Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Galaksinin Koruyucuları'nı izledim geçen, Yondu mu ney bi herif var ıslıkla ok uçuruyor istediği gibi. Görünce hemen One Piece'te şöyle bir meyve olsa dedim :D
Böyle çok fazla insan olduğunda Kuro gibi kontrolü kaybedecek önüne denk gelene oku saplayacak falan.. Favori meyvelerimden biri olurdu.

Ya Ya şu 267 kılıç yarası bilmem ne çok mu makul şeyler klasik abartma işte. Luffy'nin karşılaştığı her rakibi şuana kadar yenilgi yüzü görmemiş kimseler oluyor. Doffy organizsayonundaki Diamente bile yenilgi görmemiş kolezyumdaki her dövüşü kazanmış zart zurt yok şu karakter şöyle bilmem ne. Bunlardan seviye çıkmaz hacoli. Gördüğüme bakarım ben. Wb güçsüzdü mü diyorum. amirallerde güçlü olduğu barizdi zaten lakin 2 amiral farklı birşey. denizcilerin en büyük savaş gücünün 2sini birden yenmesi seri için acayip mantıksız olur zaten. Ver Roger'ı indirsin denizcileri tek başına o zaman. Şuan Roger tayfası denizci organizsyonu çökertir genç wb tayfasıyla birlikte denizce organizyanonu çökertir demek oluyor. Yani Wb genç olsa Garp ve Sengoku'nun savaşa karışmadığın farzetsek savaş değil adil şartlarla olan vs olsa. Wb korsanları denizcileri yerle bir ederdi ddiyorsun sen. Çok mu mantıklı yazdığın şey. Yani Korsanlara bu kadar güç verirken denizcilere vermemesi acayip olmaz mı. 3 amiral gücünde korsan var ama denizcilerin en büyük savaş gücü 3 adeti bir korsan bile etmiyor böyle bir denklem olabilir mi ya.
Şimdi olayın böyle görülmesinde birkaç etmen var. Onlara değineyim biraz.

1- Ana karakterin zirve isimlerle karşılaştırıldığında güven vermemesi. Şimdi millet Luffy vs. Sakazuki-Kizaru'yu hayal ediyor. Haliyle bir gülme alıyor insanı :) Bu Luffy'nin laşka ve cıvık bir karakteri olmasından ileri geliyor. Zirve isimleri geçtim Zoro dahi Luffy'den daha çok güven veriyor okuyucuya. Bu mangakanın kaş yapıcam derken göz çıkarmasıdır. Eğlenceli, hayat dolu, klasik ana karakter havasını yansıtacam diye ipin ucunu kaçırdı, saçma sapan bir karakter yansıttı okuyucuya. Halbuki iki sene önce Luffy böyle değildi. O çizgisini korusa idi eminim şu an birçok kişi iki amiral konusuna çok farklı bakıyor olurdu. Mangakanın bu başarısızlığını okuyucu direkt olarak gördü ve aldı. Sonra Wb gibi bir adamı görünce Luffy ile bağdaştıramadı kafasında; devreler yandı. Işin özü bu.

2- Karakter tanıtımlarındaki abartı konusunda haklısın. Hemen her rakibin bir tarafları şişiriliyor. Ancak Wb gibi, Kaido gibi, Mihawk gibi adamların şişirilecek bir tarafı yoktur. Mangaka tarafından şişirilmeye ihtiyacı yoktur çünkü bunların biri dünyanın en güçlü adamı, biri en güçlü canavarı, biri ise en iyi kılıç ustasıdır. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır misali, bu adamların yaptıkları şeyler kendilerine ünvanlarını getirmiş zaten. Kendilerini kanıtlamaya ihtiyaçları yok çünkü ünvanları kendilerini güç anlamında kanıtladıklarının göstergesi :) Dolayısıyla bu isimleri ve ünvan sahiplerini klasik şişirmelere muhatap olan Croco, Diamante, yonkou indiren Elizabello gibi isimlerle kıyaslamamak ve karıştırmamak gerek. Mangaka bir adamı o kadar handikap ve yarayla çiziyorsa bu karaktere ve ünvanına olan saygısından dolayıdır, kk seviyesine hakkını teslim etmek istemesinden kaynaklıdır. Şişirmek ya da abartmak istediğinden değil ;) Üstelik diğer karakterler sadece laf ve sözle şişirilmiş Wb aldığı yara sayısı ile gündeme gelmişse orada duracak lafla icraat arasındaki farkı görecek ve Wb'nin hakkını Wb'ye vereceksin arkadaş!

3- Wb'nin genç olsaydı Mf'yi tek başına bozguna uğratırdı meselesine değineyim.

Evet, aynen dediğin gibi olurdu :) Wb, Aokiji faktörü olmasa Mf'ye adım dahi atmadan o adayı denizin dibine gömerdi. Mangaka bunu bildiği için Ace'i aynı adada tutsak etti. Ace'in tutsak olması beraberinde göğüs göğüse bir savaşı gerektirdi. Bu da bir sürü müttefiki gerekli kıldı falan. Ya şimdi aklıma geldi o kadar komik ve ironik ki. Mangaka diyor ki Shanks ve Rayleigh kral haki kullansa Mf'deki herkes bayılırdı. Ama Wb'ye kullandırtmıyor :) Hadi Wb iki kerede bayılıtsın. Ray aynı arcta 4 kez kullanmıştı. Yani Wb o savaşı bildiğin Wb tayfası vs. Kodoman Marineler haline getirebilirdi. Ne kadar kısıtlandığını görmen açısından yazıyorum. Her neyse..

4-

Luffy neden 3 amiral karşısında çizildi ?
Wb'nin saldırısını neden 3 amiral durdurdu ?
Garp neden 3 amiralin oturduğu koltuğun ta orta yerine oturdu ?

Wb, bir önceki mesajımda saydığım handikaplarına rağmen bir amirali devre dışı bırakabiliyorsa bu adamın sağlam halinin iki amiral almasının neresi tuhaf ?

Denizcilere bu kadar misyon yüklemeyin. Korsanlar seri sonunda hükümetle savaşacak salt denizcilerle değil. Ve denizciler buz dağının görünen yüzü. Hükümet bu zamana kadar 3 amiral + filo amirali ile mi ayakta duruyor zannediyorsunuz ? Dragon bunca yıldır ne için uğraşıyor ? Tüm askeri güç denizciler olsa hükümet 800 yılda 800 kere düşerdi. Iddia ediyorum. Wano'dan sonra denizciler vs. Mugiwara korsanları+müttefikleri olsa denizciler cortu çeker. Korsanların karşısında olan güç hükümet aslında. Denizciler değil. Bunun üstünden güç dengesi oluşturmak hata olur.

@Densetsu no Samurai

Yani diyorsun ki Kaidoya toplanan müttefik ile denizciler savaşsa Luffyler kazanır.Kanım dondu kardeş.Yonkouların hem kaptan bazında hem de tayfa bazında en güçlüsüne 2 tane en güçlü adamı karışmamasına,3 Amiralden 2 tanesi terlememesine rağmen tecavüz eden Denizci kurumunu Hadi Marco ne ise de Bartolu,Kabaklı,vardiyalı olarak dovüşen ama bir Jack etmeyen Inu-Neko ile 4 tane Amirali alacağını iddia ediyorsun yani.Üstelil denizci kurumunun eskisinden daha güçlü olduğu söylenmesine rağmen.Denizciler+Şiçiler=4 yonkou iken.

Abartarak söylediğin bayağı belli ama abartma ile bile böyle bir söz söylemek abesle iştigaldir.

Amirallerin güçlerini hep savundum biliyorsunuz ama nedense genç Wb işin ucunda kendi hayatını kaybedecek de olsa 2 amirali götürebilirmiş gibi geliyor bana. O havayı aldım ben babalıktan. Sinirlendi mi yapabileceklerini gördük, ki o hali bile gençliğinden çok çok uzaktı. Sengoku'nun animedeki sözlerini hatırladım. "Sayıca üstün olsak bile galibiyetimiz kesin değil. Bugün sonla karşılaşan bizler olabiliriz. O adam dünyayı yok edecek güce sahip." Mangaya bakmadım ama orada da geçiyordur muhtemelen bu sözler. Yaşlı kurt Sengoku bu heriften bu kadar çekiniyorsa vardır bir şeyler. O hasta, yaşlı, haki salamayan, kalbi tekleyen babalık yeterince şey yaptı bence o savaşta. Genç halini düşünemiyorum bile.

Benimki bir his aslında.. Wb=2 amiral gibi bir söylemim yok ama olursa da çok şaşırmam açıkçası.

Wb vs Akainu
Marco vs Kizaru
Ace vs Aokiji
Jozu vs Sengoku

Dövüşler bu şekilde ilerleseydi yukardaki isimler amiralleri yenemese bile uzun süre dövüşürdü.
Vista,Thatch ve Teach'i ise durduracak kimse yok.

Aynı şekilde beğenmediğimiz Cracker bile G4 Luffy ile baş edebildi. Yani Sengoku ile de baş edebilir bana kalırsa. Denizcileri güçlendiren etkenler ise Garp gibi isme sahip olmaları ve shichibukailer.
Bu isimler olmadan yonkou kaptanlarının hayvanlığı ve sayı fazlalığıyla yonkoular başa baş gider.

@Densetsu no Samurai

Yani diyorsun ki Kaidoya toplanan müttefik ile denizciler savaşsa Luffyler kazanır.Kanım dondu kardeş.Yonkouların hem kaptan bazında hem de tayfa bazında en güçlüsüne 2 tane en güçlü adamı karışmamasına,3 Amiralden 2 tanesi terlememesine rağmen tecavüz eden Denizci kurumunu Hadi Marco ne ise de Bartolu,Kabaklı,vardiyalı olarak dovüşen ama bir Jack etmeyen Inu-Neko ile 4 tane Amirali alacağını iddia ediyorsun yani.Üstelil denizci kurumunun eskisinden daha güçlü olduğu söylenmesine rağmen.Denizciler+Şiçiler=4 yonkou iken.

Abartarak söylediğin bayağı belli ama abartma ile bile böyle bir söz söylemek abesle iştigaldir.
Bobbin yeter la amirale.

@Raiden

Ben Roger-Wb-Garp ın peş peşe şimdiki Amiral ve Yonkoulardan iki tanesini alabileceklerini düşünüyorum.Peşpeşe olmak şartı ile tabi.Aynı anda 2 kişiyi almak bayağı zor olur Op evreninde.

@Densetsu no Samurai MF'deki değil BAA'daki herkes bayılırdı.
MF diye biliyordum. Neyse iki taraf da 100 bin kişiydi zaten fark etmez :)

@Densetsu no Samurai

Okuduğunu anlamak bu kadar zor olmamalı ya :(

Kaido'yu almaya giden müttefikler Wano öncesi bir zamanı ifade eder. Bu müttefikler Kaido'nun adamlarıyla dövüşürken bile zaman "geleceği" işaret etmez. Wano sonrası demek Wano'da işimiz bittikten sonrası demek oluyor benim bildiğim. Niye yoruyorsun insanı bilmem ki ?

Wano sonrası tablo benim için;

1. Amiral seviyesine gelmiş bir Luffy
  2. Amiral seviyesine gelmiş bir Zoro
  3. Dressrosa müttefikleri (Happo'dan tut Cavendish'e kadar)
  4. Mink ırkı
  5. Balıkadamlar
  6. Samuraylar (Op evrenindeki en güçlü 2. Krallık)
  7. Kral haki uyandırmış bir Zoro
  8. Mingo seviyesine gelmiş bir Sanji
  9. Yine en kötü Mingo seviyesi olan bir Jinbe
  10. Marco ve ekibi (amiral civarı iki adam)
demek. Anlayıp yazsaydın abesle iştigal karşılamazdın diye düşünüyorum.

Wb'nin müttefikleri bu ekibin yarısı kadar güçlü değildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık