Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro Pica'ya kaptanımın dengi değilsin diyor ama ayrıca benim dengim de değilsin diyordu, yoksa demiyor muydu ?

Dof'a Zoro saldırdığında 10 metre ilerden koramiral yerine araya amiral koyuyorsa bence Zoro'yu hafife almamak lazım :bilmem:

Luffy(*)-Law-Kid-Urouge?
Drake(*)-Zoro-Apoo-Hawkins
Killer(*)-Bonney-Bege

Yani demem odur ki Zoro ortalama bir süpernova. Ki bunu derken Zoroyu ezmek için demiyorum,süpernovalar cidden çok özeller. Fakat Luffy onların arasında en sivrilen kişi.
Oruç reis nerelere geldi ya, bu günleri de mi görecektik :agla:

Teorimsi bir şey atıyorum. Ters köşe yiyeceğiz,Katakuri Big Momun kocalarından biri.
@RedTeroR
Benim beklentim yoktu aslında Hawkins uçar diyordum. Ama helal olsun reyiz şaşırttı bizi.

Ah bir de kanıt olsa. Hep mi saygıdan kaybeder bu adam? :/
Zoro'nun dövüşüp kan ter içinde kalarak yendiği rakiplerine neredeyse tek atacak kadar güçlü olan patronlarıyla dövüşür hep Luffy.

Bir görelim la artık şunun gücünü. 800 küsür bölüm geçti ama nasıl bir saygıysa bir kez olsun güçlü düşmanlara karşı Zoro'yu göremedik daha. Hep kıyıda köşede kendi halinde takılır ama hiçbir şeyden de geride kalmaz beyimiz. Hatta Robin'in "Luffy bizim hep galibiyet kozumuz oldu." veya Alabasta'da Usopp'un Croco için "Onu sen yenemezsen kim yenebilir?" sözleri falan da hep Zoro'nun kaptana saygısı olduğunu bildiklerinden dolayı söylenen sözler. Yoksa koz da Zoro, güç demek de Zoro. :S Luffy'den fazla tek bir icraatını görememiş olsak da, elde tek bir veri dahi olmasa da durum budur yani.

Zoro dirilip gelse şuraya ben neymişim la diyecek de diyemiyor işte adamım. :(

Edit: Genellikle eşitlikçi bir kardeşimizdir. Her şeyi denkler ve dengeler. (İmza= @Sakata Gintoki )

Mihawk

Ah bir de kanıt olsa. Hep mi saygıdan kaybeder bu adam? :/
Zoro'nun dövüşüp kan ter içinde kalarak yendiği rakiplerine neredeyse tek atacak kadar güçlü olan patronlarıyla dövüşür hep Luffy.

Bir görelim la artık şunun gücünü. 800 küsür bölüm geçti ama nasıl bir saygıysa bir kez olsun güçlü düşmanlara karşı Zoro'yu göremedik daha. Hep kıyıda köşede kendi halinde takılır ama hiçbir şeyden de geride kalmaz beyimiz. Hatta Robin'in "Luffy bizim hep galibiyet kozumuz oldu." veya Alabasta'da Usopp'un Croco için "Onu sen yenemezsen kim yenebilir?" sözleri falan da hep Zoro'nun kaptana saygısı olduğunu bildiklerinden dolayı söylenen sözler. Yoksa koz da Zoro, güç demek de Zoro. :S Luffy'den fazla tek bir icraatını görememiş olsak da, elde tek bir veri dahi olmasa da durum budur yani.

Zoro dirilip gelse şuraya ben neymişim la diyecek de diyemiyor işte adamım. :(
Saygı önemli.

Zoro Luffy dövüş stilleri ve ciddiyetleri farklı.

Gladius mesela , Luffy uğraşır ama Zoro uğraşmaz. Çünkü Zoro daha tedbirli ve ciddi dövüşüyor.

Buda Zoro'nun daha güçlü yada eşit olduğu algısını oluşturuyor.

Halbuki Luffy ciddi olsa bir vuruşta Gladius'u perte çıkarır.

Ama E.oda'nın stili bu değil. Luffy hiçbir zaman Zoro gibi ciddi ve ağır başlı dövüşmez.

Ama Luffy bu tayfanın en güçlüsü olmak zorunda. Nami bile diyor ki Luffy en tehlikeli düşmanı seçer ve bir kez onu düşman seçti mi elinden geleni yapar.( Lucci için diyor)

Çünkü kaptan olarak , en güçlüleri olarak bu onun görevi.

Zoro belki Luffye çok yakın güçte , dövüşse kan alır , ama Luffy hersekilde galip gelir.
Algı Luffy'nin işi :) Boss'larla dövüşüp akıl-mantık dışı galibiyetler alıyor. Ya biri yardım ediyor ya başka bir şey oluyor. Sonra millet Luffy'yi en güçlü zannediyor. Neden ? Boss'larla dövüşüyor diye. Nasıl dövüştüğüne, nasıl kazandığına kimsenin baktığı yok. O adam boss'la dövüşüyor, bitti :) Asıl algı bu. Luffy için uygulanan şu senaryo Sanji için uygulansa Sanji en güçlü olur :) Kendisini 1 adım öteye taşıyan hiçbir şey yok. Bu yüzden de gücü sorgulanıyor, başkalarıyla kıyaslanıyor. Goku ve Vegata'nın hangisi güçlü diye kimse tartışmıyor Luffy tartışılıyorsa bu konu tartışmaya açık bir konudur. Mangaka böyle açık bir kapı bırakmış ise vardır bir bildiği.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık