Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai

Kaido'ya ejderha gözüyle bakıyordum ben de ama o meyvenin shogunda çıkma ihtimali benimde aklıma gelmişti.Hem bir kılıç ustası olan Zoro'yla savaşması daha uygun hem Ryuuma'ya gönderme olur hem de Kaido=ejderha delilleri fazlayken bilineni çıkartır mı acaba ? Yani herkes ejderha beklerken ters köşe amaçlı ejderhayı başkasına verebilir gerçekten.

@Phoenix

Kaido konusunda ben de öyle düşünüyorum.Ayarı kaçırdı Oda.Shanks'ı geçtim amiraller bile biraz uğraşıp öldürebilir bence.Hele Akainu zevkten dört köşe olarak yapar bu işi.

Bir de bu doruki=vücut sertliği diye bir şey var mı acaba ? Eğer böyle bir denklem varsa Kaido'nun bedeninin bu kadar sert olmasının nedeni budur belki.Doruki de fazlasıyla aşmıştır ama b. haki seviyesi öyle çok yüksek değildir.Meyve+saf kuvvetle götürüyordur daha çok.
Yok ya Garp'i Morgan kesebiliyor. Ama doruki dedin mi akla gelecek bir isim. Adamda öyle bir doruki ve haki var ki 500 m'lik adami tekliyor.

Vücut sertligi başka bir sey. Bu adamda da anormal sertlik var. Ha doruki olarak da şu an zirve olması muhtemel tabii.

Bu sert olan adamlarin avantaji su: bildigin uzere koka sertlestirme demek. Ama bu gibi adamlar zaten sert. Zor hasar aliyorlar. Haki ekleyince iyicene zorlasiyor. Vururken de o sertlik avantajı mevcut. Adam o doruki ve sertlik ile tahminim g4 gücünde vuruşlar yapıyordur hakisiz. Hakinin bittiği yerde çok ama çok büyük nimet.

Yok ya Garp'i Morgan kesebiliyor. Ama doruki dedin mi akla gelecek bir isim. Adamda öyle bir doruki ve haki var ki 500 m'lik adami tekliyor.

Vücut sertligi başka bir sey. Bu adamda da anormal sertlik var. Ha doruki olarak da şu an zirve olması muhtemel tabii.

Bu sert olan adamlarin avantaji su: bildigin uzere koka sertlestirme demek. Ama bu gibi adamlar zaten sert. Zor hasar aliyorlar. Haki ekleyince iyicene zorlasiyor. Vururken de o sertlik avantajı mevcut. Adam o doruki ve sertlik ile tahminim g4 gücünde vuruşlar yapıyordur hakisiz. Hakinin bittiği yerde çok ama çok büyük nimet.
Yav tutturmuşsun bir Garp'ı Morgan kesiyor diye, adam uyuyordu yanlış hatırlamıyorsam. Uyuyorken de kessin bir zahmet.

Hani olur da bana gelip WB-Ace örneğini de verme, birisi Ace birisi Morgan yani kim bekler ondan öyle bir hareket çöpün teki. Wb'de Ace'e ders verme zamanlarını yaşıyor zaten o aralar. Uyanık davranması gayet normal.

karolla

Dikkat ederseniz hep fiziksel durumlardan bahsediliyor. Yok zincir kırılmış, yok giyotin kesememis yok iste mizraklar kırılmış, son denemesi ise atlama ki o da fiziksel olarak katlanabilecek gücün varsa düşmenin de onemi yok. Demek istediğim bu ölme konusunu çok ciddiye almamak lazim.

Meyve yeyip suya atlamayı bırak, meyvesiz olsa da Shanks bunun kafasini kesiverirdi hayrına. Kafa mi cikiyor tekrar? Kendini bogdurabilir. Afedersiniz kicindan solumuyor ya herif. Tika ağzını burnunu gebert.

Herifin fiziksel anormalligini abarta abarta anlatam derken mangaka mantığı az kenara itti muhtemelen.

Ben kaptanları imam gibi görüyorum. Cemaat de ona uyuyor gibime geliyor. Kendisinde zoan olduğunu, tayfasının da bu sekilde olduğunu dusunuyorum. Shanks tayfasının kaptanları gibi meyveyi zayıflık olarak gördüğünü ve hakiye abandigini dusunuyorum. Teach'in ekibinin de en baba meyvelere sahip olduğunu dusunuyorum.

Mom...
Öyle kolay değil işte. Adam yonkoulara da denizcilere de saldırmış. Her 2 taraf da idam etmeye kalkmış öldürememiş. Yani yonkoular da idam edememişler. Gitsin ölsün demekle olmuyor. Demek ki bilmediğimiz bir şey var. Mangaka demiş zaten öldürelemez diye. Nasıl nereye bağlar dersen de bence kaidou meyve kullanıcısı ve brookun meyvesinin bir üst versiyonuna sahip, öldükçe daha güçlü diriliyor. Yani aslında ölüyor ama çok kısa bir süre sonra da geri diriliyor olabilir. Ve bunu meyvesi otomatik yapıyor da olabilir.

Veya adamın ölmesini engelleyen bir meyvesi olabilir. Kaidou yarı balık adamsa zaten suda ölmez. Derisi çok sertse zaten kolay kolay zarar görmez. Fizik gücü aşmış zaten atlayarak ölmüyor. Geriye dondurmak lazer magma gibi şeyler kaldı. Muhtemelen bunlardan da koruyan bir meyvesi var. Yani kaidou ölmüyor. Ama gücü de Wb'yi öldürmeye yetmemiş. Yani kaidou ölümsüz diye en güçlü adam değildi. Şuan en güçlü tabi.

@Densetsu no Samurai

Kaido'ya ejderha gözüyle bakıyordum ben de ama o meyvenin shogunda çıkma ihtimali benimde aklıma gelmişti.Hem bir kılıç ustası olan Zoro'yla savaşması daha uygun hem Ryuuma'ya gönderme olur hem de Kaido=ejderha delilleri fazlayken bilineni çıkartır mı acaba ? Yani herkes ejderha beklerken ters köşe amaçlı ejderhayı başkasına verebilir gerçekten.
Valla bilmiyorum ama Lola'nın anasını Mom çıkardıysa Kaido'yu da ejderha çıkarsın yahu! Ne olacak sanki. Bu kadar benzerlikten sonra ejderha çıkmamasına üzülürüm Kaido'nun açıkçası. Bir de ordusunun zoan olması bağlantısı var. Ordusu zoan ama kendisi başka bir şey çıkarsa mantıksız olur. Ve bence zoanların kralı ejderhadır. Shogun'dan daha çok Kaido'ya gider bence bu meyve. İlk defa önceden tahmin ettiğimiz bir şeyin çıkmasını istiyorum sanırım :)

................................................................................................................................................................................................

Yonkouların her birinin ayrı özellikleri var. Kaido'nunki ise fiziksel güç. Aslında mangakanın bize gösterdikleri ile hangi karakterin hangi haki türünün baskın olduğu çok belli. Kaido'da hayvan gibi fiziksel güç var. Bu adam kenb. hakide master olup ne yapsın ? Basacak b. hakiyi, fiziksel gücünle yıkacak yakacak. Mantıklı olanı budur yani.

Mom... Meyvesi bir çok şeye can veriyor. Yonkoular arasında bilgi alma ağı en geniş olan kişi Mom (%99)

Pekoms, Sanji'nin Baratie'deki geçmişine değinirken Ana'nın gücüne vurgu yapıyor. Ve bu güç bilgi. Elde var -1-

Daha arc yeni başlamış olmasına rağmen Mom'un adamlarının bir kaç bahsettiği şey şuydu:

Mom sizin burda olduğunuzu biliyor; Mom sizin adaya ayak bastığınızı biliyor. Elde var -2-

Mom'un gücü istihbarat anlamında ortaya çıktığı gibi teknoloji anlamında da ortaya çıkıyor. Çünkü teknoloji de bilgi demek. Vinsmoke'larla ne için işbirliği yaptığını hepimiz biliyoruz. Elde var -3-

Kısacası bilgi demek, aydınlanma, haberdar olma, farkında olma demektir. Dolayısıyla Mom hem meyvesiyle hem de kurduğu teşkilat ve bağlantılar itibariyle master olduğu haki konusunda bas bas bağırıyor bize.

Kenbunshoku Hakiiiiiiiiii ! ;)

Shanks zaten belli...

O yüzden Kaido'nun b. hakisi çok iyi değildir diye düşünme bence. Hayatının hatasını yaparsın. Bu adam douriki ve b. hakinin Allah'ı (tövbe haşa) :D

Yav tutturmuşsun bir Garp'ı Morgan kesiyor diye, adam uyuyordu yanlış hatırlamıyorsam. Uyuyorken de kessin bir zahmet.

Hani olur da bana gelip WB-Ace örneğini de verme, birisi Ace birisi Morgan yani kim bekler ondan öyle bir hareket çöpün teki. Wb'de Ace'e ders verme zamanlarını yaşıyor zaten o aralar. Uyanık davranması gayet normal.
Ne alaka? Boby Funk hayatında savasmamis. Boo Hakili baltayla vurdu buna kendini savunamadi savaştan anlamadigi için. Sonuç? Hakili balta kırıldı. Çünkü adamin bedeni onu kıracak kadar sert. Garp ise sert bir bedene sahip değil, herkes hasar verebilir ama koymaz ona. WB'ye de çöp denizciler hasar verebiliyordu ama 500 kusur yaraya dayandı.

@Phoenix

Garp örneğini unutmuşum.Bu Kaido'nun vücut sertliği açıklanır umarım.

G4 seviyesi saldırı bence de yapabiliyordur düz yumrukla.Dediğin gibi hakinin bittiği noktada doruki büyük bir nimet.

@Densetsu no Samurai

Ejderha'nın Kaido'da çıkmasını bende istiyorum.Yakışır hayvana:D Ejderha Kaido'nun yarı zoan formunu düşünsene.Sırttan kanatlar çıkmış,yumruklar pençeye dönüşmüş,tip daha da vahşileşmiş.Efso bir şey olur.Ama işte insan bir acaba diyor.Yine de inşallah ejderha Kaido'da çıkar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık