Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Kullanmasına birşey diyemem zaten seriyi yazan adam istediği yerde kullanır. Benim sıkıntım kullanırken nasıl bir güçle kullanacak. Benim beklentim seninkinden daha düşük sadece.
Bakalim kalem E.Oda'nin elinde ne cizerse o :)

Ben sadece daha güclü geleceğini düsünüyorum.

Sağ eli ile dokunduğu herseyin suyunu emme isi biraz ters gibi.

Aokiji dokunup denizi donduruyor. Croco dokunsa denizin suyunu emer mi acaba?

2 defa yendi. Ama ilk zaferini Mangaka dolduramadı. Resmen Luffy adamın yakasına yapışıp düşmanına fırtınayı durdurmasını istetti.( Yuba için.) O arada Crocodile'da bastı kancayı. Crocodile meyve yeteneği olarak her zaman tehlikeli biriydi. Ama fiziksel olarak güçlü biri değildi. Öyle ki Luffy ulaşabildiği sıra feleğini şaşırttı.
Luffynin düz yumruklarini Jozunun ki ile kiyasliyirsan bilemicem. Buralarda sivadi iste mangaka. Jozu Crocoya vurur kan gelir. Aokijiye vurur kan gelir. Seri ilerledikce ister istemez bir tutarsizlik oluyor. Ya kullandiğin karakteri daha kullanamyacan ama Mangaka Crocoyu tekrar cizdi Mf de ve arada ki farki ortaya koydu adam meyveyi bile daha efektif ve güclu sekilde kullaniyordu Mf de.
Biraz damla kana giden adam değil mi Crocodile?
Tartisacaksan net olarak tartisalim problem yok ama mantik cercevesinde eğer seriyi 10 yil oncesine göre değerlendiriyorsan zaten tartismanin pek mantiği yok. Hele ki ayni adam Mf de tekrar cizilmişken be kimseye karsi ezilmişken. Üstüne Luffynin kactiği adamlari durdurmuş veya saldirmişken. Sengoku bile diyor. Senin Wb ye olan nefretinin bizim yararimiza olacağini dusunmüstuk diye heralde bunu düz yumruğa giden adam için demiyorlar. Ben bu yüzden diyorum iste mangaka sivadi diye.

Ne biraz damla kanı, o kadar da değil. Bildiğin şelale gibi kan aktı Luffy'den. Ayrıca son atakta da büyük ihtimal istemsiz b.haki kullanmıştır. O son atak normal bir atak değildi.
Fark eder mi?

HAyır şimdi Naruto örneği vereceğim ama kusura bakmayın. Başka seri yapmıyorum, herkes onu biliyor diye.

Oruchimaru var ve Sasuke-naruto karşılaşıyor. Chunin seviyesinde onu yeniyorlar ister yardımla, ister 2-3 kere yenilip. Sonra Oruc karşımıza kage seviyesi çıkıyor. Ne kadar kabul görür?
Op'de macera yaşarken başta koruyucu büyük olmaması sıkıntı. Shabondy mesela Ray çıktı geldi. Seride ya böyle şeyler olacaktı ya da diğer türlü yenileceklerdi. Alabasta'da Cobra olur, Ace olur veya Smoker daha güçlü olur ama başkası indirir. Luffy yine yardım eder ama Croco olmaz. Kuzan mesela hadi işinize gidin deyip es geçti. Croco bu seviyede biriyse başka olmalıydı. Çünkü tüm tayfa bir PX alamazken Lufy istediği kadar haki kullansın bunlar yaşandı. @Sir Crocodile

Taetisacaksan net olarak tartisalim problem ypk a mantik cercevesinde wğer seriyi 10 yil oncesine göre değerlendiriyorsan zaten tartismanin pek mantiği yok. Hele ki ayni adam Mf de tekrar cizilmişken be kimseye karsi ezilmişken. Üstüne Luffynin kactiği adamlari durdurmuş veya saldirmişken. Sengoku bile diyor. Senin Wb ye olan nefretinin bizim yararimiza olacağini dusunmüstuk diye herqlde bunu düz yumruğa giden adam için demiyorlar. Ben bu yüzden diyorum iste mangaka sivadi diye.
Söz konusu Crocodile olmasa bu kadar laflara takılı kalmazdın. :S Hayır yaptığı bir şey de yok herifin. Laf sadece. Onun bunu demesi şunu demesi. Jinbe için Big Mom önemli kayıp diyor Cracker gibi adamı varken. Bu seride laflara bu kadar bel bağlanmamalı bence. Sonu hayal kırıklığı oluyor çünkü. :/

Fark eder mi?

HAyır şimdi Naruto örneği vereceğim ama kusura bakmayın. Başka seri yapmıyorum, herkes onu biliyor diye.

Oruchimaru var ve Sasuke-naruto karşılaşıyor. Chunin seviyesinde onu yeniyorlar ister yardımla, ister 2-3 kere yenilip. Sonra Oruc karşımıza kage seviyesi çıkıyor. Ne kadar kabul görür?
Op'de macera yaşarken başta koruyucu büyük olmaması sıkıntı. Shabondy mesela Ray çıktı geldi. Seride ya böyle şeyler olacaktı ya da diğer türlü yenileceklerdi. Alabasta'da Cobra olur, Ace olur veya Smoker daha güçlü olur ama başkası indirir. Luffy yine yardım eder ama Croco olmaz. Kuzan mesela hadi işinize gidin deyip es geçti. Croco bu seviyede biriyse başka olmalıydı. Çünkü tüm tayfa bir PX alamazken Lufy istediği kadar haki kullansın bunlar yaşandı. @Sir Crocodile
Sen Croco'nun karsimiza ne seviyede cikacağini düsünuyorsun?

Fark eder mi?

Crocodile'ı olduğundan fazla gözünde büyütürsen böyle bakarsın olaya Selim. Senin örnek verdiğin seri ile bu seri bir değil. Luffy zaten normal bir çocuk değil. Küçük yaşta abileriyle birlikte zaten Korsanlara karşı savaşıyordu. 17 yaşına kadar kendini eğitiyor. Fiziksel olarak baya güçlü biri aslında. Bugün Crocodile'ı Dof seviyesi felan görürseniz yanılmanız kaçınılmaz olur.

@Sir Crocodile

Luffy ile olan dövüşünde bir sürü atak yedi. Son atakta normal bir atak değildi. Jozu bir omuz darbesiyle Crocodile'ın nevrini döndürüyor zaten.

Söz konusu Crocodile olmasa bu kadar laflara takılı kalmazdın. :S Hayır yaptığı bir şey de yok herifin. Laf sadece. Onun bunu demesi şunu demesi. Jinbe için Big Mom önemli kayıp diyor Cracker gibi adamı varken. Bu seride laflara bu kadar bel bağlanmamalı bence. Sonu hayal kırıklığı oluyor çünkü. :/
Seride lafa bel bağlama,yaptiklarina bel bağlama,ünvana bel bağlama neye göre değerlendirecez. Jinbe önemli biri tabi, senve zayif biri mi? Su altinda belki de rakipsiz.
Adamda laf var demek ki Croco da böyle birisi işte. Diyorum ya cok net konuşmamak lazim. Eğer benim beklediğim gibi cikarsa net olarak 10-15 kisi patliyor. Siz hakli cikarsaniz sadece ben giderim.
Crocodile'ı olduğundan fazla gözünde büyütürsen böyle bakarsın olaya Selim. Senin örnek verdiğin seri ile bu seri bir değil. Luffy zaten normal bir çocuk değil. Küçük yaşta abileriyle birlikte zaten Korsanlara karşı savaşıyordu. 17 yaşına kadar kendini eğitiyor. Fiziksel olarak baya güçlü biri aslında. Bugün Crocodile'ı Dof seviyesi felan görürseniz yanılmanız kaçınılmaz olur.

@Sir Crocodile

Luffy ile olan dövüşünde bir sürü atak yedi. Son atakta normal bir atak değildi. Jozu bir omuz darbesiyle Crocodile'ın nevrini döndürüyor zaten.
Nevrini döndürüyor.dediğin adam yumruk yiyor ayaklarinin ustume dusup konuşmaya başliyor. Diyorum uaneğer diyorsan ki Luffynin düz yumruğu Jozunun en iyi saldirilarindan birine denk bir sey diyemem.
Ama tutarsizlik ortada bence. Sıritiyor yani. Ayni saldiri amiralden de kan getiriyor cünkü.

Sen Croco'nun karsimiza ne seviyede cikacağini düsünuyorsun?
Jinbei üstü aşağı yukarı ama dediğim gibi S seviye bir adamı harcamayacaktı. Shichi harcamak için harcadı. Luffy'nin yendiği Croco, Jozu'nun tek darbesine gitmeliydi. Alabasta Croco işte Pica ile karşılanır, ama bariz üstün olmalı. Serinin dinamikleri elvermiyor.

@Sir Crocodile

Luffy ne kadar sınırları zorlasa seviyesi belliydi işte. Px etmiyordu ama şimdiki Barto'lar falan çok rahat Px alırlar. Zoro ve Sanji tek atıyor. Ama bu tayfa bir shichi değil 2 tane indirdi. Bu shichiler Px bile etmiyorken hükümet nasıl denge kuruyor? Moriah da mı haki falan bilmiyordu. Ne kadar güçten düşerse düşsün, 2 sene önceki çaylak bunlar. Şimdi ki Law sence 2 sene önce kime kaybeder?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık