Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Dof'un misyonu daha bitmedi ama. Hapse gittiğine bakma, çıkar oradan bir şekilde. Son savaşa o da katılır kesin. Yonkou'ya gelirsek, o kadar iradeli insanların bir dayağa imana gelmesi... Saçma geliyor bana. Söylediklerin tam OP tarzı gibi duruyor aslında ama benimki de bir ümit işte. :/
Ya şöyle bir şey var işte mangakanın kafasında anladığım kadarıyla. Karakteri Luffy'ye engel olmayacak şekilde ayarlıyor. Dof'u şimdi tekrardan karşısına çıkarsa olmaz. Hikayede Luffy'ye destek olacaksa aktif olarak kullanıyor dayak yiyenleri.

Kaido'yu ve BM'yi öldüreceğini sanmam eğer Luffy dövecekse. Mangaka'nın tarzı değil. Ya hapise düşecekler ya da elini ayaklarını bu işten çekecekler. Başka yolu yok çünkü. Luffy KK'liğe giderken onlar da Yonkouculuk oynayamazlar.

Denizci kısmı da benzer. İyi denizciler kalır gibi gözüküyor ileride. Akainu ise ne bileyim. Hapise girmesi lazım. Kizaru ise mesela hapise girmeyebilir karakterinden ötürü. İyi biri olabilir çok kötü bir karakter değil ya.

Oda kaç yıldır yeni dünyayı çiziyor ama tayfadan kimsenin gücünü sonuna kadar kullandığını görmedik.Bunun anlamı Kaido savaşında yenilgi olmayacak Show yapıp yoluna bakacak tayfa... Muhtemelen Kaido+yıkımcı vs Luffy+bir iki kişi
Zoro vs Shogun, Sanji vs Yıkımcı olacak.Diğer novalarda kendi aralarında uğraşırlar :D

Oda kaç yıldır yeni dünyayı çiziyor ama tayfadan kimsenin gücünü sonuna kadar kullandığını görmedik.Bunun anlamı Kaido savaşında yenilgi olmayacak Show yapıp yoluna bakacak tayfa... Muhtemelen Kaido+yıkımcı vs Luffy+bir iki kişi
Zoro vs Shogun, Sanji vs Yıkımcı olacak.Diğer novalarda kendi aralarında uğraşırlar :D
Ben öyle bir şey bekliyorum. Ama bir kendini aşma durumu olacak hacı. Yani baya baya zorlanacaklar.

Aslında bir yandan düşününce güzel olur. Bizimkiler büyük bir yenilgi alsa.. :D Sonrasında bir 5 yıl sonrasında bir ortaya çıkıp ortalığın ... :D zorlanmadan...
Böylesi daha heyecanlı olmaz mıydı hem. Sürekli bir kaçış ve denizde gerilla savaşı. :D
Kid yapmış bunu zaten iki yıl boyunca.

Benim kafam karışık açıkçası. Bir yandan olmaz diyorum bir yandan da belli olmaz diyorum Oda yüzünden.
Kafamı karıştıran şeyler:
-Luffy'nin eğitiminin sonuçlarının tam gösterilmemesi.
-Kaido'nun dayak yiyecek olması. Mangaka altyapıyı kurdu. Kaçışı yok. Toplu dalınsa bile Luffy'nin yaptığı işler daha fazla olur diğer karakterlere göre.
-Mangaka'nın bizimkilerin gücünü arttırması. Sınırları zorlayıp bir de iradelerini zorlatırsa olabilir ya. Lucci dövüşü öncesi ve sonrası bunun güzel bir örneği. Lucci'yi yenmesinin imkanı yoktu. Yendi sonrasında. 100 lvl atladı gibi olmuştu.
-Bu üstteki durum şuanda geçerli. Hody'ye yetmeyen b.haki bir anda Dof'a yeterli gelmeye başladı.
-Dövüşün Düğün ve Wano sonrası olacak olması. Arada baya bölüm olacak gibi.

Söz konusu Oda'yken kesin konuşulmamalı bu konuda. Sana demiyorum bunu da çok kesin konuşan arkadaşlar var ya onlar için söylüyorum.
E tabi bir kereden yüksek güçler kazandırırsa olabilir, ama Oda'nın tarzı değil bu pek. Bir güç vermek için sonuna kadar acı çektiriyor karaktere. No pain no gain.
Lucci dövüşünde Luffy zaten onun seviyesindeydi, onun gücündeydi. Sadece onun tecrübesine sahip değildi, kendi sınırlarının farkında değildi. Farkına varınca da g2 g3 doğdu. O bile tam yetmeyince sınırlarını aştı bir şekilde. Durum pek aynı değil. Yani luffy sınırlarını zorlamamış olsa bile Lucci ile ciddi dövüşüp hasar vererek yenilirdi. Sevileri aynıydı çünkü aşağı yukarı. ama Yonkou şu anda bile iki gömlek üstün Luffy'den bana sorarsan. Bu da iman gücüyle, sınır zorlanmasıyla kolay kolay açıklanamaz.
Luffy öncesinde başka güçlü rakiplerle ölesiye mücadele eder ve kendini aşarsa yine bir nebze makul gelebilir. Hadi bu seçilmiş çocuktur, herkesten daha hızlı gelişiyordur diyebilirsin. Öyle olunca da bizim Luffy'nin God İçigo-sama'dan çok farkı kalmaz. :(

Böylesi daha heyecanlı olmaz mıydı hem. Sürekli bir kaçış ve denizde gerilla savaşı. :D
Kid yapmış bunu zaten iki yıl boyunca.

E tabi bir kereden yüksek güçler kazandırırsa olabilir, ama Oda'nın tarzı değil bu pek. Bir güç vermek için sonuna kadar acı çektiriyor karaktere. No pain no gain.
Lucci dövüşünde Luffy zaten onun seviyesindeydi, onun gücündeydi. Sadece onun tecrübesine sahip değildi, kendi sınırlarının farkında değildi. Farkına varınca da g2 g3 doğdu. O bile tam yetmeyince sınırlarını aştı bir şekilde. Durum pek aynı değil. Yani luffy sınırlarını zorlamamış olsa bile Lucci ile ciddi dövüşüp hasar vererek yenilirdi. Sevileri aynıydı çünkü aşağı yukarı. ama Yonkou şu anda bile iki gömlek üstün Luffy'den bana sorarsan. Bu da iman gücüyle, sınır zorlanmasıyla kolay kolay açıklanamaz.
Luffy öncesinde başka güçlü rakiplerle ölesiye mücadele eder ve kendini aşarsa yine bir nebze makul gelebilir. Hadi bu seçilmiş çocuktur, herkesten daha hızlı gelişiyordur diyebilirsin. Öyle olunca da bizim Luffy'nin God İçigo-sama'dan çok farkı kalmaz. :(
Yok kaçış yok. Yenilirler kendilerini toparlarlar gider dalarlar yine. Kaçış olayı olmaz. Hele ki Luffy'e Fuji karşısında söylettiklerinden sonra. Kaçış işi yaş bundan sonra bence.

@Millennium Wizard
Kaido'da bir şeyler açacağı için bizimkinin haki olarak aşması lazım.:D

Ben öyle bir şey bekliyorum. Ama bir kendini aşma durumu olacak hacı. Yani baya baya zorlanacaklar.
Luffy ve Zoro için güzel geçecek diye düşünüyorum muhtemelen göstermedikleri güçleri+yeni öğrendikleri üzerine birde dövüş esnasında sınırlarını aşacaklar.
Mantıksız falan da olmaz bence sonuçta Dof=Amiral olarak düşünürsek ki aşşağı yukarı öyle, yazdıklarımızın tamamını göz önüne alırsak Yonkou'da inebilir.

Yok kaçış yok. Yenilirler kendilerini toparlarlar gider dalarlar yine. Kaçış olayı olmaz. Hele ki Luffy'e Fuji karşısında söylettiklerinden sonra. Kaçış işi yaş bundan sonra bence.
Bak bunu iyi hatırlattın. cidden kaçmaz bu salak oğlan artık. Ace gibi ölmesin de bu yüzden. :(

Bak bunu iyi hatırlattın. cidden kaçmaz bu salak oğlan artık. Ace gibi ölmesin de bu yüzden. :(
Rayleigh aşılamış. Luffy sonuna da gerçek Korsanlar Kralı böyle yapardı diyor. Bu saatten sonra kaçış işi yaş duruyor. Gücü yetmeme olayı da bahane olamaz. Bunun için gerekli güç içlerinde.(haki) Ya dediğin gibi yenilirler bir şekilde hayatta kalırlar.(Oluyor olmuyor değil. Marco olayı gibi...) Ya da yenecekler hacı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 30)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık