Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Koray
Haklısın. Eskilerin karizması ve ağırlığı bir başka cidden de. Yine de ümidi kesmemek lazım. En kötü nesil argümanının altı bir şekilde dolacaktır diye düşünüyorum. İleride bir zaman atlaması daha olursa işler rayına oturabilir.

@Eustass Captain Kid
Bu yüzden savunmasız iken dedim zaten. Magmanın ilacı sağlam bir b.haki elbette.

@Alpamis
Belki de sadece kalabalık olarak geçicekler sonuçta Roger hasmı çok olan adamdı.Ama Luffy habire müttefik topluyo.

Son düzenleme:
@Alpamis
Belki de sadece kalabalık olarak geçicekler sonuçta Roger hasmı çok olan adamdı.Ama Luffy habire müttefik topluyo.
Kalabalık diyon da adamların ellerindeki güçler kalabalığı silecek güçte. Nitelikli bir kalabalık yok. Ki bu kalabalık Dünya Hükümeti karşısında da ifade etmiyor. Onlar kadar kalabalık olmalarına imkan yok. 180 Ülkeden oluşuyor bu Dünya Hükümeti. Denizci Kurumu bu Hükümet için çalışıyor. CP0 bu adamlar için çalışıyor. Bir sürü kolu var adamların.

Hani benim açımdan net bir durum.

Şu an Luffy'nin müttefiklerine 2 tane Amiral yolla temizlenir ortalık.

Luffy herkesi etrafında toplayabiliyor. Devrimciler+Shanks ve tayfası+Rayleigh + Law + Süpernovalar ortada hükümet filan bırakmaz.
Bu nesil eski nesili geçebilir ama bence asıl olay müttefiklerin çok olması. Roger'da etrafında böyle bir ekibi toplayabilse şansı olabilirdi. Bir de tabi Luffy'nin karşısında Garp gibi biri yok.

Kalabalık diyon da adamların ellerindeki güçler kalabalığı silecek güçte. Nitelikli bir kalabalık yok. Ki bu kalabalık Dünya Hükümeti karşısında da ifade etmiyor. Onlar kadar kalabalık olmalarına imkan yok. 180 Ülkeden oluşuyor bu Dünya Hükümeti. Denizci Kurumu bu Hükümet için çalışıyor. CP0 bu adamlar için çalışıyor. Bir sürü kolu var adamların.

Hani benim açımdan net bir durum.

Şu an Luffy'nin müttefiklerine 2 tane Amiral yolla temizlenir ortalık.
Asıl senin bahsettiğin 180 ülke pek birşey ifade etmiyor kardeşim.Çoğu ülke alabasta gibi askeri yapısı ne kadar kalabalık olsada herhangibi birşey ifade etmiyecek ülkeler edecek ülke ve ırklar da zaten bizim tarafta olacak.
Benim bahsettiğim Luffy'in yaninda olucak kalbur üstü adamlar.Seri sonunda Luffy'in yanında olup amiral seviyesinde olacak en az 10 adam sayarim daha şimdiden.

Asıl senin bahsettiğin 180 ülke pek birşey ifade etmiyor kardeşim.Çoğu ülke alabasta gibi askeri yapısı ne kadar kalabalık olsada herhangibi birşey ifade etmiyecek ülkeler edecek ülke ve ırklar da zaten bizim tarafta olacak.
Benim bahsettiğim Luffy'in yaninda olucak kalbur üstü adamlar.Seri sonunda Luffy'in yanında olup amiral seviyesinde olacak en az 10 adam sayarim daha şimdiden.
Yanlış bakıyon. 180 tane Krallığın hepsi için öyle bakamazsın. Görüyoruz Yeni Dünya'da ki krallıklarda Dressrosa'da Kyros gibi bir adam oluyor. Happo Donanması gibi kendi stillerini oluşturan Krallıklar var. 180 tane Krallığın baya baya içinden güçlü adamlar çıkabilir. Denizci kurumu var. CP0 var. O beşliden (WG) sürpriz şeyler çıkabilir. Benim direk olarak Kutsal Ejderlerden beklentim var. Sonuçta WG'de ki beşliyi bile takmayan CP0 güçlerini bu adamlardan alıyor. Kutsal Ejderler çok şaşırtabilir.

Shanks felan diyeceksen ben hiç öyle bakmıyorum o olaya. Shanks Luffy'nin macerasını karışmayacak bundan eminim. Olsa olsa Luffy'nin müttefiklerden bir Marco olabilir o seviyelerde. Bir de kendi adamı Zoro olur.

Rayleigh şu anki Amiralleri genç halinde iken alabilir bana göre.Eski nesil yeni nesilden daha güçlü göründüğünden bana öyle geliyor.Kendi doneminin amairallerini(Garp-Sengoku) alamaz ama şimdikileri alabilir.

Aslında mangayı eski nesil ve günümüz olarak eşleyince bir kaç bir şey yakalayabiliyorsun.Mesela korsan olarak zirvede Roger-Wb var iken Denizciler olarak da Garp ve Sengoku var.Günümüzde ise 4 yonkouya 4 Amiral var.Yani o zamanın Rayleigh i sizce Garpı veya Sengokuyu alabilir mi ? Bence alamaz ki buradan yola çıkarsak yonkou sağ kolları da Amiral alamaz derim ben.

Diğer taraftan baktın mi Rayleigh Shabondy de bir Amirali tutabiliyor mesela o yaşlı hali ile.Hatta genç olsa idim tayfa ile uğraşan Kumaya da müdahale edebilirdim diyor.Tabi bu müdahale ne olur tamamen kişisel görüş.Bana göre sadece koruma ve kaçmalarına yardım olabilir iken diğer bir kişiye ikisini de alabilir diye düşündürtebilir.

Genç Rayleigh şimdiki Şenksten güçlüdür bana göre.Şimdiki Şenks bir Amirali zor da olsa alabilir iken Genç Rayleigh de şimdiki Amiralleri alabilir.Bana göre eski üç Amiral birbirlerine denk iken Sakazuki falan farketmez yani.Ölümüne dövüşte hırsın pek bir etkisi olmaz sana.Sonuçta ölümüne dövüş bu.Ne kadar uyuşuk da olsan-Kizaru gibi- ölümüne dövüşte o uyuşukluktan eser kalmaz.

Eski nesilin sadece şan şöhret olmadığı Mfde belli oldu zaten.O serumlara bağlı Wb dönemin Amiralini 2.vuruşta kısa süreli bile olsa savaş dışı bırakmış bir adam.Amiraller çatur çutur korsan avlarken Garp tek yumruğu ile rakibi destur çektirtiyor kendi adamlarını coşturuyor.Bu sadece şandan kaynaklanan bir şey değil ki Marcoyu direk yere gömüyor adam.Mf de Amirallerden herhangi biri Marcoya bu şekil etki bırakamadı mesela.Sengoku direk Wb ye karşı,Wbnin yeteneği için kırılmaz duvar yaptırıyor.Başka bir yonkouya bu şekil bir direk önlem almazdı Sengoku.Gerçi Sengoku gide Makinoyu getirtirdi Şenkse karşı ama konumuz güç dengesi olduğundan böyle bir örnek verdim.

Demek istediğim eski nesil>yeni nesil aga.Seri sonunda bile Luffy bana göre Rogerı geçemeyecek.Belki mangaka seri bitince bir time skip atar da 30 40 lı yaşlarını gösterir o zaman belki olabilir.Luffy çatur çutur müttefik toplar iken bir de güç olarak Roger ve Wb yi geçecek ise bırak dünya hükümetini güneşe savaş açıp onu bile yener.

Akainu iki vuruşluk canı varmış gibi bakılıyor. İyi o zaman WB savaşın başında iki vuruşla toplamda 3 Amiral 6 vuruşla hepsini aradan çıkarsaydı. Bu bakış açısıda ayrı bir komik.

Adam oğlu ölmüş. Akainu' nun arkasında bitiyor. Ona rağmen Akainu cevap veriyor kafasının bir kısmını alıyor. O öfkeyle bütün gücüyle asılıyor. Vuruşunun etkisiyle yer yarılıyor. Akainu oradan aşağı düşüyor. Sonrasında çıkıp geliyor. Bu adam iki vuruşla aradan çıkmış gibi yorum yapılıyor. O da güzel.

Yanlış bakıyon. 180 tane Krallığın hepsi için öyle bakamazsın. Görüyoruz Yeni Dünya'da ki krallıklarda Dressrosa'da Kyros gibi bir adam oluyor. Happo Donanması gibi kendi stillerini oluşturan Krallıklar var. 180 tane Krallığın baya baya içinden güçlü adamlar çıkabilir. Denizci kurumu var. CP0 var. O beşliden (WG) sürpriz şeyler çıkabilir. Benim direk olarak Kutsal Ejderlerden beklentim var. Sonuçta WG'de ki beşliyi bile takmayan CP0 güçlerini bu adamlardan alıyor. Kutsal Ejderler çok şaşırtabilir.

Shanks felan diyeceksen ben hiç öyle bakmıyorum o olaya. Shanks Luffy'nin macerasını karışmayacak bundan eminim. Olsa olsa Luffy'nin müttefiklerden bir Marco olabilir o seviyelerde. Bir de kendi adamı Zoro olur.
Haklısın Shanks zaten olmasın.
Ancak sadece saydıklarınla bu Luffy zaten bırak dünya hükümetini Mf yi bile yıkamaz.
Bak ben kafamdakı amiral seviyelerine yakin ve ustu muttefikleri sayayim sana
Sabo
Dragon
Kuzan
Marco
Kuma
İvankov
Zoro
Sanji
Kid
Law
Jozu
Shanksin tayfasindan kalanlar
Coby
Helmeppo
Garp
Law yaşarsa
X drake(eski denizci subayi olan nova)
Croco
Jinbe
Minkler den kedi köpek carrot
Wanodan gelecek adamlar ninjalar
Kyros ve ülkesi
Vista
Gibi gibi daha arkasında olan
Dresrosa alabasta zou yüksek ihtimal elfab ve wano luffyin kendi ulkesi chopperin ulkesi water 7 gibi birsurude ulke var kardesim luffy bunlarla yikacak wg yi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık