Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

O kıyaslıyorum dediğin sahnede, Luffy diğerlerini uyardıktan sonra ''hayır Luffy biz bir şey hissetmedik'' diyen olsa yine anlayacağım. Ancak diğerleri de hissediyor. Sadece daha sonra farkına varıyorlar. Bu kimin önce hissettiğini gösterir, kimin kenb. hakisinin daha iyi olduğunu değil. Nitekim hepsi hissediyor orda ;) Bu örneğe de takılma kısacası :)

Hacı.. Fiziksel olarak tükendiysen haki kullanamazsın. Örneğini Luffy'de gördük. Adamın kolları titriyordu, iflas etmişti. Lucci vs. sinde de tükenmiş bir adam vardı. Ee bu adam ayağa kalkacak halde değilken nasıl haki ya da iman power kullanabiliyor. Değil ki ayağa kalkmayı geçtim Lucci'yi yıkacak kadar güç buluyor !? Bunu yapan adamı kabul edip Zoro'nun dayanıklılığını kabul etmemek çifte standarttan başka bir şey olmuyor açıkçası.
WB, ölüme 5 kala haliyle haki kullandi la. Akainu'ya neyle vurdu bu adam? G4'un olayı ise haki bitmesi. Lucci dövdüğünde hakisi bitmedi ki. Zaten yoktu hakisi, daha doğrusu bilinçli değildi. Son gücüyle bir vuruş yaptı ve içinde de haki varsa o derece yikici olmasi dogal. Cifte standart bunun neresinde?

Hacı sonrası niye gelmiyor. Cidden karizma kasıldığı bir an. Sonrasında niye öyle bir duruma düşüyor o zaman?
Ya tayfa uyanmış adam niye hala beklesin yatmak yerine :of: Arkadaş nasıl mantık güdüyorsunuz anlamıyorum. Adam tayfa uyurken bile ayakta kalmış, uyanmalarını beklemiş daha sonra Sanji gelince rahatlayıp salmış kendini. Adamın bilinci açık ne yaptığını biliyor ve aldığı herşeye rağmen ayakta.
Neyse yaa ne anlatıyorum cidden :artiz:

WB, ölüme 5 kala haliyle haki kullandi la. Akainu'ya neyle vurdu bu adam? G4'un olayı ise haki bitmesi. Lucci dövdüğünde hakisi bitmedi ki. Zaten yoktu hakisi, daha doğrusu bilinçli değildi. Son gücüyle bir vuruş yaptı ve içinde de haki varsa o derece yikici olmasi dogal. Cifte standart bunun neresinde?
Wb yerlerde mi sürünüyordu peki o vakitler ?

Ya tayfa uyanmış adam niye hala beklesin yatmak yerine :of: Arkadaş nasıl mantık güdüyorsunuz anlamıyorum. Adam tayfa uyurken bile ayakta kalmış, uyanmalarını beklemiş daha sonra Sanji gelince rahatlayıp salmış kendini. Adamın bilinci açık ne yaptığını biliyor ve aldığı herşeye rağmen ayakta.
Neyse yaa ne anlatıyorum cidden :artiz:
Ha şu dediğin noktayı ben savunduğum da Luffy için fan oluyorum. Ben Luffy'nin tayfanın güvende olduğunu düşündüğü için kendini bıraktığını söylüyorum. Arkasında bir düşman olduğunu daha bilse orda kendini salıvermezdi diyorum. Ama siz Luffy o acılarla bayıldı gibisinden giriyordunuz.

Wb yerlerde mi sürünüyordu peki o vakitler ?
Ayakta ölen adam bu :D Yerde surunmesini beklemek abes degil mi? Ama bu pilinin bittiği gerçeğini değiştirmiyor ki.

Sen açıklanabilecek yer yerine dedigim şeye bak, Luffy o haliyle bir o kadar daha acıya dayansa mantıklı bulur musun? Bulmayacagini hepimiz biliyoruz. Öteki Zoro fanlari da bulmaz. Sikinti da bu. Çünkü mesele Luffy olursa saçma dersiniz, Zoro olunca mantık ucar gider, övmek için argüman olarak kullanırsınız. Empati yap, Luffy'nin Sanji'nin böyle olsa diye. O zaman anlayacaksın bence ne derece saçma olduğunu. Zoro fani oldugundan objektif olamıyor olabilirsin.

Ha şu dediğin noktayı ben savunduğum da Luffy için fan oluyorum. Ben Luffy'nin tayfanın güvende olduğunu düşündüğü için kendini bıraktığını söylüyorum. Arkasında bir düşman olduğunu daha bilse orda kendini salıvermezdi diyorum. Ama siz Luffy o acılarla bayıldı gibisinden giriyordunuz.
Luffy madem uyuyordu da Kuma Şok saldırısını yaptığında neden uyanmadı ?

Luffy madem uyuyordu da Kuma Şok saldırısını yaptığında neden uyanmadı ?
Ahaha.:D Mangaka'nın amacı zaten orda tayfayı o şekilde Kuma'nın elinden kurtarmak. Öyle bir sahneyi çizebilmek için zaten Luffy'i o şekilde gösteriyor. Luffy öyleyken de tayfasının fedekarlığını sınıyor Kuma. Orda Kuma'nın söylediklerine bakarsan anlarsın. Kendisine iyi bir tayfa bulmuş diyor. Zoro'nun fedekarlığından bahsediliyor mesela. Yoksa Luffy bırakmaz ölene kadar da Kuma ile savaşırdı.

Ahaha.:D Mangaka'nın amacı zaten orda tayfayı o şekilde Kuma'nın elinden kurtarmak. Öyle bir sahneyi çizebilmek için zaten Luffy'i o şekilde gösteriyor. Luffy öyleyken de tayfasının fedekarlığını sınıyor Kuma. Orda Kuma'nın söylediklerine bakarsan anlarsın. Kendisine iyi bir tayfa bulmuş diyor. Zoro'nun fedekarlığından bahsediliyor mesela. Yoksa Luffy bırakmaz ölene kadar da Kuma ile savaşırdı.
Cevap nerde :) Uyuyorsa neden uyanmadı. Demek ki uyumuyormuş.

Cevap nerde :) Uyuyorsa neden uyanmadı. Demek ki uyumuyormuş.
Zoro kılını kıpırdatamıyor. Öyle ayakta kaldı bayılmadı dediğiniz adam sonrasında Shabondy hatta Mihawk'ın eğitimine kadar atlatamıyor bu durumu nerede dayanıklık hacı? Ben verdim cevabı. Sen patlamadan bahsediyorsun. Bu seride Mihawk'ın boyundan büyük kılıç ile oturduğunu görüyoruz. Sen top patladı uyanmadı diyorsun.:D

Edit: Öncesinde Luffy mesela Usop Nami'yi kurtardığı sırada Zoro baygınlık geçirmiş yatıyorlardı sonrasında kalkmışlar mesela. Ben o kadar aldığı darbe ve geçirdiği baygınlıkla Zoro sınırındaydı diyor muyum?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık