Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

@Densetsu no Samurai
Mom tarafının kesin zaten sorunsuz halledilemeyeceği.Yani ufak bi sürtüşme mi olur büyük bi savaş mı olur bilmem ama bişey olacağı kesin gibi.Luffy oraya adayı yemeye gitmiyor zaten.Gerçi yesede savaş çıkar. :/
Benim bahsettiğim diğer Wano tarafı.Orada Zorolar Shogunu halletmiş,Law kendini geliştirmiş,Neko Marco'yu bulmuş eksik olan tekşey Luffy'lerin gelmesi ve Kaido'ya karşı savaşın başlaması olmayacaktır.İlla bişeyler aksi gidecektir.

Garp da meyvesiz ama en güçlü ünvanını ona vermemişler. Meyveli WB'de idi o unvan. Total olarak bakarsın ne hakisi yav. Marco dediğin adam magmaya, lazer yağmuruna kafa atan adam Beckman'ın hakili mermisi ile mi geberip gidecek? Çok avantajlı Marco kendi klasmanındaki adamlara karşı. Sorun karşısına amiraller gibi Teach gibi azmanlar çıkması. Meyve kullanıcıları da haki kullanıyor sonuçta. Meyvesinin daha ön planda olması hakilerinin de sağlam olacağı ve meyve+hakinin müthiş avantaj olacağı gerçeğini değiştirmez. Amiral deyince akla meyve gelir ama hayvan gibi doruki+hakileri var. Zaten bizim tayfayı örnek vermen garip bizim kaptan da meyve kullanıcısı. Yani kk olacak adam bir meyve kullanıcısı. Bugün sürekli övülen şey g4 ve bu g4 hakisiz yapılmaz ama meyvesiz de yapılmaz.
Luffy konusunda senin de haklı olduğun yerler var. Meyvesi çok ön planda. Ama kral hakisinin olması onu meyvesinin bir adım önüne taşıyor bence.

Wb'yle Garp'ı hiçbir zaman karşılaştırmam zati. Wb daha güçlü benim gözümde çünkü. Düşün;

• Bir adam korsanlar kralıyla denk dövüşecek ama mangaka en güçlü ünvanını Garp'a değil de Wb'ye verecek :)
  • Bir adam korsanlar kralıyla denk dövüşecek ama mangaka aynı kişinin ağzından ''bu adam denizlerin efendisi'' dedirtecek :D
Başından beri yaş o iş görüldüğü üzere. O yüzden Wb-Garp kıyasını baz almıcam. Daha çok serinin gidaşıtından dolayı böyle bir kanıya sahibim. Misal amirallerin meyveleri nasıl ? Hepsi muazzam. Ama bu adamlar yonkouların dengi değil.

Misal Marco'nun meyve muazzam ama genç Rayleigh Marco'yu yerdi.
Aynı şekilde Kizaru'nun meyve.. Genç Rayleigh onu yenebileceğini de alenen söyledi.
Bunun dışında, Luffy'nin Zoro Pica'yla karşılaştığında ''ona birşey olmaz, ne de olsa hakisi var '' demesi, Zoro'nun Pica'ya ''hakin benden iyi değilse...'' demesi, Shanks gelene kadar Mf'de at koşturan Sakazuki'nin Shanks'ın gelmesiyle ''uslu çocuk'' olması gibi birçok sahne bana hakinin meyveden daha üstün olduğu gerçeğine vurgu yapıldığını düşündürmüştür.

Luffy konusunda senin de haklı olduğun yerler var. Meyvesi çok ön planda. Ama kral hakisinin olması onu meyvesinin bir adım önüne taşıyor bence.

Wb'yle Garp'ı hiçbir zaman karşılaştırmam zati. Wb daha güçlü benim gözümde çünkü. Düşün;

• Bir adam korsanlar kralıyla denk dövüşecek ama mangaka en güçlü ünvanını Garp'a değil de Wb'ye verecek :)
  • Bir adam korsanlar kralıyla denk dövüşecek ama mangaka aynı kişinin ağzından ''bu adam denizlerin efendisi'' dedirtecek :D
Başından beri yaş o iş görüldüğü üzere. O yüzden Wb-Garp kıyasını baz almıcam. Daha çok serinin gidaşıtından dolayı böyle bir kanıya sahibim. Misal amirallerin meyveleri nasıl ? Hepsi muazzam. Ama bu adamlar yonkouların dengi değil.

Aynı şekilde Kizaru'nun meyve.. Genç Rayleigh onu yenebileceğini de alenen söyledi.
Bunun dışında, Luffy'nin Zoro Pica'yla karşılaştığında ''ona birşey olmaz, ne de olsa hakisi var '' demesi, Zoro'nun Pica'ya ''hakin benden iyi değilse...'' demesi, Shanks gelene kadar Mf'de at koşturan Sakazuki'nin Shanks'ın gelmesiyle ''uslu çocuk'' olması gibi birçok sahne bana hakinin meyveden daha üstün olduğu gerçeğine vurgu yapıldığını düşündürmüştür.
Garp korsan krala denk dövüştü denmedi zaten.Bu fan uydurması. :)
Ancak beyazsakalın denk dövüştüğü söylendi.

Bu nasıl bir denklikse artık korsan kralın Shiki gibi tek atıp geçeceği Chinjao'yu teklemek için adam deli gibi antrenman yapıyor. :D Korsan kralın gücü yeterince kavranamamış hep ondan bu.Roger'ın gücüne dair biraz daha açık ipuçları verilsin o zaman anlaşılacak neden kimsenin bu adamı durduramadığı.

Smoker da Luffy'i dövüyordu, kovalıyordu. Topkek.
Çok dedim Garp'ın ondan çok bir farkı yok diye ama dinletemedim. :D Sadece bizim luffynin şu anda atacağı kadar fark atmamış olabilir güç açısından Roger.Ama belli de olmaz bu işler Smoker tekrar görüldüğünde çok daha güçlü vaziyete de gelebilir.Neticede bu adam kaptandı nereden nerelere geldi.Epey güçlendi aslında.

Garp korsan krala denk dövüştü denmedi zaten.Bu fan uydurması. :)
Ancak beyazsakalın denk dövüştüğü söylendi.

Bu nasıl bir denklikse artık korsan kralın Shiki gibi tek atıp geçeceği Chinjao'yu teklemek için adam deli gibi antrenman yapıyor. :D Korsan kralın gücü yeterince kavranamamış hep ondan bu.Roger'ın gücüne dair biraz daha açık ipuçları verilsin o zaman anlaşılacak neden kimsenin bu adamı durduramadığı.
Zaten denk dövüşüyor denmesi Garp severler için daha yumuşatılmış bir tabir :) Yoksa mangaya bağlı olarak yorumlarsak ''ölümüne'' dövüşmüşler :D Yani mangaka korsanlar kralıyla ölümüne dövüşen bir adama değil de bir başkasına en güçlü ünvanını vermişe geliyor durum. Ki bu daha vahim :D

Hepsinde iyi olmalı ki tepeye çıksın.

Garp dedim çünkü o da Roger'ı ölüm döşeğine getirmiş ve bunu haki+doruki ile yapmış. Hakisi WB'den iyi olabilir belki ama totalde ondan güçlü değil demek ki. Garp'a yedir sağlam meyve aşar mı? Aşar. Hobi hobi olsa tek tek türküsüyle akar la bu adam. Şu anki en güçlü Kaido da muhtemelen meyveli çıkacak. Rayleigh, hakisi yüksek diye yenmiyor ki. Usopp'ta Ray kadar b.haki olsa ne olur? Total güç mesele. Meyve olması da total güçte avantaj sağlıyor çünkü hakiyi herkes kullanabiliyor ama herkeste meyve yok.

Zoro'nun sözü seride gösterilenlere aykırı zaten daha geçen birine yazmıştım bunu. Saf güçle haki kalkanı kırılıyor seride. Kimi zaman meyve hakiye kimi zaman haki meyveye kimi zaman saf güç hakiye üstün geliyor. Kişiye bakıyor iş. Haki etkenlerden sadece biri. Önemli olan totalde ne olduğu.

Akainu'nun uslu çocuk olması abartı. Sengoku dalın dese dalacak gene. WB'den korkmayan adama Shanks'tan korktu minvalinde konuşmak komik oluyor. WB'nin saldırı gücünün anormal olduğunu bilmiyor muydu bu adam? WB, oraya en güçlü unvanıyla gelmedi mi? Bizzat tattı da zaten? Aşağı düşmese üçüncü bir darbe yeyip ölmesi %99 ihtimal. Ama ondan bile korkmadı bu adam. Bu seviye savaşlarda ufak bir açık ölüm getirir ki Aokiji de açıktan bahsediyor. Shanks, hiç hata yapmaz mı? Yense bile kendisinin de ölmeyeceğinin bir garantisi yok. Amirallerin meyvesi sağlıyor işte bu tehlikeyi. Akainu'ya dalıp sağ çıkma garantili kimse yok. (şu an için konuşuyorum)

Amirallerin yonko dengi olmaması karışık mevzuu. Her yonko bir değil bence o yüzden genel konuşmam bu konuda.

Roger>=WB>Garp . Sıralama bu şekilde.Ama Garp'ı da gömmenin alemi yok. :S Baya baya yamultmuştur Roger'ı. Aralarında milimlik farklar vardır.

Zaten denk dövüşüyor denmesi Garp severler için daha yumuşatılmış bir tabir :) Yoksa mangaya bağlı olarak yorumlarsak ''ölümüne'' dövüşmüşler :D Yani mangaka korsanlar kralıyla ölümüne dövüşen bir adama değil de bir başkasına en güçlü ünvanını vermişe geliyor durum. Ki bu daha vahim :D
Gafil avlanma diye bir tabir var mesela.Roger ölümün kıyısına gelirken bunu birçok şekilde başarmış olabilir Garp.O kadar çok ihtimal var ki.Mesela Luffy g3 ile vurduğunda lucci az daha suya düşüp ölecekti gemiye düşmese.Bu nedir ölümün kıyısından dönmek değil midir ? Bunun gibi çok şey uyarlanabilir işte.Diyelim Roger ses duyma olayından ayrı bir de meyve kullanıyordu ve bir yumrukla suya gömüldü.Olamaz mı mangaka yazar olur.Peşin konuşmak erken.

Beyazsakalın gücü yeterince kavranamıyor.
Forumdaki herkese bir soru.Teach depremi alınca Garp ve Sengoku neden tedirgin oldular.Adam niye yeri yerinden oynatıp denizcileri şoke etti sizce.Bu yaptıklarını Wb öncesinde yapamaz mıydı ? Teach niye böyle dövüştü çünkü adamın Wb gibi umursadığı hiçbirşey yoktu orada.Tam güç deprem kullanıp dalga geçti.Fakat Wb bunu yapamazdı.Çünkü orada kendi bir ton müttefiği ve Ace de var.Onları da düşünmek umursamak zorundaydı.

Wb ne depremi %100 kullandı ne de hakiyi.Adamda h.haki var ama askerleri bile bayılttığını görmedik.Onu bu şekilde kullandıysa diğerlerini düşünemiyorum.Hem hastalık hem de dezavantajlı durumda olması dövüş tarzını etkiledi.Yoksa bu adam akainu ile mi uğraşır.Zemini öyle bir sarsar ki Akainu saldıran değil kendini zor savunan bir duruma düşer.Akainu ile hep başından savmak istediği küçük bir çocuk gibi dövüştü buna emin olun. :)

Hepsinde iyi olmalı ki tepeye çıksın.

Garp dedim çünkü o da Roger'ı ölüm döşeğine getirmiş ve bunu haki+doruki ile yapmış. Hakisi WB'den iyi olabilir belki ama totalde ondan güçlü değil demek ki. Garp'a yedir sağlam meyve aşar mı? Aşar. Hobi hobi olsa tek tek türküsüyle akar la bu adam. Şu anki en güçlü Kaido da muhtemelen meyveli çıkacak. Rayleigh, hakisi yüksek diye yenmiyor ki. Usopp'ta Ray kadar b.haki olsa ne olur? Total güç mesele. Meyve olması da total güçte avantaj sağlıyor çünkü hakiyi herkes kullanabiliyor ama herkeste meyve yok.

Zoro'nun sözü seride gösterilenlere aykırı zaten daha geçen birine yazmıştım bunu. Saf güçle haki kalkanı kırılıyor seride. Kimi zaman meyve hakiye kimi zaman haki meyveye kimi zaman saf güç hakiye üstün geliyor. Kişiye bakıyor iş. Haki etkenlerden sadece biri. Önemli olan totalde ne olduğu.

Akainu'nun uslu çocuk olması abartı. Sengoku dalın dese dalacak gene. WB'den korkmayan adama Shanks'tan korktu minvalinde konuşmak komik oluyor. WB'nin saldırı gücünün anormal olduğunu bilmiyor muydu bu adam? WB, oraya en güçlü unvanıyla gelmedi mi? Bizzat tattı da zaten? Aşağı düşmese üçüncü bir darbe yeyip ölmesi %99 ihtimal. Ama ondan bile korkmadı bu adam. Bu seviye savaşlarda ufak bir açık ölüm getirir ki Aokiji de açıktan bahsediyor. Shanks, hiç hata yapmaz mı? Yense bile kendisinin de ölmeyeceğinin bir garantisi yok. Amirallerin meyvesi sağlıyor işte bu tehlikeyi. Akainu'ya dalıp sağ çıkma garantili kimse yok. (şu an için konuşuyorum)

Amirallerin yonko dengi olmaması karışık mevzuu. Her yonko bir değil bence o yüzden genel konuşmam bu konuda.

Zaten 3 adet güç dengesi var Op'ta. Ben sadece haki mi meyve mi olayını değerlendirmek istemiştim. Yoksa total önemli tabi ki. O konuda katılıyorum. Yoksa farklı kişiler farklı meyve ya da haki seviyeleriyle birbirlerine üstün gelebilir. Fark yaratan etken douriki oluyor bu durumda.

Akainu konusunda sana katılamıcam. Çünkü onlarca handikapı olan ve daha sağından solundan kimin, neyin geçtiğini fark edemeyen, kalp krizi geçiren bir adamla ne Shanks'ı ne Kaido'yu ne de Mom'u karşılaştırmam ben. Sengoku dalın deseydi Akainu'nun ordaki ömrü dakikalarla ölçülürdü benim gözümde. Ünvan iyidir. Ama altı doldurulduğu zaman anlam kazanır. Kral haki bile salamayan, kenb. hakisi 0'ın altında eksi 1500 olan bir adam en güçlü olarak değerlendirilemez. Akainu boş anını yakaladığında Wb'nin yüzünün yarısını alıyorsa ondan daha güçlü olan yonkoular boş anında kevgire çevirirler Wb'yi. Kısacası öyle ''en güçlü'' olmaz hacı :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 94)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık