Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Şu zoro Luffyden dayanıklı muhabbeti saçma. Hep tek bir sahne örnek gösteriliyor.(Kuma olayı)
Ben farklı açıdan bakıyorum olaya. Kakunun dandirik saldırılarından bile etkilenen Zoro Rob Luccinin karşısında 5 dakika dayanamazdı zamanında.Luffynin aldığı o darbeleri direk alsa parça pinçik olurdu. Luffy meyvesi sayesinde yırttı meyvesi ona ekstra dayanıklılık veriyor bu defalarca kez işlendi.
Zoro vücuduna direk silah yese yaralanır,Luffyye işlemez.(Ya meyvesi yüzünden falan demeyin hiç Luffyyi Luffy yapan meyve zaten)
Yani Luffynin vücudu direk darbelere karşı daha dayanıklı ki doğal olarak buda meyveden geliyor. Sizin dediğiniz direnç irade gibi faktörler sanırım. O konuya hiç girmek istemiyorum.

Empati kurun az eyy zoro fanları. Zoro Sanjiden güçlü fakat Sanji daha hızlı diyip yavaşça uzaklaşıyorum başlıktan :)
Kuma olayinda zoronun fiziksel degil aciya karsi dayanikliligina vurgu yapildi.Yani aciya karsi zoro luffyden daha dayanikli diyorlarsa dogru olabilir.Keza bende oyle dusunuyorum.Lucci ile ilgilide 5 dakikada bitirebilmek?Parca pincik olmak?Tamam lucci orada zoroyu alir almasina da bu kesinlik nereden geliyor?O elestirdigin kisiler en azindan bi seylere dayanak gozuyle bakiyorlar.Haterlikla degil.Verdigin diger ornekte de kusura bakmada iyice saclamamissin.Ne demek ikisinede kursun sikmak.En azindan kesme saldirisi falan deseydin.Bu ayni 2 yil once buggy kesme saldirilarinda luffyden daha dayanikli.O zaman buggy>luffy

Arada fark falan yok, tamamen başa baş gidiyor dövüş. Hatta Kaku önde bile gidiyordu biraz.
Asura geldiğinde zaten dövüşün sonu; tüm enerji harcanmış, reflekslerin performansı düşmüş, kuvvet tükenmiş vesaire. O haldeyken öyle çok yönlü ve kuvvetli bir tekniğe karşı yapılacak pek şey yok. Klasik son vuruş işte. Her halta tek deyip geçiyorsunuz. Kimse ses etmese iki güne bunu bir gerçekmiş gibi savunursunuz.

Zolo fanları da iyi debeleniyor iki gündür. Ne derseniz deyin her şey ortada arkadaş, ne kadar mantık sınırlarını zorlarsanız zorlayın. Luffy her konuda Zoro'dan en az bir gömlek üstün, bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez. En büyük Zoro fanı Eiichiro Oda bile değiştirmez bunu, boş yere yormayın kendinizi.
Dof'un adamları da son vuruşa gitmişti ama hepsi tek yedi gibi muamele gördü. Bende forumun tek algısına göre yazdım. Ben Zoro, Lucci'yi yenemezdi diyorum, sen bana ne diyorsun.:( Zoro, Kaku'yu yendikten sonra yere yığılmadı. Ashura'nın ne olduğunu da bilmiyoruz, belki o modu anlık belki uzun süre kullanabiliyordur.

Kaku tükenmiş işte ama Zoro dövüştükçe açılan bir adam ve tükenme falan yok.

Şu son yazdığın şey ne la, isyan etme bu kadar, güzel güzel tartışıyoruz.

Arada fark falan yok, tamamen başa baş gidiyor dövüş. Hatta Kaku önde bile gidiyordu biraz.
Asura geldiğinde zaten dövüşün sonu; tüm enerji harcanmış, reflekslerin performansı düşmüş, kuvvet tükenmiş vesaire. O haldeyken öyle çok yönlü ve kuvvetli bir tekniğe karşı yapılacak pek şey yok. Klasik son vuruş işte. Her halta tek deyip geçiyorsunuz. Kimse ses etmese iki güne bunu bir gerçekmiş gibi savunursunuz.

Zolo fanları da iyi debeleniyor iki gündür. Ne derseniz deyin her şey ortada arkadaş, ne kadar mantık sınırlarını zorlarsanız zorlayın. Luffy her konuda Zoro'dan en az bir gömlek üstün, bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez. En büyük Zoro fanı Eiichiro Oda bile değiştirmez bunu, boş yere yormayın kendinizi.
Böyle üyelere ihtiyacımız var. Luffy'ye bugün nereden çaksam diye kendini her dakika zorlayan üyelere değil. Her karakter için geçerli bu. Ayrım yapmıyorum.

Katılıyorum yazdıklarına bu arada.

Dof'un adamları da son vuruşa gitmişti ama hepsi tek yedi gibi muamele gördü. Bende forumun tek algısına göre yazdım. Ben Zoro, Lucci'yi yenemezdi diyorum, sen bana ne diyorsun.:( Zoro, Kaku'yu yendikten sonra yere yığılmadı. Ashura'nın ne olduğunu da bilmiyoruz, belki o modu anlık belki uzun süre kullanabiliyordur.

Kaku tükenmiş işte ama Zoro dövüştükçe açılan bir adam ve tükenme falan yok.

Şu son yazdığın şey ne la, isyan etme bu kadar, güzel güzel tartışıyoruz.
Forumun tek algısı evlere şenlik zaten. Herkes herkesi teklemiş oluyor o algıya göre. :(

Yere yığılmadı çünkü vücuduna çok yüklenmedi. Kılıçla kapıştı adamlar, vücutlarını son hücresine kadar kullanmadılar. :/
Dövüşü Kaku kazansa o da yığılmazdı yere. Ama Lucci kazansa yığılırdı. Onların dövüşü tamamen vücuda yüklüydü çünkü, araç yoktu arada.

İsyan değil gerçek o yazdıklarım. Mantık sınırları zorlanıyor burada bir ego savaşı için. Yapmayın etmeyin, güzel güzel tartışın işte.

Böyle üyelere ihtiyacımız var. Luffy'ye bugün nereden çaksam diye kendini her dakika zorlayan üyelere değil. Her karakter için geçerli bu. Ayrım yapmıyorum.

Cidden can sıkıyor böyle tartışmalar. Karakterler bahane, tamamen egoya dayalı muhabbetler.

Parentez ici uclunu degistirmissin."God" father bege den umidini kestin mi yoksa:(
Bu arada el insaf be kardes."Luffy e bugun nereden caksam diye dusunenler.."Son 10 sayfaya bak ve durduk yere zoroya sokulan laflari say.Genelde Kendin bunu yapiyorken bide digerlerini boyle elestirmek..:(

Parentez ici uclunu degistirmissin."God" father bege den umidini kestin mi yoksa:(
Bu arada el insaf be kardes."Luffy e bugun nereden caksam diye dusunenler.."Son 10 sayfaya bak ve durduk yere zoroya sokulan laflari say.Genelde Kendin bunu yapiyorken bide digerlerini boyle elestirmek..:(
Kesmedim.

Durduk yere laf sokma falan yok bir tetikleyici bir şey oluyor genelde. Bir de geyik ve ciddi arasında fark var.

Sen bir söylenenlere iyi bak. Kimse Zoro için burda saçma sapan geri zekalı ya da abuk subuk laflar kullanmadı. Zaten bu hararetle tartışma başlatan kişi de belli.

karolla

Kaku CP9daki en iyi kılıç ustasıydı ve en iyi ranyaku mudur nedir onları atıyordu. Mesela en son attığı ranyaku luffyi 2ye bölerdi.

Ayrıca;

Zoro kakuyu kesemiyor diye bir şey söz konusu değil. Zoronun her tekniği çeliği kesmiyor. Bakınız ejderhayı keserken bir çok saldırı kesemedi. Ama shishi sonson kesiyor. Aynı durum kakuda da oldu. Kakuyu kesmeyi denedi bazı tekniklerle kesemedi. Ardından shishisonson denedi. Fakat kaku kesileceğini anlayıp bacaklarında ranyaku yapıp karşıladı. Sayfa aşağıda:

Gelelim tatsumakiye. Tatsumaki zoronun en güçlü saldırısından biri. Ve sürekli devam eden saldırısı. Kakunun tekkaisini kıracakken kaku saldırının altından kaçıp üst kata gitti ve kılıçlarını aldı. Zira zoronun 2 tekniğini gördü ve kesilebileceğini anladı. Ki zaten uçarak zoro bir kez de kesti. Bu aşamaya kadar zoronun onu kesebileceği 3 tekniğini gördü. 4. sü de asura.

Kısacası kaku zoroya rakip olabilecek kapasitede değildi. Ayrıca kakuyu kesen adam lucciyi de keser. Zira luffynin g2 yumruğu luccinin tekkaisini kırmaya yetiyorsa, bir zahmet zoro da shishi sonsonla kessin lucciyi. Her tekniği ile kesemez ama shishisonsunu da lucci bir kılıç ustası olmadığı için okuyup karşılayamaz. Kaku bir kılıç ustası olduğu için bunu okuyabiliyor ve karşılıyabiliyor.

Siz sanıyormusunuz ki kaku, lucciyi kesemez?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 36)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık