Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

@Gods44
Adam 5 gun gece gunduz savasiyor hic dinlenmeden Neko-İnu ise sürekli dinlenerek geri geliyor. Ayni sekilde minkler. Hatta minkler üstünlük bile sağliyir tek kisi hariç o kisi de Jack onunla savaşanlar Neko-İnu bile olsa.

@Gods44
Adam 5 gun gece gunduz savasiyor hic dinlenmeden Neko-İnu ise sürekli dinlenerek geri geliyor. Ayni sekilde minkler. Hatta minkler üstünlük bile sağliyir tek kisi hariç o kisi de Jack onunla savaşanlar Neko-İnu bile olsa.
Şimdi inunun daha güçlu oldugunu söyleyen wanda var bu neko olmasaydı bu gece gündüz olayıda olmayacaktı,inuda savaşabilir msl ace ile jinbeide dövüşmüş günlerce, amirallerde 10 gün dovüşmüş, inuda bi 5 gün rahat dovüşür değilmi. :)

Önceki mesajımı editleyip resim atmıştım.

O kısımlarada baktım bu inu. Veya neko savaşıyor herkesi püskürtüyor fakat bu jack dayanıklı çıkıyor,dayak yesede geri kalkıyor galiba ,fakat jack te bunlara hiç birşey yapamıyor sonrasında çileden çıkıyor ve gaz silahını kullanıyor.
Bu wandada silahı olmasaydı sen daha güçlüydün inu reyiz diyor :)

Not:Bende telden giriyorum iskence gibi :ehe:
Dayak yedi deyip kendi dusunceni yaziyon hala :D
Yav ustunluk sağlayamamak ne demek ya esit dövusulmuş ya zayif kalinmiş. İnu ve Neko surekli dinlenip gelse bile adam bana misin dememiş silahi kullanmasinin sebebi zayif kalmasi değil zaten öyle olsa 2. gün kullanir 5 gün beklemez adam artik zaman kaybetmek istememiş Çünkü sürekli dövüş oluyor ve sonu gelmiyor bu isin adam artik zaman kaybi yaşamak istemeyip silahi kullanmiş.
Wanda tabi öyle diyecek efendisine ne desin siz cok zayif kaldiniz felan mi diyecek :)

Şimdi inunun daha güçlu oldugunu söyleyen wanda var bu neko olmasaydı bu gece gündüz olayıda olmayacaktı,inuda savaşabilir msl ace ile jinbeide dövüşmüş günlerce, amirallerde 10 gün dovüşmüş, inuda bi 5 gün rahat dovuşur değilmi.
Neko-İnu vs. Jack'ı tartışıyosunuz sanırsam. Hangi taraf daha baskın hangi taraf daha güçlü hangisi daha zayıf bu tür soruların cevapları belirsiz bana göre. Jack İnu ve Neko ile gece-gündüz olmak üzere 5 gün boyunca sırayla dövüşüyor ve Jack bu süre boyunca bu dövüş bir sonuca varmadığı için zehirli gaz ile müdahale ediyor.

Şimdi verilen bilgilerin özeti bunlar ve bu bilgiler doğrultusunda İnu Jacktan daha güçlü fakat Neko değil demek biraz haksızlık olur zira 5 gün 5 gece boyunca Jack ile dövüşen bir tek İnu değil. Jack İnu ve Neko'dan daha güçlü demekte doğru olmaz. Çünkü Neko ve İnunun tam gücünüde göremedik zira dolunay diye bir gizem var ortada bir çok teoriye ve desteğe göre dolunayda minklerin daha vahşi ve güçlü olduğuna dair kanıtlar var. Jack meyvesi sayesinde dayanıklılıkta hat safhaya çıkmış olabilir fakat bu demek değildir ki minklerin liderleri olan İnu ve Nekodan daha güçlü. Herif 5 gün dayanmış fakat 5 gün boyunca agresiflik olarak ezici bir üstünlük ele geçirememiş.

Neko-İnu vs. Jack'ı tartışıyosunuz sanırsam. Hangi taraf daha baskın hangi taraf daha güçlü hangisi daha zayıf bu tür soruların cevapları belirsiz bana göre. Jack İnu ve Neko ile gece-gündüz olmak üzere 5 gün boyunca sırayla dövüşüyor ve Jack bu süre boyunca bu dövüş bir sonuca varmadığı için zehirli gaz ile müdahale ediyor.

Şimdi verilen bilgilerin özeti bunlar ve bu bilgiler doğrultusunda İnu Jacktan daha güçlü fakat Neko değil demek biraz haksızlık olur zira 5 gün 5 gece boyunca Jack ile dövüşen bir tek İnu değil. Jack İnu ve Neko'dan daha güçlü demekte doğru olmaz. Çünkü Neko ve İnunun tam gücünüde göremedik zira dolunay diye bir gizem var ortada bir çok teoriye ve desteğe göre dolunayda minklerin daha vahşi ve güçlü olduğuna dair kanıtlar var. Jack meyvesi sayesinde dayanıklılıkta hat safhaya çıkmış olabilir fakat bu demek değildir ki minklerin liderleri olan İnu ve Nekodan daha güçlü. Herif 5 gün dayanmış fakat 5 gün boyunca agresiflik olarak ezici bir üstünlük ele geçirememiş.
bir yazı yazmıştım fakat bu yazdıklarını görünce sildim, forumda o malum VS kavgası olacaktı :D

Güzel özetlemişsin :)

Jack şüan hayatta fakat onu neko yenecek gibi, nekonun birkaç söylemi var :)

Son düzenleme:
@Nekomamushi
@Gods44

Bakin olayi soyle düşünün bir adam var sürekli dövüsuyor.
2 adam var ve dinlenerek ve değiserek dövüşüyorlar.
Sen yara alsan bile dinleniyorsun ve iyilesiyorsun diğer adam ise sürekli ayakta ve dövusuyor 5 gun 5 gece, bu 3 adama nasil eşit diyebiliriz ki? Eğer Jack de 2 kisi olsa ve dinlenerek dövuşse haklisiniz ama öyke bir sey yok. Burada teoriler üzeeinden nasil değerlendirme yapicaz. Jack meyve sebebiyle dayanmiş olsa bile meyve deyip gecistiremezsiniz olayi bu adamin gücüdür sonuçta.
Ve rakipleri tarafindan Jacke denilen sey su ona "Canavar bile demek az kalir."
Benim gördügüm dayaniklilik olarak Jack daha iyi güç olarak ise esit dövusulmuş gibi birbirlerine üstunluk sağlayamamişlar ama degiserek ve dinlenerek dövusmuşler. Olayi söyle düsunmek lazim Neko veya İnu ikisinden biri 5 gun 5 gece hic dinlenmeden bu adama karsi esit bir sekilde savaşa bilir miydi?
Bence savaşamazdi bu sekilde bile 5 gun 5 gece savasan adama üstünluk sağlayamamişlar. Sadece yenilmedik diyorlar. Fakat herhangi birisi dinlenmeden ve iyileşmeden savaşsalar dayanamazlar gibi geliyor bana.

Hükümetin görünen yüzü olan denizciler 4 amiral+görünmeyen yüzü(Cp vs.) 3 amiral gücü çıksa+goroseinin toplam gücü de 3 amiral çıksa zaten hükümet 10 amiral ediyor.Kong'u falanda yazmadım bile.Bir yonko tayfasının en fazla 4 amiral gücünde olduğunu düşünürsek 10 amiral gücü Allah bereket versin hükümeti ayakta tutmaya yeter.

Son savaşta biz kalabalık olucaz da karşı tarafta az değil hani.Merak ettiğim şey bu kadar adama ne gücü vericek ? Meyve falan da kalmadı gibi anca zoandan yürür gibi ama o da sıkar.Seri sonuna kadar zoan mı görücez.Haki falan üst seviye adamlarda olsun da farklı yeteneklerle süsler umarım.Op güç konusunda çok kısıtlı gibi.Mesela Naruto'da bir ninjutsu vardı tamam zaten sonu gözükmüyordu.

Bakin olayi soyle düşünün bir adam var sürekli dövüsuyor.
2 adam var ve dinlenerek ve değiserek dövüşüyorlar.
Sen yara alsan bile dinleniyorsun ve iyilesiyorsun diğer adam ise sürekli ayakta ve dövusuyor 5 gun 5 gece bu 3 adama nasik eşit diyebiliriz ki? Wğer Jack de 2 kisi olsa ve dinlenerek dövuşse haklisiniz ama öyke bir sey yok. Burada teoriler üzeeinden nasik değerlendirme yapicaz. Jack meyve sebebiyoe dayanmiş olsa bile meyve deyip gecistiremezsiniz olayi bu adamin gücüdür sonuçta.
Ve rakipleri tarafindan Jacke denilen sey su ona "Canavar bile demek az kalir."
Benim gördügüm dayaniklilik olarak Jack daha iyi güç olarak ise esit dövusulmuş gibi birbirlerine üstunluk sağlayamamişlar ama degiserek ve dinlenerek dövusmuşler. Olayi söyle düsunmek lazim Neko veya İnu ikisinden biri 5 gun 5 gece hic dinlenmeden bu adama karsi esit bir sekilde savaşa bilir miydi?
Bence savaşamazdi bu sekilde bile 5 gun 5 gece savasan adama üstünluk sağlayamamişlar. Sadece yenilmedik diyorlar. Fakat herhangi birisi dinlenmeden ve iyileşmeden savaşsalar dayanamazlar gibi geliyor bana.
Olaya bu yönünden bakıyosun fakat diğer yönünden bakmıyosun. Ortada bir anlaşmazlık var. İki dük zamanı bölmüşler ve bu kurala sadık kalıyorlar. Dinlenme açısından dükler avantajda gözükebilir senin açından fakat daha ilerisini düşünürsen bu zamanı bölme olayı Luffy'nin çok güçlü görünüyosun dediği İnu ve ona denk olan Nekonun birlikte savaşmaması da Jack için bir avantaj iken İnu ve Neko içinde bir dejavantaj. Kaldı ki mangaka bize Jack'ın agresiflik açısından 5 gün 5 gece boyunca ön plana çıktığını söylemedi. Wanda diyor ki düşman ordusunun bastırılması mümkün olmayan tek üyesi vardı oda Jack diyor. Sen verilen bu bilgiden Jack'ın ezici bir güç ile Neko ve İnu'yu bastırdığını mı çıkardın? Eğer öyle düşünüyosan gerçekten yanlış düşünüyosun. Ben verilen bu bilgiden Jack andavalının meyve gücünün verdiği dayanıklılık ile ön plana çıktığını çıkardım. Bu bilgimi ispatlayan desteksiz en büyük destek ise Jack'ın Doflamingoyu götüren filoya dalıp ağır yaralar içinde kurtulması. Daha sana Jack'ın balıkadam-insan melezi olması sayesinde kazandığı dayanıklılıktan bahsetmiyorum bile! Sakın yanlış anlama ben İnu ve Neko bireysel olarak Jacktan üstün demiyorum fakat üstün bir yanları varsa eminim bu saldıran taraf olmalarıdır. Jack'ın üstün olduğu birşey var ise bu da dayanıklılık-defanstır tahminimce. Onun haricinde Neko ve İnunun birlik olup dövüşmesi halinde ortada Jack'ın mamut halinin kuyruk sokumu kalırdı sadece :)

@Nekomamushi
Bak asil sen olaya Neko ve İnu tarafindan veya sonradan ortaya cikabilecek seyler tarafindan bakiyorsun. Bu adamlar zamani bölmüs ve bundan memnunlar zaten adamlar saatlerimde birbirlerini bile gormuyorlar aninda cekiliyorlar. Sen diyorsun ki bu dezavantaj olmuş. Bende sana diyorum ki Jack 5 gun 5 gece durmadan savaşmis sen dezavantaj desen bile bu adamlar dinlenmiş gelmiş. Ve hala ustunluk sağlayamamislar adam diyor ki surekli birlikler geliyor hatta ustunluk sağlayamaya başladik diyor ve orada Jacki ayiriyor o hariç der gibi ben burada Jacke üstünluk sağlanamadigini anliyorum oyle de zaten.
Sen adama andaval diyerek meyve gucu diye kucumsuyorsun yav bu adamda meyve var diye gucsuz mu olacak herkesden meyveyi cikaralim o zaman oyle bakalim güclerine bu adamin meyvesi ve adamin gucu belki baskasinda olsa bu kadar dayanikli olmayacak.
Benim olaydan cikardiğim ne biliyor musun?
Orada 1v1 de İnu veya Neko surekli dövuşse 5 gun veya 10 gun yani uzun vadede kazanan Jack olurdu.
Fakat olay öyle bir olay ki biri dinlenip dinç bir sekilde geldikce diğeri hic dinlenmeden surekli dövüsuyor. Ve 5 gun 5 gece boyunca bu adama ustunluk sağlayamiyorlar.

Eğer İnu ve Neko beraber dövuşseler zaten alirlar ona bir sey dediğim yok.
Ama 1v1 de uzun vadede Jack götürür bence.

@Nekomamushi
Bak asil sen olaya Neko ve İnu tarafindan veya sonradan ortaya cikabilecek seyler tarafindan bakiyorsun. Bu adamlar zamani bölmüs ve bundan memnunlar zaten adamlar saatlerimde birbirlerini bile gormuyorlar aninda cekiliyorlar. Sen diyorsun ki bu dezavantaj olmuş. Bende sana diyorum ki Jack 5 gun 5 gece durmadan savaşmis sen dezavantaj desen bile bu adamlar dinlenmiş gelmiş. Ve hala ustunluk sağlayamamislar adam diyor ki surekli birlikler geliyor hatta ustunluk sağlayamaya başladik diyor ve orada Jacki ayiriyor o hariç der gibi ben burada Jacke üstünluk sağlanamadigini anliyorum oyle de zaten.
Sen adama andaval diyerek meyve gucu diye kucumsuyorsun yav bu adamda meyve var diye gucsuz mu olacak herkesden meyveyi cikaralim o zaman oyle bakalim güclerine bu adamin meyvesi ve adamin gucu belki baskasinda olsa bu kadar dayanikli olmayacak.
Benim olaydan cikardiğim ne biliyor musun?
Orada 1v1 de İnu veya Neko surekli dövuşse 5 gun veya 10 gun yani uzun vadede kazanan Jack olurdu.
Fakat olay öyle bir olay ki biri dinlenip dinç bir sekilde geldikce diğeri hic dinlenmeden surekli dövüsuyor. Ve 5 gun 5 gece boyunca bu adama ustunluk sağlayamiyorlar.

Eğer İnu ve Neko beraber dövuşseler zaten alirlar ona bir sey dediğim yok.
Ama 1v1 de uzun vadede Jack götürür bence.
'' Sen adama andaval diyerek meyve gucu diye kucumsuyorsun yav bu adamda meyve var diye gucsuz mu olacak herkesden meyveyi cikaralim o zaman oyle bakalim güclerine bu adamin meyvesi ve adamin gucu belki baskasinda olsa bu kadar dayanikli olmayacak. ''

Aslında aynı şeyleri söylüyoruz fakat anlaşamıyoruz. Şimdi benim demek istedim şey şu. Ben bu andavalı küçümsemiyorum. Balıkadam-insan melezi olmasının yanı sıra mamut meyvesi yemiş bir hayvan bu. Mamut gerçek dünyadan baz alındığında en dayanıklı hayvanların başını çekiyor. Bir aslan sürüsü bile yetişkin bir fili indiremiyor kaldı ki mamut filden kat ve kat daha dayanıklı. One Piece'dede öyle. Yani meyvesi seninde dediğin gibi dayanıklılıkda diğer zou modellerinden daha üstün kaldı ki seride zou şeytan meyveleri dayanıklılık açısından üstün olan meyve türü buna birde balıkadam-insan melezi olmasıda eklenince ortaya bu şekilde bir dayanıklılık çıkıyor. Yani herif 2-0 önden başlamış hayata sen kalkmış meyvesi olmayan saf güç ile savaşan iki dük ile karşılaştırıyosun ve Jack'ı bu ikili ile olan dövüşünde dövüşünü sonuca bağlayamadığı için zehirli gaz kullanmasına rağmen övüyosun. Bir üstte Jack'ında yanında bir adamı daha olsaydı gece-gündüz dinlenerek savaşsaydı eşit olurlardı olayını vurgulamışsın. BAA'yı gördük ve şimdi Zou'yu gördük minkler ile balıkadamlar arasındaki güç farkınıda gördük. Minklerin doğuştan savaşcı olduğunu öğrendik. Yani demem o ki ırk olarak Minkler daha güçlü Jacktan meyveyi alırsan Neko ve İnu birebirde her türlü yener ya da Neko ve İnu'ya meyve verirsen onlarda Jack'a karşı zayıf düştükleri tek noktadan güç alarak daha net bir şekilde dövüşte kendilerini belli ederler. Bunları neden söylüyorum çünkü yukarıda Jack'ın yanında adam olsaydı gece-gündüz Jackta dinlenseydi eşit olurdu dediğin için söylüyorum.
Balıkadam-insan melezi + Mamut meyvesi + Sertleştirme hakisi vs. Meyvesiz Neko-İnu + Sertleştirme hakisi.
Bırakta bu kazma bu kadar defansif güç ile 5 gün savaşsın :D Sence bu dövüş ne kadar adil? Neko ve İnunun bu şartlar altında 5 gün dayanması bile alkışlanacak birşey.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık