anca.

Ben zaten amirallerin Kalburüstü adamlardan tek yiyeceğini savunmuyorum. Ama Yonkou, sağ kol ve Mihawk hariç çok zorlanmazlar.

Aokiji buz olmayan kısımları da aynı hızda dondurabiliyor zaten. Mesela Marineford. Z ile hükümetin dövüştüğü yer ve Luffy ile ilk karşılaştığı yer gibi. Ateş kısmını o kadar hızlı dondurabilir mi bilmiyorum ama başka nerede olursa olsun Dof aynı duruma düşerdi. Dediğine göre Dof Aokijiye aldırmıyor bile ve Smoker'ı öldürmek için hamle yapıyor. Tamam o hamlen başarısız oldu, peki sonra neden 3,5 atıyorsun diye sorarlar adama.

Sırıtma kısmına gelelim. Bu adamdan özellikle bu yüzden nefret ediyorum zaten. Tehlike yokken sırıtıyor. Bak mesela burada sırıtıyor.
Çünkü tehlikenin kendisine ulaşmayacağı çok belli. Aklı başında olan herhangi biri Beyazsakalın denizciler karşısında en ufak şansı olmadığını bilir. Bir de kendisi Denizci değil. Beyazsakal korsanlarının güçlü olanları gelip ona saldırmaz. (Dof saldırmadığı sürece) Ki shichilerden saldırmaya tek cesaret eden Mihawk o ayrı bir mesele.
Bak ama burada sıratamıyor. Çünkü tehlikede.
Bir dağa yapıştığında sırıtıyor. Çünkü Luffy'nin artık bittiğinin farkında. Bu sırıtmalar yüzünden fanları da bunu ciddiye alıyor. Yoksa serideki en korkak bosslardan biri kendisi. Arlong falan bundan daha cesurdur.

Aokijinin tehlike olabilir kısmı güç ile ilgili değil bidiği şeyler ile ilgili büyük ihtimalle. Hadi güç ile ilgili olsun. Bu Aokijinin kişisel yorumu ve Odanın klasik düşman şişirmesinden fazlası değil. Marcoda Yonkou olabilirdi sözde ama Teach'e yem oldu.

Luffy dövüşte kong organ vs kullanmadı. Kullansaydı farklı olurdu. Bana göre bomboş bir arazide Luffy ve Dof ciddi dövüşseler Luffy alırdı. O dövüş Odanın Lawı gösterme isteği ve Luffy'nin teknik saklamasına kurban gitti birazda.

Ödül kısmına gelirsek Ace'nin 550 milyon olması büyük saçmalık. Odanın ileriyi düşünmeden yaptığı bir hamle. En kötü yonkounun 3. adamının ödülü beyazsakalın ikinci adamından fazla. Bu mantık hatasından başka bir şey değil. Denizciler Luffy ve Lawa 500 miyon ödül verirken ikisinin eşit iş yaptığını falan sanıyor. Yani dof0 2 tane 500 miyonluk adam vs. kıstaslar çok saçma. Ki Tayfanın ödülü falan da tam oturmamış. Neyse bu konuyu geçiyorum. Bana göre ödül üzerinden yorum yapmak mantıklı değil.

Adamın sırrı her neyse kendisi de biliyor Amiralin kendisini öldürmeyeceğini. Amiralden korkmasa Aokiji karşısında kendini rezil etmezdi.

Kısacası dof amiralin anca sıkıntısını geçirir. İki tane de çizik atar. O kadar. Daha fazlası değil.
G4 Luffy farklı, Fujitora farklı teknikler kullanıyor, yani G4 Luffy havada elastikliğini kullanarak uçabiliyorken Fujitora yer çekimini kullanarak uçuyor. Akainu ile Ace arasında meyve gücünden kaynaklanan bir dezavantaj gördük, burada düz mantık yerine güçlerin bir birleri ile nasıl etkileşime gireceğini düşünmek lazım. G4 Luffy elastiklik ve fiziksel kuvvet ile bunu yaptı. Fujitora yerçekimi ile ne yapabilir bunu düşünmek lazım. Bunlar farklı tarzda dövüşçüler. Mesela Aokiji Doffy'yi donduruyor, Doffy'de belki iplerini kullanarak buzu kırıyor, bu tarz eşleşmeler var.

Kid 2 sene boyunca iş yapmış, ne zaman gökten Kaido düştü, o zaman yenildi. Apoo, Hawkins hepsi ödüllerini artırmış, 2 sene boyunca yeni dünyada iş yapmışlar. Urouge 2 sene boyunca yeni dünyada iş yaptı, hatta Big Mom'ın komutanını yendi. Bu adamlar Yonko komutanına denk olabiliyor, ama iş Yonko'nun kendisine gelince yeniliyorlar, o kadar da olsun zaten, Amiralde Yonko yenemez, yener diyen seriyi iyi takip etmemiştir.

Z dövüşü mangada geçen bir şey değil, yani orayı animatörler uydurmuş olabilir. Aokiji dondururken ya etrafta su olacak ya da buz seviyesi artmış bir mekanda dövüşecek. Birden bire etrafı buza çevirdiğini görmedik, logiaların element olarak bölgesel avantajları oluyor. Crocodile çölde avantajlı mesela. Aokiji'de haliyle buza dönüşmüş bir mekanda daha güçlü olur.

Şişirme değil, sadece Luffy'nin Law ile ittifak yapıp Doffy'yi indireceğini kestirememiş olabilir. Marco'ya Yonko olur demediler zaten orayı iyi takip etmemişsin, Marco ''belki'' Teach'i durdurur dediler, o da belki ve geçerli olmadığını gördük. Diğer Yonko'lar için ''belki'' Teach'i durdurur dememişlerdi mesela, onlar kesin durdurur dediler. Haliyle Marco'yu Yonko'nun hemen alt seviyesine koydular.

Doffy, Gamma Knife ve ardından Counter Shock yiyerek büyük hasar aldı, adam iç organlarını dikerek hayatta kalıyordu, o halde tabii ki tam performans veremezdi. Bu sebepten G4 Luffy'ye karşı daha az dirençle dövüştü. Law olmasa Luffy'nin hiç bir şansı olamazdı.

Ace'in tayfada yeri belli, 4. adamdır.
1- Marco
2- Jozu
3- Vista
4- Ace

Ace potansiyel olarak yüksekti, daha onların seviyesine çıkmamıştı. Yani anlayacağın Vista'nın bile ödülü +700 olabilir, Ace'in dengi Daifuku veya Oven olur, Cracker olmaz, zaten Daifuku'dan veya Oven'dan da güçlüdür Ace.

Aokiji'nin bölge avantajı vardı, buna rağmen Doffy ona zorluk çıkartabileceğini gösterdi, Aokiji dondurduğu sürece Doffy buzunu kırabilir, Jozu gibi onu bir süre durdurabilir. Aokiji'de Akainu ile neredeyse denk kuvvette bir karakter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık