Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Dur fazla gaza gelmeyelim :D
Bunun gaza gelmekle alakası yok ki lastik adamı haki olmadan, fizik gücü ve teknikleriyle, 1-0 geride olmasına rağmen ölümün eşiğine getiren tek adam bu. Diyorum ya, Doflamingo bile yapamadı Luffy'e onun yaptığını..
Ben buna katılabilirim Lucci olabilir.Lucci cidden farklı bir rakipti. Yani ihtimali var. Sonuçta Lucci bu adam.
Bi torol havası sezdim ama yanılıyorsam kusura bakma lütfen.. Yoksa benzer düşünüyor olmamız çok güzel :)
Çok isterim ama ihtimal veremiyorum. :D Keşke en az Luffy seviyesinde olsa ve güçlenmeye devam etse.
Luffy'nin geçmişteki rakipleri arasında, Luffy ile aynı seviyede olma ihtimali en yüksek olan Lucci'dir bana göre.. Muhtemel bi savasta kaybedecek olsa bile geçmişte olduğu gibi zorlarmış gibi düşünüyorum.
Abartmış olursun. :D
Zamanla görecez :)

Bunun gaza gelmekle alakası yok ki lastik adamı haki olmadan, fizik gücü ve teknikleriyle, 1-0 geride olmasına rağmen ölümün eşiğine getiren tek adam bu. Diyorum ya, Doflamingo bile yapamadı Luffy'e onun yaptığını..

Bi torol havası sezdim ama yanılıyorsam kusura bakma lütfen.. Yoksa benzer düşünüyor olmamız çok güzel :)

Luffy'nin geçmişteki rakipleri arasında, Luffy ile aynı seviyede olma ihtimali en yüksek olan Lucci'dir bana göre.. Muhtemel bi savasta kaybedecek olsa bile geçmişte olduğu gibi zorlarmış gibi düşünüyorum.

Zamanla görecez :)
Trol değil. Benim savunduğum ve dediğin seviyede çıksa şaşırmayacağım bir adam Lucci.

Luffy'ye hala eskisi kadar zorlaması yahut denk ve ya güçlü olması. Benim nazarımda ihtimal değil. Düşük ihtimal bile değil yani. :/
Senle neden hiç anlaşamıyoruz? :)
Bana göre kabul etmek istemediğin şey şu..
Op evreninde sadece Luffy güçleniyormuş gibi düşünüyorsun, bence burada bir problem var. Op evreninde sağa çekip beklemeyen her kes bi şekilde güçleniyor. Luffy kadar gelişirler mi? Bilemeyiz ama bir Coby faciası bizi bekliyor olabilir.. Neyse bunu geçelim de iki yıl öncesi ve sonrası dediğimizde, her karakkter gözle görülür şekilde güçleniyor, az ya da çok kesinlikle güçleniyor. Haki kullanamayanlar haki kullanıyor, Ödülü az olanların ödülü artıyor... Bi ilerleme var.

Mesela Luffy, Bellamy'e iki yıl önce de tek attı, sonrada. Yani dengeli bir ilerleme olmuş ve aralarındaki güç farkı değişmemiş. Aynı şey Lucci'de neden olmasın ki?

Op evreninde sadece Luffy güçleniyormuş gibi düşünüyorsun, bence burada bir problem var. Op evreninde sağa çekip beklemeyen her kes bi şekilde güçleniyor. Luffy kadar gelişirler mi? Bilemeyiz ama bir Coby faciası bizi bekliyor olabilir.. Neyse bunu geçelim de iki yıl öncesi ve sonrası dediğimizde, her karakkter gözle görülür şekilde güçleniyor, az ya da çok kesinlikle güçleniyor. Haki kullanamayanlar haki kullanıyor, Ödülü az olanların ödülü artıyor... Bi ilerleme var.

Mesela Luffy, Bellamy'e iki yıl önce de tek attı, sonrada. Yani dengeli bir ilerleme olmuş ve aralarındaki güç farkı değişmemiş. Aynı şey Lucci'de neden olmasın ki?
Yanlış. Nasıl düşündüğüm konusunda yani. Luffy potansiyeli en yüksek olan kişi. Ve genç. Ve Luffy bir eğitime girdi. Bütün bunlar üzerine Lucci hala Luffy ile aynı hıza sahip olacak ha? Lufy ne halt yemeye eğitim aldı peki?
Luffy ile Lucci karşılaşırsa Lucci hayatının dayağını yer. Bu ilk vsyede benzemez. Luffy'ye belli olmaz tabi. Açar gear 2-3ü. Ama Doffy karşısında gerçekleştirdiği performansa karşı Luffy ile ilk vssinde zorladığı kadar Luffy'yi zorlayacak bir boss yok. Alvidadan tutda Caesar'a kadar yok.

Bellamy ise zaten tek yiyordu. Yine yedi. Tek atmadan ötesi var mı? Yok. Shanks'ta Bellamy'ye tek atar Luffy'de atıyor. Bu mantıkla Shanks ile Luffy denk oluyor.

Yanlış. Nasıl düşündüğüm konusunda yani. Luffy potansiyeli en yüksek olan kişi. Ve genç. Ve Luffy bir eğitime girdi. Bütün bunlar üzerine Lucci hala Luffy ile aynı hıza sahip olacak ha? Lufy ne halt yemeye eğitim aldı peki?
Luffy ile Lucci karşılaşırsa Lucci hayatının dayağını yer. Bu ilk vsyede benzemez. Luffy'ye belli olmaz tabi. Açar gear 2-3ü. Ama Doffy karşısında gerçekleştirdiği performansa karşı Luffy ile ilk vssinde zorladığı kadar Luffy'yi zorlayacak bir boss yok. Alvidadan tutda Caesar'a kadar yok.

Bellamy ise zaten tek yiyordu. Yine yedi. Tek atmadan ötesi var mı? Yok. Shanks'ta Bellamy'ye tek atar Luffy'de atıyor. Bu mantıkla Shanks ile Luffy denk oluyor.
Bu en çok potansiyel olayını yanlış değerlendiriyorsunuz. Sanki ilahi bir çubuk Luffy'e değdi de yürü ya koçum dedi. Herkes çabası kadar güçlenir. Luffy Ray'den hakinin temelini aldı. Rayleigh test etti nasıl bir seviyeye geldiğini. 1.5 yıl içinde bizimkisi Rayleigh'nin memnun olacağı kadar gelişmiş. Sonra basmış gitmiş. Gerisi Luffy'de. Diğer adamların belki de seride hakiden haberi vardı. Belki de Lucci dayağı yediği andan itibaren kendini farklı bir eğitime soktu felan filan. Bugün Coby bile gelişip çıkabilir Luffy'nin karşısına. O kadar net olmaya gerek yok. Ha evet sonunda Luffy herkesin üstünde olacak Chinjao'nun dediği gibi. Ama bakalım nasıl bir yol izleyecek.

İşte bunlar hep potansiyel :D Luffy Lucci'nin yaşa geldiğinde çoktan KK seviyesi'ni geçmiş olacak.Dof 40 yaşlarında sınırına ulaşmış misal,Shanks da aynı yaşlarda zirvede,Lucci 2 sene de birden basamak atlayıpta Luffy'nin seviyesine gelemez.Gelişim hızları aynı değil :D Lucci'nin 30 yılda geldiği seviye'yi,Luffy 19 yaşında 100'e katlamış gibi gözüküyor.Fark burada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık