Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mihawk

X'se, Y ise diye analiz mi yapılır. Luffy'nin kıçından roketatar çıkarsa genetik olarak ben de "D."leri üstün sayarım. Oldu mu şimdi? :D
Yok yok :D Law'ın babası D. ama niye lazer ışını çıkmıyor diye yorumlar okudum. Ya çıkarsa diyorum. :D hahahaha

Bu konu hakkında savunduğum sağlam fikrim yok. :d

Gördüklerimizi zaten güçlü olanlar. Sizin sıkıntınız 100 tane D. olduğunu düşünmeniz de. D.ler özeldir diyorsunuz ama Law'ın babası normal biriydi.
Law'un babasını nerede gördün hakkında ne bilgin var bana bir de hele.Gördüğün sadece tek kare birşey.Ben D. klanı özel derken hepsinin doğuştan Mom gibi canavar olarak doğduklarını söylemiyorum.Bu özellikler farklı farklıdır ve sonradan kendini de gösterebilir.Adam güçlenmek istemediyse durup dururken niye sivrilsin.Ne biliyorsun Law'un babası diye küçümsediğin adamın bile Rouge gibi insan üstü dayanıklılıkları olmadığını.Dışarıdan bunu anlayamazsın.Çok güçlü bireyler çıkma mevzusunu da açıkladım.Bu adamların olasılığı çok daha fazla.Zirve isimler arasında bulunma olasılıkları daha fazla.Zira sırf Monkey ailesi bile bunu kanıtlıyor üçte üç yaparak.Luffy,Dragon,Garp arka arkaya dünyaya damgasını vuran isimler gelmesini hangi tesadüflerle açıklayacaksın.

Şimdi ileride şu çıksa ne diyeceksin.Bu adamların iradeleri çok fazla ve bunun da etkisiyle çalıştıkça diğerlerinden çok daha fazla güçleniyorlar dese mangaka ne diyeceksin.Çalışmayı şart koşarak özel olduklarını tasdiklese hala doğuştan güçlü olmazsa kabul etmiyorum mu ?

Beyazsakal mesela neden Roger'a D. diyor tayfamda böyle biri var diyor Teach'i kastederek.Bunu sıradan oldukları için mi söylüyor sence. :/ Seriyi objektif olarak okuyan neden tüm karakterlerin D. diye tepki verdiklerini görebilir.Daha ne yazayım.

Cp0Lucci

Croco, Lucci'yi alırdan çok daha mantıklı :D

Shabody arc taki Sanji alırdı enies lobby deki Lucci'yi. Ama şuan Sanji gaza gelmediği sürece Lucci'yi daha önde olarak tahmin ediyorum, sonuçta cp0 başındaki birisi güçlüdür. Ama Lucci ve ekibi tekrar göründüklerinde Sanji şu halinin kat be kat ötesinde performans göstereceği için Sanji daha güçlü olacaktır.

Grand line sonunda Sanji güçlüydü Lucci'den, Nw sonundada Sanji yine güçlü olacak Lucci'den

2 yıl öncenin sonunda = Sanji > Lucci
2 yıl sonranın sonunda = Sanji >>> Lucci

Moderatör tarafında düzenlendi:
Law'un babasını nerede gördün hakkında ne bilgin var bana bir de hele.Gördüğün sadece tek kare birşey.Ben D. klanı özel derken hepsinin doğuştan Mom gibi canavar olarak doğduklarını söylemiyorum.Bu özellikler farklı farklıdır ve sonradan kendini de gösterebilir.Adam güçlenmek istemediyse durup dururken niye sivrilsin.Ne biliyorsun Law'un babası diye küçümsediğin adamın bile Rouge gibi insan üstü dayanıklılıkları olmadığını.Dışarıdan bunu anlayamazsın.Çok güçlü bireyler çıkma mevzusunu da açıkladım.Bu adamların olasılığı çok daha fazla.Zirve isimler arasında bulunma olasılıkları daha fazla.Zira sırf Monkey ailesi bile bunu kanıtlıyor üçte üç yaparak.Luffy,Dragon,Garp arka arkaya dünyaya damgasını vuran isimler gelmesini hangi tesadüflerle açıklayacaksın.

Şimdi ileride şu çıksa ne diyeceksin.Bu adamların iradeleri çok fazla ve bunun da etkisiyle çalıştıkça diğerlerinden çok daha fazla güçleniyorlar dese mangaka ne diyeceksin.Çalışmayı şart koşarak özel olduklarını tasdiklese hala doğuştan güçlü olmazsa kabul etmiyorum mu ?

Beyazsakal mesela neden Roger'a D. diyor tayfamda böyle biri var diyor Teach'i kastederek.Bunu sıradan oldukları için mi söylüyor sence. :/ Seriyi objektif olarak okuyan neden tüm karakterlerin D. diye tepki verdiklerini görebilir.Daha ne yazayım.
Adamlar üstün güçlü oldukları için özel olmadılar. Bunu bir çok kere yazdım ve açıkladım sana. Sen hala aynı şeyleri yazıyorsun bana.:D

İvankov: (Luffy'e bakıp) "Savaşma becerisi kanında var Dragon!"

WB: Kralın D.'lerden çıkacağına inanmış, almış Ace'i yetiştiriyor. Ama WB bir D. değil diye savunma yapılıyor.

Shanks keza kolunu bir D.'ye yatırdı.

Sengoku, Ace'te kral potansiyeli görüyordu. Kanın önemine vurgu.

Akainu, Luffy'i indirin yerine Dragon'un oğlunu indirin diyor. Gene kana vurgu.

Momo, Shirahoshi falan özel olsa ne olur? Onları kim yönetiyor deyin hele? Bir D. olan Luffy değil mi? Onlar silah, Luffy ise o silahı kullanacak olan adam. O seçilmiş değil mi yani? WB'nin bunları yönetme ihtimali yok. Shanks'ın da yok. Çünkü ne Shanks ne de WB, bir D. değil. Roger'ın beklediği ve yapmak istediği işi tamamlayacak olan, o özel kişileri yönetecek olan ise bir D. olacak.

Bunun tartışılması cidden garip.

Adamlar üstün güçlü oldukları için özel olmadılar. Bunu bir çok kere yazdım ve açıkladım sana. Sen hala aynı şeyleri yazıyorsun bana.:D
Üstün güçlü oldukları için özel değiller.Özel oldukları için bir gün bir şekilde üstün güce kavuşma şansları çok daha yüksek.Hala açıklayamadın Monkey ailesinde bu şekilde Dede,Baba,Oğul dünyayı titretecek kadar damga vurmuş zirve isimler ve zirve olacak isimler çıkmasını.Eğer bu D. ile alakalı değil tamamen Monkey ailesi ile alakalı diyorsan genetik olarak Monkey sülalesi ile ilgilidir.D. sadece aynı soy üzerinden yürümüyor çünkü ortak bir atadan gelen farklı farklı sülaleler var aşiret gibi.Ama yanlış hatırlamıyorsam sen Monkey ailesini de genetik olarak güçlü ve özel bulmuyordun.Bu ikisinden birisini kabul etmen gerekiyor mantık olarak.Tabii sen ne şiş yansın ne kebap modunda olacaksın büyük ihtimalle ve ikisini de kabul etmeyeceksin yanılmıyorsam eğer. :/

Croco, Lucci'yi alırdan çok daha mantıklı :D

Shabody arc taki Sanji alırdı enies lobby deki Lucci'yi. Ama şuan Sanji gaza gelmediği sürece Lucci'yi daha önde olarak tahmin ediyorum, sonuçta cp0 başındaki birisi güçlüdür. Ama Lucci ve ekibi tekrar göründüklerinde Sanji şu halinin kat be kat ötesinde performans göstereceği için Sanji daha güçlü olacaktır.

Grand line sonunda Sanji güçlüydü Lucci'den, Nw sonundada Sanji yine güçlü olacak Lucci'den

2 yıl öncenin sonunda = Sanji > Lucci
2 yıl sonranın sonunda = Sanji >>> Lucci
Olabilir. Daha sonraki bölümü tahmin edemiyorum o kadar bölüm sonrasını hiç tahmin edemem :D

Sonra da Teach'e sen o adam değilsin diyor, Teach "D" olmasına rağmen.
Burada bir "tartışma" olmasının sebebi zaten olayların kesin olmamasından dolayı, Law'ın babasını nerede gördün demişsin, mangada gördüm. Gördüğüm kadarıyla da mükemmel bir savaşçı falan değil bir doktordu. Adamın X olmadığını nereden biliyorsunla bir mantıkla ilerlersen zaten tartışamayız. Gösterileni, ima edileni tartışırız, kesin olan şeyleri veyahut gösterilmeyenleri değil. Senin bu yaptığına Argument from Ingorance Fallacy denir
(Cahillik yanıltmacası), bu necidir dersen:
https://en.wikipedia.org/wiki/Argument_from_ignorance
Böyle bir mantıkla tartışılması aldatmacadır zaten, bu yüzden tartışmaya gerek yok.

Monkey ailesini güzel örneklemişsin, Monkey ailesi Monkey ailesi olduğu için güçlü olması olası zaten. Saul'un kıçını tekmeyen, aynı rütbede olan Kuzan'ı gördük. Law'dan yaşlarca küçük olmasına rağmen yüksek olasılıkla güçlü olan Sabo da ortada. Hala gelip kocaman yeni dünyada gördüğüm 4 tane D. üzerinden bütün D.ler şöyledir böyledir demek aldatmacadır. Yeni dünyada patates satan D.'yi görecek halimiz yok.

Sonra da Teach'e sen o adam değilsin diyor, Teach "D" olmasına rağmen.
Burada bir "tartışma" olmasının sebebi zaten olayların kesin olmamasından dolayı, Law'ın babasını nerede gördün demişsin, mangada gördüm. Gördüğüm kadarıyla da mükemmel bir savaşçı falan değil bir doktordu. Adamın X olmadığını nereden biliyorsunla bir mantıkla ilerlersen zaten tartışamayız. Gösterileni, ima edileni tartışırız, kesin olan şeyleri veyahut gösterilmeyenleri değil. Senin bu yaptığına Argument from Ingorance Fallacy denir
(Cahillik yanıltmacası), bu necidir dersen:
https://en.wikipedia.org/wiki/Argument_from_ignorance
Böyle bir mantıkla tartışılması aldatmacadır zaten, bu yüzden tartışmaya gerek yok.

Monkey ailesini güzel örneklemişsin, Monkey ailesi Monkey ailesi olduğu için güçlü olması olası zaten. Saul'un kıçını tekmeyen, aynı rütbede olan Kuzan'ı gördük. Law'dan yaşlarca küçük olmasına rağmen yüksek olasılıkla güçlü olan Sabo da ortada. Hala gelip kocaman yeni dünyada gördüğüm 4 tane D. üzerinden bütün D.ler şöyledir böyledir demek aldatmacadır. Yeni dünyada patates satan D.'yi görecek halimiz yok.
Teach konusunda adam D.ler içinde dahi özel olandan bahsediyor.O kişinin de luffy olduğunu herkes biliyor Teach sıradan demek değil bu.

Law'un babası konusunda da yazdım.Doğuştan Mom gibi olduklarını söylemiyorum ki onun da iç yüzünü bilmiyoruz.Özel insanlar olup eğer güçlenmek isterlerse zirveye ulaşma şanslarının daha yüksek olduğunu söylüyorum.Ayrıca Sabo Law'dan güçlü olmuş bir başkası bir D.den güçlü olmuş bu neyi değiştirir.Ben her D. olanın listedeki ilk 50 sırayı paylaşacağını herkesi geride bırakacağını söylemiyorum ki.Law diye geride bulduğun adam lord olabilmiş.One piece evreninde milyonlar arasından kaç tane lord çıkmış.Ama bir D.klanından şu ana kadar 2 tane çıktı sayıca az olmalarına rağmen.Kutsallardan da Doflamingo çıktı.Olasılık ne kadar yüksek görüyormusun diğerlerine nazaran.Ben bu adamları sıradan vatandaşa göre değerlendiriyorum.Beyazsakala göre değil.Beyazsakal gibi biri belki 10 milyonda bir çıkar.O adamlar kendi içlerinde özeller dünyada.Bir klan yada ırk içerisinde değil.

Sen Monkey ailesini kabul ediyorsan benim için sıkıntı değil ama kabul etmeyenler var işte onu da kabul etmezler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık