Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dof'un kendisi Law'a "İkimizi nasıl yeneceksin?" diyorsa, yani Dof'un kendisi Trebol'ü adam yerine koyuyorsa Alpa veya bir başkasının 2 kişi daldılar demesi sorun olmasa gerek. Neyini kabullenecek adam?
Tamamda Trebol kaç atak yaptı, biz ne gördük. Köprüde tek taraflı ezdi Dofy, Trebol karışmasa farklı olmazdı. Lufy aşağıda aynı şekilde oyalanacaksa Law yine dayanamazdı. Lufy Trebol'ü ne kadar ciddiye aldı, arada jaynadı resmen. Law için sorun oluyorsa bu Law'ın zayıflığıdır.

Luffy nin ne handikapı var ? Doffun Law ile yaptığı dövüş Luffy nin toplam dövüşlerine bedeldir ki Doff 2 dakikada paket ediyor Law ı.Üstüne gamma ve Countershock yiyor.Dövüşte sadece Doffy demeye yarayan bir adamı Doff ile yan yana gösterip 2 kişi daldılar diyen adamsın sen.Ne sahnesi göstereyim ki.Gösterince kabullenmiyorsun.

@Daredewill orası öyle tabi.Kaido inice de Wb nin yanıda çocuk kalır denicek bak görürsün.
Kardeş Dof'un kendi diyor Law'a beni yenmeni düşünebilmeni geçtim ikimizi bir yenebileceğini düşünecek akdar ahmaksın diyor. Ayrıca Dof hiç tek başına tam gücünde Law'a karşı dövüşmedi. Law ile Luffy'de iki atak için bir oldu Dof'a karşı. Luffy ise baştan beri Dof haricinde bir sürü kişiye karşı savaştı. Ki herkesi korumak gibi bir sorumluluğu üstüne alması o zaman içinde herkesi kurtarmaya çalışması gibi bir dezavantajı da saymıyorsun sen herhalde.

@Cavitq11

Luffy'nin de bu arc kafasına bastılar onlarda mı Luffy'den güçlü?

Kardeş bu adam istediği sıra g4'ten çıkabiliyormuş. Bunu gördük Cracker savaşında. O halde neden sonuna kadar Dof'u o zaman içerisinde yenmeye çalışıyor? Ne duruma düşeceğini bildiği halde böyle davranıyorsa durup bir sorgulayacaksın? Niçin o duruma düşüyor diye. Hangi karakter belli bir zaman içerisinde diğerini yenmesi gerekiyor? Hangi karakteri başkası için kılıca kafa attı vs'sinde?

Benim açıkca şunu iddia ediyorum. Luffy kimseyi umursamasın dövüşleri çok daha rahat geçer.

Son düzenleme:
Tamamda Trebol kaç atak yaptı, biz ne gördük. Köprüde tek taraflı ezdi Dofy, Trebol karışmasa farklı olmazdı. Lufy aşağıda aynı şekilde oyalanacaksa Law yine dayanamazdı. Lufy Trebol'ü ne kadar ciddiye aldı, arada jaynadı resmen. Law için sorun oluyorsa bu Law'ın zayıflığıdır.
Ben işin o kısmında değilim. Bu Trebol dediğimiz arkadaş Pica ve diğerleriyle aynı seviyede. Öyle ya da böyle bir gücü var. Dof da onu adam yerine koymuş aynı zamanda. Yani sonuç değişse de değişmese de Law tek başına 2 kişiye karşı savaşıyordu. Benim demek istediğim budur. Dof tek de yenerdi elbette, orası ayrı.

Luffy'nin yardımsız yendiği adam sayısı kaç acaba? :a:
Hmm.Buggy olayında Zoro Luffy'nin kafesini kaçırmıştı.
Yanlış hatırlamıyorsam Kuro arcında Luffy hipnotize olup geminin bir parçasının altında kalıp bayılmıştı/uyuyakalmıştı.
Don krieg'i yendi
Arlong'da ise Luffy havuzun içinde betondan kurtulana kadar Sanji ve Zoro Arlong'u tutmuştu.Tekrar Buggy Loguetown'da Luffy'i öldüreceği sırada Dragon yardım etti sanırım yada tanrının ta kendisi :/
Crocodile'a karşı ilk kaybedişinde Pell kurtarmıştı.
Heh Enel'i yenmişti.Üstelik Enel dışında başka karakterlerle de kapışmıştı.Gerçi Enel'de tüm tayfayı teklemişti ama olsun.
Ve tabiki de Lucci'yi de yendi.Hemde Blueno'yu yendikten sonra.
Sanırım moria'yı da sayabiliriz tek başına aldığı
Sabaody arcında Charloss'u saymazsak sabody,impel down ve marine ford arclarını geçiyorum zaten
Caesar clown'da bayılmıştı yine onu da geç.Doffy ve sonrasıda malum zaten
Hatırladıklarım böyle :sapkali:
Yalnız son anda burnunu sokanlar olmasa buggy 2 kere öldürüyormuş luffy'i.Hadi bunu geç adam luffy'i 2 kere ölümün kıyısına getirmiş.O meşhur denklemi burada da kullanırsak luffy=buggy oluyor:oleyo2:

Dof'un kendisi Law'a "İkimizi nasıl yeneceksin?" diyorsa, yani Dof'un kendisi Trebol'ü adam yerine koyuyorsa Alpa veya bir başkasının 2 kişi daldılar demesi sorun olmasa gerek. Neyini kabullenecek adam?
Doff u yendikten sonra Trebol e sen git senle işim yok demeyecek herhalde law.Doff ondan bahsediyor ki Trebol hiç bir şey yapmadı nerdeyse.Bir kolu olmayan hatta ayağa kalkacak dermanı olmayan Law ı bile yenemedi üstelik yenildi o haldeki Law a.

@Alpamis Herkesi korumak gibi bir zorunluluk vs de ne gibi bir etki yaratacak ki sanki ? Aksine Luffye yaradı bu.Alıp kaçtılar Luffy i oradan.Bırak ayağa kalkmayı Burgess e tepki bile gösteremeyen adam kaçabilirdi diyorsan o senin kendi düşüncen.Luffy nin herkesi kurtarmak gibi bir düşünceyi,olayı veya her ne ise yüklenmesi kendisine zarar değil yarar sağladı.

Doff u yendikten sonra Trebol e sen git senle işim yok demeyecek herhalde law.Doff ondan bahsediyor ki Trebol hiç bir şey yapmadı nerdeyse.Bir kolu olmayan hatta ayağa kalkacak dermanı olmayan Law ı bile yenemedi üstelik yenildi o haldeki Law a.

@Alpamis Herkesi korumak gibi bir zorunluluk vs de ne gibi bir etki yaratacak ki sanki ? Aksine Luffye yaradı bu.Alıp kaçtılar Luffy i oradan.Bırak ayağa kalkmayı Burgess e tepki bile gösteremeyen adam kaçabilirdi diyorsan o senin kendi düşüncen.Luffy nin herkesi kurtarmak gibi bir düşünceyi,olayı veya her ne ise yüklenmesi kendisine zarar değil yarar sağladı.
Nasıl yarar sağladı ya? Luffy onları umursamasa o kafesin o saat içinde kapanmasını umursamasa çok daha farklı dövüşürdü öyle bir duruma düşmezdi en başta. Çünkü öyle bir duruma düşme pahasına sonuna kadar Dof'u o saniye içerisinde indirmeyi çalışıyor.

Bunu Mangaka direk Kinemon'a söyletiyor.

Ayrıca Dof dediğin karakterde çok iyi durumda değil. %100'ün deki Burgess'ın çevikliğiyle Dof'un çevikliğide bir değil. Uyanış gücü sayesinde havada süzülmekten başka bir şey yapamıyordu Dof. Kalktığı sıra zaten seke seke yürüyordu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık