Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Zoro çeliğin nasıl kesileceğine yönelik bir süreç geçirdi orda. Ki mangaka da Koshiro'yla bunun altyapısını yapmış zaten. Gökten zembille inmedi her şeyi kesen kılıç... zımbırtısı. Bir anda felsefe üfürmeye başlasaydı Zoro tamam diyeceğim. Ama hocasının zamanında söyledikleri eğitim ve ders niteliğinde olduğu için adam bunun üzerinden gitti. Üstelik seride her şeyin sesinin veya nefesinin olduğu da bir çok yerde geçiyor. Yani bu yönüyle de altyapısı var olayın ;)

Birileri gibi yüzlerce metrelik alanları toza çevirebilecek yeteneğe sahip bir adamı 1 litre kanla yendirmiyor :D

İkisi gerçekten de çok benzer olaylar değil mi ? :fool:
Zoro kesince adam direk bayılıp gidiyor? Bir tek kesişi ile Croco gibi birinin yanında olan tecrübeli bir adamı? Ama aynı adam Zoro'yu geçtim arkasında ki taşlar bile salam gibi doğrandığı halde Zoro'ya bir şey olmuyor ve kalkıp bir anda felsefe yapınca adamı kesiyor ve bu adam yeniliyor?

Ki sen Croco ile Mr.1'i de karşılaştırmışsın. Az kendine dürüst olur insan.

Son düzenleme:
Zoro çeliğin nasıl kesileceğine yönelik bir süreç geçirdi orda. Ki mangaka da Koshiro'yla bunun altyapısını yapmış zaten. Gökten zembille inmedi her şeyi kesen kılıç... zımbırtısı. Bir anda felsefe üfürmeye başlasaydı Zoro tamam diyeceğim. Ama hocasının zamanında söyledikleri eğitim ve ders niteliğinde olduğu için adam bunun üzerinden gitti. Üstelik seride her şeyin sesinin veya nefesinin olduğu da bir çok yerde geçiyor. Yani bu yönüyle de altyapısı var olayın ;)

Birileri gibi yüzlerce metrelik alanları toza çevirebilecek yeteneğe sahip bir adamı 1 litre kanla yendirmiyor :D

Bu mantıklı geliyor mu?Luffy'nin acısının küçük bi parçasını alan Zoro'nun hali.Sonra birde hepsini alan Zoro var tabi.Ama bilincini bile kaybetmiyor.Hocası Zoro'ya acı almayıda mı öğretmiş acaba???Temelini oluşturmuş ama Oda çizmemiştir belkide.

N'apalım yani şimdi 1 litrelik kanla yendirdi diye? Mangayı mı inkar edelim la? Yine sensin millete mangayı inkar ediyorsunuz diye laf çeken, yine sensin mangayı inkar eden. Ben ne yapayım? :/

Felsefenin kralını yapsın fark etmez. Çaylak Luffy'ye nasıl yenilir diye ortalığı ayağa kaldırırsan onunla kıyasladığın adamın yenilmesinde de ayağa kaldır.

Teker teker gelin :D

@Marco

İşinize gelince Luffy her dövüşünde kendini aşmıyor mu ? Bir kere de Zoro aşsın bırakın da :artiz:

@Raiden

Hala ikisinin de aynı şey olduğu konusunda diretiyorsun. Mangaka hem Koshiro'yla hem de ''her şeyin sesi-nefesi'' teması ile Zoro vs. Mr 1'ın altyapısını işlemiş diyorum. Bir mantığı var yani en azından. Ama sen hala bana mangakayı mı inkar edelim muhabbeti yapıyorsun. Mangakayı inkar etmekten ziyade olayın mantıksızlığını konuşuyoruz biz burda zaten. Yoksa mangakayı inkar etmen bu saatten neyi değiştirecek ?

55. saniyeden itiraber bak. Şunları yapan adamın, yeni dünya görmüş bir adamın, Luffy'nin yaşı kadar tecrübesi olan bir adamın, daha Grand Line'a yeni girmiş bir adama havadan gelen şeylerle yenilmesi mantıklı geliyorsa, Oda'nın yerini yaptığı bir vs. yi Luffy'nin vs. siyle kıyaslayamaya devam et; bana ne :)

@Densetsu no Samurai
Ya istediği kadar alt yapısını işlesin arkadaş. Croco ile kıyasladığın adamın yenilmesi için yeterli bir mazeret mi bu söylediğin? Felsefe yaptı da beyin gücüyle mi yendi? O an havadan bir güç, artık haki mi geldi ne olduysa onunla yendi geçti. Haki geldiyse bile Croco seviyesinde olduğunu düşündüğün adamın yenilmesi niye saçma gelmiyor?

K. hakinin olayı ön görü ve empati. Kişinin tepki hızına ve tecrübesine göre işlevselliği artar. Tecrübeli bir dövüşçü yavaş yavaş rakibe ayak uyrdurur ve enin sonuda artık hamlelerini tahmin eder hale gelir. K. haki bu gibi alışma süreçlerini kısaltan bir farkındalık yaratıyor.

Mesela Luffy o zaman k. haki kullanabilseydi Blueno'nun rankyakusunun geleceğini yine bilirdi fakat o zamanlar bilmediği için dövüşerek ve hızına alışarak rankyakunun zamanlamasını tutturdu ve yönünü değiştirdi. Bunu yapabilecek fiziksel kapasitesi vardı çünkü. Yada Luffy'nin hareketlerini okuyarak Lucci'nin arkasında belirmesi veya tam tersi Lucci'nin Luffy'nin arkasında belirmesi vs.

Aynısı yılan kardeşler için de geçerli. Eğer G2'nin hızına karşı yeterli tepki süresi ve güçleri olsaydı K. haki ile nerede ne yapacağını bildikleri Luffy'e karşı koyabilirlerdi, hasar almayabilirlerdi.

Ayrıca hızlı yer değiştirmek hızlı tepki süresi demek değil. Yada boşver böyle şeyler umrunda değilse gyj ne güzel demiş at çöpe gitsin çok da şey bişey değil.
Ne güzel yazmışsın.:D Yılan kardeşler benim için son derece tutarlı ve güzeldi ama Enel o kadar içime sinmedi. Bana göre Enel daha hızlıydı çünkü. Hem daha hızlı hem de iyi bir hakisi olan bir adam daha dokunulmaz olmalıydı, başka bir şekilde yenilirdi orada sıkıntı yok.

Çok hızlı olabilirsin ama o kadar hızlı düşünemezsin şeylerine de çok takılmıyorum, eğer öyle bakacaksak bu adamlar nerede duracağını nasıl ayarlıyor diye falan gider. Hız ve haki tek başına yeterli değil ama ikisini beraber bulunduran biride bu kadar kolay olmamalı. Luffy'nin g2 bilen hali Enel ile top gibi oynar o zaman da güç dengesi bozuluyor. Ben tamamen güç dengesi işindeyim yoksa hasırşapka tayfası bir şekilde ilerleyecek zaten orala takılmıyorum.

@Densetsu no Samurai
Ya istediği kadar alt yapısını işlesin arkadaş. Croco ile kıyasladığın adamın yenilmesi için yeterli bir mazeret mi bu söylediğin? Felsefe yaptı da beyin gücüyle mi yendi? O an havadan bir güç, artık haki mi geldi ne olduysa onunla yendi geçti. Haki geldiyse bile Croco seviyesinde olduğunu düşündüğün adamın yenilmesi niye saçma gelmiyor?

Şu tutunduğun dalın da kaynak noktası neresi acaba merak ettim. Bir bulup atabilirsen sevinicem ?

Bu seride herkes için avantaj-dezavantaj durumu geçerlidir. Luffy'nin Croco'yu yenmesi(!) Daz Bones'u yeneceği anlamına gelmeyeceği gibi bu cümle Daz Bones ile Croco'nun eşit olduğu anlamına da gelmez. Yani ben yukarıda senin yazdığın gibi bir cümleden ziyade avantaj-dezavantaj durumuna değindiğim mesajı yazmışımdır.

Şu tutunduğun dalın da kaynak noktası neresi acaba merak ettim. Bir bulup atabilirsen sevinicem ?

Bu seride herkes için avantaj-dezavantaj durumu geçerlidir. Luffy'nin Croco'yu yenmesi(!) Daz Bones'u yeneceği anlamına gelmeyeceği gibi bu cümle Daz Bones ile Croco'nun eşit olduğu anlamına da gelmez. Yani ben yukarıda senin yazdığın gibi bir cümleden ziyade avantaj-dezavantaj durumuna değindiğim mesajı yazmışımdır.
Nereden bulayım o mesajlarını şimdi? :S Fakat o dönem yaptığımız tartışmada bir yerden sonra senin "Croco'nun Daz'ı alabilecek bir saldırısı bile yok." dediğini hatırlıyorum. Emin ol doğru hatırlıyorum.

Neyse, ben yazacağımı yazdım. Sürekli dövüşlere sebepsiz yere bir kulp bulman saçma geldiği için açıklamaya çalıştım. Gerisi sana kalmış benden bu kadar.

Nereden bulayım o mesajlarını şimdi? :S Fakat o dönem yaptığımız tartışmada bir yerden sonra senin "Croco'nun Daz'ı alabilecek bir saldırısı bile yok." dediğini hatırlıyorum. Emin ol doğru hatırlıyorum.

Neyse, ben yazacağımı yazdım. Sürekli dövüşlere sebepsiz yere bir kulp bulman saçma geldiği için açıklamaya çalıştım. Gerisi sana kalmış benden bu kadar.
Sözüne itimad ederek şimdi o şekilde düşünmediğimi belirtmek isterim. Croco daha potansiyelli bir adam olacak her zaman.

Sebepsiz dediğin şeyin işine geldiği için yazılmış bir cümle olduğu ortada. Enteresan olan senin biraz daha objektif yorumlara sahip olduğunu düşünmem ve yazdığın mesajlar. Mantıksızlık kabul edilse üstüne gitmem. Ancak tam aksi şekilde davranıldığı için ben de mantıksız ve saçma vs. ler olduğu konusunda diretiyorum. Yaptığım davranışı yersiz buluyorsan, bu düşüncelerimin aksinde direten herkes için aynı karşılığı bulmalı :)

Dediğim gibi mangakanın altyapı oluşturduğu bir vs. var ortada. Bunu inkar edip Croco vs. si ile karşılaştırman senin tercihin. Ben de bu kadar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık