Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Zoro kılını kıpırdatamıyor. Öyle ayakta kaldı bayılmadı dediğiniz adam sonrasında Shabondy hatta Mihawk'ın eğitimine kadar atlatamıyor bu durumu nerede dayanıklık hacı? Ben verdim cevabı. Sen patlamadan bahsediyorsun. Bu seride Mihawk'ın boyundan büyük kılıç ile oturduğunu görüyoruz. Sen top patladı uyanmadı diyorsun.:D
Uyumamış işte, bayılmış gitmiş zaten en son g2veg3 ü aynı anda kullanıyor ve iptal oluyordu, Git izle bakalım Luffy o dövüş esnasında neler söylüyor bi bak :)
Burda neden bahsediyoruz biz peki? Zoro acıları alınca bilinci açıkmıydı değilmiydi ? Ayakta mı değil mi ?
Hani öyle senin anlattığın gibi dayanamamış ama ölmemişte olayı yok. Eleman hem dayandı o acılara hem ölmedi.

Uyumamış işte, bayılmış gitmiş zaten en son g2veg3 ü aynı anda kullanıyor ve iptal oluyordu, Git izle bakalım Luffy o dövüş esnasında neler söylüyor bi bak :)
Burda neden bahsediyoruz biz peki? Zoro acıları alınca bilinci açıkmıydı değilmiydi ? Ayakta mı değil mi ?
Hani öyle senin anlattığın gibi dayanamamış ama ölmemişte olayı yok. Eleman hem dayandı o acılara hem ölmedi.
O kadar acıya dayanıyor. Ama öncesinde ki çok daha azında hem sınırına geliyor. Hem de bayılıyor? Sadece Usop ve Nami'nin ayakta kaldığı sıradan bahsediyorum. Bir de Luffy vardı mesela.

Ayakta ölen adam bu :D Yerde surunmesini beklemek abes degil mi? Ama bu pilinin bittiği gerçeğini değiştirmiyor ki.

Sen açıklanabilecek yer yerine dedigim şeye bak, Luffy o haliyle bir o kadar daha acıya dayansa mantıklı bulur musun? Bulmayacagini hepimiz biliyoruz. Öteki Zoro fanlari da bulmaz. Sikinti da bu. Çünkü mesele Luffy olursa saçma dersiniz, Zoro olunca mantık ucar gider, övmek için argüman olarak kullanırsınız. Empati yap, Luffy'nin Sanji'nin böyle olsa diye. O zaman anlayacaksın bence ne derece saçma olduğunu. Zoro fani oldugundan objektif olamıyor olabilirsin.
Haklısın la adam ayakta öldü :D

Luffy'nin saçma durumları 1 değil 2 değil. O yüzden bir bıkkınlık geliyor haliyle. Bir örnekten yola çıkarak bazı konuları belirlemek sağlıksız ancak Luffy'nin durumları biri ikiyi çoktan devirdiği için saçma demek mantıksız hale gelmiyor artık. Çünkü saçmalık 1 olur 2 olur. Hemen her durumda şahibeli konuma düşüyorsan Luffy dendiğinden insan düşünüyor işte.

Luffy ve Sanji'nin böyle durumları olsa mantıksız derim. Çünkü bu iki isim Zoro kadar dayanıklılığı ile ön plana çıkmış karakterler değil. Haliyle yadırganır. Ancak daha Arlong Park'ta Mihawk'tan aldığı yara sebebiyle yaşamasına hayretle bakılan adam, bu yarayla dövüş çıkarıyorsa, Arlong, Daz Bones ve daha nice isimleri unutulmuş, nesilleri kesilmiş(bu bir yerden tanıdık geliyor) kişi tarafından övülüyor, Tb olayı sonrası bile, hayatının en büyük darbesini almışken Px'e karşı en güçlü tekniği olan ashura'yı açabilecek kadar hayvanlık sergiliyorsa bu adam mangaka tarafından dayanıklılık üzerine inşa edilmiş derim ve dayanıklılıkla ilgili tüm durumlarda ''Zoro'ysa mümkündür'' gözüyle bakarım. Çünkü mangaka böyle işliyor adamı, ben değil :)

Aman neyse ya. Başım ağrıdı. Gidiyom ben :sapkali:

Luffy'nin mi dayanıklılığı ön plana çıkmamış. Bombaya çivilere kafa atan. Dondurucu soğukta Nami ve Sanji sırtında buz dağına tırmanan o halde bile arkadaşlarının sağlığını düşünen onlar için yalvaran adamın mı dayanıklılığı ön planda değildi?

@RedTeroR

Ne diyeceğim ona? Bildiğin bayılmışlar. Hatta oraya doğru bir atak geldiği sırada başkaları bedenlerini kaçırıyor oradan. Luffy'nin 10 dakkalık ara hariç başka bir sahnesi yok. Onda da kendisi zaten bilerek enerjisini toplamak için salıveriyor kendini.

Luffy'nin mi dayanıklılığı ön plana çıkmamış. Bombaya çivilere kafa atan. Dondurucu soğukta Nami ve Sanji sırtında buz dağına tırmanan o halde bile arkadaşlarının sağlığını düşünen onlar için yalvaran adamın mı dayanıklılığı ön planda değildi?

@RedTeroR

Ne diyeceğim ona? Bildiğin bayılmışlar. Hatta oraya doğru bir atak geldiği sırada başkaları bedenlerini kaçırıyor oradan. Luffy'nin 10 dakkalık ara hariç başka bir sahnesi yok. Onda da kendisi zaten bilerek enerjisini toplamak için salıveriyor kendini.
Ya sen git orayı tekrar izle :) Cidden bak Luffy Oz'u tayfa ile yeniyor. Sen unutmuşsun bazı şeyleri.

@Densetsu no Samurai

Luffy de hep yiyip yiyip kalktı? Adam dayak arsizi la. Law da yiyip yiyip kalktı. Ama bu ölüm döşeğindeki haĺleriyle 'kaldiramayacaklari' büyüklükte bir hasarı kaldirmalarini açıklamaz. Bir karakter dayanikli diye her şeyi yapamaz. WB en dayanikli adamdı ama ölüm döşeğindeki haliyle rakamlarla anlatmak gerekirse %90'inda iken belki %90'lik bir hasara daha dayanabilir mi? Hadi kendini asti %10 yerine %20'ye dayandı ee kalanlar nerede? Herkesin yapabileceği ve yapamayacağı şeyler vardır. Zoro, kaldıramayacağı bir şeyi kaldırdı. Ufak olsa herkes gecistirir. Ama bu çok ama çok fazla. Zoro ise olur demek fanvari bir yorum oluyor.

Sen o kısımları oku. Ben şimdi okudum zaten. O ara bildiğin çok daha azı için Zoro baygın durumda idi.
Ya bak anlatıyorum hala anlamıyorsun. Zoro kalkıp olaya dahil oldu mu? Oldu
Luffy kalkıp dahil oldu mu ?
Olamadı. Oz 'u bile tüm tayfa ile yendiler diyorum sen hala kalkıp yok efendim onlar ölmüştü bitmişti diyorsun. Luffy'nin hali diğerlerinin benzeri olsa en azından şoktan sonra kalkardı. Çünkü gördüğün gibi tüm tayfa ayağa kalktı ve Luffy'i Oz'u yenemsinde yardım ettiler.
Bunun üzerine gene yoo hayır aynılar diyorsan sen bilirsin devam et.

Ya bak anlatıyorum hala anlamıyorsun. Zoro kalkıp olaya dahil oldu mu? Oldu
Luffy kalkıp dahil oldu mu ?
Olamadı. Oz 'u bile tüm tayfa ile yendiler diyorum sen hala kalkıp yok efendim onlar ölmüştü bitmişti diyorsun. Luffy'nin hali diğerlerinin benzeri olsa en azından şoktan sonra kalkardı. Çünkü gördüğün gibi tüm tayfa ayağa kalktı ve Luffy'i Oz'u yenemsinde yardım ettiler.
Bunun üzerine gene yoo hayır aynılar diyorsan sen bilirsin devam et.
Yahu sen anlamak istemiyorsun. Çok daha azı için Zoro'nun bayıldığını gördük. Ama çok daha fazlasını daha kötü durumda alıp bir iki saniyelik karizma kastıktan sonra olayı mantıklı buluyorsunuz. Hadi orayı kabul ettim. Sonrasında kılını bile kıpırdatamayacak duruma düşüyor. Tayfa ilk kez onu böyle gördük diyor. Sonuçları eğitimine kadar atlatamıyor. Doğru muyum?

Ki Moria'nın 1000 gölge haline karşı tek savaşıyor.

Neyse yeter bu kadar beynim sulandı.:S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık