Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Anlaşamadığımız yer şurası. Z, Tesoro ve Shiki gibi karkaterler ana seriide hiç yer almadı. Bu adamlar sadece Film için tasarlandı ve çizildi desek yeridir. Yalnız Lucci ve Sabo için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? Hayır. Bu adamların ana seriide bir rolü var. Ben, ana seriideki karkaterlerin, filmlde de olsa, olduğundan farklı güç seviyeleriyle gösterilmeyeceğini savunuyorum. Sen farklı düşünmüyorsun, söylenecek pek bir şey yok.

Şöyle bir soru sorsam, hem filmde hem de mangada olan bir karakterin farklı güç seviyesinde karşımıza çıktığını gördük mü? Ben hatırlamıyorum..
Shiki mangaya dahildi. Oda mangasını çizdi ya. Ve Shiki mangada geçen bir karakter. Sengoku Impel Down arcı sıralarında Shikiden bahsediyor. ID'yi delen ilk kişi olarak. Daha ne desin?

Luffy nin ağzından kilolarca kan gelmesinin sebebi 5 6 tane yediği Rokougan teknigiydi. Tekme tokat tabi ki de etki etmiştir ama dayağın %80 i Rokougan tekniği oluşturuyordu. Rokougan da şok dalgası üzerine kurulu bir teknik, fiziksel değil yani.

Shiki mangaya dahildi. Oda mangasını çizdi ya. Ve Shiki mangada geçen bir karakter. Sengoku Impel Down arcı sıralarında Shikiden bahsediyor. ID'yi delen ilk kişi olarak. Daha ne desin?
O sahneyi hatırlamıyorum ama öyle olmuş olsa bile Shiki seriide yok hükmünde olan bir karakter. Shiki'nin olduğu ayrı bir manga çizmesi de bana göre çok bi anlam ifade etmiyor. Sonuçta ana seriide yok diyebileceğimiz birisi.

Hadi diyelim ki senin dediğin gibi, Garp ve Sengoku karşısına dikilmişse ne olmuş? Adamın fizik gücünden ziyade devasa güçlü bir meyvesi var. Verdiği zarar, bu şekilde meyvesiyle açıklanabilir. İkisi'nin karşısına çıkması ise işleri kolaylaştımak içindir.. Neden uğraşsınlar ki? Sonra savasın ayrıntılarını bilmeden tutarlı bir argümanmış gibi bunu kullanman çok da yeterli değil.

O sahneyi hatırlamıyorum ama öyle olmuş olsa bile Shiki seriide yok hükmünde olan bir karakter. Shiki'nin olduğu ayrı bir manga çizmesi de bana göre çok bi anlam ifade etmiyor. Sonuçta ana seriide yok diyebileceğimiz birisi.

Hadi diyelim ki senin dediğin gibi, Garp ve Sengoku karşısına dikilmişse ne olmuş? Adamın fizik gücünden ziyade devasa güçlü bir meyvesi var. Verdiği zarar, bu şekilde meyvesiyle açıklanabilir. İkisi'nin karşısına çıkması ise işleri kolaylaştımak içindir.. Neden uğraşsınlar ki? Sonra savasın ayrıntılarını bilmeden tutarlı bir argümanmış gibi bunu kullanman çok da yeterli değil.
Oda'nın çizdiği manga bir şey ifade etmiyor, film ifade ediyorsa diyecek başka bir şeyim yok. Bekleyelim görelim.

Bu da Magellan sahnesine denktir ;

Zehir ile, kimyasal ile rakibin hazırlıksız ve bilgisizken tek atmayı marifet olarak görmüyorum gerçi... :byee: Öbür türlü Jack > Inu & Neko, Yeti Cool Brothers > Zoro veya Caesar Clown > Luffy demek lazım. ;)

Nitekim hem Teach, hem Luffy, Magellan ve Caesar'a hadlerini bildirdi, Magellan'ı komaya soktular, Caesar'da hayatının dayağını yemiş oldu.

karolla

Peki Teach ile Mihawk ne alaka şimdi ?

Teach kısa sürelide olsa köpeklik yaptı, ama sonra herkesin önünde dedi ki alın Shichibukai ünvanınızı münasip bir yere koyun. ;)

Teach ile diğer Shichibukaiları bir tutmak istiyorsan sen bilirsin, ama görünen köy kılavuz istemez, adam diyor ki Impel Down'a girebilmek için başka çarem yoktu, bu sebeple o ünvana ihtiyacım vardı, Impel Down'a girdim istediğimi aldım, artık ünvan sizin olsun, sizden korkum yok hadi gelin diyor adam.

Mihawk öyle mi ? Adam senelerdir Shichibukai, aynı bir köpek gibi geldi Marineford savaşında Denizciler tarafında, Dünya Hükümeti tarafında savaştı. Teach ne zaman Hükümet tarafında savaştı Doflamingo gibi Mihawk gibi ? Ondan sonra Doflamingo'ya ne dediler ? Shichibukai ünvanını bırak, adamın suratı mahkeme duvarına döndü, çünkü ünvanı bırakırsa biliyorki Denizci Amiralleri Dressrosa'yı ona yar etmez. ;)

Mihawk'ta demek ki kendisini bağlayan bir şeyler var ki halen o ünvanı kullanıyor, ya Doflamingo gibi Denizci Amirallerinden çekiniyor ya da Dünya Hükümeti ile aralarında özel bir bağ var, bence ilki.
Salllaaaa. Teach bir shichi olmuş birisi olarak WB'nin akainuyu yamultan yumruğunu durdurabildi mi? Demek ki pek ala bir yonkouya yenilse bile kafa tutacak kadar güçlü shichiler de olabilir.

Burada olay kaptan gibi duruyor.

WB'de en iyi paramecia vardı, yani çok kalite meyve vardı, tayfasına bak: Anka, ateş, elmas, karanlık (Teach çalmasa)

Shanks, hakisi işe on planda muhtemelen ve tayfası da öyle. Beckman'da silah var, Roo desen öyle Yasopp desen öyle. O mermileri güçlü yapan şey haki.

Kaido, muhtemel zoan sahibi. Tayfasını da zoanla doldurmak istiyor. Doruki olarak deli fark yarattıklarını düşünüyorum.

Ama Mom tayfasında su konuda fark yaratıyorlar dediğim bir şey yok.

Teach ise muazzam iki meyveye sahip. Meyve avcılığı yapıyorlar. Muazzam meyveler göreceğimizi düşünüyorum o tayfada.

Haki diyoruz ama biten bir şey. Beckman'ın daha sağlam hakiye sahip olmasının Marco karşısında çok esprisi yok çünkü Anka magmadan bile koruyor. Öte yandan Marco vurduğunda Beckman'ın hakisinin üstünlüğü kurtarmaz çünkü önemli olan total vuruş gücü. Luffy'nin hakisi Bellamy'den fazladır ama Bellamy zarar verdi niye? Çünkü vuruş gücü Luffy'nın beden sertliğini aşacak güçte idi.

Doruki diyoruz da Jozu'nun dorukisi Jack'ten aşağıdır diye düşünen kaç kişi var? Ama fark meyvesi Jack'in meyvesine 10 çeker.

Özetle en büyük avantaj meyve beyler. Çünkü meyve kullanıcısı da haki kullanabiliyor. Deli doruki kasabiliyor. Ama herkes kalite meyve bulamıyor. Bu yüzden en güçlü tayfanın WB tayfası olduğunu düşünüyorum (iki sene evvel) Simdi ise meyve avcılığı yapan Teach tayfasının en güçlü olduğunu düşünüyorum. Burgess'a ezik diyoruz ama ver ona ankayı, elması o bile bambaşka bir seviyeye gelir. Bir de sağlam, efsanevi 6. Seviye mahkumlarına böyle efso meyveler verildiğini duşunun.
Bir şeyi unutuyorsun. Meyvesiz kişiler yanlarında kairoseki silahlar ve kelepçeler taşıyabilir. İmkan varsa denize fırlatabilirler. Evet meyve muazzam bir güç artışı sağlıyor. Ve hiçbir emeğe ihtiyaç duymadan bunu yapıyor ama sadece meyveye güven duymak bahsettiğim durumlarda kavga etmeye fırsat olmadan yenilmeye sebep olur. Yarın öbür gün shanks bir deniz savaşı çıksa çok avantajlı olacak misal

Bir de jozu'nun meyvesi tam bir balon. Eninde sonunda yorulur. Jack ise günlerce dövüşebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık