Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Basit düşünüyorum.
Luffy ve Sanji ikiside hızlı değil.(g2 açmadan)
Saldırıları arasında çok fark olacağını sanmıyorum onlarda eşit(g2 ve Dj açmadan)
Luffy dayanıklılık olarak üstün.

Yani Sanji 2200 dorukilik adamı Dj açmadan yenemezdi diye düşünüp 2000 dorouki gücünde dersek.(Dj olmadan)
Luffy'de 2500 dorouki eder diye düşünüyorum.(g2 ve g3 açmadan)
Croco'da 3000 dorouki eder. 2 sene önce bana kalırsa şuanki Kyros'tan güçlüydü.

Diamente = Kaku (yetenekleri tıpatıp aynısı nerdeyse)
Zoro = Kyros ( Asura açmadan ki hali ama Ryuma'nın kılıcını almış)

Luffy o arada güçlenmedi mi. Güçlendi ama mangakanın bu tip önemli karakterler söz konusu olunca bunlara pek takıldığını sanmıyorum.

Dediğin gibi.Jozu da kan aldı ama sonra olanları gördük.3 dakikalık oldu.
Orada WB'ın kalbi tekleyince Marco ve Jozu'nun dikkati dağılmasa o savaşın öyle 3 dakikada bitmeyeceği gayet net bir durumken bunu özellikle yok sayıp sanki Aokiji adil bir ortamda Jozu'yu çok rahat yenmiş havası vermeye çalışmak en hafif tabirle artniyetliliktir, başkada bişey değil..

Müttefiklikten bahsetmiş sanırım.Croco geri geldiğinde yüksek ihtimal Sanji'de şu anki seviyesinde olmayacak.Daha da güçlenecek ki bu bence şimdiki arc olacak
Hayir baya marco ve kalan wb korsanlarinin grand straw hat fleet e katilacak diye dusunuyorum croconun ise roger in gemisindeki oden gibi olacagini dusunuyorum tayfa uyesi degil ama onlarla takiliyo. Ki tarihte bu durumu yasamis bir korsan vardi bir savasta yeniliyo ve gitmek istedigi yere gidene kadar baska bir korsan gemisinde misafir gibi takiliyor bu adam, oda nin gercek korsanlardan esinlenmeyi sevdigini biliyoruz.
Orada WB'ın kalbi tekleyince Marco ve Jozu'nun dikkati dağılmasa o savaşın öyle 3 dakikada bitmeyeceği gayet net bir durumken bunu özellikle yok sayıp sanki Aokiji adil bir ortamda Jozu'yu çok rahat yenmiş havası vermeye çalışmak en hafif tabirle artniyetliliktir, başkada bişey değil..
Knk aokiji her turlu yenecekti zaten onu wb korsanlarinda benim gozumde amiral dengi bir tek marco var. Jozu aokijinin dengi degil belki meyvesinden dolayi sakazuki ile rahat rahat dovusurdu cunki elmas sicaktan etkilenen bir sey degil aksine cok yuksek sicakliklarda olusur.

Crocodile Sanji'yi 2 sene önce de yener şimdiki halini.Mf yada alabaşta bunların hiçbiri umrumda değil.Tek bir adamın lafına bilgisine güvenirim bu seride o güçlü diyorsa güçlüdür.Px açıklamasını bile bizzat Vegapunk gibi yapan Doflamingo ne dediyse doğrudur.

Doflamingo adamı yada ortağı yapmak istiyordu.Ortak dediği laftaydı işte anlayın sağ kol gibi yanına istiyordu.Hal böyleyken Vergo'dan zayıf bir adam için peşine takılacak değil savaş boyu.Çünkü daha iyisini istiyordu.Croco kesinlikle Vergo'dan güçlü olmalıdır.Vergo'dan güçlü birisi de şu an gördüğümüz Sanji'yi orta zorlukta alır zaten.

Amiral ile sağ kol arasında fark var diyorlar.

Ancak bakıyoruz şimdi.

Şekil A : Jozu dikkat kaybında amirale kısa sürede yeniliyor.
Şekil B : Marco aynı dikkat kaybında yardım alınarak bir amiral sayesinde durduruluyor.Kaybetme durumu yok.

İki olay arasındaki fark ortada.İddaa edilen amiral - sağ kol farkı için amiralin bir karakteri Jozu konumuna sokması o duruma düşürmesi gerek.Fakat öyle olmuyor.Arada bir fark varsa belli olacak 2 durum söz konusu.Parametreler aynı.

Marco - Jozu arasında bir fark var.
Amiraller - Jozu arasında bir fark var.Hani denkleme bile vursan Marco'nun eşitliği bariz belli oluyor.

Crocodile Sanji'yi 2 sene önce de yener şimdiki halini.Mf yada alabaşta bunların hiçbiri umrumda değil.Tek bir adamın lafına bilgisine güvenirim bu seride o güçlü diyorsa güçlüdür.Px açıklamasını bile bizzat Vegapunk gibi yapan Doflamingo ne dediyse doğrudur.

Doflamingo adamı yada ortağı yapmak istiyordu.Ortak dediği laftaydı işte anlayın sağ kol gibi yanına istiyordu.Hal böyleyken Vergo'dan zayıf bir adam için peşine takılacak değil savaş boyu.Çünkü daha iyisini istiyordu.Croco kesinlikle Vergo'dan güçlü olmalıdır.Vergo'dan güçlü birisi de şu an gördüğümüz Sanji'yi orta zorlukta alır zaten.

Ancak bakıyoruz şimdi.

Şekil B : Marco aynı dikkat kaybında yardım alınarak bir amiral sayesinde durduruluyor.Kaybetme durumu yok.

İki olay arasındaki fark ortada.İddaa edilen amiral - sağ kol farkı için amiralin bir karakteri Jozu konumuna sokması o duruma düşürmesi gerek.Fakat öyle olmuyor.Arada bir fark varsa belli olacak 2 durum söz konusu.Parametreler aynı.

Amiraller - Jozu arasında bir fark var.Hani denkleme bile vursan Marco'nun eşitliği bariz belli oluyor.
Bu neyin kafasi ? Hic bisi anlamadim

Knk aokiji her turlu yenecekti zaten onu wb korsanlarinda benim gozumde amiral dengi bir tek marco var. Jozu aokijinin dengi degil belki meyvesinden dolayi sakazuki ile rahat rahat dovusurdu cunki elmas sicaktan etkilenen bir sey degil aksine cok yuksek sicakliklarda olusur.
Bunlara çok kafa takmamak lazım. Mf'de hemen hemen her iki taraftada korsanlar birçok rakiple karşılaştı ama Jozu Kizaru'yla hiç karşı karşıya gelmedi mesela.
Genel manga mantığına göre Kizaru'nun ışınlarının Jozu'da prizma gibi kırılıp hiç etki göstermemesi gayet olası.
Veya mutlak defansı sayesinde Akainu'yu da tutabilirdi. Ama Oda bey onu hızlıca aradan çıkarmayı uygun gördü.
Hikaye başından beri Beyazsakal korsanlarının yenilgisi üzerine kurulduğu için Mf savaşını pek de değerli bir bilgi kaynağı olarak göremiyorum.
Hangi sahnelerde haki var onu bile anlayamıyoruz.

Dediklerimi trollük olarak algılayan fanlar görüyorum, göz yaşlarım böğrüme böğrüme düşüyor, adeta bir taş gibi... =/

Hayir baya marco ve kalan wb korsanlarinin grand straw hat fleet e katilacak diye dusunuyorum croconun ise roger in gemisindeki oden gibi olacagini dusunuyorum tayfa uyesi degil ama onlarla takiliyo. Ki tarihte bu durumu yasamis bir korsan vardi bir savasta yeniliyo ve gitmek istedigi yere gidene kadar baska bir korsan gemisinde misafir gibi takiliyor bu adam, oda nin gercek korsanlardan esinlenmeyi sevdigini biliyoruz.

Elmas karbon bazlı bir madde. Kömürden daha güzel yanacağını söylüyorlar (kömür ile arasında dizilim olarak fark vardı galiba.) eğer dedilleri doğruysa çatır çatır yanar.

Bunlara çok kafa takmamak lazım. Mf'de hemen hemen her iki taraftada korsanlar birçok rakiple karşılaştı ama Jozu Kizaru'yla hiç karşı karşıya gelmedi mesela.
Genel manga mantığına göre Kizaru'nun ışınlarının Jozu'da prizma gibi kırılıp hiç etki göstermemesi gayet olası.
Veya mutlak defansı sayesinde Akainu'yu da tutabilirdi. Ama Oda bey onu hızlıca aradan çıkarmayı uygun gördü.
Hikaye başından beri Beyazsakal korsanlarının yenilgisi üzerine kurulduğu için Mf savaşını pek de değerli bir bilgi kaynağı olarak göremiyorum.
Hangi sahnelerde haki var onu bile anlayamıyoruz.
Aynen dedigin gibi wb nin kaybetmesi gerekiyodu ama aokijinin meyvesi jozu ya karsi sakazuki veya kizarudan daha etkili demek istedigim o.

Yener-yenilir meselesi değil benim itirazım, o dikkat dağınıklığı olayı olmasa işlerin o kadar çabuk ve kolay olmayacağı belli iken sırf amiralleri övebilmek için bu durumu bilinçli olarak görmezden gelip yanlı yorum yapılması sorun, yoksa Jozu yine kaybetsin onda sıkıntı yok..

Ancak bakıyoruz şimdi.

Marco'nun mantıken Jozu'dan üstün olması lazım zaten ki birisi 1. diğeri 3. komutan. Ve Marco'nun herhangi bir amirali herhangi bir zamanda yenmesi veya yenilmesi gayet normal bir durum olur, hani hangi taraf kazanırsa kazansın sürpriz olmaz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık