Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Garp zoan yese misal leopar oldukça hayvani birşey olur bana kalırsa. İlla Roger'ı yenecem diye böyle birşeye kalkışabilirdi.
Rayleigh ve Shanks'te içinde aynısı Kaku örneği var misal.
(Haki kastıktan sonra yemesi durumu kastediyorum.)
Garp o kadar dert ediyorduysa ki aslında gerçekten ediyordu yiyebilirdi meyve. Tercih etmemiş demek ki. Yani bu adama tercih etmediği bir şey yüzünden yeseydi söyle olurdu demek mangakanın kurgusuna ters oluyor bence. Çünkü mangaka atıyorum Rayleigh'ı meyvesiz yonkou ayarı yapmayı tercih etmiş. Yani geleceği maksimum seviye olarak yonkou demiş. Sen bu adama yonkou seviyesinin ve mangaka kurgusunun üzerine meyve yedirirsen Roger'a denk 4-5.Adam çıkarırsın ki bu da mangakanın istediği bir şey olmaz :) Anlatmak istediğim bu.

Garp zoan yese misal leopar oldukça hayvani birşey olur bana kalırsa. İlla Roger'ı yenecem diye böyle birşeye kalkışabilirdi.
Rayleigh ve Shanks'te içinde aynısı Kaku örneği var misal.
(Haki kastıktan sonra yemesi durumu kastediyorum.)
Yalnız şöylede bişey var ki, Roger'ın meyve yediği belli değil (ki yememiş olması daha büyük ihtimal). Yani Garp meyve yiyorsa Roger'da yiyebilir..

@Millennium Wizard

Tayfayla olacak is degil mi? Yahu Luffy BB'yi yense ne yazar Zoro, Shiryu'yu yenemezse, Sanji, Pizarro'yu yenemezse? O herifler sonradan toplanıp bitik durumdaki Luffy'i eşşek cennetine yollarlar. Hayir, Luffy'e kim kk der la bu durumda? Olmese bile?

Kaptanlarin eşit olmasının ne önemi var? Sonuçta bir ekip almış başını gitmiş, WB ilerleyememis ki zaten adamın ileri gitme amacı yok, ben demiyorum mangaka diyor. Roger ile kapısip yenisememisler de. Yani o, Roger'a engel degil, Roger da onun için engel değil çünkü bir amacı yok. Roger'ı kabul etmesinde sıkıntı yok yani, herifin bileğini bukememis, tayfa olarak yaptıklarının da kendilerinden güçlü olduklarının da zaten farkindadir. Yani kklikten bunu çıkarmak da zorlama tayfayı hiçe saymak da. O tayfa olmasaydı Roger kk falan olamazdı emin ol.

@straw-hat doğru hatırlıyormuşum önce senin zamanın mı artık diye soruyor ardından buralarda olmayacam diyor. Önce buralarda olmayacam deseydi haklıydın...
Bende o sırada verdim konuşmayı zatende, orada Shiki cümlesine devam ederken WB araya girip laf atıyor, Shiki'de ufak bir cevaptan sonra kaldığı yerden devam ediyor gibi. En azından ingilizcesinde Shiki'nin ilk lafı üç nokta ile kesilmiş, japoncada ayrı bir vurgu var mıdır bilemem. Ben o konuşmayı bu şekilde yorumluyorum,

Roger 'ın hiçbir şeyi fethetme gibi bir amacı olduğu gösterilmedi. Adam özgürlük düşüncesiyle açılmış denize. Maceradan maceraya girmiş. Şimdiki gibi One Piece yok. Korsan Kral diye bir ünvanda yok. Adam son seferinde yaptıklarıyla Korsan Kral olarak anılmaya başlanmış. Hala daha WB ile eşit tayfadan bahsediyorlar. Bu adamlar Roger'a fabrikadan çıkartılmış asker gibi verilmedi. Adamlar bu yolda ilerlediler. Ve tayfa olarak geliştiler. WB'de öyle bir tayfa olsaydı deniliyor. WB aile amaçlı korsanlık yaptı amacı farklı olsa farklı olurdu diyorlar.:S Sanki Roger her yeri fethedeyim Korsan Kral olayım amacıyla yola çıkmış gibi...

Roger Rayleigh'i bulduğu sıra adam çaldığı gemide ayyaş gibi dolanıyordu. Bu adam sonrasında Kara Kral oldu. Roger ile ortak olmuş. Sanki Rayleigh'nin öyle biri olacağını biliyordular. Evet Roger ve tayfası herkesi aştılar. İmkansızı başarıp GL'yi fethetmiş gibi gözüktüler. Çünkü önlerine çıkan herkesi devirmişler. WB içinde Roger ile dövüşüpte sağ çıkan tek kişi diyorlar. Orjinal çeviri böyleymiş. Denk isim olabilirler. Ama biri farkını ortaya koymuş. Artık ona irade mi dersiniz ne derseniz deyin.

WB amacı KK olmak olsa Roger zor olurdu deniliyor bir de. Üstte de dediğim gibi Roger zamanında böyle bir kavram, ünvan yok. Adama bunu yakıştırıyorlar. Acaba neden? WB gibi biri varken bile bu adama yakıştırılmış. Onu da tayfaya yoruyorlar. Evet Roger'ın tayfası üstün geldi WB'nin tayfasına sonrasında da Roger'ın WB ile olan savaşında da yardımcı oldular. Böyle mi hayal ediyorsunuz? Kaptan ile Kaptan savaşır. Tayfa ile tayfa.

Salak dediğiniz Luffy bile fıttırdığı halde Mihawk ile Zoro'nun savaşına karışmadı. Birbirine saygı besleyen adamlardan bahsediyorsunuz. Ama tayfalarında savaşları içerisine girebileceğinden dem vuruyorsunuz? Tayfa olayı sığınabileceğiniz tek veri anlıyorum ama onunda olayı ortada.

Roger her tarafı fethetmiştir. En son Wb ile kapışmıştır. Wb'nin tayfa yenilir. Rayleigh filan Roger-Wb dövüşünü çekirdek çıtlatarak izler.
Roger hızlıca Wb'yi yaralar ama Wb yarım kafayla yaşayabilen bir adam dövüş devam eder. Aylar sonra açlıktan ikiside bayılır.
Rayleigh adadaki bayrağı Roger'ın bayrağı yapar. Wb'nin adasıda böyle fethedilmiş olur.

Seride sunulan bu ikisi yenişemedi ve Roger her yeri fethetti söylemlerinin hepside yerine oturmuş olur.(Mutlu son)

@Millennium Wizard

Tayfayla olacak is degil mi? Yahu Luffy BB'yi yense ne yazar Zoro, Shiryu'yu yenemezse, Sanji, Pizarro'yu yenemezse? O herifler sonradan toplanıp bitik durumdaki Luffy'i eşşek cennetine yollarlar. Hayir, Luffy'e kim kk der la bu durumda? Olmese bile?

Kaptanlarin eşit olmasının ne önemi var? Sonuçta bir ekip almış başını gitmiş, WB ilerleyememis ki zaten adamın ileri gitme amacı yok, ben demiyorum mangaka diyor. Roger ile kapısip yenisememisler de. Yani o, Roger'a engel degil, Roger da onun için engel değil çünkü bir amacı yok. Roger'ı kabul etmesinde sıkıntı yok yani, herifin bileğini bukememis, tayfa olarak yaptıklarının da kendilerinden güçlü olduklarının da zaten farkindadir. Yani kklikten bunu çıkarmak da zorlama tayfayı hiçe saymak da. O tayfa olmasaydı Roger kk falan olamazdı emin ol.
Şu yazdıklarına kendinin inandığını sanmıyorum.Tayfası üstün geldi öyle alt etti yani beyazsakalı.Hatta yardım aldı beyazsakala karşı.Buna mı inanıyorsun ?

Ne zaman seride öyle bir tayfa kapışması oldu.

Roger'a Wb yenildikten sonra hepsi dalsa kaç yazar.Ben o seviyedeki adama bir şey yapabileceklerini düşünmüyorum.Gördün Shiki nasıl yenildi elini bile sürmedi adama.Yorgun olsa nolur.Duman eder hepsini Wb yenildikten sonra.Wb bir tek karşısında durup tutabilir.O da yenilmiş.Tayfası da belki yenilmiş yada yenişememiştir.Ama beyazsakalı öldürmeyen adam onun tayfasını katletmez değil mi ?

Neyse manga ortada tek korsan kral var.Eşitlikle korsan kral olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık