Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

@amaneden
Elbet öyle. Kakashi abartılan biriydi. Öyle pek bir nanesi yok.

@Kaidou
Hacı hani en azından bir farklılık yaratması lazım seride. O kadar teknikten demek ki işe yarar çok azı var ki görmedik güçlü rakipleri karşısında. Hani o yüzden boş oluyor. Neyse konu ile alakalı değil herhalde.:D
Adam teknik kopyalıyor diye açtım, ne kadar kopyalıyora döndü konu.

@Kaidou
Yav zekasini konuşturup Yonkou olabilmiş bir BB var ne arka tarafta diyecem la görende diyecek herkes pata küte dövüşüyor sadece.

Sayfa atacam diyosun ben sana sayfalari anlatiyorum burada.
Bak hocam iyi ki BB kafa yorup bir iki plan hazırlamış, koca serideki her olay mı zeka unsuru sayılıyor? Nasıl ön planda bu zeka? Serinin ana karakteri yarım akıllı takılıyor, sen Teach'ten bahsedip zeka ön planda diyorsun. Serinin %10'u zekasını kullanıyorsa, %90'ı kişisel yetenekleriyle ön planda, anlayacağın geri planda bu zeka olayı. Ha diyorsan çoğu kişi zekasıyla dövüşüyor, söyle kimler dövüşüyor? Saya saya 5-6 kişi sayabilirsin ama ben sana serinin yarısını sayarım dövüş yetenekleriyle ön planda olan.

Bak hocam iyi ki BB kafa yorup bir iki plan hazırlamış, koca serideki her olay mı zeka unsuru sayılıyor? Nasıl ön planda bu zeka? Serinin ana karakteri yarım akıllı takılıyor, sen Teach'ten bahsedip zeka ön planda diyorsun. Serinin %10'u zekasını kullanıyorsa, %90'ı kişisel yetenekleriyle ön planda, anlayacağın geri planda bu zeka olayı. Ha diyorsan çoğu kişi zekasıyla dövüşüyor, söyle kimler dövüşüyor? Saya saya 5-6 kişi sayabilirsin ama ben sana serinin yarısını sayarım dövüş yetenekleriyle ön planda olan.
Luffy dövüştü, Nami dövüştü, Usopp dövüştü, Law dövüştü, Dof dövüştü,

Tabi sayarsin dövüs yetenekleriyle seri seytan meyvesi uzerine kurulmuş herkeste ayri bir guc var sen gelipte seride ki zekayi arka plana atiyorsun.
Sana seride teknik yok diyen yok.
Seride coğu kisi zekasiyla bir seyler yapmiş ülke ele geçirmiş,Yonkou olmuş veya savaş kazanmiş.

1- Law'in Dofa yaptiği saldiri.
2-Luffy'nin soru tekniğini görüp asimile etmesi.
3- C9 arc Nami vs si.
4- Dof'un zekasiyla ülkenin krali olmasi.
5- Cp9 un Pluton'u ele geçirmek icin tersane çalişmasi ve bilgi toplamasi.
6-BB'nin Ace'i öldürmeyim Shici olarak İD ye girip tayfa toplamasi.
7- BB'nin İd ye girip planini uygunlayarak zayif dusmuş WB yi öldürerek meyveyi calmasi ve Yonkou koltuğuna oturmasi.
Mf de Sengoku ve akainunun akillilik edip Wb yi bicaklatmasi.
8- Luffy vs Usopp
Bunlar suan yazdiklarim biraz daha baksam kim bilir.
Zekasiyla on plana cikan adam cikacak.
Benn beckman bile İQ ile övülüyor. Seri de zekayi arka plan atmak nedir.

Serinin ana karakteri akıllı sadece saf.İlk başta herkesi köyde tanıdığı insanlar gibi zannediyor.Zarar görünce durumu anlıyor.Ayrıca Luffy dövüş konusunda zekasını kullanmıyor demen seriye başlı başına hakaret.Croco'nun suya karşı zayıf olduğunu öğrenince zekası sayesinde bir küp suyla gitti. Enel'in aklından geçenleri anladığını fark edince aklını boşalttı hiç bir şey düşünmedi. Enel yumrukları tahmin edemedi. Diğer dövüşlerinde de böyle küçük ayrıntılar var. Seride herkes aklını kullanıyor sadece gözünün içine sokulmuyor.

Luffy dövüştü, Nami dövüştü, Usopp dövüştü, Law dövüştü, Dof dövüştü,

Tabi sayarsin dövüs yetenekleriyle seri seytan meyvesi uzerine kurulmuş herkeste ayri bir guc var sen gelipte seride ki zekayi arka plana atiyorsun.
Sana seride teknik yok diyen yok.
Seride coğu kisi zekasiyla bir seyler yapmiş ülke ele geçirmiş,Yonkou olmuş veya savaş kazanmiş.

1- Law'in Dofa yaptiği saldiri.
2-Luffy'nin soru tekniğini görüp asimile etmesi.
3- C9 arc Nami vs si.
4- Dof'un zekasiyla ülkenin krali olmasi.
5- Cp9 un Pluton'u ele geçirmek icin tersane çalişmasi ve bilgi toplamasi.
6-BB'nin Ace'i öldürmeyim Shici olarak İD ye girip tayfa toplamasi.
7- BB'nin İd ye girip planini uygunlayarak zayif dusmuş WB yi öldürerek meyveyi calmasi ve Yonkou koltuğuna oturmasi.
Mf de Sengoku ve akainunun akillilik edip Wb yi bicaklatmasi.
8- Luffy vs Usopp
Bunlar suan yazdiklarim biraz daha baksam kim bilir.
Zekasiyla on plana cikan adam cikacak.
Benn beckman bile İQ ile övülüyor. Seri de zekayi arka plan atmak nedir.
Hala Beckman diyor ya, Op akıl oyunları yapılan bir seri değil. Her seride bir iki örnek bulabilirsin. Saydıklarının yarısı uzun vadeli düşünülmüş plan. Ben sana 1 vs 1 de kavga ederken zekayı kullanmayı soruyorum. Nami, Zoro karşısında ne yapacaktı, Carrot'un sıyrıldığı sahnede?

Dof'un kral olmasıyla ne alakası var işin, Sanji veya başkasını tahrik ederek ip ile kitlemesi desen hadi neyse. Cp'nin tersane çalışması ile zekanın ne alakası var?

Usopp vs Luffy'de en iyi örnekti. Zekasını kullanarak dövüştü, ee başka var mı?

Law falan fırsattan istifade atak yapıyor bu kendi başına yaptığı bir şey değil veya room açık bekliyor, adam dövüş dışı olmuş.

Teach desen adam sadece plancı ve zeki diyelim ama kimle dövüştü de zekasını aktif kullandı?

Dofy bile en son Luffy ile dövüşürken süreye oynamak yerine gitti gökyüzünde tekrar çarpıştı. Halbuki biraz süreye oynasa haki tekrar bitebilir veya kafes yüzünden bırak Luffy dalsın ama öyle olmadı.

Lucci veya Vergo bana bir şey olmaz diye saldırıya kafa atan adamlar, nerede zeka belirtisi? Usopp'dan başka rakibini bir yerlere falan çekip bir şeyler yapmaya çalışan biri var mı?

@gyjbsch
Sana verdiğim örnekleri okumuyon mu zeka tartişmiyor muyduk tamam.
Anlatayim o zaman 1v1 de nami nasil kazandi Cp9 arcinda.
Luffy vs Usopp?
Lawin Dof a yaptiği saldiri?
Luffy'nin soruyu asimile etmesi.
Sengoku ve Akainunun planiyla Wbyi bicaklatmasi.

Bunlar uzun zamanda yapilan seyler mi?
Anlamak istemiyon heralde OP de olay ne kadar seytan meyvesi ve haki sebebiyle güç olarak görünse de zeka da çok önemli.
Law girmedi Kid baliklama daldi kol gitti.
Sadece dövüş olarak bakarsan yukari da acikladim.
Luffy vs Crocodile aç oku.
Luffy vs Enel, Mantraya rağmen Luffynin Enele nasil vurduğuna bak.
İlla istediğin gibi bakacaksin olaylara.
Law orada zekasini konuşturuyor işte orada öldü zannediyorlar adami Luffy gelene kadar bekliyor adam ada kadar Room açmis. En sonunda yakalayip daliyor Dof a adam düşünüp planliyor zekasini konuşturuyor. Başka bir karakter olsa belki de kalkip dalacak normal sekilde.

@gyjbsch
Sana verdiğim örnekleri okumuyon mu zeka tartişmiyor muyduk tamam.
Anlatayim o zaman 1v1 de nami nasil kazandi Cp9 arcinda.
Luffy vs Usopp?
Lawin Dof a yaptiği saldiri?
Luffy'nin soruyu asimile etmesi.
Sengoku ve Akainunun planiyla Wbyi bicaklatmasi.

Bunlar uzun zamanda yapilan seyler mi?
Anlamak istemiyon heralde OP de olay ne kadar seytan meyvesi ve haki sebebiyle güç olarak görünse de zeka da çok önemli.
Law girmedi Kid baliklama daldi kol gitti.
Sadece dövüş olarak bakarsan yukari da acikladim.
Luffy vs Crocodile aç oku.
Luffy vs Enel, Mantraya rağmen Luffynin Enele nasil vurduğuna bak.
İlla istediğin gibi bakacaksin olaylara.
Law orada zekasini konuşturuyor işte orada öldü zannediyorlar adami Luffy gelene kadar bekliyor adam ada kadar Room açmis. En sonunda yakalayip daliyor Dof a adam düşünüp planliyor zekasini konuşturuyor. Başka bir karakter olsa belki de kalkip dalacak normal sekilde.
Koca seride kaç örnek var? Rosa da, law'ı anlatıyorsun oda kankası Luffy sayesinde yapıyor. Law zaten zekasını sonuna kadar kullanan biri ama buna rağmen Dof'u teke tekte alamıyor, o üstün zekası iş yapmıyor. Usopp sonuna kadar kullanıyor zekasını ama Luffy eline verdi değil mi?

Luffy vs Croco'da bir damacana su ile daldı, ne yaptı etrafı suya mı boğdu, bir yere tuzak falan mı kurdu da Croco'yu oraya çekti.

Senin anlamadığın bu seride öyle şeyler yok, 3-5 örnek bunu var etmiyor. Rosa'da 50 kişi vs attı ama bir şey görmedik. Kimse rakibi ile dövüşürken plan kurup tuzağa falan çekmiyor.

Bu seride adam benim hakim var sen beni kesemezsin deyip kafalama rakibene atlıyor.

Nami çok güçlü birine karşı bir şey yapamaz. Bizim ana konumuz buydu, sen zeki dedin bende zeka para etmiyor dedim.

Law çok güçlü değil mi? Zekası ile Dof'u alabilir mi, teke tekte bana bunu söyle, ya da Luffy'yi alır mı? Law vs Luffy açayım mı? Zekası ile alır dersem gülersiniz la, yalansa yalan de?

OP'de o kadar vs anketi var, kim şu zekası ile pusu atar taktik yapar, zekası ile alır diyor vs konusunda? Başka serilerde bunu söyleyebiliyorsun ama bu seride değil.

Koca seride kaç örnek var? Rosa da, law'ı anlatıyorsun oda kankası Luffy sayesinde yapıyor. Law zaten zekasını sonuna kadar kullanan biri ama buna rağmen Dof'u teke tekte alamıyor, o üstün zekası iş yapmıyor. Usopp sonuna kadar kullanıyor zekasını ama Luffy eline verdi değil mi?

Luffy vs Croco'da bir damacana su ile daldı, ne yaptı etrafı suya mı boğdu, bir yere tuzak falan mı kurdu da Croco'yu oraya çekti.

Senin anlamadığın bu seride öyle şeyler yok, 3-5 örnek bunu var etmiyor. Rosa'da 50 kişi vs attı ama bir şey görmedik. Kimse rakibi ile dövüşürken plan kurup tuzağa falan çekmiyor.

Bu seride adam benim hakim var sen beni kesemezsin deyip kafalama rakibene atlıyor.

Nami çok güçlü birine karşı bir şey yapamaz. Bizim ana konumuz buydu, sen zeki dedin bende zeka para etmiyor dedim.

Law çok güçlü değil mi? Zekası ile Dof'u alabilir mi, teke tekte bana bunu söyle, ya da Luffy'yi alır mı? Law vs Luffy açayım mı? Zekası ile alır dersem gülersiniz la, yalansa yalan de?

OP'de o kadar vs anketi var, kim şu zekası ile pusu atar taktik yapar, zekası ile alır diyor vs konusunda? Başka serilerde bunu söyleyebiliyorsun ama bu seride değil.
Sen başta diyordun ki OP de zeka kavrami yok simdi diyorsun ki 3-5 örnek veriyosun.
Yav senin Dof dediğin adam ulkeyi plan kurarak ele gçirmemiş mi?
BB dediği adam zekasini kullanarak Yonkou koltuğuna oturmamiş mi?
1vs1 de de söyledim yukari da her karakter zeki olsa zaten olayin cılki cikar herkes zeki olsun o zaman senin mantiğina göre.
Yav Luffy vs Law acicaksin Luffy vslerde pek salaklik yapmiyor ki yazdiklarimi okumuyor musun anlamiyorum ki.
Adam soru tekniğini görüp kendi kullanabileceği sekilde ortaya cikariyor. Croco bunu öldürecekken eli kan olduğu için tutabiliyor o sekilde anlayip 1 damacana su ile geliyor vs ye. Enel de mantra varken aklina gelip de nasil vurabildiğine bir bak.
Sen Luffy dövuslerde salakmiş gibi yorum yaptin suan adam herseyde salaklik yapiyor ama olay kavga dovuşe geldiği zaman en zekilerden birisidir şu seride.

Bu seri de ne pususu yatacan senin zekadan anladiğin sadece pusu mu sana strateji,planlari yazdim ama hala istediğin gibi anliyorsun.

O üstun zekasi iş yapmiyor diyorsun ama Dof vs Luffye gelince Law olmasa alamazdi Law o saldirisiyla Dofu yariya indirdi demeyi biliyorsun.
Yav diyorum ya sana istediğin seyi istediğin gibi kıvırıyorsun.

Sana vsleri örnek verdim sadece Rose diyorsun okumadiğin buradan belli kaç vs yazdiğima bak ilk önce.

Sen başta diyordun ki OP de zeka kavrami yok simdi diyorsun ki 3-5 örnek veriyosun.
Yav senin Dof dediğin adam ulkeyi plan kurarak ele gçirmemiş mi?
BB dediği adam zekasini kullanarak Yonkou koltuğuna oturmamiş mi?
1vs1 de de söyledim yukari da her karakter zeki olsa zaten olayun culki cikar herkes zeki olsun o zaman senin mantiğina göre.
Yav Luffy vs Law acicaksin Luffy vslerde pek salaklik yapmiyor ki yazdiklarimi okumuyor musun anlamiyorum ki.
Adam soru tekniğini görüp kendi kullanabileceği sekilde ortaya cikariyor. Croco bunu öldürecekken eli kan olduğu için tutabiliyor o sekilde anlayip 1 damacaba su ike geliyor vs ye. Enel de mantra varken aklina gelip ebele nasil vurabildiğine bur bak.
Sen Luffy dövuslerde salakmiş gibi yorum yaptin suan adam herseyde salaklik yapiyor ama olay kqvga dovuşe geldiği zaman en zekilerden birisidir şu seride.

Bu seri de ne pususu yaoacan senin zekadan anladiğin sadece pusu mu sana strateji,planlari yazdim ama hala istediğin gibi anliyorsun.

O üstun zekasi iş yapmoyir diyorsun ama Dof vs Luffye gelince Law olmasa alamazdi Law o saldirisiyla Dofu yariya indirdi demeyi biliyirsun.
Yav diyirum ya sana istediğin seyi istediğin gibi kıvırıyorsun.

Sana vsleri örnek verdim sadece Rose diyorsun okumadiğin buradan belli kaç vs yazdiğima bak ilk önce.
Okuyorum de sen okumuyorsun ya da bilerek işi başka yöne çektin biz Nami özelinde konuşmaya başladık. Zekası olan adam tabi var, hepsi kıt beyinli mi dedik. Ceasar var adam yapay meyve yapmış, biz dövüşe etkisini konuşuyoruz?

Tamam yine diyorum ne Law ne Luffy teke tekte alamazdı.

Tamam o zaman ben yanlış biliyorum, ben aylarca WB ailesi vs Dofy ailesi konusunda zeka vs bir sürü taktikle Dofy ailesi kazanır dediğimde neden 1 kişi bile tebrikler haklısın güzel yazmışsın demedi?

Savaş zekası yok dedik, Dofy bin tane plan yapar Sugar - Law kombosu var ama kimse kabul etmedi.

Sen Wb ailesi vs Dofy ailesini kabul et, bende bu işte zeka var deyim.

Okuyorum de sen okumuyorsun ya da bilerek işi başka yöne çektin biz Nami özelinde konuşmaya başladık. Zekası olan adam tabi var, hepsi kıt beyinli mi dedik. Ceasar var adam yapay meyve yapmış, biz dövüşe etkisini konuşuyoruz?

Tamam yine diyorum ne Law ne Luffy teke tekte alamazdı.

Tamam o zaman ben yanlış biliyorum, ben aylarca WB ailesi vs Dofy ailesi konusunda zeka vs bir sürü taktikle Dofy ailesi kazanır dediğimde neden 1 kişi bile tebrikler haklısın güzel yazmışsın demedi?

Savaş zekası yok dedik, Dofy bin tane plan yapar Sugar - Law kombosu var ama kimse kabul etmedi.

Sen Wb ailesi vs Dofy ailesini kabul et, bende bu işte zeka var deyim.
Yav hala ne diyosun.
Kendinde diyosun Luffy zeki diye ee hala Law ile niye karsilaştiriyosun?
Sen heralde kafana taş düstu Wb ailesiyle bir tutmaya başladin Doflari.
Sen anlamak istemiyorsun heralde biz sana seride güç arka planda demiyoruz seri zaten meyveler ve haki üzerine kurulmuş. Ama sen geliyosun ve Op de Zeka kavrami yok diyosun ne alaka la böyle sey mi olur sana en kolayindan vslerden örnek verdim.
Luccinin kedi gibi firlattiği Luffy adamlarin kendi tekniğini görüp uyguladiktan sonra Lucci ile eşit oldu hatta geçti. Normal bir vs de Usopp Luffye vuramaz bile ama Kan getirip dağitabiliyor.
Dof Law'i öldü sanip birakiyor. Ayni law akillilik edip Dofa ölümcul bir saldiri yapiyor meyve sayesinde hayatta kaliyor.
Sen bunllarin hepsini arka plana atiyorsun ve sadece güce mi bakiyorsun.
Neyse bir yere varamayacağiz yaza yaza sıkıldım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık