Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Yok öyle bir şey. Magmaya haki eklerse sertleşir. Yakamaz. Meyve hiyerarşik olarak üstün olduğu için yaktı. Haki ile zerre alakası yok. Ayrıca akainunun haki kullanması dünyanın en saçma şeyi olurdu. Haki kullanırsa meyvesi ile yakamaz. Düz yumruk atmış olur. Tıpkı smokerin haki ile yumruk atarken elinin normale dönmesi gibi.

Aynı mantıkla law meyve tabanlı slaşına haki ekleyemez. Yıpkı lazere, dumana, magmaya eklenemediği gibi. Eklendiği zaman normal bedene döner akışkan yapılar. Aksi halde kizaru marcoyu lazerlele uzaktan öldürürdü.
Smoker'in meyve dandik. Adam dumanla vurmuyor ki. Vursa ne olur? Dumanı hizli olmasina, Logia savunması yapabilmesine yarar ancak. Adamın dovus stili hakiki yumruk ve jutteyi dayalı. Katı olmayan Zoro'nun slasha eklenen sey pekala logiaya da eklenebilir. Logiaya eklenmese bile Law'a eklenir. O da slash sonuçta. Adam ciddi ciddi Zoro'ya özelbu tarz şeyleri yapabilmek minvalinde konuşuyor la :D

Kizaru zaten lazer manyağı yaptı? Marco Logia değil güzel kardeşim. Zoan, şunu bir anlayın artık. Adam darbeyi alıyor ama iyilestiriyor. Olayı o. Anka meyvesi anka. Meyvenin olayını anlamamissiniz daha. Haki eklese de iyileşiyor eklemese de. Adamın alevlerinin sınırı olacak muhtemelen ve o sınıra gelene kadar bu adam paso iyilestirevek kendini.

karolla

Smoker'in meyve dandik. Adam dumanla vurmuyor ki. Vursa ne olur? Dumanı hizli olmasina, Logia savunması yapabilmesine yarar ancak. Adamın dovus stili hakiki yumruk ve jutteyi dayalı. Katı olmayan Zoro'nun slasha eklenen sey pekala logiaya da eklenebilir. Logiaya eklenmese bile Law'a eklenir. O da slash sonuçta. Adam ciddi ciddi Zoro'ya özelbu tarz şeyleri yapabilmek minvalinde konuşuyor la :D

Kizaru zaten lazer manyağı yaptı? Marco Logia değil güzel kardeşim. Zoan, şunu bir anlayın artık. Adam darbeyi alıyor ama iyilestiriyor. Olayı o. Anka meyvesi anka. Meyvenin olayını anlamamissiniz daha. Haki eklese de iyileşiyor eklemese de. Adamın alevlerinin sınırı olacak muhtemelen ve o sınıra gelene kadar bu adam paso iyilestirevek kendini.
1.si logialara haki eklenince sertleşir. Kizaru fırlattığı lazere, açe hikene, diğerleri de kendi yeteneklerine haki ekleyemez. Eklenmesi mantığa aykırıdır. Aksini mangada 800+ bölümden 1 tane ornek göster.

2.si zorodan başka haki ekleyen gördüysen söyle.

3. Marconun ne meyvesi olduğunu iyi biliyoruz. Kizaru haki ekleyebilse, limitine ulaşana kadar bombardiman yapardı.

4. Su seride 2 tane logia kullanicisinda haki eklediginde sertleşme gördük. Birisi smoker. Ayrıca smokerin eldiven ve bot kullanmasının sebebinin meyvesinin yıkıcı gücünün olmaması , yumuşak olması, dumanla zarar veremeyecegini, bu forumda yıllar önce dilen getiren ilk kişi de benim. Benim laflarimla bana gelme. Diğer kişi de kizaru. Rayleigh ile dövüşünde isin kılıcı yapıyor. Ve bu kılıç haki kaplı bir kılıçla carpisiyor. Lazer kılıcının haki ile seklini koruduğunu geçmişte sayfalar dolusu tartıştık.

Bu kadar bariz ve mangada olan şeyleri anlatmama ve yazmama ragmen, halen inkar yoluna gidiyorsun.

Gelelim lawa. Law meyve tabanlı slashina haki ekleyemez. Zira bir çok slashi smokerin içinden geçip gitti. Haki kaplı olsaydı smokerin gerçek bedeni kesilir ve mangaka bize bunu gösterirdi. Smokaya ben logiayim benim gerçek bedenimi kessen de birleşirim dedirtirdi. Ama böyle bir özelliği yok. Olsaydı, sümük adamı uzaktan bir slashla keserdi. Kılıcı ile fiziksel temasa gerek yoktu. Kısacası meyve tabanlı akışkan hicbir şeye seride haki eklenmedi. 1 tane bilr örneği yok. Ve evet slashina haki ekledigini bildigimiz tek kişi zoro.

Law meyve tabansız slashina haki ekleyebilir belki. Ama meyve tabanliya ekleyemez.

@karolla

Kizaru'nun isin kılıcına haki ekledigini ben de söylüyorum da o iki sene önceki olay. Iki sene evvel koka da yoktu. Haki bitimi diye bir sey de yoktu. Slasha haki eklenme diye bir sey de yoktu. Ama Garp fbsinde gördük ki koka iki y sonrasında üretilmiş bir teknik değil. Mangaka sıvamış.

Ne biçim mantığın var senin? Gelmiş başka örneği var mi diyor. Bir tane örnek neyine yetmiyor? Sanki sürekli Logia vs kilic ustasi görüyoruz. Zoro yapıyorsa Mihawk da yapar, Shiryu da Law da yapar güzel kardeşim. Slasha haki eklenebiliyor zira.

Marco'nun meyvesini bilmiyorsun. Haki eklese de iyilestiriyor adam. Haki meyve iptal etmez. Iyilesmesini engellemez bu yüzden. O bakımdan haki olsa da olmasa da fark etmez.

Bak bak bak üsluba bak :D Benim lafimla gelme diyor he senden gördüm de öyle düşünmeye başladım zaten :D

Adam logialar birleşeceği için teknik üretmiş radyo knife diye.(trebol gibi paramecialar için de) Daha ne desin mangaka? Trebol niye birlesemedim deyince açıklıyor Law. Yani anlayana durum açık kardeş. Bu yuzden dibe girip kesiyor.

Meyve tabanliya niye ekleyemiyor :D o da slash. Sonuçta katı olmayan maddeye ekleniyor kardeşim. Logiaya haki eklenmesine dahi kapı açacak bir olay bu.

Şu zoro Luffyden dayanıklı muhabbeti saçma. Hep tek bir sahne örnek gösteriliyor.(Kuma olayı)
Ben farklı açıdan bakıyorum olaya. Kakunun dandirik saldırılarından bile etkilenen Zoro Rob Luccinin karşısında 5 dakika dayanamazdı zamanında.Luffynin aldığı o darbeleri direk alsa parça pinçik olurdu. Luffy meyvesi sayesinde yırttı meyvesi ona ekstra dayanıklılık veriyor bu defalarca kez işlendi.
Zoro vücuduna direk silah yese yaralanır,Luffyye işlemez.(Ya meyvesi yüzünden falan demeyin hiç Luffyyi Luffy yapan meyve zaten)
Yani Luffynin vücudu direk darbelere karşı daha dayanıklı ki doğal olarak buda meyveden geliyor. Sizin dediğiniz direnç irade gibi faktörler sanırım. O konuya hiç girmek istemiyorum.

Empati kurun az eyy zoro fanları. Zoro Sanjiden güçlü fakat Sanji daha hızlı diyip yavaşça uzaklaşıyorum başlıktan :)
Olay çoğunun düşündüğü aksine sadece douriki değil. Çünkü bu adamlar mevcut dourikileri ile değil üstüne yedikleri meyvelerle de dövüşüyorlar ve bu meyveler arasında gözle görülür şekilde farklar var. İsteyen Sanji'nin, Zoro'nun ve Luffy'nin dövüşlerine tekrar baksın.

Douriki sabit bir veri ve bazı şeyleri anlama konusunda bize ip uçları veriyor, doğru. Ancak kurt, zürafa ve leopar zoanının hangisinin daha kullanışlı veya güçlü olduğu, kullanıcısına ne tip özellikler ve avantajlar sağladığı da önemli.

Meyvesini yeni yemiş bir Zürafa adam mı? Yoksa bunda ustalaşmış bir yırtıcı zoan olan Lepoar mı? Özellikle de belirtilmiş Chooper tarafından. Üstelik öncesinde de bir çok kişi ile dövüşüyor Luffy.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 52)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık