Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Abi daha yukarıda yazdım. Tümen numaraların bir önemi yok diye. Sbs onaylı bilgi yay bunu.
Yahu Vista Marco'dan yüksek seviyede mi? WG'dekiler bile Marco önderliğinde ki diyor? Yine BB ilen olan savaşta taraf olarak Marco ve BB deniliyor. Marco hepsinin üzerinden bir seviyede. Marco bile Shanks'i durduramayacağını biliyor. Kaptanına denk seviyede bir adam var karşısında. Shanks'i egellemeyen adam altında ki Vista için Mihawk'ı durdurmasını istiyor? Arada ki ilişkiyi anlatabilmişimdir umarım.

doflamingoda etmez hatta.
adamı sevmezsin anlarız ama sırf shounen mantığından bile mihawkın doftan güçlü olduğu anlaşılır.
Nasıl anlaşılıyor çok merak ediyorum... Mihawk düz bir kılıçustası, Doflamingo ise bir meyve kullanıcısı, adamın zibilyon tane farklı tekniği var, Mihawk sadece kılıç sallar, Doflamingo klon yapıyor, kuş kafesi yapıyor, Jozu'yu durduruyor (aynı Jozu, Mihawk'ın en güçlü kılıç saldırısını durduracak kadar kuvvetli) tümen komutanı Atmos'u kukla gibi oynatıyor, bilmem kaç milyon ödüllü Bellamy'yi kukla gibi oynatıyor (Bellamy'de Haki kullanmayı öğrenmiş bu arada) , meyvesini uyandırıyor, Haoshoku Haki kullanıyor, Oars'ın bacağını tek hamlede koparıyor, Law gibi üst seviye Haki ve meyve kullanıcısını orta zorlukla yenebiliyor, adam iç organlarını bile yeniden dikiyor. Hiç bir kılıçustası bu seviyede meyve ve haki gücüne sahip bir adamı yenemez, özellikle kendini dikebilen birisinden bahsediyoruz, Mihawk nasıl Doffy'den güçlü bir bana anlat bakalım, Zoro'nun 1 bilemedin 1.5 seviye yukarısıdır taş çatlasa Mihawk (bence Zoro çok yaklaştı), Zoro ne hale düşerdi Doflamingo karşısında hesap et, şuan Zoro Mihawk ile uzun uzadıya kapışamazsa gitsin kumda oynasın, boşa yapmış onca eğitimi.

Vista Marco ya da Jozu'dan daha güçsüz denmedi. Sende biliyorsundur hatta senin açtığın bir konu. Tümen numaraları gücü ifade etmez. Yani Vista, Marco, Jozu bunlar arasında bir güç farkı gösterilmedi. Bu üçü Ace ile birlikte en çok ön pilana çıkan tümen komutanları oldular sadece.

Sen Vista'yı daha aşağı görüyorsan bir şey diyemem ama bence aynı ayardalar. Konumları eşit, güçleri eşit. Yorumu kişiden kişiye değişebilir ve bence bu şekil.
Tümen numarasından değil zaten, savaştaki konumlarından belli. Marco, Vista'ya emir verebiliyor, git Mihawk'ı durdur diye, şimdi düşünsene Marco, Vista'ya git Shanks'ı durdur diyecek, adama sen neyin kafasını yaşıyorsun birader diye bir sorarlar. Demek ki Marco, ikisininde gücünü az çok hesap ediyor ve yakın olduğunu fark edip, Vista'yı Mihawk'a yönlendiriyor.

Ayrıca Marco ve Jozu'nun gafil avlandıkları sahne var Amiraller tarafından, Vista hiç karışamıyor hatta özellikle E.Oda Vista'yı çizmiş, Vista'ya dedirtiyor ki Marco ve Jozu'nun durumu iyi değil, ve Vista onlara Amiraller karşısında yardım bile edemiyor, arada bariz bir fark var olarak gösterilmiş, Vista, Marco ve Jozu'nun altında gözüküyor, ayrıca başka bir fark olarakta WB korsanlarına 3 kişi liderlik ediyor olarak gösterilmiş, bir tarafta 3 Amiral, diğer tarafta WB, Marco ve Jozu çizilmiş, Vista ise gözükmüyor, buradan Vista'nın 3.cü gelen tayfa elemanı olduğu anlaşılabilir.

Wb basamakları hızlı tırmandın diyor ve birebir muhattap alıyor.Öncesinde çoluk çocuk diye rockstarı kovuyor.Herkesle öyle konuşmaz.Fantaziye kaçmayın.Tayfa seni yonko yapmaz sen tayfayı yaparsın bireysel olarak.Aksi olsa marco şu anda yonko olurdu.

Bilmiyorum Jinbei'yi hiç bir zaman istemedim. Zaten bir sürü macera yaşamış biri ve yonkouları falan görmüş. Tayfanın macera ruhunu öldürecek gibi, yaşı falan da uymuyor ve her şeyden önemlisi bir hayali yok. Law-Carrot katılsın daha iyi olur.
Şimdi tayfa katılacaklar konusuna dönmesin orası :S

Jinbei Oyabun iyidir be Selim.Tayfaya ayak da uydurur.Hayal işide kolay.Balıkadam-İnsan dostluğunun simgesi olmak olabilir mesela :)

Mihawk fanı değilim ama forum genel anlamda desteksiz sallıyor.Mihawk ın bilinen meyvesi yok tayfası yok türlü dalavere yapmadı e bu adam diger schilere olan handikaplarına rağmen nasıl schi oldu.
Veya adamda nasıl bir döt var denize sürekli yanlız açılıyor.Ace gibi 1 defa degil paso yanlız.Benim diyen yonkou tek gezmiyor(burdan yonkou seviyesinde oldugunu anlayan agır loldur)

Yahu Vista Marco'dan yüksek seviyede mi? WG'dekiler bile Marco önderliğinde ki diyor? Yine BB ilen olan savaşta taraf olarak Marco ve BB deniliyor. Marco hepsinin üzerinden bir seviyede. Marco bile Shanks'i durduramayacağını biliyor. Kaptanına denk seviyede bir adam var karşısında. Shanks'i egellemeyen adam altında ki Vista için Mihawk'ı durdurmasını istiyor? Arada ki ilişkiyi anlatabilmişimdir umarım.
@Erkan12

Vista daha güçlü mü dedim:p Marco tümenler arasındaki esas adam. Buna itirazım yok zaten. Ama bunlar Marco/Ace/Jozu/Vista öteki tümen komutanlarına nazaran daha öne çıkarılmış karakterler.

Yani bu dörtlü arasında kaptan ve birinci adam farkı yoktur. Aynı ayardadırlar diyorum sadece. Marco>Vista olabilir ama Marco>>Vista değildir diyorum o kadar. Sonuç olarak aynı sınıfın adamılar demek istiyorum.

Nasıl anlaşılıyor çok merak ediyorum... Mihawk düz bir kılıçustası, Doflamingo ise bir meyve kullanıcısı, adamın zibilyon tane farklı tekniği var, Mihawk sadece kılıç sallar, Doflamingo klon yapıyor, kuş kafesi yapıyor, Jozu'yu durduruyor (aynı Jozu, Mihawk'ın en güçlü kılıç saldırısını durduracak kadar kuvvetli) tümen komutanı Atmos'u kukla gibi oynatıyor, bilmem kaç milyon ödüllü Bellamy'yi kukla gibi oynatıyor (Bellamy'de Haki kullanmayı öğrenmiş bu arada) , meyvesini uyandırıyor, Haoshoku Haki kullanıyor, Oars'ın bacağını tek hamlede koparıyor, Law gibi üst seviye Haki ve meyve kullanıcısını orta zorlukla yenebiliyor, adam iç organlarını bile yeniden dikiyor. Hiç bir kılıçustası bu seviyede meyve ve haki gücüne sahip bir adamı yenemez, özellikle kendini dikebilen birisinden bahsediyoruz, Mihawk nasıl Doffy'den güçlü bir bana anlat bakalım, Zoro'nun 1 bilemedin 1.5 seviye yukarısıdır taş çatlasa Mihawk (bence Zoro çok yaklaştı), Zoro ne hale düşerdi Doflamingo karşısında hesap et, şuan Zoro Mihawk ile uzun uzadıya kapışamazsa gitsin kumda oynasın, boşa yapmış onca eğitimi.

Tümen numarasından değil zaten, savaştaki konumlarından belli. Marco, Vista'ya emir verebiliyor, git Mihawk'ı durdur diye, şimdi düşünsene Marco, Vista'ya git Shanks'ı durdur diyecek, adama sen neyin kafasını yaşıyorsun birader diye bir sorarlar. Demek ki Marco, ikisininde gücünü az çok hesap ediyor ve yakın olduğunu fark edip, Vista'yı Mihawk'a yönlendiriyor.

Ayrıca Marco ve Jozu'nun gafil avlandıkları sahne var Amiraller tarafından, Vista hiç karışamıyor hatta özellikle E.Oda Vista'yı çizmiş, Vista'ya dedirtiyor ki Marco ve Jozu'nun durumu iyi değil, ve Vista onlara Amiraller karşısında yardım bile edemiyor, arada bariz bir fark var olarak gösterilmiş, Vista, Marco ve Jozu'nun altında gözüküyor, ayrıca başka bir fark olarakta WB korsanlarına 3 kişi liderlik ediyor olarak gösterilmiş, bir tarafta 3 Amiral, diğer tarafta WB, Marco ve Jozu çizilmiş, Vista ise gözükmüyor, buradan Vista'nın 3.cü gelen tayfa elemanı olduğu anlaşılabilir.

mihawkın luffynin 3-5 bölümde koştuğu uzaklıktan salladığı slashı jozu durdurmuş. shounende sonra çıkan boss daha güçlü olur. dofun tüm tekniklerini gördük. mihawkın tüm tekniklerini gördük mü acaba? heralde mihawk haterısın adamı itin g.tüne soktun iyice.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 47)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık