Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Aslında öyle bir amacım olsa şunu söylerdim. Ryuuma'nın soyundan gelmesini bekliyor arkadaş. Ryuuma'nın yendiği tip hatırlarsanız Mihawk'a çok benziyor. Ryuuma görse bu durumu mezarından kalkar kılıcı Zoro'nun .. münasip bir yerine monte ederdi. Ama olaylara böyle bakmadığım için sadece olan durumu belirttim.
Haklısın. Ben forumda şunu diyorum uzun zamandır.

Eğer Zoro, Ryuma'nın torunuysa Mihawk eğitiminden beri Ryuma'nın kemikleri sızlıyordur. Mihawk karakter olarak iyi bir kılıç ustası değil. Karaktersiz bir karakter.

Ben adam gibi adam olan kılıç ustalarını böyle görmedim hiç bir seride. Rakibini küçümseyen kılıç ustası mı olur yahu? Zoro da böyle bir adama diz çöküyor!

Ryuma'nın torunu Ryuma'nın tam tersi bir karaktere diz çöktü veeee eğitim aldı!!

Haklısın. Ben forumda şunu diyorum uzun zamandır.

Eğer Zoro, Ryuma'nın torunuysa Mihawk eğitiminden beri Ryuma'nın kemikleri sızlıyordur. Mihawk karakter olarak iyi bir kılıç ustası değil. Karaktersiz bir karakter.

Ben adam gibi adam olan kılıç ustalarını böyle görmedim hiç bir seride. Rakibini küçümseyen kılıç ustası mı olur yahu? Zoro da böyle bir adama diz çöküyor!

Ryuma'nın torunu Ryuma'nın tam tersi bir karaktere diz çöktü veeee eğitim aldı!!
Wano'da sağlam samuraylar görmek istiyorum ben. Kılıç ustası diyebileceğimiz en fazla bir iki adam gördük. :(

B.hakim yetersiz diyor da zirveyi bildiği için yetersiz diyor. Zoro'ya göre kıyas yapmıyor orada. :artiz: Zoro'dan ne gördün de b.hakide zirve olacak ümidi verdi sana bilmiyorum da pollyanna görse şaha kalkardı galiba. :/
Ya hacı herkes yapsın da sen yapma bari. Hani Luffy'nin b. hakisi gerçekten iyiymiş de zirveyi bildiği için ''hakim yetersiz'' diyormuş gibi yazma :) La Hody'nin ısırığına lastik parçası verecek olan Belami eziğinin yumruğuna ağzından burnundan kan gelen, şekilden şekile giren bir adamdan bahsediyoruz. Hadi Hody neyse de Belami kim ya ? :D Luffy ve Belami arasındaki güç farkı o kadar çok olmasa kabul edilebilir diyeceğim ama tek attığın bir adam senin haki savunmanı nasıl geçiyor yahu ? Hem de o çok övülen lastik savunması da bu işe dahil. Hani nerde o Luffy'nin çok övülen hakisi ?

Diğer yanda Sbs'lerde Oda'nın bize verdiği ip uçları var. Zoro'nun uzmanlık alanı b. haki. Dressrosa öncesi bu konuda da bir tartışma vardı. Yok efendim Zoro'nun uzmanlık alanı b. haki olabilir ama Luffy'ninki daha iyidir gibisine :) Ama bu tartışma da Mihawk flashback'i ile bitti.

Oda'nın kurduğu cümle neydi ? Zoro b. hakide uzman. Mihawk ne diyor ? Kılıcını b.hakiyle kaplama konusunda ''usta olana kadar'' kadar sana içki yok.

Kısacası Oda'nın bahsini ettiği uzmanlık olayı b. haki söz konusu olunca Zoro'nun işi. Bu belli oldu. Bunun yanında Zoro'nun her şeyi kesmek istediğini biliyoruz. Her şeyi kesmek için hem dünyanın en sert maddelerini bile aşacak bir b. hakiye hem de en sert maddeleri kuşanmış şeytan meyvesi kullanıcılarının, meyve güçlerini haki ile kombine etmelerine karşı kullanabileceğin muazzam bir hakiye sahip olman gerek. Seri ilerledikçe bunu yapacak olan kişi Zoro. Bu konuda daha da iyi olmak zorunda olan kişi de Zoro. Ve bir şeyleri kesebilmek için b.hakiye ihtiyaç olduğunu da rakiplerine b.haki konusunda üstün gelmenin şart olduğuna da değinen kişi yine Zoro (Pica-Haki sahnesi)

Ee artık anlaşıldığı kadarıyla........... şeklinde devam edebilirim herhalde :)

B. haki konusunda altyapı teee Arabasta'dan beri yapılıyor (Elmas mevzuu) ve serinin ilerleyen süreçlerinde de bu altyapı üzerine inşaalar görüldüğü üzere devam ediyor. Hal böyleyken Zoro b. hakide ümit veriyor dememde bir sakınca yoktur herhalde. O yüzden Luffy diyeceğime tabi ki Zoro derim :p

Wano'da sağlam samuraylar görmek istiyorum ben. Kılıç ustası diyebileceğimiz en fazla bir iki adam gördük. :(
Ryuma'nın felsefesini benimsemiş samuraylar görmek istiyorum. Sözde kılıç ustalarından tiksindim. Kılıç ustasının ahlakını görmek istiyorum Wano'da. :(
Gerçek kılıç ustasının nasıl dövüştüğünü ve nasıl davrandığını görmek istiyorum!!!
@Monkey D. Luffy
Şu gemisini parçaladığı garibanlar da eğitim sonrası dönüşte oluyordu sanırım. Yarasa neler yaptı adama :/
Aynen Zoro değişti. Böyle değildi.

Umarım Wano'da Ryuma'nın ruhu Zoro ile iletişime geçer ve düzeltir bizim Marimo'yu. :D

Zoro çok egoist oldu. İki yıl sonraki davranışlarına hâlâ alışamadım. :( O yüzden diyorum hep, bir dayak yesin de kendine gelsin diye.

MDL_Roronoa

Ölümden döndü. Magellan gibi birisine karşı savaştı. İvankov 2 güne ayaklanmasını bekliyordu. Yarım günde ayaklandı. Yetmedi Teach ile karşılaştı. Yine Magellan ile dövüştü. O ara yine Zoan yemiş karakterlerle dövüştü. Teknikleri ayrı yük bindiriyor. Ona rağmen MF'ye vardı. Amiral'lerden bir çok kere darbe aldı... İvankov'un olayı sadece vücudunu kandırıyor. Bütün acı stress günün sonunda kendisinden çıktı. Ona rağmen hayatta kaldı. Mihawk'tan da kesik aldı bu arada.(Yonkou seviyesi denilen adamdan...)

Zehirden bahsediyoruz. Ona rağmen Crocodile'a yenip bir de sonrasında o adamları taşıyor ordan...

TB arc'dan sonra kaç güne Shabondy'e geldiler bilmiyorum. Ama Zoro'da hala daha orda ki olayın izleri kalıyor. Herkes ayakta iken Zoro yerdeydi. Bunu Zoro'yu yermek için söylemiyorum. Tayfanın hayatını kurtarmıştır. Ama Luffy her arc'ta bu tarz darbeler yaralar alan biri. Ona rağmen 2-3 günde toparlanıyor.

@shishi sonson

Yukarda da yazdım. İvankov'un yaptığı iyileştirme tarzı bir şey değil. Sadece vücudunu kandırmasını sağlıyor. İvankov'un kendisi diyor. İş sende bitiyor. Buna dayanabilecek güçteysen kurtulursun..
:D Türkçesini bulamadım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 37)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık