Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

konuya uymayabilir diye buraya aldım
Bak mesela Garp'ta öyle matrak biri ama MF'de öyle acı işledi ki ben karakterle empati yaptığımda kaldığı ikilemi anlayabildim. Ve ya Luffy ciddi olduğunda diyorum ki çocuk saf falan ama prensipleri var. Yani Luffydeki matraklık çocuk kafasında olmasından geliyor o yüzden ağırlığını koyduğunda hissediyorsun.
Ama Shanks daha farklı bir kulvarda, MF'de bile hala buggy ile atışmalar, kandırmaya çalışmalar falan. Aslında bunun nedeni henüz Shanksı yeterince işlememiş olması birazda. Yani gücüne dair iyi bir tahminimiz ve duyumlarımız var-yonkou olması, mihawkla düello- ama diğer işleri için ne bileyim "Shanks hep yatmış, parti yapmış bütün ciddi işlerle Beckman ilgilenmiş ondan saçı sakalı ağırmış" deseler inanırım şu durumda yani.

Shanksa dair elde ki en somut örnek WB ile olan konuşması ciddiyetine dair onda bile diyorum ki "adam WB'yi tanıyor ondan" diyebiliyorum ancak. Buggy WB hakkında yüzünü gözünü karartarak konuşabiliyordu ancak.
Kusura bakma beklettim. Garp örneği aynen dediğin gibi. Ama Shanks'in ciddi konuşmalarında ki tavrı bana dediğin gibi biri olamayacağını hissettiriyor. Çünkü son derece ciddi adam. Mesela en başta adamını yollamış WB'ye.( Şu an tayfalarına yeni katılan bir zoan mı ne vardı. Adama söylediği sözler olsun.) WB ile olan tanışıklığı neden öyle ciddi konuşmasına sebep olsun ki. Ciddi bir durum var diye ciddi oluyor. Bunu mesela serinin başında da gördük. Bilemiyorum dediğin gibi Shanks'i pek fazla da işlemedi. Ama böyle tiplerden korkacaksın.:D Matrak gözükürler ama ciddi olduklarında da fena olurlar. O bakımdan Shanks ile Luffy benziyor. Zaten Shanks'te demişti onu kendime benzetiyorum diye.:D

Kusura bakma beklettim. Garp örneği aynen dediğin gibi. Ama Shanks'in ciddi konuşmalarında ki tavrı bana dediğin gibi biri olamayacağını hissettiriyor. Çünkü son derece ciddi adam. Mesela en başta adamını yollamış WB'ye.( Şu an tayfalarına yeni katılan bir zoan mı ne vardı. Adama söylediği sözler olsun.) WB ile olan tanışıklığı neden öyle ciddi konuşmasına sebep olsun ki. Ciddi bir durum var diye ciddi oluyor. Bunu mesela serinin başında da gördük. Bilemiyorum dediğin gibi Shanks'i pek fazla da işlemedi. Ama böyle tiplerden korkacaksın.:D Matrak gözükürler ama ciddi olduklarında da fena olurlar. O bakımdan Shanks ile Luffy benziyor. Zaten Shanks'te demişti onu kendime benzetiyorum diye.:D
Şimdi fark ettim bu yonkoular bir acayip. Kaidou dışında karşısına alıp birebir dövüşme potansiyeli olan yonkou yok. BB bile Akainu gibi ortak bir düşmana karşı Luffygil ile birleşebilir bana göre.

Ben seviye olarak kastettim aslında. Ünvanı almadan öncede yonko tayfası gücündeydiler muhtemelen. Marco'lar karşısında power up almadılar ya.
Neden olmasın ? Kesin konuşmamak lazım. Burgess ne kadar gelişmiş gördük, Jinbe'de Karasakal Korsanlarının geliştiğinden bahsediyordu, adamların yarısı zaten Impel Down'da çürüyordu, diğer yarısıda daha gelişmeye devam ediyordu. Marco'lara karşı dövüşürken de gelişmiş olabilirler, nasıl ki Luffy'nin tayfasından Zoro, Sanji CP9 karşısında geliştiyse.

2 sene sonunda ise zaten daha da güçlü olmalarını bekliyorum.

Şimdi fark ettim bu yonkoular bir acayip. Kaidou dışında karşısına alıp birebir dövüşme potansiyeli olan yonkou yok. BB bile Akainu gibi ortak bir düşmana karşı Luffygil ile birleşebilir bana göre.
Yok hocam sanmıyorum. Hani duruma bağlı. Bu olay boks gibi bir şey değil ki.:S Ama şöyle bir şey var. Eninde sonunda Mangaka ne kadar durumlar karışsa da kim kimi yenmesi gerekiyorsa onu uygun adaletli bir şekilde karşı karşıya getiriyor. Özellikle tayfa açısından rakiplerini harbi aştıklarını göstererek bunu Mangaka yapıyor.

Şu an Teach'te mesela bire bir kapışır. 2 yıl öncesinde Ace ile olan savaşında tayfasına geride durmalarını söylemiştir mesela.

Son düzenleme:
Neden olmasın ? Kesin konuşmamak lazım. Burgess ne kadar gelişmiş gördük, Jinbe'de Karasakal Korsanlarının geliştiğinden bahsediyordu, adamların yarısı zaten Impel Down'da çürüyordu, diğer yarısıda daha gelişmeye devam ediyordu. Marco'lara karşı dövüşürken de gelişmiş olabilirler, nasıl ki Luffy'nin tayfasından Zoro, Sanji CP9 karşısında geliştiyse.

Ben sanmıyorum ama ihtimali sıfırdır da diyemem.

Bence, BB tayfası çok güçlü değildir.

Son düzenleme:
Yok hocam sanmıyorum. Hani duruma bağlı. Bu olay boks gibi bir şey değil ki.:S Ama şöyle bir şey var. Eninde sonunda Mangaka ne kadar durumlar karışsa da kim kimi yenmesi gerekiyorsa onu uygun adaletli bir şekilde karşı karşıya getiriyor. Özellikle tayfa açısından rakiplerini harbi aştıklarını göstererek bunu Mangaka yapıyor.

Şu an Teach'te mesela bire bir kapışır. 2 yıl öncesinde Ace ile olan savaşında tayfasına geride durmalarını söylemiştir mesela.
mesela shanks ile kapışacaklarına inanıyor musun sen? Ben inanmıyorum şahsen. En iyi ihtimalle aok vs aka gibi şu kadar dövüştüler der bence en fazla :/ BM desen yine Luffy'e katılma ihtimali daha fazla mevcut durum göze alındığında. BB desen çocukluğuna dair flashback ile gelir katılır bizimkilere. Geriye yonkoulardan sadece Kaidou kalıyor bence.

mesela shanks ile kapışacaklarına inanıyor musun sen? Ben inanmıyorum şahsen. En iyi ihtimalle aok vs aka gibi şu kadar dövüştüler der bence en fazla :/ BM desen yine Luffy'e katılma ihtimali daha fazla mevcut durum göze alındığında. BB desen çocukluğuna dair flashback ile gelir katılır bizimkilere. Geriye yonkoulardan sadece Kaidou kalıyor bence.
Shanks olayını bilemiyorum. BB ile kesin savaşacaklar diye bakıyorum.Keza Kaido da öyle. Big Mom olayı da şaibeli. Çünkü hayali açısından ben pek engel olacakmış gibi göremiyorum kendisini.

Hacı senin dediğin gibi olacaksa o zaman farklı çok daha güçlü bir düşman bekliyor bizi? Çünkü senin deyişine göre Teach ve BM gibi güçlerin Luffy ile saf olması baya büyük bir güç demek.

Bana göre BM ile aramız kötü olmasa bile bu sadece WB-Shanks arası gibi olabilecek bir şeydir. Hani öyle birlikte savaşalım ortak düşmana karşı gibi değil. Shanks şu an dost gibi dursa da o da Luffy'nin KK macerasında Luffy ile saf olmayacak birisi bana göre. Çünkü adam ölüm döşeğinde ki adamı bile görmüyor söz bozulur diye. O söz gerçekleşene kadar birbirlerini görmezler bence.

Shanks olayı için aralarında kıran kırana bir vs gözlerimde canladıramıyorum ben de. Hani büyük ihtimal sözün gerçekleşmesi Luffy'nin KK olması ile tescillenecek. Buggy'nin bir yorumu var ID'ten çıktıkları sıra diyor ki belki WB'nin kafasını alabilirsem bir Yonkou olabilirim. Ya da yok diyor belki daha üstü KK.:D O yüzden KK olması demek Yonkou'yu aştığını gösteriyor.

Bence, BB tayfası çok güçlü değildir.
Bence en güçlü Yonko tayfası BB'dedir, belki en güçlü kaptan şuan BB değildir, ancak tayfası aşırı güçlüdür, E.Oda bana göre tamı tamına eşleşsinler diye hazırlamış seri sonundaki Luffy ve Teach tayfalarını, 10'a karşı 10. Diğer Yonko tayfaları bile böyle özenerek çizilmedi.

Teach özellikle güçlü kişileri tayfasına katmayı istiyor, güçsüzse bulundurmuyor bile. Jewelry Bonney'in gücünü beğenmediği için tayfasında istemedi, demek oluyor ki en güçsüz BB tayfasının üyesi bile bir supernova olan Bonney'den güçlüydü.

Ayrıca, E.Oda'nın ''Güçlü olsaydım BB tayfasında olmak isterdim'' diye bir açıklaması bulunuyor, neden Kaido, neden Big Mom, neden Shanks tayfası değilde BB tayfası demiş bunu bir düşünmek lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık