Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada şunu da yazayım.Amiral seviyesi - yonkou seviyesi tanımları gayet normal.Çünkü bu adamlar net şekilde birbirlerinin karşısındalar aynı kulvarın adamları bunlar yani.Shichi seviyesi diye bir şey yok.Çünkü orada denge yok.

Belki.
Yine de KK yonkouya iki atar bile diyen olduğu için forumun çoğunluğunu anlayamıyorum: Big mom açık ve net bir şekilde, Roger kitabeleri topladığı için Korsanlar kralı oldu diyor. Ve devlerle ittifak kursaydım ben de Korsanlar Kralı olabilirdim diyor. Yani Korsan kral olmanın şartı her yonkuyu bire birde ezmek falan değil: Rafteli bulmak.
Tabi bir korsan kral aynı zamanda bir yonkouya karşı birebirde ezilemez, sonuçta illa ki bu tür karşılaşmalara girmesi gerekecektir.
Neyse demek istediğim KK demek illa ki bir yonkoudan çok daha güçlü olacak diye bir şey yok. Ve Marineford'da gördüğümüz üzere amiraller de yonkoular karşısında gayet iyi performans sergileyebiliyorlar.
Wb hastaydı ama aynı zamanda dünyanın en güçlü insanıydı. Ace öldüğünde onun tüm öfkesiyle karşılaşıp ardından tüm tümen komutanlarını karşısına alabilen biri şaşırtıcı olayan şekilde filo amirali oluyor. Ve filo amirallerinin sahip olduğu gücün yonkoularla kıyas edilebilmesi lazım.

Kim ortaya attıysa artık KK seviyesi yonkou seviyesi shichi seviyesi gibi gerekszi kavramlar var. Mihawk da shicibukai Buggy de, ortada seviye filan yok.

Diğer bir mesele de artık aktif olmayan veya Oda'nın sonraya bırakmaya karar verdiği karakterlerin affedersiniz itin gtune sokulması.
Mf savaşından önce Sengoku'ya o dövüşçü değildir Spandam gibi fikir adamıdır diyenler vardı. En seçkin amiralin filo amirali olduğunu öğrendiklerinde ne yaptılar merak ediyorum.
Benzer şekilde Fujitora da öldürmek için dövüşmediği için onu küçümseyenler var, Mihawk ciddi bir dövüşe girmediği için onu koramiral seviyesinde yapanlar var. Var da var.
Demek istediğim sınırlarını görmediğimiz karakterlere saçma sapan sınırlar çekmek yerine onlara verilen öneme göre bir aralıkta olduklarını varsaymalıyız. Belki biz göremiyor olabiliriz ama dünya ufuk çizgisinde sona ermiyor.
Öyle diyorsun ama Jinbei'nin geçen söylediği bir söz tamamen Korsan Kral'ın farklı algılanmasına yol açıyor. Ben Korsan Kral'ın tayfasından biriysem diyor senin gibi basit bir Yonkou'dan korkmamam gerekir felan gibisinden bir söz diyordu.:D

Suçu Türkçeye atmada Sengoku'nun ezikliğini kabul et.
Bir önceki mesajında ironi mi yapmıştın.? Kaçırdıysam benim hatam..

@Elodin

Bizde Sengoku'yu itin bi tarafına sokmuyoruz zaten ama seri içinde şuana kadar anlatılanlar eşliğinde Garp denizciler içinde istisna bir yere kondu,

- Roger'la denk savaşırdı denilen,
- "D" soyundan gelen,
- Ana karakterin dedesi, dünyanın en tehlikeli adamının babası konumunda olan,
- Korsanlar arasında "şeytan", denizciler arasında "kahraman" olarak nam salmış,
- Denizci efsanesi olarak bilinen bir adam,

Kong, Sengoku, Akaninu ve diğer amiraller ezik demek değil bu ama Garp'ın diğer herhangi bir denizciden daha üstün bir konumda olduğu da bariz..

Sırf kankası diye Sengoku'nun Garp ile aynı kefeye konulmaya çalışılmasına hiçbir zaman anlam veremeyeceğim sanırım..
Kendi nezdimde bir cevap vereyim belki düşüncelerine etki edebilir.

Sengoku mangada da dediğin gibi hem Garp ile kanka muhabbeti yapıyor hem de sürekli Garp ile beraber çiziliyor.Gösterildiği zamanlarda ise genelde ya zekasına ya da Luffy yüzünden olan serzenişlerine değinildi.Güç olarak pek bir şey göstermediği doğru.Lakin Garpın Roger ile olan musibeti ortada iken ve Wbnin Mfye çıkar çıkmaz Ace den önce Kaç yıl oldu Sengoku demesi bana bu adamların daha önceden yani Sengokunun aktif Amirallik yaptığı dönemden kalma bir muhabbetleri olduğunu düşündürdü.Sengokunun Mfdeki her planına Wbnin kesin Sengokunun oyunları diye bakması ve çözüm üretmesi ise bu düşüncemi destekler nitelikte.Bir de Edd war için çizilen mangada Roger-Şiki dövüşü için Sengokunun görevlendirilmesi ve bu konuda Garpa çıkışması ise gücüne olan güveninden geliyor diye düşünüyorum.Bir de Drrssrosada Law için aktif görevde olsam seni bir güzel paketleyip sorgulardım demesi falan belki mangakanın bu adamı pek göstermedim ama boş da değil mesajlarından birisi olabilir.Gerçi Sengoku Lawı her halükarda alır ama olsun.Mf savaşından sonra Kongun Garp ve Sengoku için söylediği "Roger döneminde en önde savaşan iki efsanenin birden Denizcilerden ayrılması ne üzücü" lafı da Roger ve Wb nin bulunduğu denizlerde en önde savaşan Sengoku için beklentiyi arttırıyor.

Tabi bunlar hep farazi yorumlar.Garpın gücüne değinildiği kadar değinilmedi Sengokuya.Daha çok stratejist ve yönetici sıfatı ön plana çıkarıldı.Sengoku daha bir soğuk kanlı birisi Garpa göre.Bu yüzden de aktif olarak görev yaptığı dönemlerde de Garp kadar sivrilmemiştir güç olarak.Rogerın Garp ile Wb nin ise Sengoku ile çarpıştığını düşünüyorum ben.Karakterleri de az çok benziyor sanki.

Tek atar olayı çok dönüyor forumda.
Koramiraller arasında Shichibukailar gibi belirgin güç farklılıkları olduğu bariz. Belli koramiraller amiral olabilirken, diğerleri ancak yerinde sayıyorlar. Luffy'den falan tek yiyenlerini gördük -haki öğrenmemiş hâlinden-. Haki kullanabilen herkesi koramiral yapıyor Donanma belli ki. Orta, düşük seviye Koramiraller tek yiyebilirler. Ama yüksek seviye bir koramiral -Kizaru'nun eski hâli gibi- bir Yonkou'dan tek yemez. Mangakanın buna yakın bir tek attırma mantığı var. Bunun dışında güçlü karakterler hayati bir yere beklemediği bir anda güçlü bir darbe alırsa tek yiyebilirler, o da zor ihtimal -Jack'ın filden tek yemesi gibi-.
Sengoku Filo Amirali olmuş, hadi zekasıyla oldu diyelim, Filo Amirali olmak için önceden amiral olmak gerekiyor ki Dressrosa Arc'ın da gördük, Corazon zamanı amiral. Bugüne kadar izlediğimiz amirallerin ortak özellikleri neler: hakide ustalaşmışlar, yıkıcı meyve güçleri var, dayanıklılar. Sengoku'yu küçümsemenin alemi yok. Eşek olayı örnek gösteriliyor, ona mangakanın saçmalığı olarak bakıyorum unuttu muhtemelen bu detayı -var böyle şeyleri: MF Arc'ını iyi çizemedi, bir ara Kaido'nun tipinin nasıl olduğunu hatırlarsınız, Akainu'nun bir yerde ağzı yüzü kan içindeyken bir yerde tertemiz falan-.
Enel'in meyvesi güzel düşünülmüştü, KH'si de meyvesiyle kombine şekilde çalışıyordu. Kendini yeniden hayata döndürebiliyordu falan. Elektrik -Usopp'yu çarptığı şiddette kömüre çevirmesi gerekirdi, Usopp'yu geçtim çarptığı herkesi, sonuçta BH kullanan kimse yoktu çarpılanlardan- sanki ancak çarpıp bayıltmaya yarıyor gibi gösterildi. Skypiea Arc'ını da çok sevmem bu sebeplerden -Sanki Oda'nın tayfadan biri ölecekti ama kıyamadım tarzı bir yorumu vardı bu Arcla ilgili-.

Belirli bir güç kazanımından sonra herkesin bir diğer rakibine şansı olabilir. Misal Amiral olmuş biri illa bir yonkouya ezilecek diye birşey yok.

Sengoku , Akainu , Kizaru , Aokiji , Fujitora felan Yonkou karşısında açık bulunca savaşın seyrini değiştirecek güce ve kabiliyete sahipler

Birde dövüşte strateji sürülürse işin rengi değişir.

Doflamingo'nun " kendinden güçlü birini yenmenin yolları vardır " sözü zaten yazarın kafasında böyle bir güç çizgi mantığında ilerlemediğini gösteriyor.

Yani Doflamingo Fujitora'ı sonsuza dek susturacağım derken bunu yapma ihtimali gerçekten vardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık