Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çeviride bir yanlışlık yapılıyor sanırım. Shanks'ın söylediği; "Zafer ve mağlubiyeti, kaçmak ve ağlamayı deneyimlemek seni bir adama dönüştürecektir" minvalinde bir şey. Sonuna kadar da haklı. Deneyim ufuk açar,; Shanks'ın tabiriyle aşret, görmüş geçirmiş ve ne yapacağını bilen bir adama dönüştürür.

Roger'a herhangi bir laf yok burada. Sadece Ace'in yaptığını babasının da zamanında yaptığını belirtiyor. Bunu da bir hata olarak görüyor. Roger tanrı değil ve herkes de her yaptığını onaylamak zorunda değil. İş ki onaylamamasına rağmen kararına saygı duyup peşinden gitmek. Shanks da bunu yapmış işte.

Red yine karıştırıyon ortalığı. :(

Bak Luffy ilk başta Shanks'ın yaptıklarını görüp kızıyor, ama daha sonra Shanks özentisi olup Shanks'ın yaptığını yapıyor. Olayı çok farklı değerlendiriyorsun. Luffy etkilenen taraf olmalı ki önceden kızdığı davranışın aynısını yapsın.

Birinci sahne(Bar) Shanks'a hakaret ederler Luffy dayanamaz kızar.
İkinci sahne(Bar) Luffy'e hakaret ederler Luffy kızmaz Shanks'ın yaptığını yapar Zoro ile dayak yer.
Sonuç özenmiş çocuk yapacak bişey yok.
Meşhur söz Luffy'nin kişiliğinin büyük kısmını oluşturuyor.
Adam çıkıp asıl önemli olan şeyin ne olduğunu göstermiş. Sen hala daha ondan bundan bahsediyorsun.:D Ona Nakama'nın ne kadar değerli olduğunu belki de Shanks kavrattı o hareketiyle. Luffy başta düz yorumluyor. Öyle laflar ediyor. Korkak olduklarını düşünüyor. Ama Beckman'ın nasıl tek başına hepsini yendiğini gördükten sonra olayın bununla alakalı olmadığını anlıyor.

Sana Zoro'nun bile bu karara saygı duyduğunu söylüyorum. Zoro gibi onurlu gururlu bir adam? Böyle bir adam bile böyle bir şeye saygı duyuyorsa orda bir duracaksın. Teach'in sözü de ortada işte. Bunlara bir cevap getir da Ferit.:S

@Millennium Wizard

Kendisi orda Roger'a bir laf söylemiyor bunu üstte açıkladım.

Adam çıkıp asıl önemli olan şeyin ne olduğunu göstermiş. Sen hala daha ondan bundan bahsediyorsun.:D Ona Nakama'nın ne kadar olduğunu belki de Shanks kavrattı o hareketiyle. Luffy başta düz yorumluyor. Öyle laflar ediyor. Korkak olduklarını düşünüyor. Ama Beckman'ın nasıl tek başına hepsini yendiğini gördükten sonra olayın bununla alakalı olmadığını anlıyor.

Sana Zoro'nun bile bu karara saygı duyduğunu söylüyorum. Zoro gibi onurlu gururlu bir adam? Böyle bir adam bile böyle bir şeye saygı duyuyorsa orda bir duracaksın. Teach'in sözü de ortada işte. Bunlara bir cevap getir da Ferit.:S
Tamam ben bişey demiyorum :D Özendi diyorum işte, o söze o davranışlara özendi. Shanks'a özendi yani bunu da mı kabul etmeyecen ? Adamlık durumu, adam olmama durumu yok ortada bir özenti tespiti var sadece.

@ch3rl0b11n adamlık tanımını yaparken Roger'in yapmadıklarından bahsetmesi, doğrudan Roger'e laf söylemesidir ki sen bu konularda Roger'in hatalı olduğunu düşünüyor diyorsun. Tanımı Roger'in aksi yönünde yapmasının ne anlama geldiğini senin gibi edebiyat bilen birine anlatmaya çalışacak kadar kendimi kaybetmedim, bugün fazla çalışmadım, azcık aklım yerinde :artiz:
Uzatmaya gerek yok biraz ortalığı karıştıram dedim :a:

Tamam ben bişey demiyorum :D Özendi diyorum işte, o söze o davranışlara özendi. Shanks'a özendi yani bunu da mı kabul etmeyecen ? Adamlık durumu, adam olmama durumu yok ortada bir özenti tespiti var sadece.

@ch3rl0b11n adamlık tanımını yaparken Roger'in yapmadıklarından bahsetmesi, doğrudan Roger'e laf söylemesidir ki sen bu konularda Roger'in hatalı olduğunu düşünüyor diyorsun. Tanımı Roger'in aksi yönde yapmasının ne anlama geldiğini senin gibi edebiyat bilen birine anlatmaya çalışacak kadar kendimi kaybetmedim, bugün fazla çalışmadım zaten azcık aklım yerinde :artiz:
Uzatmaya gerek yok azcık ortalığı karıştıram dedim :a:
Özenti olsa Shanks'i yargılamazdı. Adamın neden böyle davrandığını anladıktan sonra kendisi de böyle davrandı. Buna özenti denmez hacı.:S Özentilik Bellamy'nin Dof için yaptığıdır. Luffy ise kendi fikrine ters düştüğü sıra Shanks'e laf sokmuştu. Adam değilsin deyip çekip gitmişti. Sonrası da malum işte.:S

Özenti olsa Shanks'i yargılamazdı. Adamın neden böyle davrandığını anladıktan sonra kendisi de böyle davrandı. Buna özenti denmez hacı.:S Özentilik Bellamy'nin Dof için yaptığıdır. Luffy ise kendi fikrine ters düştüğü sıra Shanks'e laf sokmuştu. Adam değilsin deyip çekip gitmişti. Sonrası da malum işte.:S
Adam hedefini koyarken bile senin tayfandan iyisini toplayacam, senden iyi olacam, KK olacam diyor.
Luffy sahip olduğu hedef ve kişiliği Shanks'a borçlu :bilmem:

Konu özentilikse Luffy 1 numaralı Shanks özentisidir.Garp bile bunun farkında küfrünü ederken Shanks'e öyle anarak ediyor.Çoluk çocuk sana özendi diye.

Bellamy'den yumruk yemesi zaten özentilikten başka birşey değil.Normalde Luffy umursamayıp geçirecekken Shanks aklına geliyor sabredesi geliyor.Shanks olmasaydı yerinde duramazdı Luffy.

Normalde korsanlığın yanından geçmeyecek saf temiz duyguları olan luffyi bu işe o bulaştırdı.

Artık özenmiyordur belki ama belli bir noktaya kadar öyleydi Luffy.

Brook vs Teach Karşılaşması ne olur ?

Teach meyve iptali yaptığında Brook ölür mü ? Yoksa LLuffy gibi etki alanından çıktığında aynen geri döner mi ?
Ruhu ne olur mesela ? Bedenden çıkıp etrafta mı dolaşır eskiden olduğu gibi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık