Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Mesajı editlediğim yerde söylediğim gibi şans faktörünü mangaka ekleyebilir. Bunu da anlarız zaten. Ekstra bir şeydir bu ama bazı arkadaşlar yerli yersiz her şeye şans deyip geçiyorlar.
haklısın ama bazı yerlerde kurgu okurlara veya izleyicilere şans olarak gösterilebilir aslında belki Oda için ikiside aynıdır

Mesajı editlediğim yerde söylediğim gibi şans faktörünü mangaka ekleyebilir. Bunu da anlarız zaten. Ekstra bir şeydir bu ama bazı arkadaşlar yerli yersiz her şeye şans deyip geçiyorlar.
Aynen daha çok zaten torpil olayı için bir mantığı yok demek istiyorum. Şans olayı da zaten dediğin gibi. Ama bu şans olayı ile bildiğin bazı şeyler temellendirilmeye çalışılıyor. Bu konuda ona da karışıyım.D

haklısın ama bazı yerlerde kurgu okurlara veya izleyicilere şans olarak gösterilebilir aslında belki Oda için ikiside aynıdır
Benim için bir kurguda, bir karakterin güçlü olmasıyla şanslı olması arasında bir fark yok. Çünkü hem güç hem de şans, kurgucunun o karakteri diğerlerinden ya da olaydan sıyırmak için kullandığı faktördür. Şansı olanı beğenmiyorsak güçlü olanı da beğenmemeliyiz. Bu da kurgudan zevk almamızı engeller sanırım.

Ne farkeder ki beden aynı benden :/ Ben hiç g3 yiyip 20 tane binanın içinden geçen adam görmedim :/
Yirmi bina içinden geçmek bi kıstas değil ki. Onun için top ve vinç topu örneğini verdim. Ateşlenen top belki bi kaç binayı deler geçer fakat vinç topu ile direkt binanın duvarını yıkarsın. Aynı anda başına, göğsüne, midene vs darbe almak ile aynı şey değil. Tek sorunu kısmen yavaş olması.

F.M. Dostoyevski pardon yanlış oldu :D

Aynen daha çok zaten torpil olayı için bir mantığı yok demek istiyorum. Şans olayı da zaten dediğin gibi. Ama bu şans olayı ile bildiğin bazı şeyler temellendirilmeye çalışılıyor. Bu konuda ona da karışıyım.D
Ben de baştan çok güçlü karakterleri sevmem mesela. Ancak bu onları küçülten bir faktör değildir. Sadece bana hitap etmiyordur. Şans da aynı. Sırf şanlı diye bir karakteri küçültmek, yaptıklarını beğenmemek yanlış bana kalırsa. Bu Luffy için de geçerli Teach için de.

Yirmi bina içinden geçmek bi kıstas değil ki. Onun için top ve vinç topu örneğini verdim. Ateşlenen top belki bi kaç binayı deler geçer fakat vinç topu ile direkt binanın duvarını yıkarsın. Aynı anda başına, göğsüne, midene vs darbe almak ile aynı şey değil. Tek sorunu kısmen yavaş olması.

F.M. Dostoyevski pardon yanlış oldu :D
İyide senin verdiğin örneklerde bir yıkılma söz konusu enerji hacim endeksi söz konusu. Ama g3 yada g4 le vurmada, vurduğun şeyin dağılarak hedeften doğrultusundan çıkma şansı yok yani enerji tamamiyle vurduğun hedefte kalıyor. G4 te daha çok enerji kullanıyorsun ki hedefin çok daha uzaklara gidiyor. Anlatması biraz zor bilmiyorum anlatabildim mi :/

Ben de baştan çok güçlü karakterleri sevmem mesela. Ancak bu onları küçülten bir faktör değildir. Sadece bana hitap etmiyordur. Şans da aynı. Sırf şanlı diye bir karakteri küçültmek, yaptıklarını beğenmemek yanlış bana kalırsa. Bu Luffy için de geçerli Teach için de.
Ki zaten aynı şey. Bu adam o kurgu içinde güçlü çizildi. Yani doğrudan bir emek yok. Mangaka o seviyede çizdi o yüzden o kadar güçlü. Diğer karakterleri de kötü durumlara sokar. Bazen şans faktörüyle kurtarır. Diğerini hiç sokmaz kurtulacağı bir durumda oluşmaz. Her şey kurguyu yazanın elinde. Zaten bu gibi durumlar yüzünden karakteri yermekte bir yandan anlamsız oluyor.

@troysi55 ben impel down olayını kabul ediyorum ama Luffynin şansa bal'a kurtarılışı nedne kabul edilmiyor
Kabul edilir ama onun olaylarında seçilmiş ve beklenen kişi olduğu söylenerek bir şeyler diyebiliriz. Ama Teach'in koca denizde beklediği meyveyi tayfada ki elemanın bulmasından tut, 2 meyve yemesinden tut ID olayına kadar bu adamın torpil,şans ve balı hiç bir karaktere uygulanmamıştır.

Ki zaten aynı şey. Bu adam o kurgu içinde güçlü çizildi. Yani doğrudan bir emek yok. Mangaka o seviyede çizdi o yüzden o kadar güçlü. Diğer karakterleri de kötü durumlara sokar. Bazen şans faktörüyle kurtarır. Diğerini hiç sokmaz kurtulacağı bir durumda oluşmaz. Her şey kurguyu yazanın elinde. Zaten bu gibi durumlar yüzünden karakteri yermekte bir yandan anlamsız oluyor.
Aynen öyle. Tam olarak açıklamışsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 33)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık