Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yonkou >> Amiral > Marco
Bir amiral anca hastalıktan haki kullanamayan ve binlerce yara almış ara sıra kalbi tekleyen bir yonkouya denktir.

O handikaplarını saydığın yonkou serumlar ile bağlı iken bile gücünün zirvesindeki Şenksi ve şimdiki en güçlü yaratık olan adamı yenebilecek birisi.Üstelik tartışmaya bile kapalı bir konu.
Shanks ile dövüşürken havayı yarabilecek kadar haki kullanıyordu.
Yani tam olarak güçten düşmemişti.

Bunun yanında Wb ünvanı yeni alma ihtimali nerdeyse sıfır yani yıllardır ünvan onda olduğundan Shanks ile dövüşürken kesin olarak en güçlü olduğunu sanmıyorum.

Nasıl Mihawk en iyi kılıç ustasıysa ve ünvanı kaybetmesi için yenilmesi gerekiyorsa aynısı bunun içinde geçerli.
Mihawk gençken yenemeyen biri yaşlanıp zayıfladığında o ünvanı alabilir.
Wb`de aynısı son zamanları iyice güçten düşmüştü. Akainu olmasaydı muhtemelrn Kaido`ya yenilecek çorba olacaktı.

Son düzenleme:
Shanks ile dövüşürken havayı yarabilecek kadar haki kullanıyordu.
Yani tam olarak güçten düşmemişti.

Bunun yanında Wb ünvanı yeni alma ihtimali nerdeyse sıfır yani yıllardır ünvan onda olduğundan Shanks ile dövüşürken kesin olarak en güçlü olduğunu sanmıyorum.

Nasıl Mihawk en iyi kılıç ustasıysa ve ünvanı kaybetmesi için yenilmesi gerekiyorsa aynısı bunun içinde geçerli.
Mihawk gençken yenemeyen biri yaşlanıp zayıfladığında o ünvanı alabilir.
Wb`de aynısı son zamanları iyice güçten düşmüştü. Akainu olmasaydı muhtemelrn Kaido`ya yenilecek çorba olacaktı.
Güçten düşmesi kalbine Şenks kadar kılıç saplanması ile alakalı.

Ünvan konusu ise tartışmaya kapalı bir konu.Madem bu adam yaşlı ve güçsüz ne diye serumlara bağlı adamı en güçlü diye tanıttı mangaka.Mf de Wb diz boyu övgüler yapıldı.Her hareketinde denizciler acaba şimdi ne yapacak diye endişelendi.Kalbine kılıç yedi,Kalbi tekledi üstüne organları magma ile kızardı.Yetmedi kafanın yarısı gitti.Yediği top,tüfek ve kılıçları saymıyorum bile.

Hadi diyelim en güçlü değil idi.Bm ne diye Wbyi bile yenerbilirdim dedi.Kadin Wbyi ayrı gördüğünü söylüyor yani.Hem tayfa bazında hem de bireysel güç de en iyisinin Wb olduğu gözümüze sokuldu mangada.Daha fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum şahsen.

@Shanks

Ah şu Şenks fanları.

Bir yanda sizin varsayımlarınız diğer yanda serumlu ve yaşlı haliye Adamın ilk tanıtıldığı yerde gösterilen Kapı gibi Çerçeve :hhh:
Herkes istediği gibi yorumlar ama Çizer yazmış arkadaş daha ne tartışmaya girelim :artiz:

Güçten düşmesi kalbine Şenks kadar kılıç saplanması ile alakalı.

Ünvan konusu ise tartışmaya kapalı bir konu.Madem bu adam yaşlı ve güçsüz ne diye serumlara bağlı adamı en güçlü diye tanıttı mangaka.Mf de Wb diz boyu övgüler yapıldı.Her hareketinde denizciler acaba şimdi ne yapacak diye endişelendi.Kalbine kılıç yedi,Kalbi tekledi üstüne organları magma ile kızardı.Yetmedi kafanın yarısı gitti.Yediği top,tüfek ve kılıçları saymıyorum bile.

Hadi diyelim en güçlü değil idi.Bm ne diye Wbyi bile yenerbilirdim dedi.Kadin Wbyi ayrı gördüğünü söylüyor yani.Hem tayfa bazında hem de bireysel güç de en iyisinin Wb olduğu gözümüze sokuldu mangada.Daha fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum şahsen.

@Shanks

Ah şu Şenks fanları.
Marco açıkça dedi hastalığı p kadar ilerledi ki bu tip bir saldırıdan bile kaçamıyor eskiden olsa kolaylıkla sıyrılırdı vs.
Daha sonra Croco bağırdı beni yenen adam bu kadar ezik değildi vs.

Yani kılıçtan önce de haki bakımından bitik durumdaydı.

Denizcilerin endişelenmesi normal sonuçta bir yonkou var karşılarında. Aynı denizciler Shanks`ten de çekindi ve saldırmaya yeltenemediler.

Bigmom dediğin gibi Wb`yi ayrı görüyor ama kafasında ki haki bile kullanamayan delikli Wb yok eski en güçlü olduğu zaman ki Wb var.
Kaido bile nasıl ölmeyi başardı diye şaşırıyor ama yine kafasında canlandırdığı Ace`i uykusinda tekleyen Wb.

Kafamıza asıl sokulan Wb`nin yaşlandığı ve haki kullanamaz hale geldiğiydi.

Beyazsakal`ın Mf`de ilk gözüktüğü haliyle hiçbir yonkouyi indirebileceğini sanmıyorum.
Ama 1-2 yıl geçmişe Ace`i teklediği zamanlara gidersek yener muhtemelen en kötü Kaido ile denk gider.

Marco açıkça dedi hastalığı p kadar ilerledi ki bu tip bir saldırıdan bile kaçamıyor eskiden olsa kolaylıkla sıyrılırdı vs.
Daha sonra Croco bağırdı beni yenen adam bu kadar ezik değildi vs.

Yani kılıçtan önce de haki bakımından bitik durumdaydı.

Denizcilerin endişelenmesi normal sonuçta bir yonkou var karşılarında. Aynı denizciler Shanks`ten de çekindi ve saldırmaya yeltenemediler.

Bigmom dediğin gibi Wb`yi ayrı görüyor ama kafasında ki haki bile kullanamayan delikli Wb yok eski en güçlü olduğu zaman ki Wb var.
Kaido bile nasıl ölmeyi başardı diye şaşırıyor ama yine kafasında canlandırdığı Ace`i uykusinda tekleyen Wb.

Kafamıza asıl sokulan Wb`nin yaşlandığı ve haki kullanamaz hale geldiğiydi.

Beyazsakal`ın Mf`de ilk gözüktüğü haliyle hiçbir yonkouyi indirebileceğini sanmıyorum.
Ama 1-2 yıl geçmişe Ace`i teklediği zamanlara gidersek yener muhtemelen en kötü Kaido ile denk gider.
Seride gösterilenlerden çıkarttığın sonuç bu ise diyecek bir şeyim yok.

O haki bile kullanamayan Wb en güçlü idi işte.Adamdaki dayanıklılık ve kuvvet dillere destan.Akainunun arkasında dakikasında bitmesi ise gerektiğinde hızlı olabildiğine işaret.

Mf başındaki Wb en güçlüdür lakin durumlar biraz farklı. Gücüne 100 desek, dövüş ilerledikçe o güç 99,98,97...90... diye düşecek. Yani dövüş öncesi Wb ile atıyorum 10 saat dövüşmüş Wb arasında çok fark olur. Diğer imparatorlarda bu kadar güçten düşme olmaz. Demek istediğim bir imparator ile olan dövüşünde başlangıçta baskı kursa da sonradan o baskı azalır diye düşünüyorum. İşte o baskı kurduğu anlar için en güçlü adam unvanı geçerlidir. Sonrasında ise işler değişebilir işte.

Ek olarak Wb'nin " Sonsuza kadar en güçlü kalamam." sözünü de unutmamak lazım. Dolayısıyla savaştaki Wb kesin en güçlüdür diyemem ben.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık