Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beckmann, kizaruya haydi bütün eller havaya yapıyor. O sahnede beckmann niye sıkmadı hala anlayamadım. Erkek adam o silahı çektiğinde sıkmalıdır bana göre. Çünkü sahne havada kaldı, kizaru ölecek miydi yoksa kurtulur muydu?

Kurtulacakdıysa neden teslim oldu, Yok Beckmann öldürecektiyse neden öldürmedi, Amiral öldürerek yapılan bir giriş her türlü daha etkileyici olurdu. Hemde korsanlar denizciler karşısında o kadar çaresiz çizilmemiş olurdu.

Kaidou nun sağ kolunda da antik ya da mistik zoanlı b haki de usta birisini bekliyorum. Ama açıklanmadan ne desek boş.
Kizaru trolledi orada Beckmann'ı :) Sıksaydı çok büyük bir ihtimalle kurtulurdu zaten. Ancak sporda nasıl ısındıktan sonra açılırsın, performansın yat seviyeye çıkar, dövüşte de böyle. Özellikle karakter olarak seride bir ağırlığın varsa mangaka direkt olarak her şeyini göstermez, kademe kademe artırarak gösterir. Bu shounenlerde %99 böyledir. Bahsettiğimiz karakterler birbirini çok iyi tanıyan ve çok iyi analiz eden, gücünü çok iyi bilen (seviye olarak) kişiler; emin olabilirsin. Bana göre Beckmann'a hava yaptıracam diye çizilen o sahne hiç çizilmese daha iyiydi. Çünkü Katakuri ile başlayan sağ kol beklentisi Beckmann gibi Shanks'ın sağ kolu olan adamda zaten tavan yapacaktı. Sen amirali Beckmann'ı sallamamış şekilde çizerek kötü bir intiba bırakırsın. Ama Mf işte, ne beklersin..

Böyle hassas noktalarda serinin geneline bakmak lazım. Tek sahne vezir adamı rezil edeceği gibi rezil adamı da vezir edebilir. Bana göre amiral dengidir Beckmann. Yenme ihtimali de vardır hatta. Hakiki mermi çok sakat bir dövüş tarzı. Mf'de Anka formundaki Marco'ya sıkılan metinlerin hakiki olduğunu düşün. Kendine dönerdi. Bu, sitede ilk olarak benim yazacağım bir şey olacak sanırım.

B. haki yönlendirilebilen bir şey. Bu yüzden Beckmann'ın mermilerinin hızını b. haki ile hızlandırabildiğini, hipersonik hızlarda mermi atabildiğini düşünüyorum. Kısa bir bilgilendirme yapayım. Hız olarak;

1 mach=1226,5 km/saat hıza eşittir.

Süpersonik hız, ses hızının üstünde olan hızları ifade etmekte kullanılır. Hızı genel olarak 1 mach ve 1,2 mach üzerindeki hızlar için kullanılmaktadır. Bir mermi ses hızından yaklaşık 2.5 kat daha hızlıdır.

Hipersonik hız ise, 5 mach ya da daha fazla bir hızı ifade eden bir terimdir.

Kaba taslak, mermi hızına 1226*2.5 dersek bu 3065 km/saatlik bir hızı, hipersonik hıza 1226*5 dersek bu da 6130km/saat'lik bir hızı ifade ediyor.

Kısacası mermiden 2.5 kat fazla hızları ifade etmek için hipersonik hız ifadesi kullanılır.

Böyle bir hız gerçekten çok uçuk ve manyak bir güç olabilirdi. Tabi bunu Kizaru karşısında değil genel manada düşünmek gerekir. Zaten Kizaru'nun hızı gerçekten işlenecek olsa rakipsiz olurdu.

B. hakinin yönlendirilebilen bir şey olduğunu söylemiştim. Bahsettiğim bu hipersonik hızın bir de yön değiştirebildiğini, akıllı füzeler gibi hedefi takip ettiğini düşünün. Beckmann'ın bu tarz bir nişanlılığı ve yeteneği olabilir. Kenb. haki mantığı ile düşünecek olursak.. Nasıl ki kenb. hakiyi saldırılardan kurtulmak olarak biliyorken çok daha farklı bir kullanım şekli çıktı nişanlılığın olayı da sadece attığını vurmak değil böyle absürd bir yetenek olacak diyorum ben.

Ulan nerden nereye geldik yine ya. Puhhh! :)

Soru oldukça basit. Rayleigh, Korsanlar Kralının sağ kolu olarak neden Ace'i kurtarmaya gitmedi? Roger'ın çocuğu olduğunu bilmiyor muydu? Bilmiyor olsa bile Sabaody Takımadalarında canlı bir şekilde savaş yayınlanmıştı. Sengoku açıklamasını yaptığı gibi son hızla Marineford'a doğru yola çıkabilirdi.

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Soru oldukça basit. Rayleigh, Korsanlar Kralının sağ kolu olarak neden Ace'i kurtarmaya gitmedi? Roger'ın çocuğu olduğunu bilmiyor muydu? Bilmiyor olsa bile Sabaody Takımadalarında canlı bir şekilde savaş yayınlanmıştı. Sengoku açıklamasını yaptığı gibi son hızla Marineford'a doğru yola çıkabilirdi.

Kendini son savaşa saklamak istemiştir ya da Oda Rayleigh'i son savaşa saklamak istedi.

Çünkü adam değil, kendini satan birinden ne beklenirse onu yapıyor :artiz:

Son düzenleme:
Kadın bir yonkou için "Ana" teması bence çok yerinde. Beyazsakal Baba olunca kral oluyo, Linlin Ana olunca ağırlık yok. Cinsiyetçilik yapmayın hulen! :artiz: Linlin fanı yaptınız adamı en sonunda.
Nasıl fanı olabildin ben de onu anlamıyorum.. Bir de ShiroHige ile bir tutuyorsun. Biri evladı için canından olurken, diğeri oğlunun canını alıyor, bumu Ana?

Nasıl fanı olabildin ben de onu anlamıyorum.. Bir de ShiroHige ile bir tutuyorsun. Biri evladı için canından olurken, diğer oğlunun canını alıyor, bumu Ana?
Baba-Ana olayını tiye almak için vurguladım. Kalkıp kişilik üzerinden kıyaslamanın bir manası yok, durum ortada zaten. Benim bahsettiğim bu kadının gücü, sistemi, organizesi yanisi kadın bir yonkou için, Ana teması çok uygun. Bir kadının en güçlü halinin "anne" hali olacağı düşünüldüğünde.

Baba-Ana olayını tiye almak için vurguladım. Kalkıp kişilik üzerinden kıyaslamanın bir manası yok, durum ortada zaten. Benim bahsettiğim bu kadının gücü, sistemi, organizesi yanisi kadın bir yonkou için, Ana teması çok uygun. Bir kadının en güçlü halinin "anne" hali olacağı düşünüldüğünde.
Yalnız bahsettiğin anne halinden eser yok bu kadında.. Tamam sağlam bir sistem kurmuş, onlarca çocuğu ve güçlü bağlantıları var, sonuçta bir imparator ama sevemedim gitti :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık