Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Geçen sen demiştin herhalde Drake (Dinazor) vs. Dinazor diye. Bence böyle bir şey olabilir Drake için. Aynı şekilde Zoro vs. Shogun.

Sanji babayı mı alır neyi alır bilmiyorum ama :) Çok sağlam bir rakibi indirecek bence. Ödülü +300'le 477 falan olsa müthiş olurdu. Tam hak ettiği miktar aslında.

Bu arada Mom da iner.
Evet ben dedim Dinazor türlerinin savasini bekliyorum diye :)
Hatta Drake'e laf felan atarsa senin türün zayif gibisinden güzel seyler görebiliriz.

Sanji Babasini yenerse +150,200 felan alip Kaidoya giderlerse cok iyi olur.

Bence Bm inmeyecek inen Bege ve Vinsmoke olacak. Güzel oyun bozabilir bizim tayfa bu arc.
Etçil Zoanların kan arzusu ve başka ne özelliği vardı ? Öyle bir şey hatırlıyorum.
Güç ile alakalı bir durumu vardı gibi
Meyve uyandirmasida var. İD de görmüştük.

Ne kadar çok çalışırlarsa fiziksel olarak o kadar güçleniyorlar. Bunu Lucci açıklıyor.

Edit: Yakın dövüştede en iyilermiş.
Yakın dövüş zoanla değil kişisel beceriyle ilgili. Keza dorukı de öyle. Normal birisi de surekli calisip dövüş becerisini ve dorukisini artırabilir. Zoan olan adamın farkı sadece daha kolay doruki artırımı olur. Lakin o noktada da potansiyel farkı ile kapatabilirsin bu farkı.

O söz abartı yani.

Peki İnsan İnsan meyvesini İnsan yerse ne olur :D
Bu aralar Zoanlara taktım.
Öyle bir adam varsa talihine küssün :) Bir şey değişmez herhalde. Zaten insan.

Ben de yakın dövüşte en iyisi olduklarına inanıyorum. @Jason Voorhees Kidd'in resmini atmış. Kaido da muhtemelen zoan. Hem de serideki en baba zoan. Falafoş etmiş Kidd'i işte :)

Douriki ve fiziksel güçte bu tür tepededir. Hele sağlam bir zoanı sağlam potansiyeli olan biri yemiş ise... Üstüne de haki çaktı mı zirve işte. Bireysel hedefleri olan insanlar için biçilmiş kaftan :good:

@Sir Crocodile

Valla eğer Germa 66'nın kontolü ve idaresi Sanji'nin eline geçerse ki doğrudan olmasa bile dolaylı olarak bu önünde sonunda olacak... Böyle bir oluşumu arkasına alan adama 150-200m ödül vermek ayıp kaçar :) Hele ki sağlam birini yenerse.. Zaten Sanji'nin ödülü yeni dünya standartlarında çok düşük. Mangaka bunu Mom arcı sonrası +300'le telafi edecektir diye bekliyorum. Zaten canavar 3'lünün her biri yaklaşık 1 milyarı görür. Hatta geçer bile. Bunu baz alırsak Sanji'nin ödülünün 477 olması abartı olmaz. Zaten bundan sonra bu kadar ön plana çıkacağı başka bir arc olmayacaktır. Kendi senesinde her anlamda patlama yapar reyiz ;)

Bege ve Vinsmoke çok basit kaçar. Şu an bile Sanji Bege'yi öldürür istese. P-up almasına gerek yok. Luffy de baba Vinsmoke'u yenebilir. Zaten olsa olsa Mingo ayarında bir adam bence.

Seri Mom'u sonraya saklayacak kadar rahat değil şu an zaman açısından. Hele ki tümen komutanlarına kadar gösterilmişken bundan sonra bu işin dönüşü yookkk :good:

@Densetsu no Samurai

O kadar uctuklarını sanmam ödülde. Marijeoes'ı basan Fisher bile 230 almış. Bizimkiler Enies Lobby bastı, en güçlü adamı Luffy yendi ama 200 aldı. Ki bunlar olurken 400 altı adamlar bunlar, 400'den sonra daha zor artıyor. Sen ise 400'u aşan bir miktardan bahsediyorsun.

Benim tahminim geçen arc yaptığını yapar. Sanji, 200 alır Zoro da 100 artar orada, 377-420 olur. Kaide sonrası da 120 falan atsalar, 500-540 gibi olur. Luffy de Mom düşerse 600 olur desek Kaido'dan sonra da 700'u aşar.

Bizim tayfa çabuk yükseldiği için ödüllerin biraz az olması dogal. Bizimkiler gider shichi devirir, Zoro direkt 200 artar ancak Law da 100 korsan kalbi falan almış ve donmuş hali 440 idi yani 240 m kasmis iki senede. Demek istediğim bizimkiler kısa zamanda, az ama harbi öz is yaparken başkaları basit ama cok iş yaparak, bir de uzun süreçte (Jack 20 yıllık korsan olabilir, yılda 50 m artsa hesapla) uçuk ödüllere ulasabilirler.

Gene kısa sürede tepeyi goreceklerinden 1 milyara ulaşmaları çok zor görünüyor. Burada sıkıntı ödüllerde çok eli açık olunmamasi. Tek seferde yapılan ise göre 300-400 falan artirilsa olurdu ama örneği yok.

Yami

Ben de yakın dövüşte en iyisi olduklarına inanıyorum. @Jason Voorhees Kidd'in resmini atmış. Kaido da muhtemelen zoan. Hem de serideki en baba zoan. Falafoş etmiş Kidd'i işte :)

Douriki ve fiziksel güçte bu tür tepededir. Hele sağlam bir zoanı sağlam potansiyeli olan biri yemiş ise... Üstüne de haki çaktı mı zirve işte. Bireysel hedefleri olan insanlar için biçilmiş kaftan :good:

@Sir Crocodile

Valla eğer Germa 66'nın kontolü ve idaresi Sanji'nin eline geçerse ki doğrudan olmasa bile dolaylı olarak bu önünde sonunda olacak... Böyle bir oluşumu arkasına alan adama 150-200m ödül vermek ayıp kaçar :) Hele ki sağlam birini yenerse.. Zaten Sanji'nin ödülü yeni dünya standartlarında çok düşük. Mangaka bunu Mom arcı sonrası +300'le telafi edecektir diye bekliyorum. Zaten canavar 3'lünün her biri yaklaşık 1 milyarı görür. Hatta geçer bile. Bunu baz alırsak Sanji'nin ödülünün 477 olması abartı olmaz. Zaten bundan sonra bu kadar ön plana çıkacağı başka bir arc olmayacaktır. Kendi senesinde her anlamda patlama yapar reyiz ;)

Bege ve Vinsmoke çok basit kaçar. Şu an bile Sanji Bege'yi öldürür istese. P-up almasına gerek yok. Luffy de baba Vinsmoke'u yenebilir. Zaten olsa olsa Mingo ayarında bir adam bence.

Seri Mom'u sonraya saklayacak kadar rahat değil şu an zaman açısından. Hele ki tümen komutanlarına kadar gösterilmişken bundan sonra bu işin dönüşü yookkk :good:
Aslında o zamandan beri başka ırkların varlıklarından söz edilmiş. " insan meyvesi " ile .
Hatta meyvelerin yaratıcısı muhtemlen karışık bir ırk topluluğu bile olabilir bilemedim.
İnsan meyvesi çok soru işaretleri ile dolu bir meyve.

@Sir Crocodile

Kaido için Ejderha Zoan'ı diyorlardı felan teorilerde , bence de ejderha bu adam.
Şu arkadaki ejder resmindeki bıyık boynuz felan Kaido' da da var , E.oda sever böyle şeyleri.
Birde Ejderha Mistik zoan olur.

Yami

Ben hayvanlar kralı olarak Aslan bekliyorum. İsterse mistik yapar aslanla ilgili

Edit ; Ama japonlarda Ejderha deyince akan sular durur. Yani Ejderha olması çok kuvvetli bir ihtimal. Her türlü yaratığın üstü sonuçta

Kaido için Ejderha Zoan'ı diyorlardı felan teorilerde , bence de ejderha bu adam.
Şu arkadaki ejder resmindeki bıyık boynuz felan Kaido' da da var , E.oda sever böyle şeyleri.
Birde Ejderha Mistik zoan olur.
Ejderhadan daha güçlü bir zoan olamaz. Wano'nun teması da düşünüldüğünde Kaido'nun ejderha zoanı çıkması bence kaçınılmaz. Adamın giriş yaptığı ilk sahne bile muazzam dayanıklılık. Bir aslanda olabilir mi bu ? :)

Ejderha uyanıyor :fool:

@Densetsu no Samurai

O kadar uctuklarını sanmam ödülde. Marijeoes'ı basan Fisher bile 230 almış. Bizimkiler Enies Lobby bastı, en güçlü adamı Luffy yendi ama 200 aldı. Ki bunlar olurken 400 altı adamlar bunlar, 400'den sonra daha zor artıyor. Sen ise 400'u aşan bir miktardan bahsediyorsun.

Benim tahminim geçen arc yaptığını yapar. Sanji, 200 alır Zoro da 100 artar orada, 377-420 olur. Kaide sonrası da 120 falan atsalar, 500-540 gibi olur. Luffy de Mom düşerse 600 olur desek Kaido'dan sonra da 700'u aşar.

Bizim tayfa çabuk yükseldiği için ödüllerin biraz az olması dogal. Bizimkiler gider shichi devirir, Zoro direkt 200 artar ancak Law da 100 korsan kalbi falan almış ve donmuş hali 440 idi yani 240 m kasmis iki senede. Demek istediğim bizimkiler kısa zamanda, az ama harbi öz is yaparken başkaları basit ama cok iş yaparak, bir de uzun süreçte (Jack 20 yıllık korsan olabilir, yılda 50 m artsa hesapla) uçuk ödüllere ulasabilirler.

Gene kısa sürede tepeyi goreceklerinden 1 milyara ulaşmaları çok zor görünüyor. Burada sıkıntı ödüllerde çok eli açık olunmamasi. Tek seferde yapılan ise göre 300-400 falan artirilsa olurdu ama örneği yok.
Üst üste gelecek ama....

Sanji'nin ödülünü şu an 300 civarı olarak düşünürsek bu ödülü alacak olması aslında çok göze batmıyor. 177 ne lan ? Küfür gibi :( Germa 66 çok büyük bir etken olacak bence ödül artışında. Çok büyük bir güç olduğu için hem Hasır Şapkaların Mom'u indirmesi hem Sanji'nin çok güçlü çıkacak olması (beklentimiz bu yönde) ödülü uçurtabilir. Ben de ilk olarak 200 bekliyordum senin gibi ancak daha sonra az geleceğini düşündüm ki gerçekten de az. Zaten dediğim gibi adam 300 civarı eder şu an bile.

Bir de Hasır Şapkaların Enies Lobby'de hükumet için oluşturduğu tehlike ile iki yıl sonra oluşturdukları tehlikenin boyutu farklı. Adamlar yonkou deviriyor (beklentimiz o yönde). Bu tayfadan korkulur. Belki Enies Lobby'deki ödülllerin mantığı '' bu tayfa ilerde bize sıkıntı yaratabilir '' den ibaretti. Ancak şimdi ilerisi falan kalmadı. Durum daha vahim. Bu sebeplerden ötürü 300 artsa güzel olurdu ancak dediğin gibi bu kadar artış da görülmüş bir şey değil. Gönül ister ki çok artsın ve Sanji hak ettiği ödülü alsın. Bakacaz artık :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık