Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

@Alpamis Sen anladığım kadarıyla saldırı gücü açısından bakıyorsun olaya.Öyleyse diyeceğim şey her meyvenin total güce etkisi farklıdır ki Luffy'nin meyve de o gerilim sayesinde patlayıcı güç yaşatıyor.Bi üstte demişsin o gerilim artmış mıdır diye ama G4'te ki yumruğunu içe çekme olayını bi G4'te gördük.

Zoan bir meyve nasil fizik gücü veriyorsa Luffy'nin olayı da gear.Ama dediğini anladım.Diyorsun g2 ve g3'ü buldu ama artık o tekniklerin etkisini haki ile artıyor.Orası doğru ama sonuçta Luffy'nin meyve dediğim gibi farklı şekilde güç veriyor.Gomu gomuyu bir deprem ya da magmayla bir tutanı görmedim kendi açımdan da tutmuyorum.

Gerilmeden elde edilen güç Luffy'nin kas yapısına bağlı olarak artabilir. Luffy ile meyvesini ayrı tutamayız sonuçta. Luffy gelişirse meyvesi de gelişir.

Yani diyorsun ki bedeninin boyutu artınca daha çok haki kullanıyor :S Mesela Elephant Gatling kullanınca bir kolu G4 halindeki bedeninden katlarca büyük oluyor. O zaman Noah'a Elephant Gatling atarken G4'ten fazla haki kullanmış oluyor :S Bedeninin boyutu arttıkça kullanacağın haki miktarının artması... Bilemiyorum garip.
Aksi gösterildiyse bilgilendir beni.

Aksi gösterildiyse bilgilendir beni.
Aksi gösterilecek kadar görmedik zaten sorun orda

İyi de h.haki dediğin şekilde etkin bir rol oynamaya başlarsa dediğin olur kabul ederim. Ama seride en şu an g4'te de gördüğümüz gibi bu konuda en etkin rol oynayan b.haki. Diğer taraftan h.hakinin aşması direk b.haki ve k.hakiyi de etkiliyordur bence.

@twei

O nasıl oluyor. Luffy gelişiyor diye Luffy'nin lastiği de mi gelişiyor? :D Bak dediğin gelişime uyanış olur. Başka türlüsü olmaz.
Ya ne olacağıdı kardeş? Adam lastik değil mi? Eğer kas lifleri artarsa ve kalınlaşırsa lastiğin kalitesi de artar. Maydanoz lastiği ile nereye kadar :S

G4 hem meyve hem Haki tabanlı bir teknik, sadece lastik veya sadece Haki denemez, Luffy'nin G4 üzerinde kullanabileceği Haki kapasitesinin bir sınırı var, bu sebeple zamanlama problemi yaşıyor zaten, yani Luffy'nin Haki'si ne kadar gelişirse G4'te o kadar gelişecektir. Aynı zamanda lastik meyvesini uyandırması da etkili olur.

Law burada Luffy'nin çok fazla Haki kullandığını söylüyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık