Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gayet güçlü fakat adaya çökme muhabbetini saptırma. Shic olduğu için denizciler düşmanı değil. Kutsal ejder olmasının da gücünü kullanıyor yeri geldiğinde. Yani Yonkou'ya ait bi adayı bilek gücüyle almış değil. Bu olsaydı evet Yonkou derdik ama bunu dememiz söz konusu bile olamaz.

@serimu

Yazında eğer ironi yapıyorsan gayet güzel olmuş. Fakat gerçek düşüncelerin ise eğer, senin adına üzüldüm. En güçlü adamların Garp ismini zikrederken ki endişe ve kaygıları, gücüne yapılan vurgular, Garp'ın nasıl bi hayvanat olduğunu kanıtlıyor. Bir de meyve gücü olmadan haki ve yumrukla zirveye çıkmış adamdan bahsediyoruz. D. oluşunu söylemiyorum bile. Bunlara rağmen Garp'ın güçsüz birisi olduğunu düşünüyor isen senin adına üzüldüm.
Neden bildirim gelmiyor yahu :/
Yok onu ben yazmadim.Daredewill baya onceden yazmisti kopyaliyip yapistirdim ve evet orada ironj yapiliyor espri amacli.Zaten roger'in bile gomulmesinden belli:D

2 sene önce karşılaşsalar Ace yenilmezdi buna eminim.Çünkü Ace de haki kullanıyor ustalık derecesi az daha geridedir ve o farkı meyveyle kapatırdı hatta kazanabilirdi bile.

Şöyle ki logiaların haki kullandığının görülmesi için saldırmalarına gerek yok.3 amiral platformu korurken logia ve elleriyle durduruyorlar.Haki temelde görünmez bir zırh çünkü.

Mesela Doflamingo yakın mesafeden füzeyle isabet alıyor Baby 5 tarafından ama hasar almıyor.Çünkü görünmez zırh koruyor.Bu kalbur üstü çoğu karakterde böyle.

Ace'in haki kullandığına bir kanıtta şu.Akainunun yumruğuna böğrü delinen adam yumruk tokuşturduklarında kolunu kaybetmiyor.Aksine sadece sıcaklıktan eli yanıyor.Ölüm şekline bakacak olursak eğer haki kullanmıyorsa o kolunu hiç kullanamaması gerekirdi o çarpışmadan sonra.En azından parmaklarını falan kaybetmeliydi.
Aynı şeyleri Jinbei de yaşadı vücuduna gelince delindi ama eliyle avuçlayabildi. Onda da mı haki var şimdi?
O kadar sert sahnelerin çizilmeyeceğinin farkında olun. Hem Ace ateş adam sıcaklıktan etkilenmesi Jinbeiye göre çok daha az olmasına rağmen o hallere düştü.

İki sene önce haki böyle işlenmedi.

Ace'in haki bilmemesi söz konusu değil. Çocuk yaşta kral haki uyandırmış adam, WB gibi hakinin tillahını kullanabilen birinin yanında Ace bu gücü muhakkak biliyor ve kullanıyordur.

E.oda Ace'i göstermeden bitirdi. Ama mantıken düşününce Sengoku'nun bile potansiyelinden çekindiği adam üstün bir güce sahiptir.
Tamam 2 yıl öncesinde bu kadar belirgin değildi ama mf de artık b.hakinin varlığı gösterilmeye başlanmıştı. Orda bile Ace hiken atmaktan başka pek bişi yaptığı söylenemez. Ayrıca aktif savaşta adamlar gidip eğitim yapmıyor çocuk 2 haki öğrensin diye. En basitinden bizim tayfada hiç gördük mü? Usopp k.hakisini kendi kendine açtı.
Seni de attım hafızaya. ;)
Ace'te hakinin h.sini gördüğümüzde tekrar gündeme gelicek bu konu. Yani sen eminsin ki Ace'te Haki yoktu meyvesiz çöptü. Wb hiç öğretmedi buna. Meyve üzerine yoğunlaştı sadece. Yeni dünyada bulunmasına rağmen öğrenmeye tenezzül bile etmedi. Öğrenecek olsaydı öğrenemezdi zaten de. Ayrıca Luffy'nin Mf'de h.haki kullanmasına şaşırmasına rağmen. Kendin de olduğunu bu ekstrem gücün bilmesine rağmen. Haki konusunda gram bir şey öğrenmek istemedi. Evet o gün gelsin. Bunlar tekrar gün yüzüne çıkar. ;)
Bunlar hep varsayım. Varsayım üstünden ''Acete haki vardır'' diyemezsin. O zaman her h.hakisi olana 3 haki var demeliyiz. Potansiyeli var nede olsa.

Tamam 2 yıl öncesinde bu kadar belirgin değildi ama mf de artık b.hakinin varlığı gösterilmeye başlanmıştı. Orda bile Ace hiken atmaktan başka pek bişi yaptığı söylenemez. Ayrıca aktif savaşta adamlar gidip eğitim yapmıyor çocuk 2 haki öğrensin diye. En basitinden bizim tayfada hiç gördük mü? Usopp k.hakisini kendi kendine açtı.

Bunlar hep varsayım. Varsayım üstünden ''Acete haki vardır'' diyemezsin. O zaman her h.hakisi olana 3 haki var demeliyiz. Potansiyeli var nede olsa.
Tahmin ediyoruz. Ne alaka varsayımda da mı bulunmayalım. Çıkma ihtimal çok yüksek bunun bir sürü sebebi var. Misal Sabo'nun ölmediği konusu. Orada Dragon birini getiriyor kim olduğu belli değil. O zamana göre Sabo'yu öldü mü kabul edicez yani. Ne alaka. :(
Ee Dressrosa'da gösterildi tamam yaşıyomuş. :( Ne saçma.

Aynı şeyleri Jinbei de yaşadı vücuduna gelince delindi ama eliyle avuçlayabildi. Onda da mı haki var şimdi?
O kadar sert sahnelerin çizilmeyeceğinin farkında olun. Hem Ace ateş adam sıcaklıktan etkilenmesi Jinbeiye göre çok daha az olmasına rağmen o hallere düştü.
Su kullandığından olmasın direnebilmesi ? Ki jinbeide haki niye olmasın adam biliyor ne olduğunu.
Yani 2 farklı sahne 2 ayrı sonuç.Adam göğsünün ortasından delinip ölüyor ama vücudunun bir başka organı magmayla kafa kafaya yumruk tokuştururken aynı duruma düşmüyor.Neden acaba ?

Eline haki topladığı için olmasın ?

Bunun daha mantıklı bir açıklamasının olacağını pek sanmıyorum.

Su kullandığından olmasın direnebilmesi ? Ki jinbeide haki niye olmasın adam biliyor ne olduğunu.
Yani 2 farklı sahne 2 ayrı sonuç.Adam göğsünün ortasından delinip ölüyor ama vücudunun bir başka organı magmayla kafa kafaya yumruk tokuştururken aynı duruma düşmüyor.Neden acaba ?

Eline haki topladığı için olmasın ?

Bunun daha mantıklı bir açıklamasının olacağını pek sanmıyorum.
Eline aldığın darbeyle göğüsüne aldığın darbe birbi yapma şimdi. Yoksa boksorler boşa savunma yapıyorlar :/

Tahmin ediyoruz. Ne alaka varsayımda da mı bulunmayalım. Çıkma ihtimal çok yüksek bunun bir sürü sebebi var. Misal Sabo'nun ölmediği konusu. Orada Dragon birini getiriyor kim olduğu belli değil. O zamana göre Sabo'yu öldü mü kabul edicez yani. Ne alaka. :(
Ee Dressrosa'da gösterildi tamam yaşıyomuş. :( Ne saçma.
Varsayım işte kesin gerçek gibi sunulması komik geliyor bana.

Eline aldığın darbeyle göğüsüne aldığın darbe birbi yapma şimdi. Yoksa boksorler boşa savunma yapıyorlar :/

Varsayım işte kesin gerçek gibi sunulması komik geliyor bana.
Arkadaş ne alaka magma bu boksörlükle darbe gücüyle ne alakası var.Değdiği yeri söküp atıyor.Ace yumruk tokuşturmuşken en azından parmaklarının birkaçını kaybetmeliydi en azından.O eli bir daha kullanamamalıydı.Ama öyle olmuyor.Eğer hiyerarşik üstünlük var diye ölümcül hasar aldıysa hakiyle korunamadığı için o kapışmada da öyle olmalıydı.

Zaten logialar full beden koka yapamıyorlar sanırım.Hakiyi istedikleri bölgede yoğunlaştırıyorlar gibi.Amiraller elleriyle koruyor platformu gövdeleriyle değil.

Arkadaş ne alaka magma bu boksörlükle darbe gücüyle ne alakası var.Değdiği yeri söküp atıyor.Ace yumruk tokuşturmuşken en azından parmaklarının birkaçını kaybetmeliydi en azından.O eli bir daha kullanamamalıydı.Ama öyle olmuyor.Eğer hiyerarşik üstünlük var diye ölümcül hasar aldıysa hakiyle korunamadığı için o kapışmada da öyle olmalıydı.

Zaten logialar full beden koka yapamıyorlar sanırım.Hakiyi istedikleri bölgede yoğunlaştırıyorlar gibi.Amiraller elleriyle koruyor platformu gövdeleriyle değil.
Bana mantıklı geldi. Bir kaç şey rayına oturdu sanki.

Neden yapamasınlar eline yapan göğüsüne de yapar. (hakisi yetiyorsa) Luffy alnına falan yapıyordu.

Onun haki kaynaklı değil şiddet seviyesi kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kesmek, delmek gene bi derecede yanıp parçalanmış bir el çizmek biraz sıkar şimdi.

Şimdi Dragon Tashigi'den güçlüdür de varsayım. Ama bu sana komik gelmiyor. ;)
Senin bakış açına göre ben çıkıp Robinde armament vardır nede olsa devrimcilerle takıldı desem mantıklı olcak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 22)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık