Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Phoenix

Hacı dediğin gibiyse Garp'ın gençliğinin amiral üstü olmaması gerekmez miydi ? Yani anladığım kadarıyla magma ve lazeri yumruktan üstte tutuyorsun.Ama işin içine Garp'ın hakili yumruğu girerse daha güçlü olması gerekmez mi ? Sonuçta bu adam Yumruk Garp ünvanını almış adam.Ha dersen magu magu uzuv alan meyve diye haklısın derim ama bu adamın gençliği Akainu'dan üstün muhtemelen.Yumruklarıyla yani saldırı gücüyle övülen bir adam bile en iyi olduğu konuda magu magunun aşağısındaysa nasıl bu adam Akainu'dan güçlü ?

Marco'nun meyvesi açıklamasını mantıklı buldum aklıma gelmemişti o tarz bir şey.Hatta öyle de çıksa güzel,daha mantıklı olurdu.

Dare'nin dediği gibi Oda'nın amacı zaten orda Garp'a karizma kastırmaksa benim teori baştan gidiyor.Dediğin gibi olması daha makul ama.

@Daredewill

Garp sağlı sollu girse Marco bilicini kaybedip iner ama canı sıfıra inmez.
Hacı şu kısmı anlamadım.Marco'nun bilincini kaybettirsen öldürebilirsin de zaten.

Ya benim kurduğum mantık şuydu.B.haki Marco'nun meyvesinin antisi niteliğinde,Marco'nun meyvesi de meyve saldırılarının antisi niteliğinde.Yani magma,lazer diğer karakterlerden organ alsa da Marco'nun meyvesi,meyve saldırılarının tam tersi etkisi yapabileceğinden zarar almıyor.B. haki ise Marco'nun tersi olduğundan daha işlevsel Marco'ya karşı.Tabii b.haki Marco'nun antisi niteliğinde derken o b.hakinin seviyesi var.Akainu'nun b.hakisinin bile üstünde bir b.haki.Z-Garp gibi o seviyeye sadece hakiyle gelmiş adamların b.haki gücü anca Marco'ya zarar verir.

Bunu meyve güçleri Marco'da işe yaramazken bir hakili yumruğun işe yaramasından dolayı olabilir diye düşündüm.Oda artık hakinin gücünü mü gösterdi yoksa dediğin gibi Garp'a karizma kasmak amacıyla bir anlığına Marco'nun özelliğini es mi geçti bilemiyorum.Dediğin gibi de olabilir.

Beyler bir sey soracağım. Bu adamlar madem hop iki amiral bulup getirebiliyor, neden hep aynı şeyi yapmiyorlar? Yani, iki sene önce Garp+Sengoku+Akainu+Kizaru+Aokiji+Green Bull+Fujitora'dan oluşan bir denizci grubu olabilirdi.

Hem böylelikle shichi sistemini de kapatirsin. Herifler kafasına eseni yapıyor anasını satayım.

Bunun nedeni ne? Şans eseri mi iki amiral buldular? Yahut elin adami, denizcilerden çıkma değil, güvenmesi zor, mecbur kalmadıkça dışarıdan adam almayalım mi demislerdir?
Şu seride ki en saçma yorumlardan birisi zaten bu konuua atiliyor.
Neymiş seride Amiral olan kisiler nadirmiş azmiş.
2 tane gitti 2 tane geldi. O ikisi de gitse başka ikisi gelir ne zaman gördünüz amiral koltuğunun boş kaldiğini seride böyle gücler her zaman var.
Bak Garpa teklif yapmişlar kabul etmemiş hemen yerini doldurmuşlar.
Yani seride sadece 3 amiral gücünde adam yok.

Hala mimlemedin mi, geç kalmışsın o zaman. Yalnız dikkat et de foruma giremeyecek olan sen olmayasın. :D
Mimledim de gittikce coğaliyor kara defterdekiler :)
O zaman gelsinde bakalim kim giremeyecek foruma :D

@Hakili Yumruk

Hacı yumruğu magma ile kiyaslayamayiz ki. Garp tek yumrukta WB'nin kafasini goturebilir mi? Elbetteki magma daha bitirici.

Ama su var, Akainu ile Garp kapisirken Garp o haki ile magmadan korunabilir. Ama Akainu, yumruğu yedi mi işler. Akainu, Aokiji''nin bacağını eritecek güçte ama ne kadar suruyor onu yenmesi? 10 gun. Bitiricilik avantajdir ama her sey degildir. WB'deki gibi boşluk bulabilirse Garp'in da belki kafasının yarısını götürür ama iste bulabilirse. Bulana kadar Garp onu indirebilir. Ki bence indirir de. Akainu'dan güçlüydü bence iki sene evvel. Bu herifte devasa haki ve doruki var.

@Sir Crocodile

Benim dedigime ne diyorsun? Shichilerle ugrasacaklarina 3 amiral sayısını artirip 5-6 yapsalar daha iyi olmaz mi?

Şu seride ki en saçma yorumlardan birisi zaten bu konuua atiliyor.
Neymiş seride Amiral olan kisiler nadirmiş azmiş.
2 tane gitti 2 tane geldi. O ikisi de gitse başka ikisi gelir ne zaman gördünüz amiral koltuğunun boş kaldiğini seride böyle gücler her zaman var.
Bak Garpa teklif yapmişlar kabul etmemiş hemen yerini doldurmuşlar.
Yani seride sadece 3 amiral gücünde adam yok.

Mimledim de gittikce coğaliyor kara defterdekiler :)
O zaman gelsinde bakalim kim giremeyecek foruma :D
Garp'ın yerine kimi bulmuşlar?

Garp'ın yerine kimi bulmuşlar?
Bulmuşlar iste birini boş olduğunu gördük mü hiç? Zaten o koltuk boşluğu kaldirmaz.
Amiral olan Z vardi.
Sonra bu Akainu,Aokiji,Kuzan üclüsünü.
Sonra Akainu filo amirali oldu Kuzan ise ayrildi.
Hemen pesine 2 amirali bulmuslar. Yani demek ki bulunabiliyor seride sadece 3 Amiral gücü yok. Şimdi Amiralkerden birine bir sey olsa bulamayacaklar o koltuk boş kalacak diyebilir misin?

Adam 2 amiral çizdi yeni işte, bu onların gücünden birşey kaybettirmez.
Nerden buldularsa buldular önemli olan o mevkinin gücü.

@Phoenix

Yok bence de tek yumrukta kafa alamaz Garp.Ama Akainu'dan 2 yıl önce güçlüydü bence de.Yumrukla magma olmasa da bir lazer kadar güçlü hasar verirsin diye düşündüm.

Bir de şu Wb vs Akainu'da birbirilerini 2 yumrukta bitirmeleri bir bana mı mantıksız geliyor.Aynı şekilde Akainu vs Aokiji.Muhtemelen 10 gün dövüştüler hasar veremediler.10. gün sonunda artık birbirlerine 1-2 tane hasar verdiler ve vs bitti.Yani birbirlerine 1-2 darbe de bitirmeleri kötü geliyor bana.Luffy vs Lucci birbirlerine bilmem kaç tane darbe vurmuşlardır.Luffy Dof'u 1 saat dövdü kim bilir kaç tane vuruş yaptı.Ama o seviye de adamlar 2 darbe de bitiyor.Saldırıları her ne kadar güçlü de olsa azıcık darbeyle nakavt olmak bir bana mı kötü geliyor.Sen ne düşünüyorsun ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık